Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: Patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lip 2008 - 01:00:21

Witam Was serdecznie,
choruję od wieku dziecięcego. Od dawna juz nie stosuje żadnych masci - po prostu wiosną i latam korzystam ze słoneczka i do tej pory było OK. Niestety parę lat temu dostałam alergii na słońce. Wychodzą mi swędzące grudki (tak jak pokrzywka). NIe dośc ze placki łuszczycy to jeszcze cała jestem w pokrzywce. Teraz o dziwo, nie słońce wywołało alergię, a solarium - i wcale nie przesadziłam z czasem na solarium - byłam na 5 minut. Jak bedę musiała zrezygnowac z opalania, to oszaleję!! Wybieram się na urlop i chciałam sie wygładzić nieco przed, a tu d...
Pomóżcie, czy ktoś miał podobny problem, jak sobie z tym radzić ?
pozdraiwam Was serdecznie
Patti

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lip 2008 - 08:29:09

Mi od zawsze pomagało słońce i naświetlania a ostatnio po naświetlaniach dostałam uczulenia na twarzy ... cała broda itd okazało sie że to od naświetlań. Jesli chodzi o słońce to nie wiem czy tez mi bedzie wyskakiwało to świństwo bo nie wystawiłam sie jeszcze na słońce w tym roku a nigdy przedtem ani po lampach ani po słońcu nic nie miałam. Teraz nie mam juz po tym uczuleniu sladu a leczenie trwało około 2 miesięcy. Same masci nie pomagały tylko robiło sie tego coraz wiecej więc musiałam stosowac kurację antybiotykami i oczywiście nie wystawiac sie na słońce a i o lampach musiałam zapomniec. W tym czasie oczywiście łuszczyca sie nasiliła. Moja rada to wizyta u dermatologa ja bez opieki lekarza nie dałbym sobie z tym rady

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: Patti (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 lip 2008 - 09:05:09

dzięki MaBa
aż dwa miesiace to cholerstwo leczyłaś?
Boje się brać jakichkolwiek lekow, bo znów leki mogą zaleczyć to co wyszło, ale wywołac kolejną, nawet silniejszą reakcję alergiczną (moga byc bodźcem - wyczytałam to na forum o pokrzywkach alergicznych). oczywiście Ty napisałas, ze w czasie leczneia nie wystawiałaś sie na słońce, ale ja wyjeżdzam na wczasy i kurcze musze się wystawiac na słońce - zeby zlikwidowac plamy łuszczycowe na nogach - wyglądam okropnie sad smileysad smiley
w środe ide do dermatologa, zobaczymy co mądrego wymysli. Na razie stosuję Zyrtec (tabletki) i Hydrokortizon (krem) i troszke się uspokoiło - krostki sa , ale już nie bola i nie swędzą.
pozdrawiam i czekam dalej na wypowiedzi i rady
Patti

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lip 2008 - 09:48:18

No niestety dwa miesiące bo jeszcze w tych miejscach miałam stan zapalny dlatego tak długo to trwało. Przez stosowanie róznych leków musiałm wykluczyc opalanie i lampy wiec łuszczyca nasiliła sie ... rozumiem Cię moje nogi tez nie wygladaja najlepiej sad smiley. Teraz znów zaczełam chodzić na lampy i planuje sie wystawić na słońce ... ale musze na te miejsca stosować krem z filtrem 50. Dobrze że troszkę sie u Ciebie uspokoiło idz do lekarza moze on cos doradzi i przed urlopem pozbedziesz sie tego dziadostwa czego zyczę smiling smiley.
Może tak naprawde to tylko reakcja na to solarium - niewiadomo czemu. Skoro nigdy nie miałas po słońcu czegos takiego to najlepiej pozbyć sie tego przed urlopem i tak jak zwykle korzystac ze słońca.
Kiedy jedziesz na urlop?
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: Patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lip 2008 - 23:55:10

No cóż, troszkę się uspokoiło to polazlam dziś znów na solarium -ale do łóżka solarium wsadziłam tylko nogi, a resztą ciała wisiałam na krześle. A za mną było lustro, jak się zobaczyłam to prawie spadłam z tego krzesełka ze śmiechu smiling smiley
No ale teraz juz mi nie jest do śmiechu - alergia wyskoczyła na nogach ze zdwojoną siłą. Oczywiście jutro opalanko odpuszczam. Czekam na sobote i mam nadzieję, ze będzie słońce, i ze od słońca uczulenie nie będzie wychodzić. Wyjeżdzam po koniec lipca - mało czasu na poprawę Ł sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: MaBa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2008 - 08:39:06

No troche mało czasu przed tym urlopem ... jesli Cię to pocieszy to ja tez nie wiem kiedy założe krótsze spodnie. Jesli widzisz że to uczulenie jest od solarium to proponuje juz nie chodzić tylko spróbować wystawic sie na słońce. Może akurat na Ciebie kiepsko wpływa opalanie na solarium.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: AgUcHa (---.ramtel.pl)
Data: 15 lip 2008 - 18:10:05

Witam, od niedawna chodzę na solarium, bo słyszałam,że to pomaga...i faktycznie muszę się przyznać, że moja łuszczyca "przygasła" i to nawet bardzo, ponadto po każdym naświetlaniu smaruję się masłem kakaowym (z omega3 itp) firmy "Ziaja". Dzięki niemu skóra już nie jest taka sucha. Od 6 lat nareszcie mogłam założyć sukienkę, ale niestety "Raj"nie trwał długo, bo zauważyłam,iż łuszczyca nadal jest "przygaśnięta"(ok), ale na niej pojawiają sie hmm sama nie wiem co to jest...jakby uczulenie (krostki)pokryte białą łuską gdzieniegdzie...bardzo dziwne, więc nie wiem czy kontynuować nadal wizyty w solarium;/ Czy jest na to jakiś sposób? Dziękuję za każdą radę, pozdrawiam Wszystkich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: Patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lip 2008 - 18:59:18

Hmmm, jeśli są pokryte białą łuską, to moga byc nowe wykwity łuszczycy. Alergia - pokrzywka - raczej występuje jako niewielka grudka z płynem w środku, jest piekąca i swędząca. Ale przecież u każdego moze inaczej to wygladać. Najlepiej ogranicz troche wizyty na solarium, jeśli łuszczyca przygasła, to moze lepiej jej podrażniać zbytnio.
Tak sobie myslę, czy te kłopoty niektórych osób po solarium, nie są czasem spowodowane tym, że nie smarujemy się tam żadnym filtrem, a wystawiamy na działanie sporych dawek UV. Przy opalaniu na słoneczku jednak działanie UV jest słabsze i jest rozłozone w czasie, a to na pewno dla skóry jest bardziej bezpieczne.

Moja alergia uspokoiła się. Na udach prawie znikła, ale na łydkach zostały czerwone punkciki. Idę jutro do lekarza, ciekawe co mi powie - podziele sie z Wami.
W weekand oplałam się troszkę (było lekko pochmurno) i nowych sensacji nie było. Ciesze sie niesamowicie.
Bedę tęsknić za solarium, no ale cóż. Łuszczyca mi starczy. Alergii dziękujemy!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: andriej (---.dslgb.com)
Data: 15 lip 2008 - 23:05:01

na alergie sloneczna nie ma lekarstwa...niestety zanieczyszczenie srodowiska powoduje coraz czestsze alergie u osob ktore nigdy nie byly dotkniete ta przypadloscia.
Prawdopodobnie lekarz zapisze ci Zyrtec , ale nie wiem czy jest sens sie szpikowac...
na alergie sloneczna nie ma rady...trzeba unikac :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: iwona8978 (---.dynamic.mm.pl)
Data: 23 kwi 2014 - 14:55:19

przy alergi slonecznej mozna korzystac z solarium??????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 23 kwi 2014 - 16:15:06

andriej Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> na alergie sloneczna nie ma lekarstwa...niestety
> zanieczyszczenie srodowiska powoduje coraz
> czestsze alergie u osob ktore nigdy nie byly
> dotkniete ta przypadloscia.
> Prawdopodobnie lekarz zapisze ci Zyrtec , ale nie
> wiem czy jest sens sie szpikowac...
> na alergie sloneczna nie ma rady...trzeba unikac
> :-(



Miałam alergie na wszystko na słonce też obecnie go nie unikam i alergii na nie nie mam
wybrałam sporo leków na tą przypadłość które nie działają
solarium odpada przy tego typu alergii

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: iwona8978 (---.dynamic.mm.pl)
Data: 08 cze 2014 - 18:10:12

dzieki wielkie za odpowiedz czyli moge pomarzyc o solariumsad smiley czyli bede cale zycie bladasad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: ToMasz (---.play-internet.pl)
Data: 11 cze 2014 - 16:22:40

Jeśli mogę zrozumieć żal na niemożność korzystania ze słońca, ze względu na leczenie łuszczycy, to ni w ząb nie mogę pojąć żalu odnośnie bladości. Kobieto, czasy "brykietów" już dawno za nami. Za opalenizną srają się przede wszystkim tzw tępe dzidy i buraki z wiejskich dyskotek. Jasna skóra ma bardzo wiele uroku, a połączona z zgrabną sylwetką wygląda wspaniale. Przykładowo, zgrabne, często filigranowe japonki podobają się większości mężczyzn. Widziałaś kiedyś opaloną japonkę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: XYZ (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 cze 2014 - 16:24:41

zółte trudno sie opala winking smiley
z tego co sie orientuje to z nas chcą teraz zrobic Turcje a nie Japonie,wiec opalanko wskazane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Alergia na slońce a lecznie słoneczkiem /solarium/
Wysłane przez: iwona8978 (---.dynamic.mm.pl)
Data: 14 kwi 2015 - 19:13:02

Niby racje z tą bladością. Z tymi dzidami i burakami wiejskimi to coś w tym jest.winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.