Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
metypred wasze doświadczenia
Wysłane przez: bb (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 mar 2016 - 11:25:14

Lekarz przepisał mi metypred,jednak boję się go brać że po odstawieniu wysypie mnie ejszcze gorzej.

Lekarz stwierdził że powinienem go brać w dawce 2mg dziennie przez miesiąc,potem powoli odstawiać np 2mg co drugi dzień,co trzeci a potem raz w tygodniu ale nie przerywać w ogóle bo mnie wysypie-jak sądzicie czy takie dawkowanie jest bezpieczne?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: metypred wasze doświadczenia
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 29 mar 2016 - 08:06:45

Metypred to steryd likwidujacy stany zapalne ,stosowany do leczenia stawów,choruje przeszło 50 lat nigdy nie stosowałam na łuszczyce.owszem leczona jestem Metypredem w związku z Łyszczycowym zapaleniem stawów,stosuje dawke 16mg dziennie,przez okres ostrej fazy,potem zmniejszam dawke. 2mg to sladowe ilosci,sokojnie,nie sadze aby pomogły na zmiany,ich likwidacje,ale gdy w gre wchodzi sztywnosc stawów taka dawka....troche pomoze.Spotkałam sie ze stoosowaniem metypredy w cięzkich postaciach łuszczycy,gdy zajete jest bardzo duze powierzchnie ciała ale nie w tak minimalnej dawce.
Stosowanie tego sterydu w/g zalecen lekarskich nie spowoduje zadnych dramatycznych zmian tongue sticking out smiley spokojnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: metypred wasze doświadczenia
Wysłane przez: Zulac (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 29 mar 2016 - 13:09:50

Odsyłam do mojego wątku jaki zapoczątkowałem w święta adepend na LZS . Poczytaj będziesz miał pytania pisz.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.