Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: ScottStorch (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 mar 2014 - 10:19:15

Witam!
Wczoraj otrzymałem od mojej słabej pani dermatolog receptę na cygnoline.
Z tego co pamiętam przed cygnoliną powinien zastosować jakąś inną robioną maść na zdjęcie łuski.
Takiej recepty nie dostałem i w związku z tym mam pytanie.
Czy jest jakaś maść bez recepty, która działa jak ta robiona przed cygnoliną, która ma za zadanie zlikwidować łuskę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: henia (---.89-22-37-137.matrix-net.pl)
Data: 25 mar 2014 - 12:24:14

Prawdopodobnie masz na myśli maść siarkowo - salicylową; to ta robiona maść na zdjęcie łuski, i fakt, potrzebna jest na nią recepta, bo to maść refundowana.

Z gotwoców czyli bez recepty - wszystko co zawiera w sobie salicyl albo mocznik np. squamax http://www.doz.pl/apteka/p9540-Squamax_zluszczajaco_-_nawilzajaca_emulsja_do_skory_200_ml

Osobiście wspomagam się balsamem z nogietka http://farbus.pl/de/herbamedicus-balsam-z-nagietka-250ml.html

U niektorych też, doskonale sprawdza się w takich razach, zwykła maść z vit. A Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: ScottStorch (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2014 - 10:23:22

Dziękuje "henia".
Zastosowałem SQUAMAX i tera jadę z cygnoliną. Wiadomo, że cygnolina tylko na czas, rano i wieczorem. A co w dzień? Co stosować przy leczeniu cygnoliną żeby leczenie to było bardziej efektowne?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: henia (---.89-22-37-137.matrix-net.pl)
Data: 07 kwi 2014 - 10:39:53

ScottStorch Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dziękuje "henia".
> Zastosowałem SQUAMAX i tera jadę z cygnoliną.
> Wiadomo, że cygnolina tylko na czas, rano i
> wieczorem. A co w dzień? Co stosować przy
> leczeniu cygnoliną żeby leczenie to było
> bardziej efektowne?

Jak rozumiem lecisz tą cygnoliną na tzw. minutówkę?

Cygnolina bardzo wysusza skórę wiec dbaj o jej solidne i czeste nawilżanie, natłuszczanie - to powinno być oki.

Mozesz to robić wszystkimi dostepnymi Ci balsamami, kremami czy masciami.

Dobrze sprawdzają te, zawierajace np. mocznik; czy wspominany już przeze mnie, nagietek. Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: ScottStorch (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2014 - 14:16:25

Mam na stanie CLOBAZA, może być? A może ten SQUAMAX dalej?
Cygnoliną lecę minutówki i tak z tydzień do 10 dni, potem LATICORT KREM dwa dni i jestem czysty. Tak po każdej zimie :-D
Teraz spróbowałbym bez LATICORTU. Ile to może trwać wtedy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: henia (---.89-22-37-137.matrix-net.pl)
Data: 07 kwi 2014 - 17:03:29

ScottStorch Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam na stanie CLOBAZA, może być? A może ten
> SQUAMAX dalej?
> Cygnoliną lecę minutówki i tak z tydzień do 10
> dni, potem LATICORT KREM dwa dni i jestem czysty.
> Tak po każdej zimie :-D
> Teraz spróbowałbym bez LATICORTU. Ile to może
> trwać wtedy?

Squamax nawilzy - bo tam mocznik; clobaza natłusci, i bedzie oki grinning smiley

Spróbowałabym bez latcortu - to lekki steryd na bazie hydrocortizonu czyli raczej przeciw świądowo on. Zaryzykowałabym. Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: ania (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 kwi 2014 - 20:19:35

mnie całkiem niezle pomaga krem ratownik z dziegciem brzozowym, troche ciezko sie zmywa bo trzeba myc glowe z 5 razy bo inaczej sa tluste wlosy ale luska calkiem dobrze schodzi..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: krzysztof (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 kwi 2014 - 10:09:47

masc salicynowa robiona najlepiej botania ja stosuje czasami oliwke salicynowa (salicoil) pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 kwi 2014 - 13:36:01

pewnie miałes na mysli masc salicylową i oliwkę salicylową smiling smiley kazdy dodatek kwasu salicylowego do preparatu spowoduje łatwiejsze zejscie łuski i zmniejszenie siły jej narastania.Wszystkie zatem preparaty z mocznikiem i kwasem salicylowym pomoga usunąc łuske.Znam jeszcze taka metode ,stosowana przez kolege fusy z zielonej herbaty przykryte folia i zabandazowane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: Scott Storch (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 kwi 2014 - 15:47:55

a jak wygląda zaleczenie używając tylko cygnoliny? jeśli smarowałem cygnoliną to te miejsca robiły się czerwone, potem coraz ciemniejsze i jak zrobiły się brunatne to wtedy smarowałem LATICORTem. Wtedy te plamy tak jakby się rozmoczyły i po wytarciu, pod spodem była już normalna skóra. jak powinno to wyglądać stosując tylko cygnolinę???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: henia (---.89-22-37-137.matrix-net.pl)
Data: 11 kwi 2014 - 17:14:34

Jak podają źroda - np. http://w,luszczycalublin.republika.pl/file/publikacje/wskaz.htm - leczenie cygnoliną "[...]Opiera się na fakcie, że cygnolina wchłania się w ogniska chorobowe 30-50 razy szybciej niż w okoliczną skórę zdrową[...]"
Dlatego u większosci z nas, zaleczone zmiany łuszczycowe za pomoca cygnoliny, to: białe plamki/plamy, otoczone brunatnymi/brązowymi otoczkami. Właśnie białe - przez tę wielką wchłanialność ditronalu. Otoczka brunatna, to efekt opicia się/wchłonięcia cygnoliny, przez zdrowa skórę.

Nie wiem jakie masz doświadczenia osobiste w leczeniu sie cygnoliną ale moze i tak być, ze u Ciebie ta barwa będzie inna.

U mnie zawsze zaleczanie zmian odybywa sie od zewnatrz zmian> ku środkowi. Czasem w trakcie leczenia, następuje też podział wiekszych zmian na mniejsze. Więc trudno mi jednoznacznie okreslić czy Ci podpowiedzieć, jak to ma wygladać u Ciebie.

Uważam, że po przeprowadzeniu, nawet jednej kuracji leczniczej za pomoca cygnoliny, już mozna zaobserwować - co i jak u nas się zadziewa? podczas takiego loczonka. Bo taka cała kuracją cygnoliną, zalezna jest przede wszystkim od stopnia reakcji naszej skóry na ditronal czyli innymi słowy - od stopnia wchłanialnosci cygnoliny w naszą skórę - i tę chorą i te zdrową. Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: Scott Storch (---.tktelekom.pl)
Data: 12 kwi 2014 - 09:44:22

Pamiętam pierwsze leczenie lata temu. Tak to wtedy wyglądało. Wyszedłem ze szpitala z białymi plamami po cygnolinie i brunatnymi obwódkami. Wszystko zanikło po jakimś czasie, zrównało się ze zdrową skórą. Teraz jednak u mnie jest jakoś właśnie inaczej, bo z każdym kolejnym dniem chore miejsca robią się coraz ciemniejsze, a nie bielsze. To z pierwszym dniem stosowania cygnoliny powinno być jaśniejsze???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: henia (---.89-22-37-137.matrix-net.pl)
Data: 12 kwi 2014 - 13:47:12

Żeby zaczął się proces leczenia, to skora - i ta zdrowa, i ta chora, muszą sie opić/wchlonąć w siebie, tej cygusi trochę.
Na zdrowej skorze- to widoczne stają się takie czerwone obrączek. Chore zmiany - najpierw są: bardzo czerwone, wypukłe, czasem niemilosiernie swędzace.
Proces ich gojenia się, to wypłaszczanie sie. Zmiany koloru - niekoniecznie szybkie, w zasadzie czerwień ich, obecna była u mnie podczas calej kuracji. Zmieniał sie tylko obszar i szorstkość skory. To wlaśnie po tej szorstkosci lub nie, byłam w stanie oceniać czy - maść działa? i czy czas już na zmianę stężenia cygnoliny.
Mam bardzo jasną karnację więc u mnie to dodatkowo wyglądało hmmm... krwiście; a zmiany robily sie coraz mniejsze i mniejsze obszarowo.
Ten biały kolor, to raczej już po zakończonym leczeniu uzyskiwałam - czyli wtedy, kiedy juz pod paluchami nie wyczuwałam żadnej szorstkości, zgrubień, czy krostek.

Z Twojego opisu mogę jedynie domniemywać, że cygnoliną to jednak nie doleczałeś skóry do końca(stąd ta szorstkość, opisywana przez Ciebie) a całkowite zaleczenie kończyłeś tym Laticortem jednak.
Proponowałabym tam u Ciebie, zastąpić ten laticort np. silnym natłuszczaniem leczonych zmian w sensie częstym - podejrzewam, że efekt osiagniesz taki sam.

To oczywiscie tylko moje spostrzeżenia, i traktuj je jedynie jako podpowiedzi. Jeżeli skóra dobrze reaguje na leczenie cygnoliną, nie stosowałabym sterydu - ale wybor zawsze jest Twój. Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: Scott Storch (---.tktelekom.pl)
Data: 12 kwi 2014 - 15:23:41

Dzięki "henia". I o to chodzi. Dopiero jestem przy końcu pierwszego tygodnia na cygnolinie 0.8. Potem będę miał 1.0 i może potem jeszcze mocniejszą.
Jadę z cygnoliną na minuty rano i wieczorem, a w dzień kiedy się da smaruje CLOBAZĄ. Dobrze natłuszcza. Przeraziłem się tylko, bo myślałem że to od samego początku ma być coraz jaśniejsze. Myślę, że będzie dobrze i będę cierpliwy nie smarując tym laticortem. Będę dawał znać jak u mnie to idzie. Do lata mam trochę czasu jeszcze ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: Scott Storch (---.tktelekom.pl)
Data: 12 kwi 2014 - 15:29:20

"...To oczywiscie tylko moje spostrzeżenia, i traktuj je jedynie jako podpowiedzi..."

Twoje spostrzeżenia są bardziej merytoryczne niż mojej Pani dermatolog, która wypisując cygnolinę nie pamięta, albo nie chce pamiętać, że trzeba przed nią zastosować maść na zdjęcie łuski ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: Scott Storch (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 kwi 2014 - 10:31:44

Przechodzę na mocniejszą cygnolinę przy terapii minutowej (zaczynałem od 10 min i co dzień o pieć minut więcej - do godziny). Jak teraz tą mocniejszą mam zacząć? Z powrotem od 10 min. czy jakoś inaczej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: JAKA MAŚĆ NA ZDJĘCIE ŁUSKI PRZED CYGNOLINĄ?
Wysłane przez: henia (---.89-22-37-137.matrix-net.pl)
Data: 17 kwi 2014 - 15:45:47

Scott Storch Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Przechodzę na mocniejszą cygnolinę przy terapii
> minutowej (zaczynałem od 10 min i co dzień o
> pieć minut więcej - do godziny). Jak teraz tą
> mocniejszą mam zacząć? Z powrotem od 10 min.
> czy jakoś inaczej?
Tą mocniejszą - to jaką?

"Kto nie idzie do przodu, cofa się" - lecisz dalej, nigdy do tyłu z tą cygnolinką. Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.