Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
wyprysk potnicowy
Wysłane przez: krysti (---.chello.pl)
Data: 10 lip 2005 - 20:33:30

witam,od jakis 8 mies.pojawiaja mi sie pecherzyki na prawej dłoni(palce),pękają i robią się takie ranki.dermatolodzy mówią ze to ten wyprysk,ale nie mogą pomoc.już nie wiem jak to leczyć.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: monika (---.toya.net.pl)
Data: 19 kwi 2006 - 18:53:39

witam od jakis dwóch tygodni pojawiły mi sie na prawej stopie pęcherzyki ropne jedne zasychaja i zaraz pojawiaja sie drugie to nie bolace wypryski tylko jak sie budują to bardzo swędzi . czy mogli byscie mi poradzic jak to leczyc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Michał (---.dolsat.pl)
Data: 19 kwi 2006 - 19:08:47

Moja koleżanka ma takie coś na dłoniach od około roku najprawdopodobniej jest to jakieś alergiczne uczulenie raz doszło do poważnego stanu i leżała ponad tydzień w szpitalu zrobili jej badania niemoże nosić sztucznej biżuteri i jest na coś tam jeszcze uczulona ma robione maści i jakoś to się ciągnie raz lepjej raz gorzej smiling smiley pozdrowionka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: kasia (---.such.nat.hnet.pl)
Data: 13 sie 2006 - 22:53:02

Witam! wyprysk potnicowy mam od ok 3 lat stosowałam różne kremy typu cutibaza, lipobaza są to kremy natłuszczające pomagają w ten sposób że tuszują wypsyski łagądzą naskurek ale ostatnio zaczęłam przykładać sok z aloesu. wystarczy oderwać liść aloesu i smarować jego sokiem zmiany skórne jak najczęściej (biorę ten liść do pracy) co ok pół godz smaruję ręce i po ok tygodnia wyprysk potnicowy zalecza się jak nie szybciej. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
wyprysk potnicowy
Wysłane przez: romuald (195.205.163.---)
Data: 16 sty 2009 - 14:32:55

kasia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam! wyprysk potnicowy mam od ok 3 lat
> stosowałam różne kremy typu cutibaza, lipobaza
> są to kremy natłuszczające pomagają w ten
> sposób że tuszują wypsyski łagądzą naskurek
> ale ostatnio zaczęłam przykładać sok z aloesu.
> wystarczy oderwać liść aloesu i smarować jego
> sokiem zmiany skórne jak najczęściej (biorę
> ten liść do pracy) co ok pół godz smaruję
> ręce i po ok tygodnia wyprysk potnicowy zalecza
> się jak nie szybciej. pozdrawiam

liść kaktusa hahaha przyloze se

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: daras (---.torun.mm.pl)
Data: 12 kwi 2009 - 14:21:28

...kiedys kladlem plytki w lazience, w ramach oszczednosci kupilem tani klej do glazury, prawdopodobnie zawieral nikiel i chrom, co jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest zakazane, ale co jest zakazane jest ogolnie stosowane... no i zaczelo sie... na poczatku byla mala swedząca ranka na malym palcu....minal juz prawie rok...wyprysk rozwinal sie na cale dlonie i gdzie niegdzie u dolu stop...i niech mi nikt nie pisze o tym, ze mozna to jakos zwalczyc, geneza choroby jest o tyle trudna ze alergen siedzi gleboko we krwi i tu jest caly haczyk. Posiadam firme dekarską, wykonuje dachy, i z doswiadczenia wiem ze bez roznicy jest czy ma sie kontakt z alergenem czy nie. Okres wylęgu choroby nastepuje z wiosną a konczy sie pozna jesienia. I tak na okrągło co roku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Lurin (---.dialog.net.pl)
Data: 09 cze 2009 - 15:07:48

mam z ta choroba nieco doswiadczenia, wiec moge powiedziec, ze aloes jest za słaby do tej choroby. ponadto przestrzeganie zasad tj. zero styku z detergentami, zero ostrych potraw, wszystkie rzeczy dotykane przez wielu ludzi , np pieniadze nie trzymac bezpośrednio na ranach, żadnych chemikali lakierów, farb itp. ponadto warto by zmienić dietę na jakąś bardziej urozmaiconą i bogatą w witaminy! Aha i starać się nie denerwować- stres odrywa również ważną rolę.
Początkowo wpadłam w depresję ale uwierzcie - tą chorobę da się pokonać!!! Trzymam kciuki w razie pytań piszcie- [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: wwwww (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 lip 2009 - 12:09:44

nie wiem jak Wy ale mnie nie swędzi, nie boli, samo nie peka. małe krostki się pojawiają i znikają co jakis czas. jak je przekłuje, wydostaje sie płyn-niewielka ilość, potem robi strupek i znika. Teraz zrobiło sie ciepło i wlaście od niedawna mam tego wiecej niż wcześniej- miałem kilka na jednym palcu to sie nie przejmowałem, terez robi sie to troszke wstydliwe a cięzko to ukryć - bo to nie stopy... czy ktoś wie co z tym zrobić i jak sie to nazywa??? Czy to wypryski potnicowe? na jedbym z forwinking smiley znalazłem zdj. to adr.
http://i42.tinypic.com/riww2u.jpg
http://i44.tinypic.com/25s7n2x.jpg
http://i40.tinypic.com/142fzhg.jpg - to zdjęcie najbardziej ukazuje objawy
http://i42.tinypic.com/104nc68.jpg
takie właśnie mam...
czy ktoś może pomóc??? Co to????
[email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Paula (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2009 - 21:51:00

Witam ja tez mam wypryski potnicowe na palcach u rąk. Pojawiają mi się pęcherze wypełnione wodą. A gdy pękają schodzi mi skóra i mam bolące ranki. Dzisiaj byłam u dermatologa i wypisał mi 2 maści: triderm i vitella (ictamo). Mam nadzieje ze pomogą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Paula (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2009 - 21:53:55

Na początku miałam identyczne jak na zdjęciach, ale ostatnio mi się pogorszyły. Dodam że maści które wypisał mi dermatolog są bez recepty, także myśle ze warto spróbować winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: Paula (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2009 - 21:57:02

W zeszłym roku stosowałam także bedicort i pomógł. Pęcherzyki zniknęły i miałam spokój przez kilka miesięcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: konrad (---.189.rev.vline.pl)
Data: 30 lip 2009 - 21:53:06

Witam, mam identycznie jak na tym zdjęciu http://i40.tinypic.com/142fzhg.jpg
Najpierw pojawiają się małe przezroczyste pęcherzyki, powiększają się wywołując silny świąd, rozdrapując przenoszą się dalej, więc stosuję Lorinden, pomaga nie muszę się drapać. Mam to na bocznej stronie palca wskazującego, ostatnio przemyłem to spirytusem, ale pogorszył się stan skóry bardziej sucha i wrażliwsza na pęknięcia. Też walczę to od (nie pamiętam) jak długo. Smarowanie różnymi maściami to tylko pomaga objawowo. Te wypryski powstają na tle alergicznym (pokarmowym). Kiedyś miałem te wypryski na rękach między kostkami, ale jakoś przeszło, zmieniłem sklep, gdyż przeprowadziłem się, kupuję inne produkty, i objawy występują sporadycznie, ale wciąż pojawiają się pojedyncze swędzące pęcherzyki.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: bivike (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 sie 2009 - 18:44:59

Witam, również mam wypryski potnicowe na palcach u rąk do tego mam skaze białkową, musze czesto natłuszczać recę ale różnie to bywa, lekarze zawsze przepisywali mi Laticort bardzo szybko leczy moje palce, a moje pyt czy może jakoś zaszkodzić na te wypryski potnicowe ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: ********** (---.greennet.org.pl)
Data: 23 sie 2009 - 01:35:00

Witajcie,
dopiero dziś dowiedziałam się, że to na co choruję od 2lat to wyprysk potnicowy.
Bardzo proszę o Waszą pomoc, odpowiedź. Czy ta choroba jest zaraźliwa? czy da się to na stałe wyleczyć?? z tego co zdążyłam przeczytać, to nikłe szanse...

Przy dzisiejszych warunkach w jakich żyjemy to nie da się jeść zdrowej żywności i żyć bezstresowo....


PROSZĘ ODEZWIJ SIĘ DO MNIE. BARDZO POTRZEBUJE TWOJEJ DOŚWIADCZONEJ PORADY.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

M

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: ********************** (---.greennet.org.pl)
Data: 23 sie 2009 - 01:47:39

poniżej mój adres mailowy: ******************

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: konrad (---.189.rev.vline.pl)
Data: 24 wrz 2009 - 14:03:16

Ostatnio wypróbowałem, maść DERMOVATE na wypryski + EMOLIUM krem barierowy na suchą skórę w miejscach powypryskowych - oceniam na skuteczną. Od pojawieniu się pęcherzyków zastosowałem maść, a po trzech dniach po problemie + krem barierowy. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
wyprysk potnicowy
Wysłane przez: alibaba (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2009 - 14:43:51

tez choruje na wyprysk potnicowy. lekarz przepisal mi bedicort. chyb anie pomaga - nie zauwazylam róznicy miedzy stosownaiem a niestosowaniem. Oczywiscie stosuje zgodnie z zaleceniami lekarza tylko na zmiany skórne. I właśnie tu mam pytanie: czy uzywacie jakiś kremó specjalnych na co dzień, nie tylko wtedy kiedy sie pojawia objawy ( tak zapobiegawczo czy znacie jkaies dobre kremy)??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: konrad (---.189.rev.vline.pl)
Data: 11 gru 2009 - 16:59:43

alibaba Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> tez choruje na wyprysk potnicowy. lekarz przepisal
> mi bedicort. chyb anie pomaga - nie zauwazylam
> róznicy miedzy stosownaiem a niestosowaniem.
> Oczywiscie stosuje zgodnie z zaleceniami lekarza
> tylko na zmiany skórne. I właśnie tu mam
> pytanie: czy uzywacie jakiś kremó specjalnych na
> co dzień, nie tylko wtedy kiedy sie pojawia
> objawy ( tak zapobiegawczo czy znacie jkaies dobre
> kremy)??


poproś lekarza o DERMOVATE. Tak jak napisałem post wyżej, od tamtego czasu nie mam problemy na co dzień stosjuę EMOLIUM krem barierowy. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: wera (---.toya.net.pl)
Data: 22 gru 2009 - 04:34:24

mnie to sie robi od pomidorow i jego przetworów. prawdopodobnie od chemii ktora opryskuja pomidorki. zauwazylam bo zima znikalo i pojawialo sie sporadycznie jak zaopatrywalam sie w ketchup. zwracajcie uwage na to co jecie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wyprysk potnicowy
Wysłane przez: jaz (---.ds.gumed.edu.pl)
Data: 19 maj 2010 - 22:12:16

Witajcie
Słyszałem, że jeśli ma się takie problemy to trzeba bardzo uważać na to co się je. Ja widzę u siebie to połączenie, pogarsza mi się gdy zjem coś niezdrowego. Nie jest łatwo ale najlepiej nie jeść słodyczy, lekkie pożywienie, jak najmniej chemii i toksyn i oczyszczać organizm. Okresowe głodówki, SOK Z POKRZYWY mocno czyści krew. Poleciła mi to doświadczona uzdrowicielka, tylko trzeba dużo dyscypliny żeby sobie robić taki sok. Niestety z tym u mnie problem.
Polecam też temat ZAPPER - maszynka która przepuszcza przez Twój organizm prąd i wykańcza wszystkie szkodliwe pasożyty i grzyby. Można dużo na ten temat poczytać, podobno bezpieczna. Medycyna konwencjonalna tu nie pomoże. Bo takie alergiczne reakcje związane są z genami to siedzi bardzo głęboko. Maści leczą objawy ale jak ktoś chce się porządnie uzdrowić to radzę zainteresować się trochę mądrością medycyny wschodu. Tak mocno ignorowana przez naszych lekarzy może przynieść duuużo dobrego. Ajurweda, medycyna chińska - to jest olbrzymia głęboka wiedza oparta na tysiącach lat praktyki! Pozdrawiam i powodzenia wszystkim którzy dążą do pełni zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.