Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Załamka :/
Wysłane przez: Paulina (---.dynamic.chello.pl)
Data: 28 wrz 2014 - 18:36:39

Hej!
Jestem Paula i mam 19lat. Z łuszczycą męczę się od 6klasy podstawówki. Zaczęło się niewinnie, na uchu obok kolczyka a przeszło dosłownie wszędzie.
Ostatnio mam gorszy okres a Luszczyca coraz bardziej rozwaliła się na moim ciele. Mam już dosyć ciągłego smarowania się tymi tłustymi maściami, cygnoliną, sterydami czy innym dziadostwem. Chciałabym być normalna. Przez łuszczycę nie potrafię związać się z mężczyzną, ponieważ gdy czuję że chciałbyy się do mnie zbliżyć (choćby przytulić) czuję że muszę go zostawić, bo zobaczy wszystkie moje łuski.
Wczoraj zauważyłam na moich paznokciach takie kropki (wgłębienia) a na kciukach mam 3takie żółto-brązowe plamy. Przestraszyłam się, że teraz weszła na moje piękne, długie i zadbane paznokcie, które zazwyczaj maluję frencha.
Mam już tego dosyć! Ona jest wszędzie, na brzuchu, plecach, rękach, na głowie, nogach, miejscach intymnych.
W sumie nie wiem po co to piszę. Może chciałabym usłyszeć inne młode kobiety. Jak Wy sobie z tym radzicie?
Bo ja już przestałam sobie z tym radzić. Wstydzę się wychodzić z domu... A najgorsze jest to, że mama uważa że przesadzam, że co innych to obchodzi. Opowiada o mojej chorobie całej rodzinie co wprowadza mnie w zakłopotanie i coraz bardziej nie chcę wychodzić a tym bardziej na spotkania rodzinne. Marudzi, że mam tyle rzeczy a w nich nie chodzę (a jak mam chodzić w sukience z odkrytymi plecami?!)
Są tu jakieś młode kobiety? Jak sobie radzicie z łuszczycą, z ciągłym smarowaniem, z ludźmi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 28 wrz 2014 - 23:44:29

Cześć Paulina
Twój opis jest do bólu prawdziwy i wzruszający - bo taka jest rzeczywistość, choć nie każdy potrafi o tym pisać. Postaramy się pomóc. Czy możesz zostawić do siebie jakiś kontakt (mail)?
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: k.p (---.gtnet.net.pl)
Data: 29 wrz 2014 - 08:10:13

Paula, musisz z nią NAUCZYĆ SIĘ zyć.Jeśli masz procentowo duzy obszar zgłoś się do ordynatora Oddziału Dermatologicznego szpitala w którym jest taki oddział. Optuj w rozmowie za leczeniem biologicznym, akcentuj młodość i stan psychiczny związany z tą chorobą oraz nieskuteczność leczenia tradycyjnego. Masz duże szanse załapania się do programu. Będziesz czysta-wierzę w to.
Cieplutko pozdrawiam, trzymam kciuki.
P.S
Helenka, kto z łuszczyków został wyleczony na podstawie Twoich rad, Twoimi wskazówkami.
Wskaż mi taką osobę. Wiarygodną z nickiem nie jednodniowym, a najlepiejkogoś ze stowarzyszenia łuszczyków. Jakie masz sukcesy. Gdzie oprócz Ciebie mogę uwiarygodnić Twoje "tezy". Jesli nie stać Ciebie na odpowiedź, to proszę nie rób nadziei, że kupując książeczkę od Ciebie-przedstawiciela handlowego jest drogą ku naszemu szczęściu. To jest zwykła obłuda.
Kazka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 29 wrz 2014 - 16:13:28

Paula myślę, że powinnaś pojechać na jakieś spotkanie organizowane przez osoby chore na łuszczycę. Ja sam byłem tylko kilku, ale zawsze wracałem z nich w świetnym humorze. Ci ludzie pomogliby Ci odzyskać trochę wiary w siebie, no i podpowiedzieli o sposobach leczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Michał (---.toya.net.pl)
Data: 29 wrz 2014 - 20:46:46

Cześć Paulina, chyba większość z nas ma mniej więcej podobną historię w której dominuje wstyd. Szczególnie dobrze rozumiem Cię, bo sam mam łuszczycę na paznokciach i w miejscu intymnym. O ile miejsce intymne jest niewidoczne, a łuska na ciele do zniesienia to łuszczyca paznokcie stanowi inny wymiar upodlenia człowieka przez naturę. Zrozumie to tylko ten kto ma łuszczycę paznokci :| Jeśli chodzi o rozpowiadanie o twojej chorobie to chyba duża przesada ze strony twojej mamy. Prawdopodobnie nie jest w stanie zrozumieć psychiki chorej osoby. Porozmawiaj z nia i jej to wytłumacz. Chciałaś rady od młodej kobiety, a dostałas od chłopaka. Mam nadzieję, że to nie problem. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Paulina (---.dynamic.chello.pl)
Data: 30 wrz 2014 - 20:50:47

dzięki za wsparcie
To prawda paznocie to okropny wstyd gdy są pokryte Ł., tak samo jak białe łuski na włosach. Właśnie rozpoczęłam studia a już zostałam upomniona przez "miłe" koleżanki, że mam łupież na bluzce. Z mamą rozmawiać się nie da, bo sama wie wszystko lepiej.
Macie rację, powinnam przyzwyczaić się do tego, że zawsze taka będę. Ale to trudne gdy wokół ciebie jest mnóstwo pięknych i normalnych ludzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Z.E.J. (---.rejtravel.pl)
Data: 30 wrz 2014 - 22:13:50

Witam Paulino,
wcale nie musisz się uczyć tak żyć, możesz być czysta zajrzyj tylko obok na posty "łuszczyca i maść zej-a".
Pozdrawiam Z.E.J.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Michał (---.toya.net.pl)
Data: 01 pa� 2014 - 16:21:41

W tym roku kończyłem studia i mógłbym napisać cały tomik o niezręcznych sytuacjach. Na ogół nie interesuje mnie co myślą o mnie inni i zawsze mówię to co uważam, ubieram się tak jak mi pasuje, ale pomimo starań nigdy nie mogłem przyjąć biernej postawy wobec łuszczycy. Nie potrafiłem nigdy powiedzieć komuś niezaufanemu, że mam łuszczycę. Bądzmy szczerzy łuska na ciele i zniszczone paznokcie są obrzydliwe. Trzeba to zaakceptować i robić swoje. Życie jest zbyt krótkie, żeby ulegać chorobie która bądz co bądz nie zagraża naszemu zdrowiu (nie licząc ŁZS).

Z.E.J a czy ta twoja maść działa również na paznokcie? Czytałem twój temat, ale nie było o tym wzmianki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Załamka :/
Wysłane przez: Z.E.J. (---.rejtravel.pl)
Data: 03 pa� 2014 - 23:04:45

Witam panie Michale,
przepraszam że tak późno reaguję na Pana zapytanie.
Moje doświadczenie w leczeniu łuszczycy paznokci jest niewielkie.
Jest kilka osób, którzy aktualnie korzystają z maści zej-a i również mają zajęte paznokcie.
Efekty końcowe tej kuracji poznamy w najbliższych tygodniach natomiast informacje, które docierają do mnie są obiecujące bo jest reakcja u nasady paznokci.
Natomiast osobiście uważam że maść zej-a poradzi sobie z łuszczycą paznokci tak jak z łuszczycą zewnętrzną czy też stawową.
Zestaw i konfiguracja ziół skupionych w maści zej-a są tylko starterem, wskazówką i impulsem do reakcji naszego organizmu do walki z niepożądaną infekcją.
Dowodem na moją teorię może być przykład: kiedy maścią zej-a posmarujemy delikatne zdrowe ciało np. dziecka, to nie zauważymy żadnej reakcji, ale gdy tylko zioła zawarte w maści trafią na niewidzialne jeszcze znamiona łuszczycy to pojawi się reakcja szczypania ok kilka min. i lekkie zaczerwienie ze zwiększoną temperaturą w tym miejscu.
Zapraszam do współpracy przy zwalczaniu łuszczycy i ponawiam swoją ofertę darmowego zestawu aż do wyleczenia Pana łuszczycy.
Mam nadzieję że szczegóły naszej ewentualnej współpracy przy zwalczaniu łuszczycy uzgodnimy telefonicznie lub innej formie dla pożytku wszystkich cierpiących na tę dolegliwość.
Przypadkowo mam też dobrą wiadomość dla osób cierpiących na cukrzycę a zwłaszcza tzw. "stopę cukrzycową" jest do wyleczenia.
Pozdrawiam Z.E.J.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.