Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 21 sty 2006 - 23:41:59

Witajcie,

mam przed soba konieczność złuszczenia skóry głowy maścią salicylowo-siarkową... a to tłuste okropnie. W szpitalu dostałam takie specjalne szare mysło w postaci pasty/ mazi... i ledwo tym to zmyłam...

Może ktoś ma na to jakiś lepszy patent ?

I oczywiście może ktoś mi pomoże znaleźć takie mydło w Warszawie .
Byłam w wielu aptekach i nie maja , ale wiem że napewno gdzieś to można kupić....
Pomożecie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Chomiczka (---.kryry.eu.org)
Data: 22 sty 2006 - 00:32:57

wejdz na temat: "czym domyć włosy po szpitalu" miałam podobny problem...pomogło mi zwykłe szare mydło, takie normalne kupione w sklepie...okropnie śmierdziało :// ale włosy tylko tym dałam rade umyć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2006 - 03:59:30

Chomiczko....
albo ja nie umiem znaleźć , albo niepotrafię... albo nie ma tego watku....

jak wejść do innych wątków które nie wyświetlaja mi się na pierwszej liście ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Chomiczka (---.kryry.eu.org)
Data: 22 sty 2006 - 13:14:26

http://www.luszczyca.pl/read.php?f=1&i=11161&t=8735#reply_11161 tutaj masz ten wątek smiling smiley)

a do innych wątków których nie ma na pierwszej liście wchodzisz wybierając opcji "szukaj" u góry ekranu- tam wpisujesz czego szukasz i gotowe smiling smiley)

pozdrawiam cieplutko :*:* BUźka:*:*****

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2006 - 14:16:46

Chmiczka dzięki....

Mam jeszcze nadzieję że ktos jednak podzieli się i tu swoimi tajnymi metodami,,,, bo na głowie chełm ze strupa, maśc leży na półce a mnie brak odwagi sie nią nasmarować , bo jak sobie przypomnę kłopoty ze zmywaniem... i to że wtedy wyszło mi 1/4 ilości włosów .... to mam dreszcze.....

A tu nikt oprócz Chomiczki nei zagląda ... bo przecież nosiciele skorupek.. . muszą mieć metody zmywania tych róznych tłuszczów z włosów....
podzielcie sie prosze .....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: KAnia (---.net.pulawy.pl)
Data: 22 sty 2006 - 15:02:33

naprawde tylko szare mydło i po tym ze 3 razy szmponem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: ALE (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 16:00:36

Tylko szare mydło(nie BIAŁY JELEŃ)tylko szare mydło w kostce ,myć kilka razy potem szampon naprawdę schodzi tylko cierpliwości .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Klawesyn (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 16:22:57

Ktorych wlosow, tych na glowie moody smiley
grinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Chomiczka (---.kryry.eu.org)
Data: 22 sty 2006 - 17:47:39

hihihi grinning smiley chyba chodziło o te na głowie - przynajmniej mi ;];];];];]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: BBBBBBBBBBBBBB (---.klik.net.pl)
Data: 22 sty 2006 - 19:50:20

Ja też myje szarym mydłem odczekam jakąś godzinkę i znowu myje tym mydłem. Koleżanka mi kiedyś poleciła żebym przed myciem polała włosy olejem takim kuchennym i dopiero zmywała, ale jeszcze tego nie wypróbowałam.

Ahaaaa i jeszcze czasami zmywałam płynem do mycia naczyń np. PUR albo LUDWIK i mi fajnie schodzi, tę metodę poleciła mi pielęgniarka z dermy!
Powodzenia




Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:08:50

tylko ciekla parafina parafina pod prysznicem neutralizuje smalec

bbbbbbbbbbbbbb mam dlaciegie lepszy i doskonaly
wkladasz glowe do pralki sypiesz cos tam nie ma znaczenia co i wlaczasz bijo i czekasz tylko nie zapomnij zamknac drzwi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: jarek (---.lublin.mm.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:13:45

w aptekach jest tzw "mydło łuszczycowe" trzeba go zawiązać w gazę lub bandaż/ gdyż jego konsystencja jest dość mięka/ i kilka 2,3 razy umyć głowę po czym stosować zwykły szampon dla dzieci.To mydło jest też dobre do mycia ciała po cygnolinie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:22:53

jarek ciekla parafina jest swietna i tania ona rozpuszcza bardzo tloste masci i co bys na owlosiona nie zastosowal ona i mydlo oczywiscie szare typu jelen doskonale to zmywa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:30:58

ale z doswiadczenia wiem niestety olej salicylowy na nocke w kasku i rano parafina ciekla do zmywania nie nwiem jak u was ale ja mialem ok

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:32:38

nie dopisalem olej salicylowy 10%

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: jarek (---.lublin.mm.pl)
Data: 22 sty 2006 - 20:33:03

Dzięki Szun,ale niestety nie stosowałem a mydło w zupełności w przypadku męskim wystarcza.A tak po prawdzie to chyba każdy z nas i g....m by się wysmarował i poczekał aż się wykruszy aby to holerstwo z nas zlazło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2006 - 21:04:49

Witajcie,
dzięki Wam za rady.

Jarku - do Ciebie , czy możesz podac mi jakiś namiar gdzie to mydło łuszczycowe można kupic konkretniej ?
Jestem z Wawy.. i borykam się strasznie bo w żadnej z odwiedzonych aptek tego nie maja i nie wiedzą skąd sprowadzić....

Ja nim myłam po szpitalu, bo dostałam od pielęgniarki mały pojemniczek na wynos...

Przeczytałąm wiele postów: i z tego co widziałam , najczęściej stosowane patenty na te cholerne tłuściele ze zlazłymi łuskami to :
- szare mydło;
- parafina;
- płyn do mycia naczyć Ludwik, lub inny;
- ktoś proponował posypanie włosów mąką ziemniaczaną przed myciem;
- ktoś wspomniał o mydle dziegciowym robionym w aptece;

Wiele osób pisało o smarowaniu głowy oliwką salicylową, a ja dostałam robioną maść salicylowo-siarkową...
Może powinnam zastosować oliwkę na tą moją skorupę....


Panowie Wam przy króciótkich włosach jest o niebo łatwiej... niż kobitce która ma dłuższe i gęste włosy.... sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Jarek (62.233.192.---)
Data: 23 sty 2006 - 08:34:46

Cześć Aga,w moim przypadku w Lublinie nie ma problemu co prawda to apteka przyszpitalna ale w innych pytałem i to samo, jest to do kupienia.Podzwoń po aptekach lub o ile jest coś takiego jak informacja o lekach a wierzę że napewno jest, to wcześniej to zdobędziesz.Co do szarego mydła to słyszałem o płatkach do prania pieluch,wiesz jest to normalne szare mydło tyle że trzeba zrobić taką papkę i tym dobrze wcierać i spłukać no ale co do Ludwika to bym nie ryzykował tyle o myciu.
Co do mazideł to fakt że lepiej stosować oliwkę salicylową a nie maść, maść stosuje się będąc na oddziale w szpitalu gdzie siedzisz kilka dni a nie z dnia na dzień gdzie musisz normalnie funkcjonować. Mój sposób to; oliwka na głowę no i turban z foli strecz/wiesz taka cieniutka spożywcza/ idealna do tego celu no i uwaga na oczy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: ona (80.54.0.---)
Data: 23 sty 2006 - 11:34:01

jestem tu pierwszy raz i jak to czytam to nie wierze...nie myslalam ze jest nas tylu...a jednak...ja dostalam oliwke salicylowa i zmywam ja szamponem Natural(bezbarwny, dostepny w sklepach, cena kolo3-4zl)schodzi normalnie.jako wlasciwa masc na gowe mialam Daivonex masc i tego nie bylam w stanie odmyc przez tydzien, po tygoniu codziennego mycia 2razy dziennie rano i wieczorem puscilo, potem dostalam tez Daivonex tyle ze krem i to jest chyba najlepsze co mnie spotkalo, cena straszna tak jak i za masc ale schodzi po jenym umyciu szamponem bezproblemowo.teraz mam plyn elocom, bo studiuje dziennie i nie jestem w stanie sama posmarowac nia glowy a plynem jest prosciej (Elocom) a cena tez przystepna(10zl). tyle ze ja nie lezalam w szpitalu, to moje drugie spotkanie z ta choroba po 6latach odsapki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Edyta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2006 - 12:39:11

Tylko szare mydło starte na tartce w jakieś naczynie. Potem trzeba zalać to gorącą wodą. zrobi się z tego maż. Tym myc głowę z 5 razy a potem 3 razy szamponem Diolen- dziegciowym Pomaga zmyć mazidła tylko cierpliwości w szorowaniu naprawdę działa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.