Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: andrzej77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 cze 2009 - 18:16:32

Usunąć migdały TAK ? Czy NIE ?

Mam pytanie, czy ktoś usuwał migdałki??
Czy usunięcie migdałów ma jakiś wpływ na łuszczycę??

Lekarz dermatolog zachęca mnie żebym usunął migdałki. Twierdzi, że po usunięciu migdałów łuszczyca będzie przebiegała łagodniej. Prawdopodobnie, po pięćdziesiątce migdały nie są już potrzebne, funkcja obronna migdałów zanika i bez uszczerbku można się ich pozbyć a 50 lat już mi minęło.
Faktem jest, że często na gardle mam jakieś ropne sensacje i towarzyszy mi chrząkanie, choć nie palę, to coraz częściej gardło szwankuje.

Pozdrowienia andrzej77

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: J. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 cze 2009 - 21:20:55

ja mam chore migdały od prawie dwóch lat, jakaś narośl, też chrząkam, boli itd. Lekarz proponował mi usunięcie ale się boję. Fakt faktem - moja dolegiwość "migdałkowa" zaczęła się gdy nie miałam wielkiego wysypu i wcale się nie powiększył. Gdy miałam "jesienny" wysyp a migdały bardziej zaczynały boleć również nie widziałam odzwierciedlenia na skórze.... dlatego nie usunę migdałów, bo skoro od ich stanu zapalnego mi się łuszczyca nie pogarsza, to nie wierzę, że od usunięcia się polepszy :-) Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 cze 2009 - 23:20:19

HEJ.Migdaly ropne to nie zadna ochrona...a wrecz odwrotnie ognisko siejace rozne bakterie.Otorz migdaly odgrywaja wazna role w luszcztcy ropne tworza stan zapalny po czym sieje nowe ogniska łuszczycowe.Jestem 5 lat po usunieciu tez sie balam ale po co komus smietnik w buzi?wiec anrzeju nie boj sie usunac.Powiem jeszcze tak po usunieciu moze byc wysiew zmian luszczycowych ale nie musi ja mialam cala w krostkach bylam.a to tylko dlatego ze zostalo usuniete stan zapalny i wyrzuca cale dziadostwo...pamietajcie tez o zdrowych uszach.zabkach to jest najwazniesze zeby nam sie zylo lepiej z luska....rzeczywiscie zmiany byly łagodniejsze po usunieciu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: ewa (---.mtk-tv.pl)
Data: 09 cze 2009 - 01:19:53

Moja corcia miala usuniete ropne migdaly ale luszczyce ma nadal.W niektorych postach pisza ze zeby zmienic diete na wegetariansko to ustepuje -corka jest od lat wegetarianka.Moze nie fajnie pisze ale juz w to wszystko nie wierze .Tez mam to dziadostwo i lapalam sie wszystkiego a teraz to juz olewm to ,szkoda mi tylko dziecka bo jest mlodziutka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: Dominik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 cze 2009 - 19:36:56

Miałem usuwane migdały i po usunieciu notorycznosc łuszczycy wyraźnie spadła. Przed pozbyciem sie ich często zapadałem na przeziębienia, bóle gardła, itp. Migdały podobnie jak zęby mogą stanowić ogniska zapalne i przez to potęgować natężenie naszej dolegliwości. Potwierdzam więc, że zdrowe zęby to podstawa prowadzenia tej nierównej walki z łuszczycą.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: kate123-k2 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 cze 2009 - 11:42:03

mój syn ma rozpoznaną astmę oskrzelową,przerost trzeciego migdała i teraz doszła pzdaczka pourazowa(miał złamaną podstawę czaszki)szkukam pomocy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: asia (---.chello.pl)
Data: 13 cze 2009 - 13:24:14

ja idę wyciąć migadłki na nasilenie łuszczycy stawowej :| w czwartek :|

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USUNIĘCIE MIGDAŁKÓW
Wysłane przez: andrzej77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 cze 2009 - 20:18:16

Dziękuję za odpowiedź..
Jak często bywa zdania są podzielone, zapraszam na piwo do Kraka, przy piwie znajdziemy wspólne rozwiązanie

Ja nie boję się usunąć migdałów tylko mam wątpliwości czy to cokolwiek pomoże. Migdały jak powstały to nie od parady, - jakieś zadanie spełniają, usunąć jest łatwo, ale na nowo nie odrosną.

Do: kate123-k2: napisałaś, że twój syn choruje i że szukasz pomocy. Jakiej pomocy szukasz? Usunięcie trzeciego migdałka jest prostym zabiegiem, taki trzeci migdałek niczemu nie służy, zabiera tylko miejsce do oddychania.

Jak napisałem tak też potwierdzam, - na piwo zapraszam andrzej77

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.