Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Patti (---.play-internet.pl)
Data: 22 sty 2014 - 23:42:07

witam
czy ktos zgłębiał temat nietoleracji pokarmowej i ewentualnego wykonania testu wskazującego czy nietolerancja występuje ? W ulotce na temat testu obok różnych chorób przewlekłych wymieniana jest łuszczyca, jako jeden z możliwych objawów nietolerancji pokarmowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: N (155.133.181.---)
Data: 23 sty 2014 - 06:37:12

Testów laboratoryjnych nie robiłam nietolerancje na gluten okresową miewam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Inga (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data: 27 sty 2014 - 22:22:49

Jestem wlasnie po tescie na nietolerancje pokarmowa i przezylam ogromny szok.
Mianowicie okazalo sie,ze jestem uczulona na tak wiele produktow,ze nie wiem co mam jesc.Ale od czwarku zaczyna diete bezglutenowa i bez nabialu a za dwa tygodnie mam sie zglosic na biorezonas-ciekawa jestem,czy mi to pomoze.
Jezeli bedzie jakas poprawa to za jakis czas napisze o tym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Pedronator (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 02:00:18

A gdzie to robiłas, jak sie to robi i gdzie ?.. i za ile .. winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Inga (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data: 28 sty 2014 - 22:48:53

Obecnie mieszkam w niemczech i znajoma dala mi adres do lakarza sam test kosztowal 211? plus wizyty u lekarza(prywatna praktyka)A reszta to sie okaze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: dddddddddd-uk (---.croy.cable.virginm.net)
Data: 05 lut 2014 - 18:08:48

W POLSCE TEZ MOZAN zrobic badania wpiszcie sobie w g....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: mb (---.ostnet.pl)
Data: 06 lut 2014 - 17:19:12

ja kiedyś zastanawiałem się nad zakupem Food Detective ale trochę drogi min 350 zl może ktoś miał z tym styczność czy warto??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Patti (---.play-internet.pl)
Data: 07 lut 2014 - 01:48:30

witam,
ja słyszałam tez właśnie o tym tescie. Ale nie znam osoby któraby z niego korzystała. Koleżanka bedzie go robic z powodów dolegliwosci żołądkowych, ale ona nie ma ł. Poleciła jej go ceniona lekarka w mojej miejscowosci, której "konikiem" jest prawidłowe odżywianie. Mysle, że można wobec tego zaufać temu testowi, skoro poleca go autorytet. Tylko ten koszt... No ale daje od razu odpowiedź, czy występuje nietolerancja na 48 różnych pokarmów. Wynik moze byc zaskoczeniem, bo nietolerancja nie daje takich widocznych objawów jak alergia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Pati (---.play-internet.pl)
Data: 07 lut 2014 - 01:53:56

Iga, bardzo jestes teraz wysiana ? Ciekawa jestem wpływu Twojej diety na Ł.
A jaki byl powód ze robilas test? Masz oprócz ł. jakieś dolegliwosci ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Inga (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data: 07 lut 2014 - 19:41:53

Pati nam ludziom zawsze jest malo i tak bylo wlasnie ze mna.Od szesciu lat bylam czysta oprocz paru wypryskow na dloni,ale naturalnie chcialam i tego sie pozbyc zgodzilam sie na leczenie sterydowe no i wrocil koszmar -obsypana jak nigdy.Tak cierpie jeszcze na migrene-rowniez bylo gorzej.
Powodem tego testu bylo to,ze robiac normalne testy wyszlo,ze nie jestem na nic uczulona nawet lekarz prowadzacy stwierdzil,ze to niemozliwe poradzil mi zrobic jeszcze ten test.
Diete prowadze od ponad tygodnia -nie tworzy sie nowa luska i nie swedzi oraz od tego czasu nie mialam ataku migreny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: maria (---.net.aduro.pl)
Data: 09 lut 2014 - 18:34:11

Inga napisz jaka stosujesz diete.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Patti (---.play-internet.pl)
Data: 11 lut 2014 - 00:18:45

i napisz jeszcze proszę, czy Twój lekarz poruszył temat wpływu wykrytej u Ciebie nietolerancji pokarmowej na łuszczycę.

Może właśnie to jest powód, że u jednego z nas wprowadzenie pewnych ograniczeń czy diety w żywieniu daje efekt w zaleczaniu Ł., a u drugiego nie. Jednemu czekolada, ciasta, piwo powoduje wysiew, a drugiemu nie. Moze informacja nt. które pokarmy są gorzej tolerowane przez nasz organizm da nam wiedze jak zmniejszyc wysiewy, czy wydłuzyc okresy remisji ...
Jeśli Inga stosuje diete bezglutenową i jej ona pomoże załagodzić objawy łuszczycy (bo że zginie całkiem, to nie ma się co łudzić smiling smiley, to nie znaczy, ze u nas będzie tak samo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Patti (---.play-internet.pl)
Data: 11 lut 2014 - 00:29:28

acha
i tez jestem obsypana jak nigdy. Niedawno urodziłam - wiec moze miec to związek ze zmianami hormonalnymi, lub ze zmianą diety (w ciązy inaczej się odżywiałam - byłam na diecie cukrzycowej - a teraz jem juz normalnie, czyli raczej niezdrowo smiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Inga (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data: 11 lut 2014 - 20:48:39

Mario moja dieta jest inwidualna-mianowicie bezglutenowa do tego dochodzi alergia na drozdze,jajka,drob w szczegolnosci na mieso indyka,wieprzowina,orzechy-wszyskie,mleko,sery,slonecznik,banana i kiwi.
Z mies moge jesc wolowine i baranine-akurat nie sa to moje ulubione miesa,pieczywa nie jem zadnego,Moje pozywienie jest barzdzo nudne,ale od dwoch tygodni staram sie unikac tych pokarmow i widze niesamowita poprawe.Nie stosuje zadnych masci oprocz kremu nawilzajacego i kapieli w soli Jentschura MeineBase-ktora niestety jest bardzo droga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: maria (---.net.aduro.pl)
Data: 12 lut 2014 - 21:20:57

Inga czy zgodzisz sie rozpisac mi swoja diete na poszczegolne dni,jesli tak to podam ci swoj mail.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: sylwia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lut 2014 - 00:09:07

Patti a czy na początku ciąży też łuszczyca zaczęła znikać? Mnie zastanawia fakt, że przez pierwsze miesiące ciąży łuszczyca ustąpiła prawie całkowicie a byłam zsypana cała. Około piątego miesiąca powróciła, też byłam na diecie cukrzycowej. Po porodzie nasiliła się strasznie, zajęła praktycznie części ciała.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Patti (---.play-internet.pl)
Data: 26 mar 2014 - 13:42:05

przepraszam ze dopiero teraz pisze
u mnie nie tyle zaczęła znikać, co nie było jesienno-zimowego wysiewu. ja latem korzystam ze słonca, co na mnie dobrze działa, potem jesienią i zimą zaczyna wyłazić. ale akurat w ciązę zaszłam we wrzesniu, kiedy byłam zaleczona. przez całą ciążę byłam prawie czysta, coś tam wyszło, ale nie tak jak zawsze. a krótko po porodzie obsypało mnie i tak trzyma do teraz...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Inga (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data: 22 pa� 2014 - 18:52:51

Mario,przepraszam ,ze nic nie pisalam tak dlugo ale bardzo duzo pracuje i nie zawsze tutaj zagladam.Naturalnie moge Ci na maila napisac,co jadam,
Mnie jak na razie bardzo pomoglo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: maria (---.net.aduro.pl)
Data: 23 pa� 2014 - 08:50:10

Inga juz podaje Ci mój mail [email protected].

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nietolerancja pokarmowa - test
Wysłane przez: Paulina (---.158.217.113.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 14 lis 2014 - 09:45:21

A w Pl w okolicach dolnośląskiego/opolskiego/śląskiego da się wykonać gdzieś te badania? Ile to kosztuje?
Może od tego wzięła mi się ta łuszczyca... Bo już nie mam do tego siły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.