Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2014 - 14:56:01

Mam, jak mi sie wydaje, dość osobliwy problem z łuszczycą. Z łuszczycą, bo intuicyjnie wiem, że ona na niego wpływa. Że są to rzeczy połączone. Otóż moja skóra jest jakoś dziwnie i patologicznie tłusta. Nie jest to wg dermatologa łojotokowe zapalenie skóry, ale łój, czy cokolwiek to jest, mnie zalewa (a krew wraz z nim); wręcz czuję go fizycznie na sobie. To przedłuża mi rzeczy typu mycie, bo mam wrażenie, że woda jakby trudniej dociera do skóry (plus zmiany łuszczycowe, co już pozostawię tu bez komentarza), czuję się - bo zwyczajnie przez to jestem- burdny, nieświeży. Mycie, żeby nie wiem jak staranne (a dbam o to) nie starcza na tak długo, jak u 'normalnej' osoby, nawet chorej na łuszczycę. Wnikliwie to obserwuję innych chorych przy okzaji np. pobytów szpitalnych: po przebudzeniu się są odpowiednio świeźi, bo mimo że moglibyć posmarowani, to ich skóra nie produkuje tego, co moja.
Czy ktoś może ma podobne doświadczenia i może mi coś doradzić? Zanim jeszcze zaczęła sie u mnie choroba, to tak nie było. Budziłem się rano i w sumie od biedy, gdyby było to konieczne, mogłem wskoczyc w ciuchy, przeczesać sie dłonią i wyjść. Ale teraz jak nie wejdę pod prysznic, to jest koszmarsad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 15 lis 2014 - 15:27:12

Spróbuj kąpieli w soli i oleju po takiej kąpieli skóra jest dobrze oczyszczona i nawilżona czuje się też świeżość

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2014 - 16:44:20

Ale sama sól czy olej jednak nie umyją jak należy. Szukam przede wszytskim przyczyny tego stanu rzeczy. Pewnie znów genysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 15 lis 2014 - 17:42:20

A próbowałeś?
Od dwóch lat tak się kapie i zapewniam nie chadzam brudna ani smierdzaca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2014 - 18:21:08

no każdy sie chyba kiedyś w soli kąpał
Nie musisz zapewniać- nie o to chodzi.
To jest własnie to- z reguły normalnej osobie wystarczy chocby sól zamiast srodka myjacego (niewazne, że sól moze miec wielorakie własciwosci- w tym odkażające czy oczyszcające) jak np. Tobie, a mnie już niekoniecznie. W samej soli i olejku to ja sobie moge dopiero na sam kociec 'prania" polezeć. albo i przed, ale dla "wstepnego", a potem musi być "właściwe" i dopiero wtedy cos z tego jest. starałem sie dokładnie opisac problem, nie licząc za bardzo na podobne doświadczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 15 lis 2014 - 18:29:30

owszem Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> no każdy sie chyba kiedyś w soli kąpał
> Nie musisz zapewniać- nie o to chodzi.
> To jest własnie to- z reguły normalnej osobie
> wystarczy chocby sól zamiast srodka myjacego
> (niewazne, że sól moze miec wielorakie
> własciwosci- w tym odkażające czy
> oczyszcające) jak np. Tobie, a mnie już
> niekoniecznie. W samej soli i olejku to ja sobie
> moge dopiero na sam kociec 'prania" polezeć. albo
> i przed, ale dla "wstepnego", a potem musi być
> "właściwe" i dopiero wtedy cos z tego jest.
> starałem sie dokładnie opisac problem, nie
> licząc za bardzo na podobne doświadczenia.



No widzisz nawet uwierzyć nie jesteś w stanie a co dopiero zastosować smiling smiley
może gdyby medycyna taki pomysł rzuciła zastosował byś bez zastanowienia smiling smiley
A widzisz moje córki też takie kąpiele stosują i nie narzekają że brudne chodzą smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 15 lis 2014 - 18:56:30

Dobry wieczór. Witaj Owszem
Masz rację, że (u Ciebie) nienaturalnie przetłuszczona skóra i jednocześnie potężna łuszczyca (normalnie kojarzona z suchą skórą) to dwa wzajemnie koherentne objawy. Masz również rację, że to sprawa genów. U chorych na łuszczycę takie właśnie podwójne objawy występują często na głowie. U Ciebie "nietypowe" jest tylko to, że są na większej powierzchni ciała (choć pewnie nie na całym). Zauważ też, że u ludzi zdrowych (bez łuszczycy) często mamy, zwłaszcza zimą mocno przetłuszczające się włosy i jednocześnie duży łupież (który jest łagodną formą łuszczycy).
* * *
Sytuacja nie jest beznadziejna - wręcz przeciwnie. Łuszczycę (nawet tę z najgorszą twarzą) można trwale i całkowicie wyleczyć. Pisałam już o tym na Forum (zobacz wcześniejsze wątki). Łuszczyca to bardzo skomplikowana i zróżnicowana choroba. Jeśli chcesz poznać czym jest, przeczytaj książkę "Wylecz się z łuszczycy" (www.wydawnictwopandora.pl). Jeśli masz problem z jej nabyciem, prześlę Ci /wypożyczę swój egzemplarz.
Pozdrawiam
Helena
NON AU PSORIASIS

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 15 lis 2014 - 22:42:46

KUP KSIĄŻKĘ BĘDZISZ ZDROWY - ot cała filozofia Heleny i jej "wydawnictwa" grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2014 - 14:33:11

@N
przeciez napisałem, że w soli nieraz sie kapałem. nawet jeśli zrobiłem to niedosłownie. Przede wszytskim chyba jednak nie do końca rozumiesz moje objawy.

@Halina-
kazda okazja jest, widze, dobra, zeby łowic jelenia. Nie dziekuję! Koherentnie.
I kazdemu odradzam. A jesli juz ją (ksiażkę) kupicie, to pamiętajcie, ze przysluguje Wam konsumenckie prawo zwrotu towaru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 22 lis 2014 - 16:34:39

owszem Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ale sama sól czy olej jednak nie umyją jak
> należy. Szukam przede wszytskim przyczyny tego
> stanu rzeczy. Pewnie znów genysmiling smiley
@N
przeciez napisałem, że w soli nieraz sie kapałem. nawet jeśli zrobiłem to niedosłownie. Przede wszytskim chyba jednak nie do końca rozumiesz moje objawy.







Pewnie się nie rozumiemy smiling smiley
kąpiel w soli połączona z olejem ma zupełnie inne zadanie niż tylko umycie ciała smiling smiley













Kąpiel z dodatkiem oleju
Należy zacząć od tego, że kąpiel można wykonać jedynie w wannie, natomiast prysznic nie jest żadną kąpielą ? jest po prostu prysznicem. Przed kąpielą należy do wanny wlać 2 - 3 łyżki stołowe oleju z pestek winogron, a następnie napuścić wody. Kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, w kąpieli nie używamy innych środków myjących, a jedynie gąbkę, gdyż ciepła woda oraz olej w zupełności wystarczą, by rozpuścić zalegający w otwartych w ciepłej wodzie porach skóry tłuszcz, zaś złuszczony naskórek łatwo da się usunąć przy pomocy samej gąbki.

Kąpiel z dodatkiem oleju jest zalecana dla każdej skóry, gdyż w przypadku skóry przetłuszczającej się olej jako rozpuszczalnik tłuszczów wnika w głąb skóry właściwej oczyszczając ją, zaś w przypadku skóry suchej olej wnikając w głąb skóry właściwej pozwala utrzymać w niej wodę, czyli nawilża ją.

Po pewnym czasie zażywania przygotowanej w ten sposób kąpieli, skóra staje się gładka i elastyczna, drobne zmarszczki (jeśli były) znikają, a nowe nie pojawiają się (przedwcześnie). Nie pojawiają się nowe rozstępy i cellulit. Skóra z czasem przestaje być matowa, nabiera przyjemnego koloru i połysku ? odżywa. Wszelkie zranienia i otarcia goją się bez problemów. A wypryski? Zapomnisz!

Można wsypać do kąpieli pół kilograma soli kuchennej jodowanej. W środowisku ciepłej, słonej wody, przy rozszerzonych porach, skóra w naturalny sposób wchłania jod i nie ma obawy przed jego przedawkowaniem.

Autor: Józef Słonecki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 lis 2014 - 17:05:39

Wszystko pięknie, tylko to jest adresowane do średniej krajowej. Ale owszem- w połączeniu z olejem nie próbowałem. Inna kwestia to koszt tego wszystkiego, bo nie byłoby to raz na tydzień.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 22 lis 2014 - 18:54:22

O jakich kosztach ty tu
sól zwykła jodowana koszt o,80gr starcza na dwie kąpiele w tygodniu bo częściej nie potrzeba /olej ok 15 zł starcza na miesiąc smiling smiley
masz coś tańszego bo ja nie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 24 lis 2014 - 14:27:47

taka zwykła sół? No niech bedzie. A tego oleju to chyba tyle co kot napłakał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 24 lis 2014 - 16:35:13

owszem Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> taka zwykła sół? No niech bedzie. A tego oleju
> to chyba tyle co kot napłakał.


Zobacz jak to wygląda w praktyce a sam się zdziwisz
daj znać jakie wrażenie smiling smiley
Proporcje jakie podałam są wystarczające na wannę wody,przedobrzenie w każdą stronę jest u nas niekorzystne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 27 lis 2014 - 14:58:21

Tyle że autor zacytowanego jednak nie pisze chyba o luszczykach, tylko o zdrowych. mozliwe tez, ze popelnia czesty błąd widzenie chorob skory jako pomniejszyhc bolączek. czesto to zreszta prawda, wiec porady bywają trafne. o ile wiec jestem w stanie uznac ich slusznosc dla pewnej grupy ludzi, o tyle mnie, jak opisalem, pewnie nie na wiele to sie zda. niemniej sprobuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 27 lis 2014 - 15:21:54

owszem Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Tyle że autor zacytowanego jednak nie pisze chyba
> o luszczykach, tylko o zdrowych. mozliwe tez, ze
> popelnia czesty błąd widzenie chorob skory jako
> pomniejszyhc bolączek. czesto to zreszta prawda,
> wiec porady bywają trafne. o ile wiec jestem w
> stanie uznac ich slusznosc dla pewnej grupy ludzi,
> o tyle mnie, jak opisalem, pewnie nie na wiele to
> sie zda. niemniej sprobuje.

Autor zacytowany wie co to łuszczyca i zapewniam cię że nie uważa jej za defekt kosmetyczny czy mały bąbelek smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 28 lis 2014 - 14:48:14

luszcyca nie rowna sie z marszu podniesiona tlustosc skory, a ja napisalem o tym. mozliwe wiec, ze dodatkowo udzielilas mi nieodpowiednich rad.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 28 lis 2014 - 16:29:02

owszem Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam, jak mi sie wydaje, dość osobliwy problem z
> łuszczycą. Z łuszczycą, bo intuicyjnie wiem,
> że ona na niego wpływa. Że są to rzeczy
> połączone. Otóż moja skóra jest jakoś
> dziwnie i patologicznie tłusta. Nie jest to wg
> dermatologa łojotokowe zapalenie skóry, ale
> łój, czy cokolwiek to jest, mnie zalewa (a krew
> wraz z nim); wręcz czuję go fizycznie na sobie.
> To przedłuża mi rzeczy typu mycie, bo mam
> wrażenie, że woda jakby trudniej dociera do
> skóry (plus zmiany łuszczycowe, co już
> pozostawię tu bez komentarza), czuję się - bo
> zwyczajnie przez to jestem- burdny, nieświeży.
> Mycie, żeby nie wiem jak staranne (a dbam o to)
> nie starcza na tak długo, jak u 'normalnej'
> osoby, nawet chorej na łuszczycę. Wnikliwie to
> obserwuję innych chorych przy okzaji np. pobytów
> szpitalnych: po przebudzeniu się są odpowiednio
> świeźi, bo mimo że moglibyć posmarowani, to
> ich skóra nie produkuje tego, co moja.
> Czy ktoś może ma podobne doświadczenia i może
> mi coś doradzić? Zanim jeszcze zaczęła sie u
> mnie choroba, to tak nie było. Budziłem się
> rano i w sumie od biedy, gdyby było to konieczne,
> mogłem wskoczyc w ciuchy, przeczesać sie
> dłonią i wyjść. Ale teraz jak nie wejdę pod
> prysznic, to jest koszmarsad smiley




Umiem czytać ze zrozumieniem smiling smiley
szczerze ja bym się cieszyła jakby moja skóra była taka a nie sucha jak wiór
mam na myśli początki choroby i brak świadomości jak sobie pomóc
teraz moja skóra jest już odpowiednio nawilżona bez nawilżaczy
skoro masz takie uczucie tzn.że organizm usuwa z tym łojem coś czego nie może przez pozostałe układy wydalnicze chroniąc poważniejsze organy jak wątroba, serce nerki itp
wystarczy systematycznie wspomagać skórę w oczyszczaniu kąpielami odblokowującymi jednocześnie pory ku łatwiejszemu usunięciu tego co trzeba
Ja bym tak postąpiła jak pisałam wyżej ty zrobisz jak zechcesz twoja skóra twój problem ja podzieliłam się tylko tym co ja bym zrobiła na twoim miejscu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: owszem (---.mbp.jaslo.pl)
Data: 29 lis 2014 - 13:29:57

najwyrażniej nie masz tego rodzaju problemu łojotoku, czy cokolwiek to jest, skoro piszesz, ze cieszyłabyś sie z innej postaci rzeczy.
zadwalem sobie sparwe, ze raczej nie unikne nieporozumienia zwiazanego z tradycyjnym podejsciem do problemu i popularnymi skojarzeniami.
nie mialbym nic przeciwoko nawet nadmiernie tlustej skórze, nie tylko samej cerze, w wydaniu, jaki obserwuje sie najczesciej. skora taka ponoc starzeje sie wolniej i jest natluszcona itp. itd. tylko ze to wszystko co innego. Na przyklad ja nie moge zadowlic sie przemyciem wacikiem nasaczonym czyms tam. wyobraż sobie, ze traktujesz sie olejem, a potem myziasz sie wacikiem nasączonym jakims tonikiem, czy czyms podobnym. albo natluszcasz taka skore dodatkowo odpowioednim kremem, ktory w zamysle producenta ma zniwelowac problem, nie dopuszajac zarazem do wysuszania.
To wszytskotylko "pływa" w 'zupie" i pogarsza uczucie tego wszytskiego, co jkaby nosze na skórze dopóki jej gruntownie nie umyję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: dziwnie tłusta, nieświeża, skóra
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 29 lis 2014 - 18:55:24

Owszem dobry wieczór.
Panie A. (owszem, dermosynek) bardzo dobrze rozumiemy Twój przypadek, i dobrze go opisałeś. Nie złość się, chcemy tylko pomóc. Na tym Forum jesteśmy twoimi przyjaciółmi, ?rodziną? ? a nie wrogami. Masz ?nietypowy? rodzaj łuszczycy, który (jak każdy) masz zapisany w genach. Ale sytuacja nie jest wcale beznadziejna.
Leczenie biologiczne, które proponujesz, które pewnie przechodziłeś i będziesz przechodził ? owszem jak najbardziej! Ale wiesz również, że nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę, na całe życie, i tylko dla nielicznych. (NFZ może sfinansować leczenie raz, co najwyżej dwa ? i na tym koniec.)
Zastosuj leczenie przyczynowe (o którym jest cała książka). Są to dość radykalne środki, zwłaszcza w Twoim trudnym przypadku - ale skuteczne i lepsze niż siedzenie w domu, męczarnia przez całe życie z koszmarną łuszczycą. Jest to jedyny, racjonalny kierunek.
Jedną z istotnych przyczyn Twojej choroby jest również psychika. Widzę to po wielu oznakach, i z czego na pewno sobie zdajesz sprawę.( Nie chcę się o tym rozpisywać). To nie jest Twoja ani niczyja wina, taką masz naturę, osobowość; swoje zrobiła też wieloletnia, uciążliwa choroba. Nie każdy ma tak mocną psychikę, osobowość jak ?N? (Basia). Jesteś człowiekiem rozumnym, wykształconym, wiesz dobrze, że z psychiką można sobie również nieźle poradzić. Jest na to wiele metod i sposobów (choćby te opisane w książce). W każdym momencie możesz na nas liczyć, jesteśmy z Tobą - a Ty z nami.
* * *
Najlepszym sposobem pozbycia się stresu, problemów z powodu choroby ? jest wyleczyć chorobę. Łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć.
Pozdrawiam
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.