Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 14
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Przemuś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2007 - 22:02:23

Witajcie!

Przeczytalem od początku wszystkie posty i nasuwa mi sie wniosek iż działania uboczne Diprophosu zależą od indywidualnej reakcji organizmu na ten steryd i są powtarzalne po powtórnym zażyciu dla danego osobnika. Moja przygoda z Diprophosem zaczęła się 14 miesięcy temu, walczyłem z bólami kręgosłupa lędźwiowego z promieniowaniem do łydki i stopy (objawy jak przy wysunięciu się dysku). Miałem rezonans na lędźwiowy odcinek kręgosłupa (wykazał niewielką przepuklinę). Odwiedziłem kilku lekarzy, miałem masarze,zastrzyki, fizykoterapię, manipulacje, leżałem plackiem 2 tygodnie, oczywiście przy tym brałem różne leki przeciwbólowe i sterydy doustnie. Miałem tego już serdecznie dość bo jak tylko przestawałem brać leki przeciwzapalne (Diclac) ból powracał. Koniec końców od ostatniego lekarza dostałem skierowanie do neurochirurga na operację. Cała zabawa trwała to od czerwca 2005 do listopada 2005 ( pół roku) do momentu kiedy trafiłem do szpitala na Szaserów i tam dostałem jako ostatnią deskę ratunku jeden zastrzyk z Diprophosu w okolice lędźwiową. Lekarz co prawda mnie dziwnie obserwował przez godzinę ale skoro sie nic nie działo puścił mnie do pracy. Ból minął jak ręką odjął, zapomniałem o kręgoslupie ale przypomniałem sobie o sercu, wylądowałem w kardiologa.

I tutaj Pani kardiolog nawrzeszczała na mnie dlaczego nie skonsultowałem z nią brania zastrzyku, gdyż w 90 % po przyjęciu występują kłopoty kardiologiczne i powinna mnie przygotować dając leki na serce przed zabiegiem. Dostałem baterię leków przeciw nadciśnieniu i w zasadzie po 3 tygodniach z sercem wszystko sie uspokoiło.

DLATEGO UCZULAM WSZYSTKICH PRZED PRZYJĘCIEM ZASTRZYKU z DIPROPHOSU ZASIĘGNIJCIE PORADY KARDIOLOGA !!!!!!!!!!!!!

Inne skutki uboczne u mnie nie wystąpiły. Ale po 14 miesiącach czyli obecnie znów zaczął mnie boleć kręgosłup lędźwiowy z promieniowaniem do nogi i czuję że znów muszę odwiedzić najpierw kardiologa potem lekarza w szpiltalu na Szaserów ( mam nadzieję że jeszcze pracuje nie wyjechał z granicę)

Pozdrawiam wszystkich cierpiacych , życzę zdrowia i PRZYPOMINAM najpierw kardiolog potem ortopeda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Przemuś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2007 - 22:04:19

Witajcie!

Przeczytalem od początku wszystkie posty i nasuwa mi sie wniosek iż działania uboczne Diprophosu zależą od indywidualnej reakcji organizmu na ten steryd i są powtarzalne po powtórnym zażyciu dla danego osobnika. Moja przygoda z Diprophosem zaczęła się 14 miesięcy temu, walczyłem z bólami kręgosłupa lędźwiowego z promieniowaniem do łydki i stopy (objawy jak przy wysunięciu się dysku). Miałem rezonans na lędźwiowy odcinek kręgosłupa (wykazał niewielką przepuklinę). Odwiedziłem kilku lekarzy, miałem masarze,zastrzyki, fizykoterapię, manipulacje, leżałem plackiem 2 tygodnie, oczywiście przy tym brałem różne leki przeciwbólowe i sterydy doustnie. Miałem tego już serdecznie dość bo jak tylko przestawałem brać leki przeciwzapalne (Diclac) ból powracał. Koniec końców od ostatniego lekarza dostałem skierowanie do neurochirurga na operację. Cała zabawa trwała to od czerwca 2005 do listopada 2005 ( pół roku) do momentu kiedy trafiłem do szpitala na Szaserów i tam dostałem jako ostatnią deskę ratunku jeden zastrzyk z Diprophosu w okolice lędźwiową. Lekarz co prawda mnie dziwnie obserwował przez godzinę ale skoro sie nic nie działo puścił mnie do pracy. Ból minął jak ręką odjął, zapomniałem o kręgoslupie ale przypomniałem sobie o sercu, wylądowałem w kardiologa.

I tutaj Pani kardiolog nawrzeszczała na mnie dlaczego nie skonsultowałem z nią brania zastrzyku, gdyż w 90 % po przyjęciu występują kłopoty kardiologiczne i powinna mnie przygotować dając leki na serce przed zabiegiem. Dostałem baterię leków przeciw nadciśnieniu i w zasadzie po 3 tygodniach z sercem wszystko sie uspokoiło.

DLATEGO UCZULAM WSZYSTKICH PRZED PRZYJĘCIEM ZASTRZYKU z DIPROPHOSU ZASIĘGNIJCIE PORADY KARDIOLOGA !!!!!!!!!!!!!

Inne skutki uboczne u mnie nie wystąpiły. Ale po 14 miesiącach czyli obecnie znów zaczął mnie boleć kręgosłup lędźwiowy z promieniowaniem do nogi i czuję że znów muszę odwiedzić najpierw kardiologa potem lekarza w szpiltalu na Szaserów ( mam nadzieję że jeszcze pracuje nie wyjechał z granicę)

Pozdrawiam wszystkich cierpiacych , życzę zdrowia i PRZYPOMINAM najpierw kardiolog potem ortopeda


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2007 - 16:31:14

Witam wszystkich moich poprzedników, tydzień temu dostałem domięśniowo jeden zastrzyk Diprophos ale na zupełnie inną przypadłość.Otóż od roku walczę z niedrożnym nosem i zatokami prześwietlenia i rezonans wykazały zajęte wszystkie zatoki a polipy w nosie były tak olbrzymie że nie mogłem oddychać normalnie. Laryngolog który mnie prowadził stosował wszystkie leki jakie znał ale nic nie pomoglo, i wtedy dał mi skierowanie do szpitala na operację zatok i usunięcie polipów. Udałem się tam i dowiedziałem się tam od lekarza że operacja w tak młodym wieku ( 30 ) nie ma sensu da mi ulgę na kilka m-cy. Przepisał mi wówczas jeden zastrzyk który kupiłem w pszyszpitalnej aptece. Wróciłem na oddział i pielegniarka ukłuła mnie w pośladeczek w/w Diprophosem.
Minął jeden dzień a nos stał się drożny zacząłem normalnie funkcjonować, tylko PRZERAZIŁY MNIE TE WSZYSTKIE WCZEŚNIEJSZE NEGATYWNE WYPOWIEDZI i SKUTKI UBOCZNE. za tydzień mam się zgłosić na kontrolę i nie wiem co mi zaleci lekarz może będzie kazał wziąć jeszcze kilka tych zastrzyków , tylko nie wiem czy się zgodze na wiecej Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Ania (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 28 mar 2007 - 22:00:46

LUDZIE!!!!PROSZĘ ODPOWIEDZCIE MI!! LEKARZ PRZEPISAŁ MI TEN ZASTRZYK NA BOLĄCE KOLANA,,,,,BÓL PROMIENIUJE AZ DO UDA,,,,STRASZNIE SIĘ BOJĘ JAK PRZECZYTAŁAM WASZE WYPOWIEDZI,ŻE SERCE, ŻE WYSPYPKA,,,,,JESTEM BARDZO NERWOWĄ OSOBĄ, JAK CZYMŚ SIĘ DENERWUJĘ TO SERCE WALI MI JAK MŁOT,,,CHYBA ZREZYGNUJĘ I BĘDĘ SIĘ MĘCZYŁA Z BÓLEM KOLAN.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: LESZEK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2007 - 10:30:18

WITAM JA DOSTAJE DIPROPHOS NA ASTME 2-3 RAZY W ROKU CZY MA KTOS WIEDZE NA TEMAT JAK DZIAŁA DIPROPHOS PODAWANY W OBJAWACH ASTMY I CZY 2-3 ZASTRZYKI W ROKU POWODUJA JAKIEŚ SKUTKI UBOCZNE .JEZELI MA KTOŚ DOŚWIADCZENIA W TEJ SPRAWIE PROSZE O ODPOWIEDZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: LESZEK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 cze 2007 - 17:31:00

Długotrwałe branie leku spowodowało u mojej mamy kłopoty wielkie z sercem, miała też zawał mięśnia sercowego. nadciśnienie, podwyższony poziom cukru, otępienie umysłowe, zaniki pamięci, porusza się z dużym trudem. chroniczne nawroty stanów zapalnych oskrzeli i dróg oddechowych. przyplątała się również grzybica.
Nie polecam zabawy z tym specyfikiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Polstf (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2007 - 23:28:25

Witajcie! Powyzszy zastrzyk dostalam wczoraj w sciegno achillesa. Po podaniu o malo co nie zemdlałam. Bylo mi bardzo slabo, oczy mi sie zamykaly, rece opadaly. Dobrze,ze bylam w ramionach mego ukochanegosmiling smiley Moje cialo dostalo po zastzryku wstrzasu. Nastepna sprawa,ze sciegno mnie boli bardziej niz cale to zapalenie trwa. Myslalam,ze mi noge rozerwie. Zadnych ruchow nie moglam wykonywac z bolu, nawet palcami u stopy. Nie wiem czy to prawidlowa reakcja organizmu. Byc moze to normalne, bo w koncu ten steryd to obce cialo. Dzis tzn. drugi dzien po zastrzyku boli troche mniej i mam dziwne uczucie ciezkosci. Czy ktos mial podobne objawy???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 25 sie 2007 - 11:27:11

Przez 20 lat nie miałam Łuszczycy, prawie już o niej zapomniałam. Niestety bolący łokieć i blokady właśnie z tego leku spowodowały uaktywnienie się choroby i tak od lat 10-ciu znowu walczę z łuszczycą. Ale jestem już na tyle obznajmiona z przyjaciółką Że od 2 lat nie chodzę do dermatologów, leczę się sama. W związku z tym i skóra jest w dobrym stanie i kasa też. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: peruczka (---.stalowka.kom.pl)
Data: 28 sie 2007 - 21:28:31

witam. jutro mam wziac pierwszy zastrzyk na staw kolanowy ale inny ortopeda mowil zebym tego nie brala. wy tez mnie nastraszyliscie zwlaszcza ze mam problem z sercem tongue sticking out smiley co robic? chyba jednak nie wezme...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Łukasz (---.acn.waw.pl)
Data: 05 wrz 2007 - 11:33:56

Witam brałem 3 lata temu ten specyfik, skończyło się na tym że w ciągu 2 mcy, przybyło mnie 35 kg. Wolę się męczyć niż kiedykolwiek wziąść ten shit.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Kasia (---.alpat.net)
Data: 09 pa� 2007 - 19:48:08

Witam
U mnie w dniu wczorajszym lekarz, bez żadnego wywiadu przepisał zastrzyk z Diprophosa. Nie wzięłam go i mimo, że biodro (podejrzenie stawu zapalnego panewki biopdrowej) boli mnie niesamowicie a co za tym idzie, również i pachwina, jestem najszczęśliwszą osobą pod słońcem, ze nie wybrałam się na ten zastrzyk.
Nie wiem jak mogło by się to zakończyć, ale przy mojej wadzie serca i problemami z ciśnieniem, chyba mało Wesoło.
Przed wzięcie jakiegokolwiek leku, dowiedzcie się najpierw czy możecie go brać.
Pozdrawiam serdecznie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: maja (---.chello.pl)
Data: 24 pa� 2007 - 19:38:05

ja miałam ból nadgarstków. drętwiały mi palce. Cierpiałam miesiąc. Jestem po by-passach i zawale. Reumatolog wie o tym, ale podał mi po jednym zastrzyku w kążdy nadgarstek.
Miałam podobno:zespół cieśni nadgarstka. Ulżyło po paru godzinach. Jest trzeci dzień po podaniu tego leku i nic mi nie dolega-tzn żaden ból. Mam jednak podwyższoną akcję serca.
Powinnam mieć zwolnioną, bo tak należy po by-passach tzn.do 65, a teraz jest 91! Boję się tego. Piję hydroksyzynę i zwalna akcję serca. Może nie umrę-co?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 pa� 2007 - 17:56:49

Miałam zlecenie dermatologa właśnie na łuszczyce zastrzyk Diprophos ,pomogło ale chwilowo i co wysyp to plam na ciele coraz więcj.Nikomu nie radze tego stosowac gdyż organizm póżniej nie reaguje na leczenie się maśćmi.Mija bardzo dużo czasu zanim sie ten lek przestanie działać jest to silny sterod.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: monia (---.chello.pl)
Data: 09 lis 2007 - 16:49:29

ja dzisiaj jestem po pierwszym zastrzyku z diprophosu/tyte o malo co mi nie rozsadzilo/Ten lek lignocainum chydrochloricum to lek stosowany do znieczulenia miejscowego.ale nie mam pewności czy można go mieszać z tm lekiem w jednej ampułce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: zubek (---.expro.com.pl)
Data: 23 lis 2007 - 16:57:56

Miałem 2 zastrzyki Diprophos jakies 2 miesiące temu w okolice kręgów ledzwiowych.Już po 1 poczułem ulgę i ból ustąpił,lecz już ponad miesiąc nie mogę spac w nocy gdyż miewam silne bóle w klatce piersiowej i kręgosłupa a takze drętwieja mi lewa ręka ,w ciągu dnia ból prawie ustępuje.Czy to mogą byc skutki tych zastrzyków?Proszę o wasze zdanie na ten temat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Kara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 lis 2007 - 02:06:58

Witam Wszystkich.
Ja mialam podana tylko jedna dawke Diprophos'u, na dolegliwosci astmatyczne. Minely dokladnie 2 tyg od zastrzyku i wczoraj pojawila mi sie pokrzywka (wysypka) w okolicy szyi i dekoltu. Mam 'dziwne' przeczucie, ze to ma jakis zwiazek z tym cholernym lekiem, choc ta cala wysypka jest conajmniej dziwna - diprophos ma przeciez dzialanie odczulajace... Jutro wybieram sie do dermatologa. Narazie zadnych innych objawow skutkow ubocznych nie mialam, ale nie ukrywam ze nastraszyliscie mnie solidnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2007 - 20:47:44

Dzisiaj jestem po zastrzyku Diprophos i jest mi raz goraco raz zimno. Nie wiem czy to przejdzie a po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi mam stracha. ze cos sie stanie. Ale mam nadzieje ze to przejdzie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 gru 2007 - 12:42:13

JESTEM PO 6 ZASTRZYKACH PO 3 W KOLANO JUŻPO PIERWSZYM CZUŁAM SIĘFATALNIE POINFORMOWAŁAM O TYM PROFESORA Z KILKOMA JESZCZE TYTYŁAMI PRZED NAZWISKIEM ,PRZYJEŁAM JESZCZE KOLEJNE I PO KAŻDYM CZUŁAM SUIĘ FATALNIE BÓL PO ZASTRZYKACH BYŁ WIĘKSZY NIŻ DOLEGLIWOŚĆ Z JAKĄ PRZYSZŁAM POINFORMOWAŁAM LEKARZA ŻE NIE POZWOLĘ ZROBIĆ SOBIE WIĘCEJ TYCH ZASTRZYKÓW NA CO OCZYWIŚCIE SIĘ OBUŻYŁ SKUTKÓW UBOCZNYCH U MNIE WYSTĄPŁO MNOGO NAJBARDZIEJ WIDOCZNY I PRZERAŻAJĄCY MNIE JEST NIENATURALNIE OPUCHNIĘTA TWARZ I TU WŁAŚNIE MAM PYTANIE JAK DŁUGO MOŻE SIĘ TO UTRZYMYWAĆ ???.I JESZCZE JEDNA SPRAWA LEKARZE POMYŚLCIE CZASEM O DOBRU PACJĘTA A NIE O KASIE JAKA WAM PRZEPADNIE BO KLIJĘT NIE PRZYJDZIE NA ZASTRZYK

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: kama (---.chello.pl)
Data: 04 sty 2008 - 00:32:14

od 15 lat choruje na rzs i diprophos brałam wiele razy, i domiesniowo i dostawowo. Gdy boli każda cząstka ciała i nie możesz ruszyć palcem, żadnym!!!! - dałbyś sobie wszystko wstrzyknąć. Mnie pomagał, ale wiem ze nie wolno go brać częściej niż 2 razy w roku. w pozostałym okresie wyję z bólu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Mordehaj (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 sty 2008 - 11:49:08

Diprophos to silny lek przeciwzapalny. On tylko likwiduje stan zapalny. Nie zlikwiduje tego co ten stan zapalny wywoluje. Dlatego nie dziwcie sie gdy po jakims czasie bole wracaja. Diprophos nie jest tez zadna blokada. Blokada jest np Lidokaina. Jako sportowiec nie polecam stosowania blokad, gdyz mozecie jeszcze bardziej poglebic uraz i nawet o tym nie wiedziec, dopoki blokada nie przestanie dzialac. Poniewaz jestem uczulony na niesterydowe srodki przeciwzapalne, Diprophos jest dla mnie jednym z lepszych rozwiazan.Jednakze nie mozna tego lekarstwa naduzywac. To co niektorzy robia troche przeraza. Tego nie mozna przyjmowac przez dlugi okres czasu! Mi po 2 zastrzykach lekarz powiedzial ze trzeciej dawki juz nie zaleca!!! Mialem leczona stope i naderwana, popularna u sprinterow "dwujke".Oczywiscie bylo to w roznych latach. Jednak nigdy nie dostalem wiecej niz 2 zastrzyki.Nie stwierdzilem u siebie nigdy zadnych skutkow ubocznych.(moze za wyjatkiem lekko zwiekszonego bolu w miejscu uklucia, ale to chyba nie jest nienormalne po iniekcji). Po paru dniach bol ustepowal.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 14



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.