OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: OLga (83.238.95.---)
Data: 20 maj 2006 - 10:34:30

CZESC NA CZYM POLEGA TEN OPATRUNEK

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: tomek (---.zwm.punkt.pl)
Data: 20 maj 2006 - 13:00:06

Sciśle przylegający, zamknięty no. gaza + folia, itp.

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: Szaszeczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2006 - 14:32:48

opatrunek okluzyjny polega na smarowaniu maścią, kremem miejsca chorego a następnie pokryciem folią w celu lepszego wchłonienia się sybstancji leczącej

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: tomek (---.zwm.punkt.pl)
Data: 20 maj 2006 - 14:45:02

Taki opatrunek powoduje nadmierna absorbcję maści sterydowych i zwieksza ryzyko działań niepożądanych.

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: biedroneczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2006 - 12:59:18

ale przy innych niz masci sterydowe jest mile widzianysmiling smiley

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: Aagulka (---.zgora.dialog.net.pl)
Data: 31 maj 2006 - 16:44:18

tez stosowałam te opatrunki. Smarowałam ciało maścią , a następnie nakładałam na to folię, zwykłą kuchenną. Miałam przez całą a nad ranem ją ściągało i baardzo śmierdziało, ponieważ ropa,łuski,pot itd.Potem patyczkiem ścierałam łuski i schodził rewelacyjne, ale trzeba było to wycierać i myć , bo tłuste.Iswędziało. bo nagle skóra pozbyła sie łuch i folii i zaczęła oddychac , ze tak to nazwę winking smiley ja tego nie lubię i obecnie nie stosuję. Ale ma to i swoje dobre strony szybciej sie bez łuch goi. Buziaki ;*

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: Dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 31 maj 2006 - 20:37:12

ja stosuje to nadal(oczywiscie w potrzebie)smaruje sie najpierw diferinem(steryd)no ale,potem nakladam folie-zwykla folie kucheną a na to bandaz(ja zakladam czapke-stosuje to na glowe,)i tak 24 godzinki sobie chodze.Efekcik jest niezly,potem smaruje sie delatarem:-))pozdro.

Re: OPATRUNEK OKLUZYJNY
Wysłane przez: radek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 cze 2006 - 13:40:15

UWAGA: OD 15.06.2006 POSIADAM W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY SKUTECZNY I POSZUKIWANY W POLSCE KREM NA ŁUSZCZYCE "UDDERLY SMOOTH" (PRODUKCJA USA) 114ml.CENA 170zł.+koszt wysyłki.
ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAM ([email protected])