Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 14
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: halina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 wrz 2009 - 21:35:05

Chciałabym uzyskać więcej informacji na temat zaburzeń psychicznych po zastrzykach diprophosu.Moj mąż (75 lat) po 3 zastrzyku po 3 nieprzespanych nocach bardzo pobudzony stwierdził,że lek ten bardzo odświeżył mu pamięć i doskonale pamięta wydażenia z przed 40 lat. Oskarża mnie romans o romans z nieżyjącym już znajomym i nawet perswazje jego żony nic nie pomagają. Praktycznie tylko tym żyje i otym rozmyśla.Blisko 50 lat byliśmy niezłym małżeństwem.Zważywszy na nasz wiek byłoby to śmieszne gdyby nie było to tak przykre.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: rysiekpl86 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 pa� 2009 - 20:49:01

Miałem kilka zastrzyków z diprophosu bezpośrednio w ścęgna stawu skokowego
ból minoł w sumie od razu po zastrzyku ale po ok 2 tyg s powrotem wracał z ta sama siłą. Ostatnio po tym jak ból mnie całkowicie rozłożył lekaż zaproponował zastrzyk z diprophosu do mięśniowo. Ból ustapił odrazu następnego dnia. Oczywiście pierwsze trzy noce po zastrzyku nie przespane, serce wali jak po maratonie dodatkowo w pierwszym tygodniu przytyłem jakieś 4 kg. Z tego co wiem zastrzyk działa od 4 do 6 tyg. zobaczymy co będzie po tych 6 tygodniach jeżeli ból powróci to nigdy więcej niedam sobie zrobic tego zastrzyku żebym nawet z bulu konał.
ps. z tego co słyszałem to diprophos był kiedyś stośowany jako doping, wiec zapytałem znajomego który od 7 lat cwiczy na siłowni czy coś otym słyszał. Powiedział że znał kogos kto stosował diprophos ale ten ktos sybko zniego zrezygnował bo poza wieloma skutkami ubocznymi dochodzi jeszcze taki efekt pobudzenia jak po amfetaminie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (---.opera-mini.net)
Data: 01 pa� 2009 - 22:03:18

Diprophos jest lekiem sterydowym,dlatego można po nim przytyć,może pobudzać,ale niekoniecznie.Na pewno ma typowe objawy uboczne leków sterydowych,z tą różnicą że jest bardzo silnym lekiem.Lekarze odchodzą już od podawania diprophosu ze wzgledu na jego skutki uboczne wyniszczajace organizm.Jeśli chodzi o mnie to diprophos biorę przeciętnie co dwa tygodnie od ponad roku.Nie przytyłam,nie mam żadnych podobnych objawów do męża Haliny.Pomimo,że to bardzo bolesny zastrzyk to jednak mi chociaż na chwilę pomaga.Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: skutki uboczne (212.244.106.---)
Data: 06 gru 2009 - 12:06:30

Ja od 6 tygodni jestem opuchnięta na twarzy ,zrobił mi się duży kark ,skoczyło mi bardzo ciśnienie a całe życie miałam niedociśnienie,niesamowite bóle głowy gdzie nie pomagaką 3 tabletki ketonalu 100 .Żaden lekarz nie poinformował mnie ,że to steryd ,że występują skutki uboczne ,nie spytał się czy na coś choruję a mam arytmię serca ,jestem po operacji na nowotwór i przez 5 lat brałam hormony i lekarz rodzinny powiedział ,że to wszystko było przeciwskazaniem do wzięcia tego leku.Mi nawet nie wolno chodzić na rechabilitację jaką jest pole magnetyczne a też miałam przepisaną .Dobrze że rechabilitantką jest moja koleżanka ,która wiedziała o mojej chorobie i mnie powstrzymała.Podejrzewam ,że mam zepół cushinga.A leczona byłam na łokieć tenisisty 3 tygodnie gipsu i 3 blokady i 10 zabiegów lampami soluxu i 10 lampami bioptronu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: skutki uboczne (212.244.106.---)
Data: 06 gru 2009 - 12:06:51

Ja od 6 tygodni jestem opuchnięta na twarzy ,zrobił mi się duży kark ,skoczyło mi bardzo ciśnienie a całe życie miałam niedociśnienie,niesamowite bóle głowy gdzie nie pomagaką 3 tabletki ketonalu 100 .Żaden lekarz nie poinformował mnie ,że to steryd ,że występują skutki uboczne ,nie spytał się czy na coś choruję a mam arytmię serca ,jestem po operacji na nowotwór i przez 5 lat brałam hormony i lekarz rodzinny powiedział ,że to wszystko było przeciwskazaniem do wzięcia tego leku.Mi nawet nie wolno chodzić na rechabilitację jaką jest pole magnetyczne a też miałam przepisaną .Dobrze że rechabilitantką jest moja koleżanka ,która wiedziała o mojej chorobie i mnie powstrzymała.Podejrzewam ,że mam zepół cushinga.A leczona byłam na łokieć tenisisty 3 tygodnie gipsu i 3 blokady i 10 zabiegów lampami soluxu i 10 lampami bioptronu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: kzbiejczyk (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 gru 2009 - 00:01:08

Witam ja wczoraj dostałam pierwszy zastrzyk mam problem z kolanem i lecze je od kilku miesiecy niestety zadne lekarstwa nie ppomagały wiec lekarz powiedział ze ostatnio deska ratunku jest Diprophos. Nie wiedzialam co to za lek poprostu wykupiłam go i poszlam na zastrzyk. Ortopeda powiedzial mi ze spowoduje ze przestanie mnie bolec i ze zmniejszy mi sie ilosc wytworzonego płynu w kolanie co spowoduje ze obejdzie sie bez ściagania go. W dzien po podaniu po paru godzinach mialam kłopoty z chodzeniem, noga po każdym stapnięciu sama mi sie uginała, dzisiaj objaw ten minąl ale czuje takie rozpieranie w kolanie a przy tym pieczenie. Lekarz powiedzial ze lek tez mozna brac tylko raz w miesiacu przed podaniem go zapytal mnie czy choruje na cukrzyce oraz czy mam wade serca. Powiedziala ze nic mi nie dolega i ze jestm zdrowa. wiec bez problemu zroil mi zastrzyk. Ogólnie nie czułam zadnego bólu podczas robienia zastzyku bylo to zwykłe ukłucie tak jak podczas zwykłego zastrzyku w pupe. Minęło dopiero jakies półtorej dnia od podania zastrzyku i po przeczytaniu waszych wypowiedzi boje sie ze moga byc jakies skutki uboczne. Czytajac ulotke tego leku zapoznalam sie ze skutkami ubocznymi ale nie sadzilam ze wystepuja one tak czesto. Mam tylko nadzieje ze nic mi nie bedzie i raczej nie zgłosze sie juz na kolejny zastrzyk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: luka (---.ip.netia.com.pl)
Data: 14 gru 2009 - 18:39:03

Witam

2 mies temu wzięłam pierwsza dawke diprophosu domiesniowo ( mam silnie opuchniętą sluzowke nosa), ponad 2 msce nie czułam zadnych smakow ani zapachów , sterydy stosowane miejscowo do nosa nie działają , diprophos zaczął działac juz 12h od podania.Dzialal ok.1 msca , nie ma w moim przypadku zadnych srodkow ubocznych , nie tyje , spie normalnie itd . ustalilam z moim lekarzem ,z e będe go brała nie czesciej niz co 2,5 msc az do maja czyli do terminu mojej operacji na zatoki.
Widac , ze kazdy znosi inaczej ten lek , wiec nie ma co sie martwic na zapas...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: asia (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 14 gru 2009 - 22:14:03

dostalam jednorazowa dawke tego sterydu na atopowe zapalenie skory dosc ostre po dwoch tygodniach przeszlo ale po tygodniu wrocilo niestety jak to steryd przytylam a lek nie pomogl lecze sie teraz czyms innym i pomoglo zobaczymy na jak dlugo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: agusia (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 gru 2009 - 20:46:02

dostałam diprofos już kilka razy przyczyną strasznego bólu zawsze jesst podrażnienie nerwu kulszowego NIGDY nie miałam problemów kardiologicznych NIGDY nie opuchłam NIGDY tez nie pojawiło się coś co by mnie zaskoczyło cukier ciśnienie czy ból po iniekcji. ten lek to dla mnie wybawienie ,dzieki niemu mogę funkcjonować ,jestem zdziwiona że tyle ludzi go żle toleruje. dla mnie to lek zbawieni, bez niego nie wyobrażam sobie egzystencji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: luka (---.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 17 gru 2009 - 15:18:27

agusia...myslę , ze tu wpisuja swoje opinie tylko ci , ktorzy odczuli negatywne skutki tego leku...ludzie mają taką mentalność , że lubią sobie ponarzekać...pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: halina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 sty 2010 - 20:53:47

Myślę ż w przypadku mojego męza jakieś predyspozycje oraz zmiany związane z wiekiem nałożyły się na szok spowodowany zastrzykami diprophosu i wyzwoliły urojenia paranoiczne. Dużo ostatnio czytałam na te tematy w internecie. Ponadto w działaniach niepożądanych w przypadku leczenia diprophosem wymienia się 1/1000 zaburzenia psychiczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: amlez (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 22 sty 2010 - 17:07:27

Diprophos + 2ml 1% Lidocaini ja dostalam taki zastrzyk na bolący kregoslup w odcinku ledzwiowym z promieniowaniem na noge, zastrzyk byl bolesny czy ma jakies skutki uboczne, pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: megii (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2010 - 12:10:28

Witam smiling smiley ja również otrzymuje diprophos z tym że w tył głowy i zasatanawia mnie po jakim czasie zacznie działać sad smiley
już 3 dni minęły od zastrzyku a niestety jeszcze bardziej mnie boli i nie mogę ruszać szyja a co dopiero spać na tej stronie sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Paweł (---.pup.siemianowice.pl)
Data: 27 sty 2010 - 12:09:27

Witam. Jestem piłkarzem. Widzę, że większość wpisów tutaj jest raczej negatywnych. Dostałem Diprophos na naciągnięcie przewodziciela. Łącznie 3 zastrzyki w tydzień, z czego 2 przyjąłem bez wiedzy lekarza. Ból mija niesamowicie szybko i uważam, że jest to dobry lek, z tym, że należy na niego naprawdę bardzo uważać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Revitol.pl (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 27 sty 2010 - 17:40:31

Jest to zastrzyk na bazie sterydowej i oczywiscie ma wiele skutków ubocznych min: skoki ciśnienia,bóle glowy i osłabienie. Sa skuteczne,to parwda. Ale prędzej czy później odbije sie to na naszym zdrowiu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 27 sty 2010 - 23:27:31

Pawle lepiej będzie jesli powiesz lekarzowi o tych zastrzykach.To bardzo silny lek sterydowy.Wiem co mówię,poniewą dostawałam je bardzo często w związku z chorobą stawów(łuszczycowe zapalenie stawów).To nie jest lek obojętny dla zdrowia.Jego działanie jest długotrwałe.Długo utrzymuje się w organizmie.Na przyszłość lepiej porozmawiaj ze swoim lekarzem zanim sięgniesz po ten lek.Lekarze odchodzą już od stosowania tego leku własnie ze wzgledu na skutki uboczne.To nie jest dobry lek,to konieczność.Uwierz mi,wiem co mówię.
Pozdrawiam cieplutkosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: gość natalkowy (---.lanet.net.pl)
Data: 04 lut 2010 - 21:05:50

Witam, chciałam się zapytać o działanie tego leku na oczy - czytałam, ze moze mieć on na nie zły wpływ. Rozumiem, że to jest kortykosteroid, tak?
moje oczy sa przemęczone po innych lekach (ale to akurat nie sterydach) i reagują na wszystko bardzo silnie, boję się więc, że jaskra albo "chociaż" podwyzszone czasowo ciśnienie wewnątrzgałkowe byłoby u mnie bardzo możliwe, skoro takie uczucie (nie wiem, czy prawdziwie) mam po głupich kroplach do nosa (tam tez jest napisane, że mogą zwiększać owo ciśnienie) czy zwykłym niewyspaniusad smiley Czy ktoś z Was miał jakieś niepoż, objawy związane z oczami po tym leku? Bo jeśli mam w jakimkowliek stopmiu ryzykowac zdrowiem w kwestii wzroku, to ja rezygnuję - zwłaszcza że reumatolog powiedział, że on tylko chce sprawdzić, czy mi się po tym świństwie poprawi(!) (jestem niediagnzowalna generalnie;p) i stwierdził, że na pewno mi to nie zaszkodzi. Czytając wpisy w tym wątku zastanawiam się, czy nie zmienić lekarza...sad smiley(((((((((((A wydawał mi się sensowny facet...
a poza tym - ja bardzo silnie w ogóle na leki reaguję, nawet na zwykłe zmęczenie czy takie rzeczy jak punkcja lędzw.-krzyż i inne - głownie mam skłonności do omdleń, wymiotów, zaburzeń równowagi, zawrotów głowy, spania na okrągło i w każdej sytuacju i otępienia graniczącego czasem z "efektem jakbym się naćpała;p - tak ludzie mi mówili".no i oczywiście problemów z oczami, np gwałtownego ich osłabienia, nadwrażliwości0 na światło, (chyba tez za wysokiego ciśnenia w oczach). W takiej sytuacji jeszcze bardziej skłaniam się do decyzji o wyrzuceniu tego leku (już go kupiłam) do klozetu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 05 lut 2010 - 11:28:18

Powiem ci tak,sterydy zawsze szkodzą.Fakt,zmniejszają stan zapalny lepiej niż leki przeciwbólowe.Ale jeśli Ty nie masz diagnozy to niby dlaczego chcą Ci podawać Diprophos.Proponuję zmianę lekarza.Leku nie wyrzucaj,może komuś innemu się przyda.Niestety ja sama musiałam brać te zastrzyki co dwa tygodnie zeby jakoś w miarę normalnie funkcjonować.Więc może ktoś ma podobnie,oddaj komuś,nie wyrzucaj.Prawda jest też taka,ze od jednego zastrzyku jaskry nie dostaniesz,ale długotrwałe stosowanie sterydów prowadzi m.in. do jaskry.Niestety leczenie chorych stawów czy to RZS czy ŁZS to też sterydy w formie tabletek,ale też.Musisz mieć tego świadomość.A to czy zdecydujesz się na leczenie czy nie zależy tylko od Ciebie.Powiem tak,jeśli ból nie da Ci żyć to zgodzisz się na wszystko.Znam to z autopsji.W każdym razie służę swoją pomocą jakby co.Moje gg:10053236,mój mail:
[email protected]
Pozdrawiam cieplutko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: gość natalkowy (---.lanet.net.pl)
Data: 05 lut 2010 - 14:09:50

Hej, to w takim razie jeszcze raz ja.
Odpowiadam na pytanie - lekarz zalecił mi jeden zastrzyk, żeby sprawdzić, czy mi się po nim polepszy, czy nie. Mam problemy głównie z rękami (pisaniem, dźwiganiem itp., byłam pianistką, bolą mnie ścięgna i przyczyepy mięśni, a dłuższy wysiłek je osłabia) ale to nie jest RZS, bo nie mam żadnych typowych objawów, w sumie nie mam typowych objawów jakiejkowliek reumatologicznej choroby, a już na pewno nie jest to ŁZS, ale moja Pani neurolog (muszę kontrolować demielinizację OUN, która prawie na pewno jest z dzieciństwa, ale no to jest na tyle ważne, że nie mogę tego nie kontrolować jeszcze parę lat minimum)dała mi skierowania na rózne badania i mi wyszło ANA1 dodatnie. Właśnie dlatego trafiłam do reumatologa, a on mi kazał zrobić oczywiście ANA2 no i ten zastrzyk... Ale ja się boję - bo np. po jednym leku branym w małej dawce przez tydzień miałam nadwrażliwość oczu na światło przez pół roku (nikomu nie życzę, zaczęło się akurat na początku lata...)Dlatego się boję, ze skoro jest to tak mocny lek, a moje oczy są jeszcze teraz w trakcie sesji podwójnie osłabione i nie wytrzymujące nawet małego ucisku na mięśnie tułowia (nawet lekko przyciasnych spodni na długo nie włożę, okulistka mi tłumaczyła, ze u mnie to robi niedokrwienie siatkówek, które przy dłuższym takim ucisku mogą się nawet odkleić) itd., to ja się naprawdę boję.
Może zaczekać i się zapytać mojej okulistki, bo akurat na szczęście mam wizytę 15-tego? Albo pójść do lekarza rodzinnego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zastrzyk Diprophos.
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 05 lut 2010 - 16:17:25

Zapytaj najpierw swojego okulistę czy ten zastrzyk może Ci zaszkodzić,jeśli odpowie,że nie to spróbuj wziąć jeden zastrzyk i zobaczysz czy Ci pomogło.Na więcej nie musisz się decydować.Pozdrawiam cieplutkosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 14



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.