Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
mtx
Wysłane przez: aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 mar 2014 - 15:07:41

czy podczas leczenia mtx moze zatrzymac sie miesiaczka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: wirtualna (---.dynamic.chello.pl)
Data: 02 kwi 2014 - 18:18:54

Może... u każdej osoby jest to inaczej... Raz jest, raz nie ma... albo jest skąpa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: lucek (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 kwi 2014 - 10:36:39

a u facetów tez cos sie może zadrzyc z no wiecie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 kwi 2014 - 19:24:33

Leczenie MTX jest dosc inwazyjnym leczeniem i troszeczke zmian w organizmie zachodzi.MTX to cytostatyk czyli najprosciej mówiąc chemia w tabletkach.Mogą wystąpic rózne skutki uboczne i co ciekawe ich nasilenie wcale nie musi wiązac sie z wysokoscia dawki.Czasem nawet przy niskich dawkach pojawiają sie silne skutki uboczne w postaci:wypadania włosów,nudnosci,zawroty głowy,brak łaknienia,biegunki.Czesto zatrzymuje sie miesiączka a u męzczyzn może w spermie pojawiac sie duża ilosc martwych plemników .Dlatego podczas stosowania MTX powinno sie dodatkowo stosowac antykoncepcje gdyz i owulacja moze przebiegac bezobiawowo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2014 - 20:14:55

Dzięki za odpowiedz, mam pyt do szatera czy mozesz mi powiedziec co mam robic gdy miesiączki nie maczy przerywac leczenie ,czy wiesz po jakim czasie wszystko wróci do normy bo zaczyna mnie juz to martwic.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 05 kwi 2014 - 09:30:17

jestem....dziewczynką winking smiley
jezeli jestes pod opieka ginekologa,stosujesz srodki antykoncepcyjne(konieczne podczas stosowania MTX) i jestes pewna iz nie ciąza jest przyczyna braku miesiączki to spokojnie musisz czekac.Każdy organizm jest inny,duza ingerencja chemiczna moze powodowac takie nastepstwa.Miesiączka może wrócic w każdej chwili ale tez moze zatrzymac sie na dłużej.bardzo czesto miesiączka zanika u osób stosujących ostra diete lub nadmierny wysiłek fizyczny-np.gimnastyczki,chore na anareksje.Po unormowaniu wszystko wróci na swoje miejsce.Leczenie nie nalezy przerywac,chyba że tak postanowi lekarz.Brałam MTX dawke 25mg przez dwa i pół roku i w owym czasie miesiączka pojawiała sie lub znikała,po zakonczeniu leczenia wszystko wróciło do normy.Pozdrawiam i życze zdrówka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2014 - 13:04:52

Dziękuję czy mozesz mi powiedziec jeszcze czy zmiany łuszczycowe zeszły ci całkowicie i czy ppo odstawieniu mtx nie nastapił nawrót choroby?Bo u mnie jest tak biorę dopiero 3 miesiąc i większośc zmian ładnie zeszła tylko na dłoniach ciągle żle wyglada.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mtx
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 kwi 2014 - 09:27:37

niestety u mnie na skóre nie zadziałało zbytnio,dostawiony MTX był z powodu łuszczycy stawowej,przyznam szczerze że wiecej strat przy nim niż zysków.Bardzo wyniszczyłam organizm ,poprawa była raczej niewielka wiec zdecydowano sie przejsc na sole złota-Tauredeon....wtedy stawy odzyły ale na ciele była,moze nie w takim nasileniu ale do całkowitej remisji nie doszło.Przyznam tez że jak ustapiły bóle stawowe to i ja byłam spokojniejsza,wyciszona wiec może i skórna tak ie sypała.Soli złota już w tej chwili sie nie stosuje bo skutków ubocznych tych długofalowych jest ....duzo.Zdrówka ci zycze i oby wszystko wróciło do normy.Dłuuuugiej remisji smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.