Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
ską się wzieła?
Wysłane przez: Ula (212.160.202.---)
Data: 08 maj 2006 - 15:01:35

Czy może mi ktoś napisać w jakiej sytuacji zdrowotnej znajdował/a się gdy dopadła go ł? Czy ktoś wcześniej zachorował na chorobę o podłożu autoimmunologicznym?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: agacinka (87.207.254.---)
Data: 08 maj 2006 - 15:04:37

mi sie zaczelo jak dostalam od "kolegi" deska w glowei rozcial mi glowe i od tamtego miejsca sie zaczela i musze ci powiedziec ze w ogole nie chorowalam na nic poprostu pojawilo mi sie bo mialam podrazniony naskorek to chyba bylo przyczyna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Ula (212.160.202.---)
Data: 08 maj 2006 - 15:07:09

a ile miałaś wtedy lat , jeśli mogę spytać?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: agacinka (---.chello.pl)
Data: 08 maj 2006 - 15:35:03

ok 13 14

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2006 - 16:04:53

U mnie łuszczyca pojawiła się dopiero w wieku 31 lat.Nie wiem czy przyczyną był stres po nagłej śmierci ojca, czy też usunięcie chirurgiczne znamienia,wszystko to zbiegło się w bliskim od siebie czasie.Wysypało mi najpierw drobne plamki na rękach i nogach [wyglądało jak uczulenie].Po pewnym czasie większość zniknęła a pozostały tylko trzy plamy wielkośći 20 gr.na nodze i ręku koło łokcia, które towarzyszą mi do dziś.Jedna plama znajduje się właśnie na bliżnie po znamieniu.Dodam że w dzieciństwie miałam kilka szram i blizn jednak łuszczyca dopadła mnie w wieku póżniejszym.Myślę, że to dlatego ponieważ odziedziczyłam ją po ojcu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 08 maj 2006 - 22:06:32

wlasnie ja tez ostatnio pytalam mamy czy luszczyca mi wyskoczyla po tym jak usuneli mi trzeci migdal czy przed, bo bylo to w zblizonym czasie, ale obie nie wiemy; a boje sie tego bo moj 3letni siostrzeniec idzie na usuniecie migdalka i boje sie, ze moze go to dziadostwo dopasc, a tak bardzo go kocham... oby nie!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: asmen (82.177.36.---)
Data: 08 maj 2006 - 23:43:24

Mnie w dieciństwie dotkliwie pożądliły szerszenie, ledwo przeżyłem. Szok, stres no i dużo bąbli, i ch.......wylazła
Apropo, wiele ludzi ma podatność na ,,ł", i u niektórych, jak u nas uaktywnia się po jakiś szczególnych sytuacjach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: butterfly (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 maj 2006 - 16:28:14

to raczej niezależy od chorób, pamietajcie ze łuszczyca jest CHOROBĄ GENETYCZNA!. I mamy w sobie geny, które sie uaktywnią(pod wplywem pewnych czynnikow)PRĘDZEJ LUB PÓŹNIEJ///albo nigdy ktoś sie nie dowie, zę ,,coś takiego w sobie miał"
Jeśli gen ,ktory odpowiada za łuszczyce jest aktywny to i tak, i tak sie uwydatni. Ale u każdego pod innym wplywem i jak wczesniej napisalam w różnym wieku.
lub nie ujawni sie nigdy.
A skad tak naprawde LUSZCZYCA sie wzieła to nawet profesorowie nie wiedzą na pewno...z nikądsmiling smiley
POZDRAWIAM!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: agacinka (---.chello.pl)
Data: 09 maj 2006 - 18:21:26

wiem ze nikt nie wie skad sie wziela ja napisalam jak u mnie sie zaczela "przygoda" z luszczyca w jakich okolicznosciach a to ze to choroba genetyczna to wiem ale moze gdybym nie dostala ta deska to zachorowalabym pozniej albo za jakies 10 lat dopiero

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Slawo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 maj 2006 - 18:51:57

Jezeli ktoś chce się przekonać czy jest genetycznie uwarunkowany, to powinien wykonać badanie HLA I i II klasę. Koszt badania około 700 zł. Jeżeli ktoś posiada B13, DR7 lub Cw6 to ma uwarunkowania genetyczne do łusczyca. Ja miałek okazję pracować na pracowni, gdzie oznaczali HLA. zrobiłem sobie to badanie i wyszło mi: B13 i podwójna ilość Cw6. Teraz to ja wiem, że mam predysozycje do łuszczycy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Ula (212.160.202.---)
Data: 10 maj 2006 - 11:51:17

Ale czy badaia o których pisze Slawo są refunowane przez NFZ? Ewentualnie czy są podobne badania na fundusz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Rico (---.eranet.pl)
Data: 10 maj 2006 - 17:22:01

Witam wszystkich....(mój pierwszy post)

Slawo, napisz proszę więcej o tych badaniach. Gdzie się je wykonuje, jak (krew?), czy trzeba mieć skierowanie itd itd.

Interesuję mnie to ze względu na 6 letnią córkę... sam badać się nie muszę bo mam to świństwo od 5 lat.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Rico (---.eranet.pl)
Data: 10 maj 2006 - 17:32:28

Jeszcze raz ja.... troszkę o moim przypadku:-)

Ł w rodzinie była od kilku pokoleń. Miał i babcia i ma ją ojciec.... Długo cieszyłem się że mnie tonie dopadło. Jednak duży stres związany z problemami zdrowotnymi córeczki uaktywnił to i u mnie. Miałem wtedy 28 lat.

Teraz mam 33 i już wypracowaną opinię na temat leczenia. Właściwie nic mi nie pomaga oprócz puva. Wiem że to szkodzi ale mogę spokojnie latem wyjść na plażę. Kuracja jest faktycznie droga no ale cóż.... no i oczywiście zalecza. Na jak długo? Mi wystarcza na około 4-5 miesięcy....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Ula (212.244.34.---)
Data: 10 maj 2006 - 18:30:36

łuszczyca moze byc genetyczna ale nie musi moze byc wywołana steresem lub tez czyms innym ja naprzyklad nie mam łuszczycy genetycznej bo u mnie nikt w rodzinie nie chorował nawet prababcie i te inne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: JASIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 19:39:59

Jest nie powiedziane ze prababcia nie miała,mogła mieć prapra,i stres nerwy i uaktywniła się.Ja miałam podobna sytuacje 3-razy półpaśiec mnie dopadł to równiez choroba nerwów.smierć ojca matki sprawy osobiste które równiez były dla mnie nie bez znaczenia,i okazało sie że w wieku przekwitania uaktywniła się łuszczyca i to "krostkowa" tak ja nazwali.Leczę ja od 7-miu lat,ale efekt dopiero teraz jest widoczny.Obecnie po zastosowaniu różności osiagnęłam super efekt!Od miesiaca niczym nie smaruję i nie sypie nic nowego jest cudownie i oby tak było.Przy czym jestem z ciaży bliżniaczej i to również mogło być przyczyna że w póżnym wieku pojawiła się u mnie łuszczyca,zycze zdrówka pozdrawiam Jasia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Beti (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 19:58:06

Witajcie.
U mnie w rodzinie też nikt nie miał. Pojawiła się jako druga konsekwencja po nie wyleczonej grypie bo po pierwszej byłam jedną noga na drugim świecie. Długa i bolesna historia. niewyleczonej grypie. Teraz od 14 lat walcze i walczę.

Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: daria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 20:10:57

Witajcie!
U mnie w rodzinie informacje o poważnych chorobach przekazuje sie z pokolenia na pokolenie.Pojawiały sie rozne choroby ,ale nikt nie miał problemow ze skórą, tylko ja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Milla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 20:43:51

JASIA.... a czym sie wyleczylas?? napisz , moze i innym pomoze ??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: JASIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2006 - 07:35:21

Milla ja juz kilkakrotnie pisałam na forum,gdyz zmagania moje trwały i trwały końca nie było,łacznie ze szpitalem.ale to było w 2000 roku,i od tej pory co jakis czas pojawiały sie nowe wykwity łuszczycy,a ostatnio to od lipca u-roku.Pani doktor,zaproponowała abym postarała sie o "Protopic" z USA,i otrzymywałam systematycznie co miesiac tubke,smarowałam i leczyłam.w miedzyczasie kolezanka przysłała mi krem o nazwie
"UDDERLY SMOOTH" jest to co prawda krem gojacy zmiany łuszczycowe,lecz to jest rewelacja!!W USA kosztuje jakies 5$ ,przysłała mi również "VITAMIN SHOPPE" w którego składzie jest Fumaric Acid to oczyszcza krew.Jedno jest pewne że w tej chwili nie sypie mnie wogóle,niczym nie smaruje,ewentualnie jak widze że coś się łuszczy (na pietach) czy na kolanie posmaruje UDDERLY i jest super!Polecam jesli masz możliwość i kogos w USA napewno Ci pomoże,życzę powodzenia i dużo zdrówka!!Mam równiez lampę BIOPTROM którą również cos naświetlałam,ale (brakowało mi systematyczności w naświetlaniu)po prostu nie zawsze miałam czas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ską się wzieła?
Wysłane przez: Milla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2006 - 09:09:05

Jasia.. może to bedzie zbyt bezposrednie ale czy mialabys jeszcze możliwosc poproszenia te kolezanke o przyslanie tych kremow ,oczywiscie zaplace i gdyby to bylo mozliwe to odpo. mi, bede b. wdzieczna. z gory dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.