Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: magda (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) (---.radiosiec.pl)
Data: 14 sty 2013 - 19:16:10

witaj.
Możesz mi powiedzieć jak nazywa się ta Pani doktor z Torunia ? Mam problem z łuszczycą a na masci za 200,00zł mnie nie stać :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Pati (---.play-internet.pl)
Data: 15 sty 2013 - 21:36:46

Kochane biedronki!!! Od dłuższego czasu czytuję wpisy tu na forum, jednak ani razu nie zabrałam w nim głosu... Opowiem krótko o swojej przygodzie z Panią Ł. Mam 23 lata, a choruję od 10 roku życia. Panią Ł "odziedziczyłam" po tacie, bo sam zmaga się z nią od wielu lat (można powiedzieć, że znam ją od podszewki). W początkowych latach choroby byłam leczona maściami, mniej lub bardziej skutecznymi. Oczywiście wiązało się to z pobytem w szpitalu.Jako mała dziewczynka za bardzo nie przejmowałam się tym, co mam na skórze. Dopiero okres gimnazjum i liceum dał mi w kość.CIągłe pytania: czy to nie zaraźliwe? a co to jest? a dlaczego? Uwierzcie,przed dziećmi nic się nie ukryje. Może zabrzmi to trochę dyskryminująco, ale dziewczyny mają gorzej. Ciężko jest opisać słowami co czuje dziewczyna, która latem nie może włożyć krótkich spodenek, czy zwykłego T-shirta. Czuje się nieatrakcyjna, cały czas myśli czy wszyscy widzą co mam na rękach, albo czy nie sypie mi się z głowy...Wiecie jak trudno było powiedzieć facetowi, który mi się podobał,że choruję, że w każdej chwili moje ciało może stać się skorupą???Los chciał,że trafiłam na cudownego faceta, który z każdą plamką kocha mnie bardziej. Ale wracjąc do mnie grinning smiley Nawroty choroby zawsze poprzedzała angina. Jak lekarz zdiagnozował anginę, to wiedziałam, że zaraz będzie wielki COME BACK. Tak też zawsze było. Kiedyś w liceum, przy kolejnym nawrocie lekarka poleciła mi naświetlania chyba UVB, bo nie brałam żadnych tabletek, w ramach NFZ. Pomyślałam co mam do stracenia. Chodziłam kilka tygodni i o Ł nie było śladu.Przy kolejnym nawrocie trafiłam na lekarza, który przepisał mi Novate (steryd silny jak diabli). Efekt był piorunujący!!! Nie miałam żadnej plamki, ale to co się ze mną działo po 3 tygodniach wołało o pomstę do nieba.Plamek było 3 razy więcej! Akurat przeprowadziłam się do Warszawy na studia, więc poszłam do pierwszej lepszej przychodni,żeby się zapisać na "cudowne" wg mnie lampy. I tam usłyszałam: czas oczekiwania 3 miesiące!!! po 3 miesiącach chyba bym wylądowała w wariatkowie. Postanowiłam pójść prywatnie. Po 20 naświetlaniach PUVA (jedyny minus to Oxsoralen,ale ujdzie) byłam czysta jak łza grinning smiley Później pojawiały się plamki tu i ówdzie, ale nie przejmowałam się nimi. Miałam spokój na 3 lata. Teraz znów zapisałam się na lampy, bo Pani Ł "weszła mi a głowę" grinning smiley Kończę właśnie serię naświetlań i znów mogę rozpuścić włosy bez obaw o "śnieg".Kochani, nie piszę tego żeby się pochwalić, że jest ok. W naszym przypadku raz jesteś na wozie, a raz pod wozem. Takie to już choróbsko jest. Napisałam to, bo wiem,że z Wami mogę być szczera, że to Wy czytając moją historię zrozumiecie wszystko przez co przechodziłam,że może któraś z Was przeżywa to samo... Nie wiem. Trzymam kciuki za każdego z Was. Niech każy z Was znajdzie swój złoty środek, czy to bądą lampy, czy maść, czy nawet jakieś ziółka. 3majcie się !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: goralwro (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 sty 2013 - 18:24:24

Patki ja mam taka sama sytuacje jak ty ze po lampach jestem czysty do roku za pierwszym razem bylem czysty 2 lata a drugim rok teraz jestem po trzecim naswietlaniu i mija juz ponad 2 lata ale mam pare kropek ktore smaruje i jakos daje rade ale musze juz nie dlugo odpoczac od tych smarow i zaczac chyba na te lapmy znow sie zapisac tylko boje sie ze te lampy mi kiedys krzywde zrobia wiec szukam innych rozwiazan jak narazie uwazam ze te lampy PUVA sa najlepszym rozwiazaniem jak dla mnie !!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: ilona (---.play-internet.pl)
Data: 20 sty 2013 - 21:20:25

Witamsmiling smiley Serdecznie proszę o wypełnienie poniższej ankiety! Jest mi ona potrzebna do bracy licencjackiejsmiling smiley z góry dziękujęsmiling smiley http://moje-ankiety.pl/respond-37126.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: łuszczyk (---.elartnet.pl)
Data: 05 lut 2013 - 19:00:34

uvb sa gorsze od puvy,bzdury piszesz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: kasia (---.dynamic.chello.pl)
Data: 12 mar 2013 - 20:53:37

witam,
napiszcie proszę gdzie w Warszawie można prywatnie korzystać z lampy Puva?? Dodzwoniłam się do szpitala MSWiA i na Szernera, ale tam prywatnie nie ma takiej opcji, a z NFZ czeka sie rok na wizytę. Pomóżcie proszę....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: besia wlkp (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 mar 2014 - 21:17:56

Witam,
Mam pytanie gdzie w wielkopolsce można zrobić naświetlanie PUVA refundowane przez NFZ- pilne proszę.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: ania14 (---.dynamic.mm.pl)
Data: 07 gru 2014 - 20:47:58

http://www.dermedica.com.pl/kategorie/6/leczenie-luszczycy.html

Tutaj jest informacja o możliwości prywatnych naświetleń

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: BECIK (---.play-internet.pl)
Data: 01 kwi 2016 - 12:57:50

Witam! Na luszczyce choruje 34 lata. Od 2 lat mam duże zmiany na całym ciele zwłaszcza brzuch, rece , nogi. Lekarz wyslal mnie na naświetlanie lampami PUVA. Mialam już 8 seansow i...zgroza!!! Zadnej chociażby minimalnej poprawy!!!!!!!!! Po naświetleniach bardzo mnie skora swędzi, zmiany mam zywo czerwone i zaognione. Bylam u lekarza ( prywatnie, niestety gdyż termin mam dopiero na czerwiec ), który powiedział zebym nadal chodzila i stopniowo zwiekszala minuty naswietlen. Bardzo proszę o porade czy na początku rzeczywiście może być taki wysyp a potem zmiany znikna czy tez powinnam w ogole zrezygnować z lamp. Jestem totalnie zalamana i nie wiem, co mam robic.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: marcin (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 kwi 2016 - 20:10:37

Witam smarujesz sie czyms oprucz naswietlen?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: BECIK (---.play-internet.pl)
Data: 02 kwi 2016 - 16:40:50

Tak, smaruje się mascia robiona z mocznikiem i Novate.W każdy dzień , na wieczor oprócz dnia przed naświetlaniem. Jak miałam tydzień przerwy od fototerapii ( były swieta ), zmiany oczywiście były ale jakby mniej czerwone, mniej zaognione. Poszlam na naświetlanie i masakra! Skora swędzi, zmiany zywo czerwone . Kolejne naświetlania mam we wtorek ale już sama nie wiem czy isc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 kwi 2016 - 12:26:13

Novate to najgorszej masci steryd,łączony z naswietlaniem? to już totalna porazka.Sterydy nie lubią słonca i swiatła.Sama masc z mocznikiem nie powoduje nawilzenia o natłuszczeniu nawet nie wspomne.Promienie PUVA mają za zadanie wypalic zmiany,,wiec bedą je zaogniac,konieczne jest stosowanie preparatów nawilzających i natłuszczających.
Podałam ci znane mi fora ,na których łatwiej można znalesc dokładne info....w innym temacie,tam gdzie zrobił sie offtopick

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: marcin (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 kwi 2016 - 19:58:27

przy puvie najlepiej smarowac sie salicylem z siarka i kremem mediderm co roku jestem w szpitalu i nie stosuje masci sterydowych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: BECIK (---.play-internet.pl)
Data: 04 kwi 2016 - 21:50:49

Dziekuje Szater i Marcinowi za odpowiedz...takie leki mi przepisal doktor: masc z mocznikiem plus Novate i lampy PUVA. Nie znam się na dermatologii wiec pilnie przestrzegam zaleceń lekarskich.Najgorzej jest jak pomysle ze przy kolejnej wizycie ( początek czerwca ) lekarz może zapytać " po co chodziłam na cala serie naswietlen jeżeli nie będzie poprawy".
A jakie znacie preparaty natluszczajace i nawilzajace, które można kupic bez recepty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.