Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Zocha (---.dynamic-ra-1.vectranet.pl)
Data: 12 kwi 2016 - 19:31:26

Witam,
mam łuszczycę na skórze głowy.. dopóki w sprzedaży była maść cocois jakoś sobie z tym radziłam.. teraz niestety już nie.
Mało tego iż mam wysyp na głowie, to jeszcze pojawiła się ona na płytce paznokcia... a właściwie to pod. Płytka odkleja się od skóry.. to jest coś strasznego. Nie radzę sobie z tym.. a Pani dermatolog bezradnie rozłożyła ręce bo "nie ma skutecznego leku, który przeniknie przez płytkę paznokcia.".

Może miał ktoś z Was podobną sytuację? Jak staracie się temu zapobiegać??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: N (193.106.129.---)
Data: 13 kwi 2016 - 05:01:49

Na głowę maseczka z olejku rycynowego i żółtka(na 1 żółtko i 1 łyżka oleju)łuskę sczesać po umyciu aż przestanie narastać,do mycia żel Pharmaceris.
Pod paznokieć nakładaj dużo maści cynkowej w tubce,w skórki około paznokcia i sam paznokieć też odrośnie zdrowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Sławek (---.play-internet.pl)
Data: 13 kwi 2016 - 09:24:58

Faktycznie nie ma skutecznego leku na łuszczycę paznokci, a przynajmniej o takim nie słyszałem.
Od lat mam ten sam problem i próbuję sobie jakoś z nim radzić. Nawilżam paznokcie niemal po każdym myciu. Biorę patyczek do ucha, maczam w olejku i smaruję nim każdy paznokieć (obcinany krótko z wycięciem chorych miejsc). Używałem do tego olejku laurowego, z czarnuszki, a ostatnio arganowego. I właśnie w ostatnim okresie poprawiły mi się paznokcie. Tylko nie jestem pewien czy to zasługa tego olejku, czy może methotraxetu na który wróciłem niedawno, czy też może ostropestu plamistego którym bronię wątrobę przed methotraxetem. Niemniej jednak samo nawilżanie płytki paznokcia pomaga. Takie moje spostrzeżenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Zocha (---.dynamic-ra-1.vectranet.pl)
Data: 13 kwi 2016 - 18:51:50

Dziękuję za odpowiedzi.
Jak byłam u dermatologa to mówiła,że mogę smarować dermavate. Troche zadziałało. Wstrzymało dalszy rozwój. Obecnie wyciełam chorą część tak,że prawie nie widać,że paznokieć chory. Najgorzej,że na paznokciach u nóg też się to robi.. ale tam wydaje mi się,że rozwija się to łagodnie i szybko schodzi.

Kupiłam dzjś olej rycynowy winking smiley czekam na efekty.

A co do natłuszczania - polecam maść retimax A.
Jak już nie radziłam sobie z suchością skóry głowy to też go używam. Super skorupki odpadały winking smiley.

A robiliście badania odnośnie zdiagnozowania,że to łuszczyca??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: N (193.106.129.---)
Data: 13 kwi 2016 - 19:16:49

Też stosowałam na głowę maść z A ale ochronną jest mniej tłusta,łatwiejsza i mniej czasochłonna jest jednak maseczka w użyciu,po umyciu łuska ładnie schodzi wystarczy wyczesać ją grzebieniem i szybko przestaje narastać nowa.
Dokąd jest łuska maseczkę stosuje co dzień potem co drugi aż do zaleczenia nic więcej na głowę nie stosuje.Maseczka do mycia żel i schodzi pięknie.
Po maści cynkowej paznokcie odrastają zdrowe ja wcierałam maść co wieczór.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Zocha (---.dynamic-ra-1.vectranet.pl)
Data: 13 kwi 2016 - 19:59:18

Mi to wyszło w momencie kiedy ściągnęłam żele.. dziura w płytce i się zrobiło...
Uważasz, że można gdy odrośnie oczywiście założyć hybrydę czy odradzałabyś?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Sławek (---.play-internet.pl)
Data: 13 kwi 2016 - 22:32:09

Odnośnie pytania o diagnozie- tak robiłem badania, miałem brany wymaz spod paznokcia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Zocha (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 kwi 2016 - 23:07:10

Sławek i w związku z pozytywnym wynikiem wymazu przepisali konkretne leczenie? Czy na własną rękę szukasz sposobów?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: N (193.106.129.---)
Data: 14 kwi 2016 - 04:45:54

Zocha Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mi to wyszło w momencie kiedy ściągnęłam
> żele.. dziura w płytce i się zrobiło...
> Uważasz, że można gdy odrośnie oczywiście
> założyć hybrydę czy odradzałabyś?


Nie wiem ja nigdy nie musiałam zakładać hybryd mam swoje paznokcie mocne i dla mnie ok,wiec nie mam potrzeby.
Ale cynkowa na pewno wspomoże płytkę paznokcia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca paznokcia.
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.com.pl)
Data: 14 kwi 2016 - 07:57:45

Wzięli wymaz, zdiagnozowali i tyle. Nie ma na to lekarstwa i żadnego konkretnego na nie dostałem i dlatego samemu szukam sposobu.
Jednak moja pani doktor powiedziała, że mogę smarować tym samym co skórę. To samo powiedziała mi ordynatorka jak leżałem w szpitalu. Oczywiście ostrożnie ze sterydami i żadnych maści wypalających, próbowałem i nie radzę.

Jeszcze jedno, można zaleczyć łuszczycę ciała, a nie zginie łuszczyca paznokci i odwrotnie. Leczenie jednego nie skutkuje wyleczeniem drugiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.