Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567-->
Bieżąca strona: 1 z 7
sklerodermia
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:20:11


Witam!!!

Przeglądam Wasze forum od wczoraj, siedzę w necie i nic innego nie robię

a tu sesja idzie wielkimi krokami: ale nie o tym.

Znacie może jakieś forum dla chorych na sklerodermię? Szukam i szukam

i nic. Zazdroszczę Wam że się tak świetnie wspieracie mi też by się taka

terapia on-line przydała

Pozdrawiam, życzę wielu sukcesów!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: basten (---.olnet.com.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:22:49

opisz w paru zdaniach co to jest, prosze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:37:23


Jest to jedna z chorób immunologicznych, twardnieje mi skóra, mam to na plecach brzuchu, koloru kości słoniowej, starsze jasny brąz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 01 maj 2005 - 12:40:33


Hej Basten! A co u Ciebie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: beata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2005 - 08:05:43

wszystko o sklerodermi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Mariusz (---.the.hack.fr0m.one.pl)
Data: 04 gru 2005 - 15:29:27

czesc mam prosbe kolezanka mnie poproslia abym dowiedzial sie cos o tej chorobie po polsku o nazwie Sklerodermia po łacinie Scleromiositis jak bys wiedziala cos otym napisz w paru zdaniach cos blizej oniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 04 gru 2005 - 18:52:42

" Sklerodermia polega na tym ze w tkankach odkłada sie zbyt wiele kolagenu ( jest to białko rodzaj spręzystego kleju który spaja tkanki i kosci). Choroba prowadzi do twardnienia skóry( rąk twarzy szyi klatki piersiowej i brzucha) oraz narzadów wewnetrznych. Aby potwierdzic diagnoze potrzebne sa badania(m.in krwi) i biopsja (pobranie fragmentu stwardniałej skóry i badania jej pod mikroskopem) W zaleznosci od miejsca w ktorym wystepują najwieksze zmiany, stosuje sie doustne leki (np. D-penicylamine przy stwardnieniu skóry)"

Przeczytałam w gazecie "Tina" nr 48 (30 listopada) str 18 winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2005 - 18:55:39

Troche można dowiedzieć na stronie:
http://www.sclero.org/lang/polish/a-to-z.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: elżbieta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sty 2006 - 13:15:07

interesuje mnie leczenie i ewentualna rehabilitacja chorych.jestem pielęgniarką i potrzebne mi są wiadomości na ten temat ,mam chorą ze sklerodermą układową

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: olaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lut 2006 - 20:40:56

Witam panią ja choruje na sklerodermie od 3 lat teraz mam 17 lat i ja co pół roku ide do szpitala na kuracje penicilinową na 24 dni dostaje tam zasczyki.lampy.smarowanie i wogóle super opieka lecz jak jest osoba powyżej 18 roku życia to w katowicach znajduje sie szpital Ddermatologiczny dla dorosłych i tam to się leczy jak chce pani wiedzieć coś jescze to prosze moje gg 5760056 albo na meila pisać <papa>

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 lut 2006 - 00:21:47

współczuje ci, jestem łuszczykiem ale to twoje znam i współczuje, stykałam sie z tym wielokrotnie w klinice. Zycze zdrowia i serdecznie pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: olusia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2006 - 19:28:35

Musze przyznać że w szpitalu w którym sie lecze napotkałam się dużo osób chorujących na łuszczyce,bielactw,sklerodermie na którą sama choruje sad smiley pozdrawiam was i życze zdrówkasmiling smiley Inez napisał(a):

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Anna (---.ipartners.pl)
Data: 25 mar 2006 - 23:51:13

Moój ojciec zmarł 10 lat temu na sklerodermie. O wiele wcześniej miał wszystkie jej objawy,a jednak żaden z lekarz,którym sygnalizowaliśmy,niepokojące nas zmiany,nie zdiagnozował prawidłowo choroby! Zrobiła to, dopiero stażystka, ale wtedy było już za póżno. Do tej pory nurtuje nas pytanie, czy miałby szanse w przypadku wcześniejszej diagnozy i czy choroba jest dziedziczna?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: maggy (82.160.179.---)
Data: 07 maj 2006 - 21:52:46

Od 6 lat chruje na sclerodermię-penicylina, duże dawki cuprenilu, plaquenilu, encortonu. Mam plamy na rękach, zwyrodnienie kośi nadgarstka i zmiany w obwodowym systemie nerwowym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Janusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2006 - 14:27:27

Widziałem film pokazujący efekty stosowania fizjoterapii regulacyjnej m.in w przypadku sklerodermi. Swoje odczucia stosowania metody opracowanej przez polskich lekarzy opowiadała p. Dasko z Warszawy, chora od ponad 30 lat. Z zamieszczonych na forum opisów sądzę, że choruje na sklerodermię ograniczoną do skóry. W jej ocenie efekty dla niej zaskakująco pozytywne. Film oglądałem w związku z poszukiwaniem nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych i pracownik firmy dostarczył mi film dla wyrobienia sobie opinii o metodzie. Janusz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Kaśka (---.rdi.pl)
Data: 12 lip 2006 - 16:38:42

a czy w ogóle da sie to wyleczyć????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: sorrow (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2006 - 20:14:20

niestety nie, ale mozna w miare opanowac objawy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Darek_Słupsk (---.slupsk.pl)
Data: 12 lip 2006 - 20:32:10

NA TYM FORUM ZNAJDZIESZ COS O SKLERODERMII SĄ TAM OSOBY KTÓRE NA TO CHORUJĄ I PISZĄ O TYM

http://forum.akuna.pl/viewtopic.php?p=8196&sid=77d6b0ba822a92b09725e3139a4f3e6f

MOZE TA STRONKA PRZYDA CI SIĘ TO STRONKA Z FORUM KTÓRE ZNLAZŁEM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: Darek_Słupsk (---.slupsk.pl)
Data: 12 lip 2006 - 20:35:12

TU TEŻ COŚ ZNAJDZIESZ O SKLERODERMI

http://www.psychika.pl/forum/viewtopic.php?t=23&highlight=twardzina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: sklerodermia
Wysłane przez: ania (---.tvgawex.pl)
Data: 20 sie 2006 - 23:41:47

hejka ja nie dawno dowiedzialam sie ze mam sklerodermie pojawily mi sie biale linie na nodze bylam u dermatologa 2 lata temu to powiedzial mi ze jest to znamie ale te linie zaczely sie powiekszac wkoncu znalazlam dobrego dermatologa i stwierdzil u mnie sklerodermie. to jest paskudna choroba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567-->
Bieżąca strona: 1 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.