Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
luszczyca u dziecka
Wysłane przez: katarzyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 mar 2016 - 20:16:57

witam

jestem mama 8 latka od kilku tyg ma zdiagnozowana luszczyce ( 3 dermatologow)
wszyscy przepisuja advantan i protopic 0,03 na twarz

czy to nie sa szkodliwe masci? jedna ma steryd
smarowalam kilka dni wysypu bylo wiecej

czy dieta jest pomocna?
jakie sa wasze doswiadczenia? czym smarowac dziecko jesli nie chce sterydow?

dziekuje z gory za odpowiedz

mama

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: luszczyca u dziecka
Wysłane przez: Arka (---.centertel.pl)
Data: 09 mar 2016 - 00:13:44

Dieta jest bardzo, ale to bardzo ważna.

Jeśli łuszczyca jest "świeża", to bardzo dobrze. Proszę przeczytać wątek: "Zielarz wielki". Ja mam 8 letnią łuszczycę, a od 2 jeżdżę do tego zielarza. Poprawa jest, ale szukam jeszcze innych sposobów. Pan Janicki twierdzi, że dużo ciężej jest wyleczyć starą łuszczycę, tak jak moja i trwa to dłużej. Rok temu jeździłem do niego z koleżanką, która miała "świeżą" łuszczycę. Zielarz wyleczył ją w 5-6 miesięcy (1 wizyta miesięcznie). Radzę iść tą drogą, bo lekarze nie wyleczą dziecka, a skoro łuszczyca jest świeża, to będzie ją łatwo wyleczyć. Na pewno w dalszej perspektywie leczenie okaże się tańsze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: luszczyca u dziecka
Wysłane przez: Monina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 mar 2016 - 23:19:15

Witaj

Jestem mama 10 latka. Od 3 tygodni wysyp łuszczycy na całym ciele. Tydzień w szpitalu, od tygodnia leczymy się w domu. Leczymy to za duże słowo. Jedne wykwity wyleczxymy to pojawiają się nowe.
Nie wiem jak zaawansowaną jest choroba twojego dziecka. Ale u nas jest koszmar, do tego wszystkiego syn strasznie się drapie. Co przeszkadza w leczeniu.

Kontynuuje my naświetlanie lampami, na ciało gdy była łuską masc siarkowo- salicylowy, następnie mocznikowa na zmianę głowa szampon z dziegciowy. I niestety stteryd.

Aktualnie zamowilam w aptece kremy z konopi dla łuszczyków. Ponoć pomagają.

Rozpoczynał aktywne szukanie przyczyny. IDE do dentysty - wiem że ma jeszcze co najmniej 1 ząb mleczny i do laryngologa może zapalenie migdałów. Jak to nie przyczyną lekarz doradził USG brzucha.

Wierzę że przyczyną jest jakieś zapalenie, infekcja w organizmu.
Jak to wyeliminuje to i łuszczyca odejdzie

Zobaczymy efekt

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: luszczyca u dziecka
Wysłane przez: hab3r (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 mar 2016 - 22:36:56

nie ma znaczenia czy luszczyca ma miesiac czy 100 lat w kazdym jej wieku dzieki diecie mozna jej sie pozbyc do zera, ja mam luszczyce od 12 albo 14 lat ja pilnuje diety znika do konca jak nie to wraca i wtedy wiem ze znowu sie musze przestawic i odstawic na jakis czas niektore potrawy. nie bierzcie sterydów bo skrócicie sobie tylko zycie i nic wiecej pozdrawiam ;];]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: luszczyca u dziecka
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2016 - 22:24:34

Po systematycznym 2 miesiecznym smarowaniu \nie sterydami a prodermine oraz cygnolina\ oraz fototerapia łuszczyca u syna załączona w 95%. Pozostały niewielkie zmiany głowie.
Najważniejsze trafić do dobrego lekarza. My takiego spotkaliśmy.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.