Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Watroba- alkohol, fast food= luszczyca
Wysłane przez: dorka (---.gdynia.mm.pl)
Data: 10 sty 2014 - 18:40:19

Wiele tabletek, ziol itp w leczeniu luszczycy opartych jest na leczeniu watroby. Zla watroba to glownie alkohol i zle odzywianie. Choruje dlugo na luszczyce i zauwazylam ze najlepiej wygladalam jak bylam na diecie odchudzajacej i malo pilam( prawie czysta). Czy wszyscy z was sie zle odzywiaja i pija/pili alkohol? Lubie niezdrowe jedzonko i wypic sobie drinka, ale wiem ze czas na zmiany

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Watroba- alkohol, fast food= luszczyca
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 10 sty 2014 - 23:47:44

Wiesz co, jeszcze dwa lata temu mądrzyłem się tutaj, że alkohol nie ma wpływu na łuszczycę. Pewny byłem tego co piszę, bo pisałem to jako stuprocentowy abstynent po latach alkoholizmu.
Ale też w tamtym czasie udało mi się zaleczyć ciało na tyle, że po raz pierwszy od 15 lat w lato byłem czysty, tyle tylko że szybko choroba wróciła. Nawet mi do głowy nie przyszło, że to zaleczenie może być spowodowane niepiciem, byłem pewien że trafiłem z leczeniem. Następnego roku wytrwałem bez łuszczycy do października. A teraz niedługo minie rok jak mam tylko małe zmiany na łokciach. Oczywiście leczę się cały czas. Kiedy była potrzeba kładłem sie do szpitala, a obecnie biorę methotrexat i leki osłonowe na wątrobe, a po każdej kąpieli nawilżam ciało jakimś balsamem. Odstawienie alkoholu może samo w sobie nie wyleczy, ale bardzo może pomóc.
Dodam jeszcze tylko, że przez półtorej dekady chodziłem w lato na długi rękawek, a ciało miałem chore w 70-80%. Teraz nie piję już szósty rok, z czego trzecie lato z rzędu mam czyściutkie ciało i jest coraz lepiej i coraz dłużej utrzymuję ten stan.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Watroba- alkohol, fast food= luszczyca
Wysłane przez: N (155.133.181.---)
Data: 11 sty 2014 - 07:56:14

Nigdy nie piłam alkoholu sporadycznie raz na rok jakiś drink a wysypy miałam takie że hoj,teraz od czasu do czasu wypijam jakiegoś drinka i jest lepiej jak np 5 lat temu grinning smiley
także wszystko można ale z rozwagą
np piwo wyziębia mi organizm i wtedy sypie, wino powoduje migreny i też sypie, drink od czasu do czasu takich efektów nie daje a plamy raczej po nim bledną

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Watroba- alkohol, fast food= luszczyca
Wysłane przez: Cosss (194.76.60.---)
Data: 15 sty 2014 - 13:26:47

Moja żona w czasie ciąży miała zanik łuszczycy...tuż po urodzeniu wysypało ją na nowo (ręce łokcie, uszy). Dodam, że karmi piersią więc 0 alkoholu i smazonego jedzenia - tylko gotowane i zdrowe jedzenie. Więc w jej przypadku powyzsze się kompletnie nie sprawdza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Watroba- alkohol, fast food= luszczyca
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 sty 2014 - 08:33:09

to co opisujesz to oczywista ,oczywistosc smiling smiley w 99% ciąża powoduje zanik zmian łuszczycowych....po porodzie wraca ze wzmozona siłą,nie ma to nic wspólnego z odzywianiem a zmianami hormonalnymi.....
Kazda łuszczyca na co innego reaguje i niestety zmiana diety czy ograniczenie pewnych produktów nie zawsze da efekty. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.