Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 03 kwi 2006 - 12:56:27

Czy ktoś stosował Metotrexat ? W ubiegłym roku przepisał mi dermatolog ale taki któremu nie ufam. Przeczytałam ulotkę i się przestraszyłam bo to jest zwykła ordynarna chemia. Nie polecam ale ciekawi mnie czy w innych regionach kraju/ jestem ze Świnoujścia/ też to stosują. Ja się nie zdecydowałam na taką kurację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2006 - 21:20:55

mnie to nie pomogło ale znałam takich krórym pomogło od strzału.myślę że warto spróbowac ale pod warunkiem że po skończonej kuracji przez conajmniej pół roku nie zajdziesz w ciążę.rzeczywiście to jest chemioterapia ale jako lek wspomagający i zapobiegajacy komplikacjom
zażywałam kwas foliowy każdego dnia po jednej tabletce, nie wolno mi było tego brać tylko w dniu kiedy brałam methotreksat.Typową dawką methotreksatu jest 1 tbl (2,5mg)a po 12tu godz druga i po następnych 12godz ostatnia dawka.potem codziennie kwas foliowy.Myslę że dzięki temu miałam dobre wyniki badań a brałam to bez przerwy ok 1,5 roku.Efektów na skórze nie było ale stawy mniej bolały a po wycofaniu sie z tego zaczeły sie problemy ze stawami (mam łuszczyce stawowa) ale teraz to sie w miarę unormowało. Pozdrawiam i powodzenia
P.S.jeszcze jedno - jesli zdecydujesz sie na to,to pamiętaj aby często kontrolować wyniki krwi, to ważne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 04 kwi 2006 - 13:32:00

ale nic sie nie dzieje po przyjmowaniu tej chemii? Mnie sie przyjmowanie chemii kojarzy z wypadaniem wlosow; moze warto sprobowac?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 14:01:24

Radzę iść do apteki i poprosić o ulotkę z leku, przeczytać dokładnie i życzę dużo zdrowego rozsądku.Mój rachunek zysków i strat wyszedł ujemny. A myślę, że dla młodych ludzi którzy mają całe życie przed sobą , tym bardziej ten rachunek będzie minusowy.Wypadanie włosów to nie wszystko... Mam znajomą która bierze chemię kilka lat i jak tylko przestaje to wysiewa ją z jeszcze większą siłą. Trzymajmy się Biedroneczki. Idzie słońce będzie lepiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: Wiolusia (---.dsl.ip.tiscali.nl)
Data: 05 kwi 2006 - 08:58:23

aha no to dzieki, to raczej nie skorzystam; lubie swoje wlosy, tym bardziej, ze mam zamiar je zapuscic/tzn juz je zapuszczam/; dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: Beata (---.telpol.net.pl)
Data: 09 kwi 2006 - 21:50:55

Moja mama chorowala na luszczyce,choruje rowniez od 7 lat moja 17 letnia corka.Gdy mama zachorowala na raka pluc po zastosowaniu chemii luszczyca znikla,ale po ostatniej dawce chemi,gdy odrosly wlosy ,luszczyca zaatakowala jeszcze bardziej.Gdy rozmawialam z leczaca moja corke lekarka potwierdzila,ze po chemi luszczyca moze byc wieksza.Mojej corce pomaga leczenie mineralami z morza martwego.Kliniki leczace sa w Warszawie.Chorzowie oraz Krakowie.Zele sa produkowane w Izraelu.Koszt wizyty 100 i kazdy zel 100 zlotych.Ale pomaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: kluska (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 06:43:19

hmmm no methotrexat nie bierze sie z kwasem foliowym - to jest zabrobione!!! - ja bralam chyba osiem lat i to nie 7,5 mg ale 17,5 mg i to w jednej dawce, a nie na raty - fryzura choc torturowana masciami i licznym farbowaniem jakos sie jeszcze trzyma smiling smiley efekt leczniczy oczywisice na plus, ale to zawsze jest kwestia cech osobniczych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: kasia ha (---.centertel.pl)
Data: 26 lis 2016 - 21:47:24

Jak nazywa się klinika w Chorzowie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Chemią w łuszczycę
Wysłane przez: kwasiczka (193.19.166.---)
Data: 29 lis 2016 - 16:24:09

Nie polecam. U mnie nie pomogło a uważam, że wręcz nasiliło objawy. Jeśli coś chcesz skutecznego, to mi najbardziej pomogły dermokosmetyki Dr Michales. Nie należą do najtańszych, ale dla efektów warto zainwestować w nie. Efekty są szybko widoczne, utrzymują się długo. Jedyna rzecz, która mi tak naprawdę pomogła!

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.