Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: sylwiaa (87.207.92.---)
Data: 06 maj 2006 - 10:36:25

Jak myślicie (mam łuszczyce dopier od wrzesnia zeszłego roku) więc niewiem jak reaguje na słońce .... idzie lato, wakacje a ja niewiem co mam zrobić .... najbardziej chodzi mi o nogi bo są najgorsze w sumie ja mam Ł tylko na nogach i troszke na łokciach i niewiem co mam zrobic .... ponoć słońce dobrze na Ł działa .... czyli jakieś opalanka tam gdzie nikt nie widzi i ???? jakiś dobry balsam, oliwa z oliwek ?? czy maśći jakieś i opalanie .... myslalam tez nad DCT kiedys stosowałam i zeszło mi ładnie ale na rękach wróciło a na plecach od 3 miesiecy nie mam juz nic własnie po DCT ..... tylko czy smarowanie się DCT i opalanie to dobry pomysł ??? po DCT na rękach zostały mi takie sine plamki wiec na nogach pewnie tez czyli i tak w sumie nici ze spodniczek i basenu sad smiley poradźcie coś .... pozdrawiam ;-**

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: agacinka (87.207.254.---)
Data: 06 maj 2006 - 10:49:02

`mi tydzien temu wysyalo nogi i sie nie przejmuje normalnie chodze z golymi lydkami a niech mi ktos tylko cos powie...tongue sticking out smiley i nikt nawet na to nie patrzy opalanjie dziala wyleczylam sorry zaleczylam sobie rece przez 3 dni na sloncu i z czola mi zeszlo smiling smiley fakt glowa jak zawsze bez zmian fatalnie ale wiesz zawsze chociaz troche pomoglo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: sylwiaa (87.207.92.---)
Data: 06 maj 2006 - 11:06:21

kurde agacinka a myslisz ze jak dziennie na balkonie powystawiam nóżki i jak bede gdzies sie chodziła opalac to zejdzie cokolwiek ?? boje sie strasznie lata ... to moje pierwsze lato z Ł i nie umiem go sobie wyobrazic sad smiley(((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: agacinka (87.207.254.---)
Data: 06 maj 2006 - 11:20:44

a tez tak mam co prawda to moje drugie lato ale w zeszym roku mialam tylko na glowie a teraz mam na ciele i boje sie jak sam sk....n ale coz jaos bedzie nie mart sie a sloce ci napewno ie zaszkodzi widzisz ty idziesz na balkon i wystawiasz nogi a zamnim ja zaczne sie wygrzewac to robiesobie 5 dobieranych warkoczow zeby mi jak najwiecej slonka dochodzila to dopiero fajne nie hehe nie martw sie bedzie dobrze w lato jak sie poopalasz to nie bedzie slidu ł zaufaj mi buziaczki =*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: sylwiaa (87.207.92.---)
Data: 06 maj 2006 - 11:23:54

Agacinka dzięki mam taką nadzieje ;-) ja własnie w głowie nie mam .... a miałam, jakoś samo znikło jak smarowałam oliwą z oliwek .... ale nogi to okropność..... yhhhh miesiac do wakacji a tu dalej Ł sie trzyma heh ..... powodzenia w walce ;-*** cmok

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 07 maj 2006 - 13:47:46

a to bedzie moje 14naste lato z luszczyca; tylko ja mam o tyle latwiej, ze mnie slonko bardzo duzo pomaga i praktycznie przez lato mam jakies niewielkie krostki/zalezy tez od lata im cieplejsze tym lepiej/ lub pozostalosci po luszczycy; od wtorku temperatura u mnie nie spada ponizej 22stopni i juz widze zmiany na lokciach chociazby, gdzie po zimie mialam okropne wysiewy i zastanawialam sie jak wyjde w krotkim rekawku, a teraz praktycznie nic nie ma; wiec opalaj sie ile sie da/oczywiscie nie chodzi mi o poparzenia sloneczne/; ja zawsze robie tak, ze wpierw zaleczam sie opalajac na balkonie, pozniej wychodze z siostra w jakies ustronniejsze miejsce, a pozniej juz moge sie pokazac innym; 3mam kciuki, ze slonko ci rowniez bardzo pomoze!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: Mikołaj (213.155.185.---)
Data: 08 maj 2006 - 12:31:17

Witajcie, ja wlasnie zbieram pieniadze zeby wybrac sie do Egiptu na tydzien i korzystac z slonca i slonej wody. Czy ktos moglby mi powiedziec jakie sa rezultaty? Czy oplaca sie wydac tyle pieniedzy? Chodzi mi o to, zeby miec spokoj z Ł przynajmniej na 3-4 miesiace. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: Beti (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2006 - 16:06:06

Jeśli chodzi o Egipt to mam dla Was lepszy sposób i tańszy.
W Chorzowie i nie tylko, są inne oddziały w Polsce jest klinika która zajmuje sie leczeniem łuszczycy. Ja osobiście choruję od 14 lat a mam juz 27 czyli pół swojego życia. Stosowałam różne preparaty ze smołą, sterdyty ale od 1,5 roku chodze do tej kliniki i stosuje preparaty z Morza Martwego. Zalety są takie iż miejsca chore ładnie się goją i nie zostaja żadne przebarwienia na skórze. Jeden warunek: nie wolno chodzić podaczas stosowania na solarium. Wada: 100zł za 100ml. Naprawdę warto. Wiem co mówię. Jak chcecie próbujcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Słońce i balsamy czy maści
Wysłane przez: Sławek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2006 - 18:02:22

W moim przypadku najlepszym lekarstwem zawsze jest słońce (nie lampa UV w szpitalu czy przychodni). Trzy lata temu byłe przez tydzień na Bornholmie nie używałem cignoliny (aby nie poparzyć sobie skóry), stosowałem tylko lorinden A w małych ilościach i Flucinar żel też w małych ilościach a skórę sobie natłuszczałem zwykłym olejkiem dla niemowląt. Zarzywałem tam kąpieli morskich i słonecznych, jeżdziłem na rowerze gdzie tylko mogłem zdejmowałem podkoszulek, żeby jak najlepiej się opalić. Co prawda z wczasów przyjechałem opalony jak murzyn, ale bez łuszcycy. Nie wiem czy każdemu słońce pomaga, ale mi na pewno i tylko czekam na upalne dni by znowu wziąść się do zmorę która prześladuje mnie już od 19 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.