Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: normalnie nie normalna (91.236.4.---)
Data: 09 sty 2015 - 22:37:49

Witam !Mam 13 lat !
1.5 roku temu zauważyłam na swojej głowie pierwsze maleńkie strupki . Postanowiłam skonsultować to od razu z lekarzem. Pani dermatolog w gabinecie prywatnym poświęciła mi raptem 2 min czasu i od strzała zdiagnozowała łojotokowe zapalenie skóry, i przepisała Zoxiderm nawet pofatygowała się i dała mi próbkę która raptem starczył na 3 razy smarowania .Więc udałam się do apteki po maść.Jednak z małych plam pokrytych strupkami robiły się coraz większe rany.Smarowanie nie przynosiło rezultatów więc moja mama na własną rękę kupiła Elocom (niestety steryd ) płyn. Wszystko ładnie schodziło w tydzień ,lecz byłyśmy tego świadome że jest to steryd i że plamy powrócą . Więc postanowiłyśmy udać się do Innej Pani dermatolog. Ona jednak nie miała dobrych wiadomości . Bacznie przyglądała i oglądała moje w tej chwili bardzo duże białe strupy na głowie. Okazało się że jest to łuszczyca. Przepisała mi 2 maści i dwa płyny oraz specjalny szampon. O dziś zaczęłam smarować i mam nadzieje że chodź trochę to wyleczę .
Najbardziej żałuje tych pieniędzy i straconego czasu bo gdyby nie to przez 1.5 już dawno nie miała bym po tym śladu.
Serdecznie Pozdrawiam Pierwszą nie kompetentną Panią doktor i Proszę o zmienienie kwalifikacji bo do zawodu dermatologa dużo pani jeszcze brakuję, proponuję pani szpitalna sprzątaczkę !!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 10 sty 2015 - 01:09:32

Nie ona pierwsza się pomyliła. U mnie też stwierdzono na początku łojotokowe zapalenie skóry głowy. Myślę, że podobnych przypadków jest masa.........niestety!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 10 sty 2015 - 08:35:48

Diagnozowanie łuszczycy to naprawde nie jest łatwa ani prosta sprawa ,wymaga wielu obserwacji i wykluczania.

Uwazam ze pani dermatolog postapiła słusznie,diagnozowała i próbowała zaleczyc zmiany najprostszymi preparatami.

Próbki sa zawsze jedynie ,próbkami i starczają na kilka smarowan-jak sama nazwa wskazuje ,otrzymuje sie je aby sprawdzic ewentualne działanie preparatu.Amusisz wiedziec,zreszta nie tylko to ze różnie u nas masci działaja a i to ,ze wogóle moga nie zadziałąc.

Łuszczycy droga panno nie pozbedziesz sie tak jak sobie zaplanowałas winking smiley jak już cie nawiedziła to będzie Ci towarzyszyc i musisz byc na to przygotowana.

Panią dermatolog jeszcze nie raz bedziesz musiała odwiedzic ,wiec proponuje uzupełnic wiedzę o chorobie i....przygotowac sie do walki. grinning smiley

Sławku wielu chorych przez dłuższy czas nie ma prawidłowej diagnozy,choroby skóry nie są proste do diagnozowania,obiawy sa prawie identyczne przy rozmaitych chorobach(proponuje chociażby sprawdz jak wyglada liszajec....w necie znajdziesz zdjecia-jestes wieloletnim chorym a zapewniam ,ze sam miałbys problem ze stwierdzeniem czy to aby nie łuszczyca )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 10 sty 2015 - 13:04:25

A po co mam to niby sprawdzać? Co ja lekarz? Niech oni się uczą. Albo i Ty jak Ci to do szczęścia potrzebne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 10 sty 2015 - 13:09:47

Pewnie ze niczego nie musisz,podałam to jako ciekawostke,grzecznie odpowiedziałam,tylko tyle grinning smiley

faktycznie masz racje wiedza wszelaka jest mi do szczescia bardzo potrzebna,dlatego czerpię całymi garsciami i korzystam z każdej okazji aby te wiedzę uzyskac i...podzielic sie z innymi smiling smiley

Naturalnie ,ze nie każdemu to sprawia radosc,rozumiem. grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 10 sty 2015 - 13:33:17

Twoje ostatnie zdanie w poprzednim wpisie było skierowane konkretnie do mnie. Więc nie mów mi, że chciałaś się podzielić wiedzą z innymi, tylko ze mną. Niby po co? Chciałaś mi pokazać, że wiesz więcej ode mnie? Prawdopodobnie tak jest, ale ja to odbieram jako chwalenie się wiedzą, a nie dzielenie się nią. Mów o sobie i właśnych doświadczeniach, a nie o tym co znajdziesz na necie, czy gdziekolwiek indziej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 10 sty 2015 - 14:46:01

wybacz Sławku nie jestes pępkiem swiata a moje dzielenie sie wiedzą akurat Ciebie nie dotyczy .jestes strasznie agresywny...no ale może to wiatry,tak silnie wieja

dałam przykład,mogłes zajrzec albo nie ale po co całe wywody dalsze?????????????

twoje odczucia to raczej już twój problem,nie uważasz? nie mam na to wpływu,odpisałam grzecznie i na temat...szukasz zwady? ...zły adres,ja pokojowy duszek jestem grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: normalnie nie normalna (91.236.4.---)
Data: 10 sty 2015 - 14:46:09

Aha czyli dobrze że przez 1.5 leczyłam coś co jest czymś zupełnie innym. Bo gdybym od razu wiedziała że jest to łuszczyca przynajmniej chodź trochę bym to zatrzymała i podleczyła !!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 10 sty 2015 - 15:14:53

Witaj "normalnie nie normalna"
WAW !! Masz 13 lat, a mówisz jak 20-latka (chyba poprosimy o zdjęcie). Witaj na Forum!
Nie będziemy się dalej znęcać nad panią ?dermatolog?, bo zrobiłaś to wystarczająco dobrze. Niech Twój przypadek będzie przestrogą. Myślę, że niejeden z tu obecnych, kiedyś na taką panią lub pana trafił (o straconych latach i pieniądzach nie wspomnę).
Słusznie, że nie przejmujesz się łuszczycą, bo jest wyleczalna. Zaglądaj do nas. (Niektóre teksty nadają się do czytania dopiero po 23-ej).
Pozdrawiam
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Jola (---.dynamic.chello.pl)
Data: 10 sty 2015 - 17:04:55

Rozumiem twoją złość,ale skąd wiesz że łuszczyca byłaby podleczona? U mnie na początku stwierdzono atopowe zapalenie skóry. Dopiero po którejś wizycie gdy leki nie działały stwierdzono ze to łuszczyca. I mimo tego że chodZiłam regularnie do lekarza to Ł. się rozprzestrzenila. Cygnolina,maści,propolis i inne nie pomagają. Chyba wrócę do sterydow.
Dlatego nie rozumiem obwiniania lekarki. Owszem może za mało czasu ci poświęciła i nie czy Las się dobrze ale mogłaś więc wcześniej Zmienić lekarza.
Nie rozumiem natomiast twojej mamy i leczenia się na własną rękę sterydami. W ogóle kto jej to sprzedał bez recepty....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 10 sty 2015 - 18:18:24

U mnie w aptece każdy steryd kupisz bez recepty
mało............ jest sprzedawany na pogryzienie przez komary czy insze insekty. smiling smiley
przy atopowym zapaleniu pisane są tylko sterydy z moich doświadczeń.
Drugie ja zmieniałam lekarza i co mi to dało,ano tyle że przetestowałam większość sterydów na własnej skórze, a pomóc musiałam sobie i tak sama bom taka wrażliwa była że nic nie działało. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 10 sty 2015 - 19:35:06

Dobry wieczór
Basiu dla pełnej jasności wyprostujmy temat. Łuszczyca jest chorobą genetyczną (wrodzoną) - ale wyleczalną! Można ją doskonale kontrolować i trwale usunąć.
Łuszczycy nie da się wyleczyć maściami, płynami, szamponami - jak sama doświadczyłaś, i każdy z tu obecnych. Bo to jest jedynie leczenie powierzchniowe, objawowe. Strata czasu, zdrowia, pieniędzy. Syzyfowa praca! Efekty takiego leczenia, jeśli w ogóle są, to są bardzo nikłe, nietrwałe. Mówiliśmy już o tym na Forum nie raz.
Choroba ma głębokie źródła, mechanizmy wewnętrzne. Trzeba ustalić i zadziałać na przyczyny choroby, wtedy ustępuje sama, nawet do końca życia. Jest to jedyna sensowna droga, skuteczna metoda.
Pozdrawiam
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 13 sty 2015 - 18:28:27

Do Szater

Masz rację, zrobiłem się ostatnio agresywny w pisowni. Ale czasami odbieram coś tak jak odbieram i tyle.
Tak czy inaczej rozpędziłem się trochę pisząc wcześniej do Ciebie, ale nie szukam z Tobą zwady. Nie zgadzam się we wszystkim co piszesz, ale to nie znaczy, że nie zgadzam się wcale.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdyby nie udolna lekarka już dawno nie miała bym łuszczycy !!
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 sty 2015 - 08:26:17

Nie ma sprawy grinning smiley
to ze nie mamy jednakowego zdania na jakikolwiek temat nie znaczy ,ze mamy sie nie darzyc szacunkiem czy sympatią smiling smiley Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.