Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: Aga (---.static.as9105.com)
Data: 31 pa� 2016 - 16:50:28

hej, mam pytanko. Ja mam luszczyce w stanie rozleglym, moj maz rybia luske, raczej w stopniu lekkim/srednim. Czy ktos mial moze podobne doswiadczenie i moze sie podzielic wiedza czy dzieci z takiego zwiazku sa bardziej obciazone genetycznie? Obiawiam sie ze taka mieszanka naszych genow moze sie przejawic w EB na przyklad:/ Jak duze szanse sa na to, ze dzieci nie odziedzicza przynajmniej luszczycy?
Tak czy siak dzieci miec bedziemy, ale chcialam zapytac czy moze ktos z was mial podobnie. dzieki!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: Nakatomi (---.stimo.net)
Data: 01 lis 2016 - 18:14:43

Tak czy siak dzieci miec bedziemy ..... to zostawiam bez komentarza Wlasnie dlatego osoby z luszczyca nie powinny laczyc sie w pary. Przy takim polaczeniu jak wasze szanse na zdrowe dziecko to jakies 20 procent. Juz lepiej moglibyscie pomyslec o adopcji a nie skazywac wlasne dzieci na zmagania z pania l.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: Natalia (155.133.124.---)
Data: 01 lis 2016 - 20:36:11

Ja nie patrzyłabym na to ze oboje jesteście chorzy. Dziecko może być chore ale nie musi i myśle ze nigdy nie miałoby wam za złe ze zdrcydowaliscie się na taki krok. Nikt nie ma prawa was oceniać. Ja mam syna i tez się bałam ze odziedziczy po mnie łuszczycę. Może mu się pojawić jutro, za 5-10 lat a może wcale. Mój kuzyn dostał pierwszy wysiew jak był po 30. Trzymam za was kciuki i życzę zdrowego maluszka ????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: sooll (---.play-internet.pl)
Data: 03 lis 2016 - 00:58:07

Co ty pierdolisz? Jak możesz wypisywać takie dyrdymały? Dziecko nie ma prawa oceniać postępowania rodziców, którzy przed spłodzeniem mieli świadomość, że mogą spłodzić chorego potomka? Kto będzie cierpiał i miał przesrane życie? Dziecko czy rodzice? To jest bardzo trudna decyzja. Proponuję konsultację z lekarzami, zamiast radzenia się na forach. Po drugiej stronie kabla mogą być różni ludzie. Np nastoletnia trzpiotka - idiotka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 lis 2016 - 10:29:18

Sytuacja jest bardzo powazna i fktycznie zamiast szukac porady na forach lepeiej skonsultowac swoje obawy z lekarzem.Oboje jestescie nosicielami uszkodzonych genów,oboje chorujecie na bardzo poważne choroby i Bóg jeden wie co może wyjsc z takiego połączenia.Znam rodziny gdzie oboje rodziców jest chorych na łuszczyce i mają dzieci,oczywiscie dzieci odziedziczyły chorobe.Obecnie młodzi jak sie ze sobą wiążą a oboje maja łuszczyce raczej nie decydują sie na dzieci własne a raczej na adopcje.Trudno doradzac w takiej kwestii warto jednak pamietac że to co mamy to już mamy co zaoferujemy swoim dzieciom....mozne byc nieprzewidywalne,moga wystąpic poważne wady genetyczne szczególnie gdy w gre wchodzi rybia łuska. Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: Nakatomi (---.stimo.net)
Data: 04 lis 2016 - 07:39:45

"Tak czy siak dzieci miec bedziemy" Patologi nie oszukasz 500+ sie przyda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Para ona z luszczyca on z rybia luska - pytanie
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.com.pl)
Data: 04 lis 2016 - 19:28:07

I ja i moja partnerka mamy łuszczycę. Ona ma delikatną odmianę, ja agresywną (choć ostatnio udaje mi się ją dość skutecznie hamować).
No więc ona chce ze mną dziecko, a ja mam bardzo duże opory. Zbyt wiele przepłakanych nocy za mną, zbyt wiele dni gdy żałowałem że żyję, zbyt wiele razy miałem żal do własnych rodziców za to, że się urodziłem. Teraz po latach nauczyłem się z łuszczycą żyć, ale to co przeżywałem jako dziecko i przez co musiałem przejść- lata pokazywania palcami, głupich spojrzeń i szyderstw były bardzo trudne do zniesienia.
Nie wiem czy kiedykolwiek się zdecyduję na potomka, bo chyba bym sobie nie darował jakby przechodził to samo co ja w młodości.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.