Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: Renata Najberg (---.chello.pl)
Data: 24 maj 2010 - 18:29:13

Moi drodzy, podaję przepis na nalewkę konwaliową, którą zaleczyła objawy łuszczycy moja Mama. Twierdzi, że preparat jest rewelacyjny i prosiła, żebym podzieliła się tą wiedzą z innymi ludźmi dotkniętymi jej chorobą. Nalewkę można przygotować TYLKO WIOSNĄ, kiedy kwitną konwalie. Nalewka służy do SMAROWANIA, a nie do picia. winking smiley


SKŁADNIKI:
półlitrowa butelka spirytusu
3 pęczki kwiatów konwalii
jakakolwiek szklana, zakręcana butelka 3/4l

PRZYGOTOWANIE:

W WIĘKSZEJ, szklanej butelce umieścić kwiaty konwalii oraz 5-10 zielonych listków BEZ łodyżek. Zalać całość spirytusem.
Nalewki można zacząć używać już po upływie 1-2tyg. Po miesiącu należy przecedzić zawartość butelki, zostawiając tylko płynną część, którą należy smarować chore miejsca nasączonym wacikiem 2-3razy w ciągu dnia.

Warto zrobić kilka butelek nalewki, żeby przy nawrotach choroby móc w okresie "bezkonwaliowym" korzystać z ich dobrodziejstw. Jedna butelka na całą zimę na pewno nie wystarczy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ania (---.pl)
Data: 25 maj 2010 - 10:09:11

robilam na mnie nie dziala , a jeszcze zaognilo
szkoda tylko spirytusu bo mozna go bylo wykorzystac do inych celow ;_))))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: marcinek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2010 - 01:57:13

na mnie też nie działa i wątpie, żeby co kolwiek na bazie spirytusu zadziałało

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: Iza (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 sie 2013 - 08:12:28

A na mnie dziala, tylko efekt wymaga dluższego stosowani, ponieważ na poczatku sądzilam ,że nie pomaga, a potem ruszylo z "kopyta" i naprawdę nie mam wykwitolw od ok 2-3 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ania (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 04 sie 2013 - 20:23:13

robilam ja kiedys kompletnie nic ..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 maj 2014 - 13:38:19

Z racji tego, ze mamy sezon na konwalie, odgrzebuję temat aby zapytać czy ktoś stosował i z jakim efektem ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ania (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 maj 2014 - 16:54:34

ja robilam nalewke ktora tutaj ktos bardzo zachwalal nie wiem mnie to nic a nic nie dalo smierdzialo tylko w mieszkaniu konwaliami ...moze ten ktos stosowal ta nalewke doustnie ja sie tym tylko smarowalam....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: 40 vol. (---.4web.pl)
Data: 14 maj 2014 - 16:26:45

Wierz mi, że picie czegoś na spirycie na pewno by ci nie pomogło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data: 16 maj 2014 - 18:35:13

konwalia wszystkie części rośliny są trujące najbardziej kwiaty i liście.Woda w której stały konwalie ,jest również trująca.Tez robiłam nalewkę mi nie pomogła ale każdy ma inny organizm jednym pomaga drugim nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 maj 2014 - 14:47:14

eccoria.pl/warto-zobaczyc/poradniki-konwalie-powoduja-silne-zatrucia,15,816.html

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.