Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2012 - 20:56:23

Witam
Mam pyatania do chorych z łuszczycą paznokci, mianowicie, czy macie również onycholizę?
To sytuacja, w której paznokieć oddziela się od powierzchni palca.
Moje paznokcie trzymają się na odcinku około 0,5 cm, to bardzo mało, nawet przy krótkich paznokciach łatwo o urazy.Ogólnie paznokcie z zewnątrz wyglądają ladnie, poleruję je, wygładzam i maluję na różne kolory.Kiedyś robiła naturalny french, teraz odpada, bo bardzo brzydko to wygląda.Prze tę onycholizę.
A drugie pytanie, gdzie samrować???Ja smaruję paznokiec z zewnatrz i wykałaczną pod paznokciem.
Próbowałamconfused smileyorel, Daivonex (to właściwie to samo), Zorac, Dermovate - chociaż sterdydów unikam jak ognia, Cocois.Nie widzę jakiejkolwiek poprawysad smiley(
A moze ktoś coś nowego podrzuci?


Chcę też wypróbować tabletki np. Belissę na skórę , paznokcie i włosy, na jakimś forum wyczytałam, że daje sporą poprawę, przy Ł paznokci.

Dzielcie się proszę wszelakimi opiniami, doświadczeniami i własnymi obserwacjami.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 23 sie 2012 - 21:14:50

Ja przy zmianach na paznokciach smaruje maścią cynkową, skórka nad paznokciem jak zaczyna się łuszczyć jest lekko uniesiona wpycham pod nią ile się da cynkowej paznokieć odrasta zdrowy tak samo wmasowuje wokół paznokcia nawet jak skóra nie jest zmieniona nigdy nie miałam większych problemów jak wgłębienia niewielkie zresztą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: elka4_4 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 sie 2012 - 10:34:02

witam ja mocze nogi w mydle szarym i zauwazyłam poprawe paznokci nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy naprawde mydło szare mi pomogłopozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 29 sie 2012 - 17:45:35

szare mydło i sól bardzo dobrze działa w tych przypadkach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2012 - 20:42:54

Witam

Nic nie pomaga.Teraz smaruję znów żelem ZORAC 1 mg/g (0,1 %) i nic, albo prawie nic.Pisałam w pierwszym poście, że moim największym problemem jest oddzielanie się paznokcia.Trzyma się dosłownie kilka milimetrów u samej nasady, przy wale panokciowym.
Na skórę pomagają mi wizyty w solarium.Zastanawiam się nad użyciem lapmy uv, takiej jak do utwardzania żelu na paznokciach.Potrzymam w niej łapki, 10-15 minut każdą.Łudzę się, że to coś pomoże.
A moze ktoś już coś wie na ten temat?Stosował, widział?
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: gabi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 gru 2012 - 20:44:50

Ja mam ten sam problem :-((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:48:32

Nadal to samo...kolejne pazurki chorują, oddzielają się, nabierają dziwacznego kształtu....
Może ktoś słyszał coś nowego, widział???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ŁUSZCZYCA PAZNOKCKI-ONYCHOLIZA
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 20 maj 2013 - 20:27:40

Ja smaruję paznokcie olejem laurowym. Raczej nie leczy, ale całkiem dobrze poprawia wygląd paznokci.

http://natureko.pl/royal-alepp-olej-laurowy-100-60ml

ps. strona którą podałem nie jest jej reklamą, ja kupuję ten olej w zwykłym sklepie z naturalnymi kosmetykami. Smaruję się po prostu takim samym produktem.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.