Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567-->
Bieżąca strona: 1 z 7
łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: daga30 (---.cable.satra.pl)
Data: 20 sie 2006 - 13:43:02

moja 8letnia córcia od roku ma łuszczyce, czuje się bezradna jakbym walczyła z wiatrakami, stosowałam juz różne maści i płyny bo ma zaatakowaną skóre głowy i ciało -największy problem mam z łuszczycą w głowie - może macie jakieś doświadczenia ja stosowałam salicylol, a obecnie cerkosol może znacie inne bardziej skuteczne środki które mogą stosować dzieci??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: izuś (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 sie 2006 - 15:34:23

proponuje maść elocom jest bezpieczna dladzieci skuteczna i polecają ją dermatolodzy można nią smarować rówmiez skórę głowy sama jestem zadowolona z efektów mi pomogła moze pomoze i pani córce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: misurina (---.icpnet.pl)
Data: 20 sie 2006 - 16:24:38

elocom to steryd. Zdecydowanie odradzam stosowanie jakichkolwiek sterydów u tak malego dziecka!!!

Ja sama w dziecinstwie leczona bylam sterydami i bardzo zle wplynely na moja luszczyce i jej pozniejsze leczenie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: ferbik (---.chello.pl)
Data: 21 lut 2007 - 23:02:29

zgadzam się z misurina.elocom to steryd.dorażnie sama go stosuje,ale w przypadku dzieci stanowczo bym się nie odważyła.sama mam problemy z racji używania sterydów w zbyt wczesnym wieku i w zbyt dużych ilosciach.musisz,daga,uważać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: edyta (---.38.160.60.resman.pl)
Data: 12 mar 2007 - 08:56:05

Zapytajcie lekarza o Protopic. Ostatnio przepisał go dermatolog mojeju mężowi. Jest to maść niesterydowa, którą mogą stosować dzieci od drugiego roku życia. W przypadku mojego męża, okazała sie bardzo skuteczna. Jej wadą jest cena ok. 90 zł tubeczka. Warto jednak pobiegać po aptekach, mi udało sie ją kupić za 56 zł!!!!
Jest, powiedzmy bezpieczna, skuteczna i to nie steryd, to ważne. Powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: kasia andrzej 84 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2007 - 00:14:40

pomocy moja 2 miesięczna córeczka prawdopodobnie ma łuszczycę na policzkach i dłoniach szukamy specjalisty ipomocy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: neon (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 lis 2007 - 18:05:04

Zadnych sterydow nawet jak lekarz przepisze nie stosujcie go po sterydzie bedzie poprawa ale to nie ma sensu bo pozniej juz niczym luszczycy nie wyleczycie a lekarze lubia isc na latwizne niestety .
Nie ma cudownego srodka jednemu pomoze masc drugiemu zioal a trzeci moze sie nawet zaleczyc przez placebo jak uwierzy smiling smiley
Jedyne co moge polecic to jak jest cieplo jak najwiecej przebywac na sloncu jak macie kase i czas mozecie pojechac np do egiptu tam ludzie na luszczyce nie choruja

Nikt wam tu nie da konkretnej odpowiedzi trzeba probować no i uwazac na naciagaczy z cudownymi lekami bo pelno takich a cudownego srodka jeszcze nie ma

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 28 lis 2007 - 21:24:40

Kasiu i Andrzeju mam nadzieje, ze to bledna diagnoza. Bardzo mi zal Waszej malenkiej coreczki. Napiszcie mniej wiecej z ktorej czesci Polski jestescie to moze latwiej bedzie doradzic jakiegos lekarza. Musicie wiedziec, ze leczenie tej choroby to metoda prob i bledow, gdyz jednemu pomaga to a innemu co innego. Pozdrawiam Was mocno i nie poddawajcie sie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Johny (80.50.235.---)
Data: 29 lis 2007 - 16:35:46

Daivonex w płynie po miesiącu stosowania nie mam nic, zupełnie nic na głowie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: lena077 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2007 - 20:03:42

witam.
ja zachorowałam na łuszczycę w 6 roku życia.
dzieci nie chciały bawić się ze mną w przedszkolu, bo się bały.
obecnie mam 18.
moja mama to anioł, bo ma do mnie taką cierpliwość

na głowę b dobry jest squomax.
to takie mleczko, b delikatne i wg mnie skuteczne

życzę dużo wytrwałości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2008 - 23:54:31

Witajcie.U mego 15 letniego Syna lekarz podejrzewa łuszczycę.Cutivate początkowo...Są to b.drobne plamki na podbrzuszu, udach.Boję się nawet myśleć o tej chorobie...Poproszę o dobrego specjalistę w Lubelskim, który zajmuje się leczeniem tego schorzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: bruno (---.dslgb.com)
Data: 09 lut 2008 - 09:55:08

poczytaj o exorex-ie. nie zaw zadnych sterydow. to jest lek na bazie dziegcia weglowego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 11 lut 2008 - 09:51:23

łuszczyca u dziecka jest to bardzo ciężka sprawa i dla dziecka i rodzica. To prawda ze elocom to steryd i nie powinno sie go podawać dzieciom. Trzeba znaleźć coś mniej inwazyjnego.

co do 2 miesięcznego dziecka kto wydal taka diagnozę ? myślę ze warto było sie skonsultować z kilkoma lekarzami łuszczyca często jest mylona z alergia bądź Atopowym zapaleniem Skory

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: wiki337 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2008 - 21:33:11

Witam.U mojej siedmioletniej córeczki stwierdzono łuszczyce Ma małe plamki po całym ciele lecz największym problemem jest krocze .Stosuje Diprosalic i na krocze Pimafucort Ten pierwszy małymi kroczkami pomaga z drugim jest gorzej ,może ktoś mi pomoże i poradzi .Jak długo może trwać zaleczenie objawów ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!- syn jest czysty!
Wysłane przez: mari (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 kwi 2008 - 13:38:54

Witam, nie wiem czy WAM pomogę, ale podzielę się swoim dświadczeniem- mój 13-letni syn 2 lata temu został obsypany- najpierw głowa, potem tułów, brzuch, kolana łokcie. Zaraz trafiłam do dermatologa- przepisał maści sterydowe, z tego co pamiętam elecom i po tygodniu przeszło. I po kolejnym- wróciło. Wtedy zaczęłam szukać w necie trafiłam na tę stronę i wątek o SERWATCE- i spróbowałam- syn pił 2 razy dziennie po dużym kubku, dodatkowo smarował się robioną maścią z mocznikiem- trenuje pływanie- po każdym basenie, kąpałam go w krochmalu, na głowę stosowałam szampon alphosylI POMOGŁO- według mnie najbardziej SERWATKA- PRZECZYTAJCIE W ARCHIWUM TEGO FORUM! Minęło już 2 lata i jest czysty! Pozdrawiam wszystkich rodziców! Życzę wytrwałaości! Mariola

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Asik (---.gprs.plus.pl)
Data: 18 kwi 2008 - 11:55:19

A jak wygladaja zmiany łuszczycowe na łokciach? Syn ma jakby zasuszone strupki,które nie schodzą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: załamana mama (---.aster.pl)
Data: 15 maj 2008 - 12:00:03

Dziś zauwazyłam u mojej 5 miesięcznej coreczki zmiany łuszczycowe,,,to napewno to bo moj mąz ma cos takiego. Nie wiem co robic bo o męża schorzeniu nie rozmawialiśmy nigdy otwarcie ale przecież nie jestem ślepa i głupia. Nigdy nie nosi krutkich spodenek a do spania zawsze wklada pizame ,,,rozbiera sie tylko po ciemku. Ja nie zaczynalam nigdy tego tematu wiedzac swoje a nie naciskalam bo widze że dla męża to trudny temat,,,ale teraz jak zobaczylam to u coreczki to sie załamałam i ryczę,,,jest taka malutka i co mam teraz zrobić ? jak zacząć to leczyć ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: smuteczek24 (---.autocom.pl)
Data: 15 maj 2008 - 12:27:07

ja proponuje kupić Boniderm Ojca Grzegorza.

jak miałam 7-8 lat miałam to cholerstwo mama mi zaleczyła własnie bonidermem na 17 latsmiling smiley)

są to ziółka zaszkodzić maluchowi nie zaszkodzi a nóż pomoże na pewno lepiej spróbować tym niż np sterydami.

pozdrawiam i głowa do góry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: a moze to uczulenie (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2008 - 12:34:04

Asik Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A jak wygladaja zmiany łuszczycowe na łokciach?
> Syn ma jakby zasuszone strupki,które nie
> schodzą.


Proponuje sprawdzić!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Waldi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2008 - 13:45:23

Zachowaj-spoko!, 5 miesięczna córeczka z pewnością ma antyciała i i jeszcze sobie spokojnie ssie mamuni mleczko.. Nie wierzę, że to jest łuszczyca prędzej będzie to uczulenie, wysypka.
Idź do lekarza i tyle. Nie kombinuj.
-----------------------------
Sprawa druga, jeśli już piszesz o imtymnych sprawach wyrkowych. To weź cugle w swoje ręce i pokaż mu, że go akceptujesz takim jakim jest. By to się spełniło nie potrzebna tu jest pidżamka i zgaszone światełko i jak to mawiano za naszych dziadków po bożemu. Daj mu dziewczyno do zrozumienia, że dla Ciebie łuszczyca nie jest trądem, rakiem, z tym normalnie ludzie żyją.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.w.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567-->
Bieżąca strona: 1 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.