Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 123456-->
Bieżąca strona: 1 z 6
lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2005 - 22:30:25

Cześć Wam wszystkim!!!!Jestem szczęśliwa.Na łuszczycę choruję od 13 lat.Jak mnie wysiało 13 lat temu to szybko dostałam jakieś lampy i przeszło.Nie wiem do dzisiaj co to były za lampy.Dwa lata temu wysiało mnie ponownie.Leki żadne nie pomagały.Doszło do tego,że prawie rok stosowałam "Dermovate",bo tylko to pomagało mi na jakiś tydzień,a nawet mniej.Dwa miesiące temu trafiłam doświetnej pani dermatolog z Torunia.Zapisała mi lampy PUVA.Jestem po 13 naświetleniach i łuszczyca jest tylko na piersiach(bo tam nie naświetlam).Teraz jest SYLWEK,a ja mogę założyć gorset:-)))Pozdrawiam i nie załamujcie się!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Sylwiaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2005 - 22:32:33

takie lampy sa tez w szpitalu nie ? bo ja planuje isc do szpitala pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 29 gru 2005 - 22:41:30

Nie dla każdego 22 naświetlania po 2 tygodniach nawrót wprawdzie od kolan w dół ale okropne grube łuski, po DTC pojedyńcze poschodziły zostały place na kolanach,przechodzę na cyklodynę 1%a co potem...?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2005 - 22:45:24

miejmy nadzieję,że to pomaga.Moja pani doktor powiedziała,że to długa droga do tego abym była zdrowa.Ona widzi poprawę i ja też,ale to nie znaczy,że koniec naświetleń.Tak Sylwio w szpitalach też są te lampy.Zyczę powodzenia!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2005 - 22:54:27

A tak jeszcze poza tym dana to brałaś jakieś leki???ja tak geralen 3 tabletki co drugi dzień.Prędzej byłaś wysypana na całym ciele???bo ja tak i jak bym miała tylko na nogach to próbowałabym tak jak mówisz cygnoliną.Ale co ma powiedzieć człowiek,który jest żoną,mątką,jak ma się czuć????Byłam cała wysypana.Codziennie smarowałam się czymś i zawiązywałam folią.Było mi wtedy naprawdę źle!!!teraz się smaruję rano maścią robioną,a na noc delater.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2005 - 08:46:46

Czesc Dziewczyny ja tekie naświetlania miałam juz kilka razy. Zawsze po ok 30 lampach nie miałam nawet małego śladu po plamach. Tylko że w moim przypadku po tych zabiegach mam spokój na 2 miesiące sad smiley. Mam nadzieje że u Ciebie poprawa bedzie na dłużej.
A jeśli chodzi o lampy w szpitalu to są. Jeśli ktoś jest z Warszawy to polecałabym Klinikę Dermatologiczną AM.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: mikolaj (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2005 - 11:08:03

mialem 3 naswietlenia i po nich mam coraz wiecej na calym ciele gdzie nie mialem wcozraj nie bylem bo czekam na konsultacje z lekarzem a to dopiero we wtorek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: olek29 (---.gdynia.mm.pl)
Data: 30 gru 2005 - 11:21:48

A powiedzcie mi czy u Was po puva tez przybywa pieprzykow?Lampy puva daja super efekty ale po ostatnich naswietlaniach zauwazylem ze przybylo mi sporo pieprzykow sad smiley Da sie cos z tym zrobic?Bo nie chce rezygnowac z naswietlan a nie chce tez byc caly w czarnych pieprzach sad smiley


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2005 - 12:58:44

Ja stosowałam już około sześciu razy lampy (zawsze po ok 30-40 naswietlań) i mam bardzo dużo nowych pieprzyków zwłaszcza na plecach i rękach. Cały czarny to nie bedziesz winking smiley ale napewno zwiekszy sie liczba pieprzyków na ciele.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2005 - 13:00:12

tzn nie cały czarny tylko nie będziesz cały w czarnych pieprzach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: olek29 (---.gdynia.mm.pl)
Data: 30 gru 2005 - 13:28:00

a ja juz nie chce ich wiecej sad smiley Tyle co teraz mam w zupelnosci starczy(jest akurat smiling smiley ) A to byla moja pierwsza sesja z jakies 30 naswietlan.Co bedzie jak bede mial tyle co Ty,pewnie bede całkiem popieprzony sad smiley
A moze da sie je jakos wywabic,co? smiling smiley Niewiem hmm.... wypalic,wydlubac,wycisnacsmiling smiley (pomalowanie nie wchodzi w gre)smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Artur (---.elomza.pl)
Data: 30 gru 2005 - 13:54:36

Witam wszystkich mam pytanie czy latwo dostac skierowanie na takie naswietlanie i czy za to cos sie placi? aa i czy to dziala w taki sposob jak solarium da sie opalic przy okazji grinning smiley ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2005 - 14:12:26

Wiesz ja tez narazie zrezygnowałam z naswietlań. Bardzo pomagaja ale obok działaja niekorzystnie na skóre na wzrok i jeszcze te proszki trzeba łykać.
Nie wiem czy mozna te pieprze jakoś zwalczyć jak znajdziesz sposób to daj znać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Gośka (---.man.busko.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 23:13:29

Hej Wam! ja pracuje na lampach i musze wam powiedziec że te lampy naprawde dzialaja, mialam 1 bardzo ciezki przypadek i po 3 tyg ta pani sie poplakala z radosci ze tak jej stan sie polepszyl. Wierzcie w siebie, dbajcie o to i bedzie naprawde ok. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Pedronator (---.sgh.waw.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 23:57:29

Pani Maniu cos Pani wspominala o jakims zacnym miejscu w wawie gdzie naswietlaja miodzio . Gdziez to jest i co to za klinika am

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 07:49:13

Magda czy mogłabyś napisać, u jakiego lekarza z Torunia leczysz się?
Ewentualnie podaję mój nr gg 586888.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 09:41:51

Panie Pedronator winking smiley Klinika AM to Klinika Dermatologiczna Akademii Medecznej przy ul. Koszykowej w Warszawie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Piotrek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 kwi 2006 - 20:30:35

a Ja mam nie typowy problem, mam 20 lat i zaczynam zauważać ze skórze worka mosznowego zaczyna mi sie łuszczyc skóra... I niewiem co z tym zrobic, jest to powazny problem dla mnie! staram sie dbac jak najbardziej o higiene ale to nic nie daje...czy kremy nawilżające mogą pomoc?? da sie to jakos zwalczyc bez wizyty u lekarza??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 kwi 2006 - 22:07:19

Piotrek....najlepiej było by abyc udal sie do lekarza , w koncu to nie wstyd ,możesz zastosować lżejsze masci typu : cutivate, elocom krem ale one sa na recepte, oczywiście moze je wypisac lekarz pierwszego kontaktu ale udaj sie do drematologa on dopasuje odpowiednie leki ......trzymaj sie pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: mucha39 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 15:57:48

Uważam,że lampy PUVA to jedyne rozwiązanie dla nas.Najmniej chyba uciążliwe,bo nie trzeba się ciągle smarować z tym,że trzeba poświęcić na to czas.Może ktoś zna gabinet w Warszawie z PUVA?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123456-->
Bieżąca strona: 1 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.