Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Paznokcie
Wysłane przez: koala (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15 sie 2015 - 13:39:55

Ostatnio na palcu wskazującym i kciuku zauważyłam takie kropeczki wgłębienia. Takie jakby ktoś wbił iglę w paznokieć. Nie jest tego duzo, na kciuku ok. 8 a na wskazującym ok.10 takich wglebien. Dodatkowo na kciuku mam 4 takie w sumie jakby czerwone plamy. No może nie czerwone a takie ciemniejsze niż normalny kolor paznokcia, może bardziej w brązowy. W dodatku to boli. Niestety na zdjęciach tego nie widać, znaczy się mam słaby aparat a żeby zrobić zdjęcie z bliska to już w ogóle ale czy takie coś może świadczyć o Ł. paznokci?
Dodaje zdjęcia choć raczej nic na nich nie widać. [url=http://naforum.zapodaj.net/f7aae2daaa55.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f7aae2daaa55.jpg[/img][/url] http://naforum.zapodaj.net/e80ada2ef65e.jpg.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 15 sie 2015 - 15:00:45

Dzień dobry. Witaj Koala
Nikt nie lubi być posłem złych wieści, ja również, ale wszystkie oznaki, które dokładnie opisałaś (w szczególności punkcikowate wgłębienia i niewielkie przebarwienia) wskazują na początki łuszczycy paznokci (na ile można wyrokować na odległość, przez internet). Tak właśnie zaczyna się łuszczyca paznokci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 15 sie 2015 - 15:34:32

P.S. Za bardzo się nie zamartwiaj, znamy etiologię (przyczyny) choroby. W Polsce łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć. (Mnie również się to udało!)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Sławek (---.play-internet.pl)
Data: 20 sie 2015 - 09:18:19

Może Helena opowiedz swoją historię smiling smiley czy trzeba kupić książkę żeby sobie o tym poczytać? tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena Branicka (---.146.rev.vline.pl)
Data: 22 sie 2015 - 19:00:54

Witam
Łuszczyca to koszmar, męczarnia, życiowa katastrofa. Z łuszczycy uwolniłam się 2 lata temu (również dzięki książce, bez niej nie byłoby możliwe). Paznokcie mam w idealnym stanie, skórę również. Jeśli mówię o tym (niezbyt często), to nie dlatego żeby się chwalić, ale żeby Was zdopingować i zmobilizować, wyciągnąć z doła.

Łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć - bez maści, bez chemii, bez leków biologicznych, w jedyny racjonalny sposób - usuwając źródła, przyczyny choroby.

Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Łuszczyca jest wyleczalna!
Pozdrawiam. Życzę udanego wieczoru, miłej niedzieli.
Helena

P.S. Zobacz temat: "WOLNY i PRZESZCZĘŚLIWY" z dn.9.06.2015r.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 23 sie 2015 - 20:50:52

Helena no i znowu piszesz nie na temat. Nie pisz że się wyleczyłaś, tylko w jaki sposób to zrobiłaś. Bo jak do tej pory pieprzysz w kółko o tym samym, czyli o niczym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 24 sie 2015 - 21:10:53

- Trzy razy dziennie kiełki na parze, i wykańczasz rumiankiem.
(Przypomnij sobie całą ubiegłoroczną dyskusję. Nie chcę być niegrzeczna).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Paznokcie
Wysłane przez: Kamil Kowalski (---.play-internet.pl)
Data: 24 sie 2015 - 23:54:07

Pani Helenko, ale tu chodzi o łuszczycę, a nie jak zatrzymać biegunkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.