Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: szampony
Wysłane przez: joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2005 - 18:52:07

ja choruje na łuszczyce od 6 roku zycie lezałam w wpitalu na w ciągu roku 2 s miesiace ja dzis mam 23 lata i wiecej łuszczycy mam niz kiedyś!tylko ta osoba rozumie mnie która choruje na łuszczyce. czekam az bedzie taki lek gdy łuszczyca zginie mi całkiem a nie tylko podleczy.narka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Michal (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2005 - 19:52:43

polytar AF z elseve przeciwłupiezowy.U mnie po tych dowch szamponach nie ma śladu łuski na głowie jusz bardzo długo.ale za to nie moge wywalic kurestwa z łydek.łuszczyca ja ci jeszcze pokaze... pozdro 4 ALLL

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Jarek (217.153.201.---)
Data: 07 kwi 2005 - 22:24:42

Witam używał ktoś z was takiego szamponu : Freederm&reg; Tar dermatologiczny szampon ?? Dajcie jakieś informacje czy to coś dobrego czy szkoda wydawa kase ?? Pozdro dla wszystkich smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Cezar (195.187.14.---)
Data: 11 kwi 2005 - 18:40:33

Tak kiedyś używałem Freederm-tar. Po roku przestało pomagać, dlatego w końcu zmieniłem ten szampon dermatologiczny na inny.
Jednak warto tego spróbować, bowiem nie powinien nasilać zmian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: meskalin (---.nm.e-zet.pl)
Data: 17 sie 2005 - 20:55:49

na to nie ma lekarstwa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: niesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sie 2005 - 21:23:29

Używam Freederm-tar od kilku lat i zmiany na głowie nie pojawiaja sie czesto. Poza dosc uciazliwym zapachem moge go polecic ( bo na mnie dziala) ale na kazdego moze dzialac inaczej...


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: VITA (---.amg.gda.pl)
Data: 18 sie 2005 - 11:15:27

Spróbójcie przed myciem głowy zastosować olejek CERKOSOL przynajmniej na godzinę, a najlepiej na całą noc. Potem można umyć głowę szamponem STIEPROX (dostepnym tylko na receptę). Taką kurację należy prowadzić codziennie. Powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: iza (---.promontel.net.pl)
Data: 10 wrz 2005 - 12:55:59

ja musze myc glowe codziennie bo mi sie tak wlosy przetluszczaj prosze doradzcie mi jakies srodki zeby zmniejszcyc przetluszczanie wloslow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Zosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2005 - 23:02:11

Witam. Najlepiej zrobic leka trwala i wlosy wysuszy i dobrze zrobi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: WIKI83 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2005 - 15:07:54

czesc ile kosztuje ten szampon POLYAR AF ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 20 wrz 2005 - 14:12:13

Polytar AF kosztuje ok. 25 zł (zawiera dziegć czyli smołę i związek cynku), a Polytar ok. 20 zł (bez cynku). Jest też polski szampon dziegciowy Diolen za ok. 10 zł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa� 2005 - 16:21:35

Witam wszystkich polecam szampon Denorex.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: JACEK (---.szczecin.mm.pl)
Data: 16 pa� 2005 - 22:00:33

Ja stosowalem polytar - taki sobie a co myslicie o oliwie ( lub spirytus ) z cignoliną. ????????????? thx

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Piotr (---.chello.pl)
Data: 25 pa� 2005 - 00:02:18

mam uczulenia na wszystkie lecznicze szampony (mam łuszczycę) Stsuje olejek salicylowy Salicylol ale to tylko półśrodek .ściąga łuskę ale nie leczy Prosze poradżcie mi coś Dziękuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Mario (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa� 2005 - 01:56:50

Bardzo polecam Vichy Dercos przeciwłupieżowy!!! Koszt: ok 37zł

Opcje: OdpowiedzCytuj
jak walczyć z ...
Wysłane przez: tERESa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2006 - 19:20:16

witamsmiling smiley..wiem co Czujecie,...choruję na łuszczycę od 4 roku życia,trochę juz przeżyłam!!Łuszczyca występowała u mnie dosłownie wszedzie,teraz jest juz o wiele lepiej,choc zauwazyłm,ze zmiany najbardziej nasilały sie co ~7lat ..Co moge Wam doradzić:

Kąpiele dziegciowe,temp wody.35 stopni, czas kąpieli ok.20-30min.,z soli morskiej czas kąpieli od 40-60min,ale bez użycia mydła!!,również także kąpiele rumiankowe,krochmalowe.

Pamiętajcie także,że do leczenia łuszczycy wykorzystuje się promieniowanie ultrafioletowe-UVA o długości fali 380-200nm,Posiadam lampę bioptron firmy zepter + oxy spray-naświetlam punktowo widoczne i uciążliwe zmiany 2 razy dziennie po 4min.
poza tym polecam naświetlania lampami w solarium(oczywiście z umiarem),najlepiej to raz w tygodniu od 5-8min.(lampy w solarium mają długość fali 380-315nm),zmiany może nie znikają całkowicie ale bledną, i tak mocno się nie łuszczą!,
Nie Zapomnijcie również o odpowiednim nawilżaniu skóry,ja generalnie uzywam balasamu nivea przeznaczony do skóry suchej,ale polecam również kosmetyki z minerałami z morza martwego,dokładnie chodzi mi o sól morska,ale o tym już pisałam wyżej,ale polecam równiez rózne balsamy,szampony,lotiony,maseczki na twarz(jeżeli macie równiez problemy z łuszczyca na twarzy),maseczki błotne na ciało.
Nie wiem czy Wiecie,że łuszczyca to choroba genetyczna- powoduje zaburzenia w metaboliźmie witaminy A..dlatego polecam zażywanie doustnie tej witaminy.

...hmm co by tu jeszcze Wam dopisać,mnie najbardziej pomaga słońce,dlatego w okresie letnim maksymalnie wykorzystuje pogodę..(oczywiście gdy jest..bo u nas to różnie bywa..sami przecież o tym najlepiej wieciesmiling smiley..

Pozdrawiam ..a łuszczycy się nie dajcie!
teresa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: pnianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2006 - 22:38:43

mnie tez robi dobrze SCHAUMA dla mężczyzn z łupieżem, łuszczyca cudonie NIE znika, ale mniej się sypie, i włosy są w miarę fajne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 mar 2006 - 12:51:08

Ja nie uzywam specjalnych szamponow,mam blond wlosy wiec uzywam do rozjasnionych,poprostu poszlam do dermatologa i przepisal mi taki plyn na glowe lorinden lotio (8-10zl) jest dobry ale najlepszy to Diprosalic (od 30,-)naprawde super 2dni i nic juz nie ma na glowie!!!wysusza i wszystko elegancko,uwierzcie!!!


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: kinomi (---.icpnet.pl)
Data: 15 mar 2006 - 19:59:16

To może zabrzmi dziwnie co napiszę, ale córka ma łuszczyce na głowie, i czego to nie próbowałyśmy, a ile kasy wydane.....
No i stanęło na tym że najbardziej pomaga najzwyklejszy szampon, z tych najtańszych, po prostu podły, za 0k. 5-6 zł, z zawartoscią soli w nim.A po umyciu głowy, płucze w solance termalnej, już na tym forum było o niej, można ją dostać ze sklepu wysyłkowego. No i łuszczyca pojawia się ...bardzo rzadko. Wiem że to może dziwne , ale coś z tą solą jest,nie na próżńo jeżdżą( ci których stać )nad morze martwe.
Te szampony stoją w marketach na najniższych półkach, np pokrzywowy, o pojemn 1litra za parę złotych. Spróbować nie zaszkodzi.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: szampony
Wysłane przez: Grzegorz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2006 - 20:44:35

przyzwoite efekty daje smarowanie specyfikiem na bazie olejku pichtowego, a potem szampon selsun blue.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.