PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: s.gai (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 maj 2006 - 10:41:44

Pewnie jak większość osób z tego forum stosowałam już prawie wszystko,żeby pozbyć się tej wstrętnej łuszczycy...oczywiście z marnym skutkiem-raz było lepiej raz gorzej.Na pewno przez 15 lat nauczyłam się żyć z tą chorobą,jednak ciągle próbuje czegoś nowego.

Ostatnim moim odkryciem jest PRZYTULIA.Jest to roślinka,która często rośnie jako chwast.Stosowanie soku z tej rośliny polecił mi wujek w tamtym roku(on wyleczył sobie w ten sposób łuszczycę na głowie-o tym,że przytulia pomaga na łuszczycę wyczytał w starej książce zielarskiej).
Ja też spróbowałam ,jednak po kilku smarowaniach stwierdziam,że na mnie to nie działa.Ponowiłam próbę w tym roku...z tą różnicą, że za pierwszym razem byłam w trakcie smarowania maściami sterydowymi...i między jednym sterydem a drugim smarowałam się sokiem z przytuli. Myślę,że to sterydy spowodowały,że sok z przytuli nie działał.. Od kilku miesięcy sterydów nie stosuje w ogóle...przekonałam się, że bardziej szkodzą niż pomagają.Teraz, gdy moja skóra odzwyczaiła się od ciągłego stosowania sterydów,sok z przytulii zadziałał rewelacyjnie.Po tygodniu zmiany bardzo złagodniały..goją się po prostu w oczach..łuski nie ma w ogóle,zmiany są jasne i płaskie..i bardzo mało widoczne.Chciałam poczekać z podzieleniem się swoimi spostrzeżeniami aż moje zmiany znikną ,jednak z tego co wiem przytulia rośnie dość krótko a właśnie teraz jest najlepszy okres aby ją zerwać.Może ktoś zechce też wypróbować moją metodę.

Ja zrywam porcje tej roślinki na trzy dni i przechowuję w lodówce, codziennie ugniatam niewielką ilość przytuli tak,żeby puściła sok i powstałą mazią smaruję zmiany.Ważne,żeby przed bezpośrednim smarowaniem tą mazią niczym się nie smarować.Specyfik ten stosuję raz dziennie na noc a rano zmiany natłuszczam.Można także przecisnąć przez sokowirówkę jednak dość szybko sok ten kiśnie.Ja zamierzam zebrać większą ilość przytuli i zamrozić albo roślinkę albo sok z niej.

Mam nadzieję,że Wam też pomoże PRZYTULIAsmiling smiley

Pozdrawiam serdeczniesmiling smiley

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Ula (212.160.202.---)
Data: 11 maj 2006 - 11:46:52

ale jaka odmiana przytulii , ja znalazłam w internecie 13 odmian?

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: cez (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 11:59:48


Ok ale w internecie przytulie nie rosną )
... zatem może warto napisać gdzie rosną

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: s.gai (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 maj 2006 - 13:09:31

Jest to najbardziej pospolita odmiana- PRZYTULIA CZEPNA(GALIUM APARINA)http://www.danad.com.pl/foto.htm?chap=rolnicze&page=/Chwasty/przytulia%20czepna&slide=0 -tu można obejrzeć zdjęcia.
Przytulia czepna - Galium aparine - roślina wieloletnia ( w ostre zimy wymarza) dorastająca do 150 cm dł.; łodyga czterokanciasta, rozgałęziona, leżąca lub wspinająca się, zadzierzysta (cała roślina czepia się ubrania, a nawet skóry); liście podłużnie lancetowate (klinowato-lancetowate); ulistnienie okółkowe; kwiaty drobne, białe lub zielonkawe; owoc - rozłupnia pokryta czepnymi haczykami. Kwitnie od czerwca do października. Roślina pospolita; występuje często masowo; rośnie nad rzekami, w lasach, na zaniedbanych grządkach, w sadach, w zaroślach, na polanach; lubi gleby wilgotne, azotowe i przepuszczalne.

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Lidia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 15:59:09

To jest tak zwany "rzep"?

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: s.gai (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 maj 2006 - 17:06:12

Lidia to nie jest "rzep"
Zobacz zdjęcia jak wygląda przytulia czepna
http://www.danad.com.pl/foto.htm?chap=rolnicze&page=/Chwasty/przytulia%20czepna&slide=0
(pomiń trzy pierwsze zdjęcia,na kolejnych widać co to za roślina zdecydowanie lepiej)

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Basia (---.ladek.pbsi.pl)
Data: 12 maj 2006 - 00:07:53

Czy rośnie masowo często oplata inne rośliny płoży sie czepia sie wszystkiego

Re: PRZYTULIA -czepna
Wysłane przez: dzof (---.v28.interkam.pl)
Data: 19 sie 2020 - 12:59:51

leczy SM - stwardnienie ,opuchlizny, oczyszcza limfe i krew nerwy dzala jak mocny steryd..

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: nowy (---)
Data: 23 sie 2020 - 16:21:56

A już myślałem, że o przytulaniu będzie...? winking smiley Żarcik... Poczytam... a być może spraktykuję.

Re: PRZYTULIA -czepna
Wysłane przez: śmichu warte (185.135.2.---)
Data: 27 sie 2020 - 01:45:48

dzof Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> leczy SM - stwardnienie ,opuchlizny, oczyszcza
> limfe i krew nerwy dzala jak mocny steryd..


Powiększa penisa, sprawia, że wyrastają trzecie zęby i ponownie wyrastają włosy na łysej głowie grinning smiley

Re: PRZYTULIA -naprawdę polecam
Wysłane przez: Mirka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2020 - 17:27:05

Polecam to ziółko wszystkim, którzy borykają się z obrzękami limfatycznymi,
Może nie zadziała od razu, ale przy dłuższym stosowaniu pomoże. U mnie było to 8 tygodni. Stosowałam napar z 1 łyżki ziół przytulii na szklankę wrzątku. Można go pić raz dziennie lub po pół szklanki 2 razy dziennie. Ważna jest systematyczność i cierpliwość. Świetnie rozrzedza limfę, oczyszcza organizm i usuwa nadmiar wody.
Z całego serca polecam.