Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 26
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: ela2 (---.master.pl)
Data: 17 sie 2007 - 14:54:20

czesc jestem jeszcze nie do konca skreslona mam nadzieje ze wycinek ktory mi pobrali nie wykarze luszczycy krstkowej dloni i stop narazie jestem zalamana oprocz krostkowicy testy wykazaly uczulenie na parafenylodwuamine nie moge stosować rękawiczek lateksowych ani gumowych jak mam sprzatac robic w ogrodku mam dosc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: ela2 (---.master.pl)
Data: 17 sie 2007 - 14:56:14

czesc jestem jeszcze nie do konca skreslona mam nadzieje ze wycinek ktory mi pobrali nie wykarze luszczycy krstkowej dloni i stop narazie jestem zalamana oprocz krostkowicy testy wykazaly uczulenie na parafenylodwuamine nie moge stosować rękawiczek lateksowych ani gumowych jak mam sprzatac robic w ogrodku mam dosc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Mazur (---.ols.vectranet.pl)
Data: 28 wrz 2007 - 14:34:28

Czytam prawie wszystko na tym forum bo sam nie potrafiłem sobie pomóc...do czasu.Zaczęło się ok.pół roku temu w sposób dokładnie taki jak był tutaj już opisywany.Swędzące grudki na wewnętrznej stronie przegubów dłoni i między palcami,potem zaczerwieniona skóra na znacznych fragmentach wew.strony dłoni,też swędząca i grubiejąca podobnie jak to bywa czasem na piętach.Nie przejmowałem się tym specjalnie sądząc,że albo samo przejdzie albo wystarczy czymś posmarować.Smarowałem różnymi tanimi kremami,rumiankowymi,aleosowymi itp ale wyleczyć się nie dało ,choć było troszkę lepiej.Przypomniałem sobie z dawnych czasów ,że na wszystkie moje dotychczasowe defekty skórne niezwykle skuteczny był krem "Elocom" /chyba steryd/sprzedawany w aptekach na receptę.Poprosiłem więc swojego lekarza o receptę i zacząłem smarować...początkowo rezultat był znakomity ,lecz po jakimś tygodniu skóra na dłoniach bardzo się wysuszyła,pogrubiała i zaczęła pękać szczególnie wzdłuż linii podziału,jednym słowem tragedia.Wtedy wymyśliłem sposób który po czasie okazał się bardzo podobny do tego opisywanego przez panią z USA i dosyć skuteczny.Po pierwsze myłem ręce w letniej wodzie tak długo zeby zmiękczyć zmienione fragmenty skóry,potem ostroznie szlifowałem drobnym pumeksem żeby usunąć zrogowaciałą tkankę.Następnie smarowałem dłonie b.skąpo elocomem a po kilku minutach te same miejsca smarowałem obficie tłustą maścią "Alantan"2% kupowaną w aptece bez recepty.Zgodnie z ulotką info, elocomu nie nalezy stosować bez przerwy dłużej jak 2 tyg.i nie ma takiej potrzeby bo po tym okresie dłonie wyglądają prawie...jak nowe i wystarczy je smarować tylko tą tłustą maścią łagodzącą.To co tutaj napisałem to jest niestety leczenie skutków,a jakie są przyczyny ? O swoich obserwacjach dot.tego problemu napiszę może kiedy indziej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: kasia (---.160.74.82.fuz.pl)
Data: 09 pa� 2007 - 13:00:27

OJEJ ILE WAS JEST

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: ewelina (---.subscribers.sferia.net)
Data: 10 lis 2007 - 23:28:25

Witam,
z łuszczycą krostkową borykam się już kilka lat. pierwszy dermatolog powiedział, że to uczulenie na detergenty, bo miałam ją tylko na dłoniach. stosowałam, wiele rzeczy, kremów itp. byłó już tragicznie,bo został zaatakowany paznokieć. na rękach wylaczylam się poprostu kremem do rąk la roche xerand jest on dosyć drogi, ale obecnie jestem od niego uzależniona - stosuję go po każdym umyciu, a nawet zmoczeniu rąk. naprawdę mi pomógł. polecam. jedynie na stopach to paskudztwo jeszcze mam, ale poczytałam wasze opnie i muszę sprobować tormentiol.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: minus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 gru 2007 - 20:20:53

WITAM
MAM PROBLEM Z ŁUSZCZYCĄ KROSTKOWĄ NIE WIEM JAK POZBYĆ SIE TEGO NA STOPACH I DŁONIACH

DZIĘKUJĘ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: karolina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 gru 2007 - 18:53:25

witam
bardzo często przyczyną krostkowicy dłoni i stóp z medycznego punktu widzenia są stany zapalne organizmu - najczęściej zatok, gardła, ucha (wskazana konsultacja u otolaryngologa), zębów (pewnie będzie wskazane będzie wykonanie pantomogramu i konsultacja stomatologiczna), niestety żadne z tych podejrzeń nie sprawdziło się w moim przypadku. Może być to inny, nie rzucający się w oczy stan zapalny - warto wykonać sobie morfologię - może zasugeruje, szczególnie OB. Przerobiłam rózne leczenia - od Tridermu, po Bedicort G, Protopic, antybiotyki - cały czas z nawrotami, niestety. Obecnie, antybiotyk Doxycyklina 100 mg - raz dziennie przez 2 tygodnie, było naświetlanie lampą PUVA (przez 5 dni) oraz zasuszanie bąbli Oxycortem, jest jakby lepiej ale nie wiem co będzie po ostawieniu antybiotyku... Zniszczoną skórę smaruje 30% maścią mocznikową i Linomagiem - maścią (do kupienia w aptece bez recepty) - maść mocznikowa rano, Linomag na noc. Życzę Wam powodzenia w leczeniu, nie jest to proste a znalezienie przyczyny graniczy z cudem. Dokonania tego cudu warto podjąć się i przeanalizować jaki czynnik mógł to spowodować - w Waszego punktu może zupełnie nie istotny a w rzeczywistości stanowiący odpowiedź - nikt nie zna Was tak dobrze jak Wy sami. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Magda (---.chello.pl)
Data: 14 sty 2008 - 14:03:42

Witam

Od miesiąca też choruję na łuszczycę krostkową. Miałam pobrany wycinek i czekam na wyniki. Narazie czytam wszystko co tylko dotyczy tej choroby i będę wdzięczna za każdą informację czy chorując czy też jesteście na lekarskim zwolnieniu i jak długo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrknj.east.verizon.net)
Data: 19 sty 2008 - 20:55:08

Witam wszystkich luszczykow !!!!!! Nigdy nie sadzilam ze odwaze sie zabrac glos na luszczycowym forum,bo lata choroby zrobily swoje i ze skora i co gorsze z psychika.wyobrazcie sobie ze od 23 lat jestem praktycznie uzalezniona od tego chorobska.Choroba zostala zdiagnozowana 12 lat temu jako luszczyca krostkowa stop i dloni.Kilka lat temu smarowalam chore miejsca masciami sterydowymi i cieszylam sie niezmiernie gdy objawy ustapily [ nie pamietam dokladnie ...moze rok zylam pelnia szczescia..] Wszystko jednak wrocilo.Obecnie mieszkam w USA i chociaz nie latwo leczyc sie tutaj gdy nie posiada sie ubezpieczenia,to i tak zmuszona bylam odwiedzic dermatologa.Pani doktor przepisala lek na infekcje o nazwie PREDNISONE 10 mg.Byla to prawie 2-tygod. kuracja i juz po pierwszym dniu ustapilo swedzenie a zmiany luszczycowe zaczely sie cofac.Ale po zakonczeniu kuracji wszystko wraca do stanu poprzedniego...co tam...warto bylo bo bylam przeszczesliwa w sumie ponad miesiac [kuracje powtarzalam 3 -razy,Lek ten leczy stany zapalne,nie jest drogi ok25$,polecam tym ktorych gnebi swedzaca i krostkowa stop.Nie znam skladu tego leku,moze znajdziecie na internecie.Jesli bede mogla jeszcze raz go podjesc to zostawie sobie ulotkie.Ludzie .....23 lata mecze sie straszliwie...23 lata bolu,czarnej rozpaczy ,kamuflarzu i bezsilnosci gdy swedzenie jest straszliwe a zima chodzi sie w odkrytych za duzych butach....dla mnie choc tydzien bez tych dolegliwosci to raj.......Potem opisze wam jak musze sobie radzic innymi sposobami.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sty 2008 - 00:49:44

Ja się zmagam z tym od 96r.i ciągle nie widać efektów, no czasami pomaga kuracja maściowa,ale końca nie widać...
PIROLAM TO DOSTAŁAM JAK STWIERDZIŁA P.DR BAKTERIĘ W PAZNOKCIACH!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 20 sty 2008 - 10:56:52

Wydaje mi sie, ze Prednison to czysty steryd, chyba cos podobnego do Hydrokortizonu. Pewnie dlatego - jak napisała Ula - wszystko wraca do stanu poprzedniego sad smiley Wiem, ze był tutaj kiedys watek o łuszczycy na dłoniach i stopach, gdzie ktos ze Stanow dostał od lekarza jakies masci, ktore super mu pomogły. Jak trafie na ten temat to przypomne go dla Ciebie Urszulo. A moze warto sprobowac jakis "domowych sposobow" ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrknj.east.verizon.net)
Data: 20 sty 2008 - 16:49:51

PLUUM !!!! DZIEKI !..CZYTALAM TEN WATEK ...NIE SADZE ABY PREDNISONE BYL STERYDAM ,BO COS CENA BYLA ZA NISKA ..ALE DOWIEM SIE.PODCZAS MOJEJ CHOROBY PRAWIE CALY CZAS STOSUJE DOMOWE SPOSOBY.RAZ ZASTOSOWALAM KURACJE MASCIAMI STERYDOWYMI I POMOGLO NA DLUGO.TO BYLO KILKA LAT TEMU...JESLI NIE RADZE SOBIE Z TA CHOLERNA L.TO WTEDY RUSZAM PO PORADE LEKARZA.TAK JEST TERAZ,SMARUJE SIE MASCIA ZA 215 $ I MYSLE ZE TO JEST STERYD [DOVONEX ]..I NASTEPNA TO [ TRIAMCINOLONE ACETONIDE ] - TA JEST NIEDROGA. OCZYWISCIE SMARUJE DWOMA..JAK TO W STANACH ZAPISUJA LEKARZE..TROCHE POMAGA ZMIEJSZYLO SIE LUSZCZENIE I CO DLA MNIE NAJWAZNIEJSZE -SWEDZENIE,ZAZDROSZCZE TYM KTORYCH NIE SWEDZI...NO ALE COZ...POZDRAWIAM...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrknj.east.verizon.net)
Data: 22 sty 2008 - 01:53:35

Barthez Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Srebro ze spirytem to musi byc odlot winking smiley


HA !!!!! I MOZE JUSZ OSTATNI NA TYM PADOLE HIII... HI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: urszula (---.nwrknj.east.verizon.net)
Data: 22 sty 2008 - 04:17:20

ela2 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czesc jestem jeszcze nie do konca skreslona mam
> nadzieje ze wycinek ktory mi pobrali nie wykarze
> luszczycy krstkowej dloni i stop narazie jestem
> zalamana oprocz krostkowicy testy wykazaly
> uczulenie na parafenylodwuamine nie moge stosować
> rękawiczek lateksowych ani gumowych jak mam
> sprzatac robic w ogrodku mam dosc


NA TO JEST RADA ...SA REKAWICZKI LATEX FRII !!!! POSZUKAJ !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2008 - 19:44:13

Witam ...niedawno dowiedzialam sie od dermatologa ze mam luszczyce krostkowa stop i dloni...jestem przerazona...mam juz 12 masci ktore wcale nie pomogly mi a wrecz zaszkodzilysad smiley(Mam pytanie...czy taka odmiana luszczycy moze zaatakowac inne czesci ciala????????????Bardzo prosze o pomoc!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Jasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2008 - 19:23:10

Witaj Inez też mam to świnstwo na rękach i stopach, od kilku miesięcy , ale dopiero 4 tyg. temu dowiedzialam się że to łuszczyca krostkowa.Uważam, że nie powinno zaatakować innych części ciala.Pozdrawiam cieplutko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 24 sty 2008 - 22:32:03

Ja tez kiedys mialam krostki na dloniach i stopach. Potem dostalam wysokiej goraczki i powyłaziły mi krosty na dekolcie i udach.
A z tymi masciami Inez to juz tak jest. Ja miałam w domu mała apteke, masci do wyboru, do koloru. Niestety leczenie to metoda prob i błedow. Trzeba probowac i obserwowac po czym Twoje zmiany najlepiej ustepuja. Powodzenia i cierpliwosci smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sty 2008 - 09:54:03

Przez te pęcherze stalam sie inna osoba...nie mam ochoty aby gdziekolwiek wyjsc..jestem na skraju zalamania,....Medycyna niby idzie w coraz to lepszym kierunku...a nie umieja wyleczyc tych pecherzy.Chodze od lekarza do lekarza...i nikt nie potrafi mi pomoc...!!!Moze ktos z Was potrafi mi pomoc????...Prosze!!!sad smiley((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Inez (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2008 - 11:07:33

Pluum...a co pomoglo Tobie??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa na dłoniach i stopach
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 29 sty 2008 - 15:48:53

U mnie ta choroba ma taki skomplikowany i troche nietypowy przebieg. Jak jest dobrze to jest dobrze ale jak tylko zacznie wychodzic to praktycznie cale cialo robi sie czerwone. I zaraz zjawiaja sie krostki na stopach i dloniach. Kiedys smarowalam to roznymi masciami i obwijalam bandazem jak bokser przed walka smiling smiley Teraz juz sie w to nie bawie, czasami pryskam krostki Polcortolonem (aerozol, chyba steryd z antybiotykiem) Kremuje takim robionym kremem z hydrocortizonem. Krostki wysychaja w ciagu 2-3 dni, potem ta sucha skora zluszcza sie i schodzi praktycznie z calych dloni i stop. A jak jest juz lekko zarozowiona to powolutku sobie blednie i wraca do normalnego stanu. I jest bardzo delikatna. Jak mam wysiew to biore Neotigason i mysle, ze to te tabletki najlepiej u mnie wplywaja na poprawe a nie zadne masci. Niestety skutkow ubocznych maja sporo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 26



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.