Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Błagam o pomoc!
Wysłane przez: załamany (---.tktelekom.pl)
Data: 19 lis 2004 - 03:53:27

Błagam pomozcie mi. Na łokciu powyrastały mi wyniosłe grudki, sa gdzieniedzie czerwonawe, blyszczace i piekielnie swedza. Czy to poczatek luszczycy? Przed paroma dniami jechalem pociagiem. Podwinalem rekaw i polzylem reke na oparciu w syfiastym wagonie pkp przewozy regionalne. Po kilku godzinach zaczalem odczuwac swedzenie. Mozliwe, ze lekko zadrapalem ten lokiec,. W tym miejscu zaczelo powstawac to zgrubienie, narosniety naskorek. Poszedlem do lekarki, a ta zadala mi pytanie, czy byly przypadki luszczycy w mojej rodzinie. Nie bylo, nikt nigdy we mej rodzinie nie mial nic takiego. Temu wyjazdowi, na ktorym to sie zaczelo towarzyszyl stres, bylem oslabiony, zmeczony i chory. Czy to mozliwie, ze zaczal sie u mnie wysyp luszczycy? Jestem zalamany. Lekarka zapisala Lorinden A i powiedziala, ze bedziemy "obserwowac" bo "te okolice sa podejrzane". Powiedziała, że ona myśli, że po prostu zadrapałem łokieć i że jest możlwie, że to rogowacenie to tylko taka reakcja obronna skóry. Jednak nie brzmiało to zbyt prezkonująco. Potem zresztą zaczeła mi mówić, że nawet jezeli to jest luszczyca, to "ona ma wielu pacjentow, u ktorych zmiany sa bardzo ograniczone, przy czym czesto dochodzi do remisji, zmiany raz sa, raz znikaja". Co jest, Jezu, czy lekarz naprawde nie moze zdiagnozowac luszczycy od razu, czy tez ona po prostu ukrywa prawde przede mna, zeby mnie nie dobić? Ludzie, potrafie zrozumieć wasz ból, bo sam cierpię na chorobę dermatologiczną (rosacea) trudna do wyleczenia, oprocz tego od wielu lat cierpie na depresję. Mam wrażenie, że spadają na mnie wszystkie kataklizmy tego świata, ze nie ominie mnie zadne nieszczęscie. Naprawde, jesli to luszczyca, to popelnie samobojstwo. Wiem, ze to zrobie. Proszę o pomoc.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lis 2004 - 10:53:13

Ja mam ta okropna chorobe juz 10 lat a mam dopiero 16 latek sad smiley Mecze sie z ty przez prawie calew moje zycie. Nigdy nie bylam wysypana mocno. Tylko gdzie niegdzie male plamki. Koszmar zaczal sie tej zimy. Przeziebilam sie okropnie i wysypalo mnie na calym swiecie. Ja juz nie mam sil z tym walczyc. To mnie samo niedlugo zabije...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: arek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 lis 2004 - 14:24:46

Mam łuszczycę od 15 roku życia
Teraz mam 38
Tym, którzy chcą się zabić proponuje wolontariat w hospicjum,
zobaczcie jak ludzie cierpią i walczą.
A potem sami odpowiecie sobie na pytanie Czym jest moja choroba ...to codzienne smarowanie to pryszcz na ....
Nie będę suszył języka głowa do góry i nie pieprzcie głupot,.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: rapida (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lis 2004 - 09:37:16

moze być jedno i drugie, ale łuszczycy na pewno nie dostałeś z pociągu..... to że się pojawiło cokolwiek to by nie było?? to fakt że zadrapałeś mogło tylko przyspieszyć pczątek choroby, moja mama wyszorowała sobie kiedys łokcie na błysk...... i tak się zaczęło, pozdrawiam


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: Michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 lis 2004 - 23:42:56

a mi to kurestwo wyszło po amfetaminie.Byłem głupi ze sie odwazyłem to wziąc ale jazda nie z tej ziemi była tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: Krzysiek (---.nowysacz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2004 - 12:34:23

Doświadczyłem na sobie, że największe nawroty łuszczycy występują w okresie przedłużającego się stresu i po infekcjach bakteryjnych, np. angina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: sylwek (---.net)
Data: 23 lis 2004 - 18:42:01

Spokojnie. To może być łuszczyca lub nie. Proponuję rozpocząć badania u lekarza od pobrania wycinka skóry i sprawdzenia wskażnika CRP we krwi.
Na spokojnie...
Co do stanów depresyjnych nie mam propozycji ale proponuję wejdz na stronę www.depresjastop.pl. Prowadząją ją fajne chłopaki z dużym doświadczeniem.
Sukcesów...
Sylwek


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Błagam o pomoc!
Wysłane przez: pantera (---.gorzow.mm.pl)
Data: 31 sie 2007 - 19:18:06

przestan panikowac jak ci to sie nie rozprzestrzenia,wielu ludzi ma ja tylko na lokciach,mam problem tej kory na calym ciele od 17 lat zapanowalem wlasna mieszanka,tez bylem u kresu wytrzymalosci,nie zapominaj to tylko przyroda,to nie od syfu w wagonie,tylko szybko rozwijajaca sie komurka.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.