Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 21 kwi 2005 - 21:53:42

A te lampy czasem nie sa juz dostepne od dluzszego czasu?

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 kwi 2005 - 22:28:27

od ok 3 lat

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 kwi 2005 - 22:51:28

ale czepialski Barthez jestes!

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 21 kwi 2005 - 22:55:42

Lubie precyzyjne wypowiedzi...

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 21 kwi 2005 - 23:01:09

A wracajac do wysypu po solarium to malo jeszcze wiesz...

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 13:08:03

Moze jasniej ,bo nie rozumiem Barthez?

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 13:34:19

Bo mam kilkanascie lat luszczyce i jakos po solarium mnie nie wysypuje. Poza tym sa srodki np balsamy,ktore sluza do nawilzania skory. To z tego co piszesz nie mozna by przebywac na sloncu... W moim przypadku slonce czy to naturalne czy z solarium dziala bardzo dobrze. No i do tego slona woda.

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 14:35:26

mam watpliwosci. naswietlania naturalne-sloneczne a solarium to jednak roznica.w solarium masz skumulowane w krotkim czasie szkodliwe promieniowanie.

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 15:07:07

Owszem,ale wszystko jest dla ludzi i trzeba umiec korzystac z umiarem. Poza tym sa swietne kosmtyki do opalania w solarium,ktore chronia skore np z firmy Australian Gold

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 16:59:18

Jak byłem w szpitalu to lekarka na dowidzenia powiedziała mi że solarium to w sumie nie jest to samo co naświetlania ale również w jakimś stopniu działa. Powiedziała że jak nie uda mi się załatwić naświetlań to mogę chodzić na solarium.
Pozdrawiam

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 18:09:37

Dokladnie Stefek. Lepiej jest chodzic na takie na swietlania,ale jak sam zauwazyles nie wszedzie mozna je spotkac...

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 18:50:34

przykro mi ,ale obstaje przy swoim lampy maja wyeliminowane szkodliwe pasmo promieniowania. solarium opala a lecznicze lampy nie. pomimo tego z lamp tez nie mozna korzystac bez umiaru.

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 18:55:51

Niestety nie masz racji po 4 zabiegach lampami PUVA bylem zarumieniony. Moze nie jak murzyn, ale slady opaleniny bylo znac.
Pozdrawiam

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 18:57:06

Jestes w bledzie Agata. Bo lampy lecznicze rowniez opalaja. W szpitalach nosza nazwe helarium. Po dwoch miesiacach lezenia w szpitalu i korzystaniu z tych lamp wygladalem jak mulat...

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 21:06:58

mowimy oczyms innym.nie wiem z jakich lamp korzystasz Barthez. ja biore naswietlani lecznicz. nie ma opalenizny ale zmiany schodza. puva to co innego ,wiec nie dogadamy sie . sa to tzw.kompaktowe systemy do naswietlan. tre lampy nie opalaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 22 kwi 2005 - 21:59:57

To,ze sie nie mozemy dogadac wynika z tego,ze nie podajesz nazwy lampy ,ktora sie naswietlasz. Ja podalem,ze w szpitalach (przynajniej w Szczecinie) maja lampy na ktore mowi sie helarium (przynajmniej jak ja sie leczylem to byly)
Z tego co ty mowisz moge wywnioskowac,ze moze chodzic Ci o lampe,ktora byla juz tu przedstawiana przez pewna przedstawicielke...

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 09:11:22

jest to tafla z promiennikami,producent-Cosmedico(Niemcy) tyle wiem.mam ulotki ,bo rodzice zastanawiali sie nad kupnem w pewnym momencie nawet.cena wysoka-9 tys. sa tez mniejsze modele ale roznica w cenie niewielka.mozliwe ,ze ktos je tu reklamowal. I co z tego?znam tylko takie lampy lecznicze. z inny ch nie korzystalam.lekarz mowil ze sa oczko wyzej niz puva, od ktorych sie teraz odchodzi ze wzgledu na skutki uboczne .


Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 09:20:11

www.cosmedico.com.pl- z takich lamp korzystam.

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: jedrek (---.tnt5.hbg2.deu.da.uu.net)
Data: 23 kwi 2005 - 14:22:28

A ja często korzystam z lampy nocnej, szczególnie jak czytam wywody religijne Cezara i Beleczki.

Re: leczenie łuszczycy
Wysłane przez: Ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2005 - 21:49:53

jeśli chodzi o solarium to mój dermatolog też mi zalecał chodzenie 3 razy w tygodniu po 3-5 minut, bo ma to zbawienny wpływ na skórę, używam olejków nawilżających przed solarium i jest rewelacyjnie. Wcale nie widac, że mam łuszczycę.