Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 2 z 7
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: ZAlAMANA MAMA (---.aster.pl)
Data: 16 maj 2008 - 19:51:37

NIE JESTEM PRUDERYJNA I NIE BOJE SIE sWIATlA ,,,TO MOJ MAZ MA Z TYM PROBLEM A JA NIE NACISKAM,,,KOCHAMY SIE NAWET W DZIEN ALE ZAWSZE TAK KOMBINUJE ZEBY SIE NIE POKAZAC Z GOLYMI NOGAMI A JA W TRAKCIE PRZECIEZ GO DOTYKAM I CZUJE ALE NIE BEDE PROWADZILA KONWERSACJI O DRECZACYM TEMACIE,CIERPLIWIE CZEKALAM AZ SAM MI POWIE ALE WOGOLE JEST MALO WYLEWNY I TO DLA NIEGO DUZY PROBLEM.dZIS MU POWIEDZIALAM ZE MALA JEST CHYBA TEZ CHORA NA TO CO ON TO AZ ZESZTYWNIAL, ZAPYTALAM CZY TO lUSZCZYCA TO POWIEDZIAL ZE NIE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: renata (---.tktelekom.pl)
Data: 17 maj 2008 - 18:51:53

U tak małego dziecka to może być skaza białkowa... Moje dzieci tez miały na policzkach i rączkach... odstawcie mleko krowie i nabiał...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Lidzia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2008 - 18:31:55

Moja córka ma dziś dwa lata. Od urodzenia "walczymy" z alergią pokarmową i ponoć atopowym zapaleniem skóry. Wypróbowaliśmy już chyba wszystkiego: sterydy, kremy super drogie i te tańsze, homeopatię, Alveo, bierze Fenistil, Ketotifen, Zyrtyc, smaruję ją Elidelem itd. Nic jej nie pomaga, ma rany na rękach od drapania (bardzo ją swędzi). Najbardziej zaatakowane ma dłonie, stopy i paznokcie (grodki i nierówności). Żaden lekarz do tej pory nie wpadł na pomysł, że to może być łuszczyca. A ja czytając te wszystkie informacje jestem pewna,że to łuszczyca! Pomóżcie co ja mam robić???? Do jakiego lekarza pójść (wielkopolska) co łagodzi swędzenie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 28 cze 2008 - 19:08:59

To strasznie smutne, że Twoja córeczka ma takie problemy. W takim wieku musi łykać tyle tabletek i innych "ulepszaczy", które tak naprawdę niewiele pomagają. Ja leczę się na ł.już ponad 9 lat. Tabletki wszystkie możliwe, kilogramy maści. Tutaj na tym forum wyczytałam o zielarzu i postanowiłam jeszcze tam spróbować. Piję ziółka i mam spokój, nic nie boli i nie swędzi, jestem czysta i jest super. Przypomnę ten wątek "zielarz WIELKI", poczytaj bo warto !!! To pewnie kawał drogi od Ciebie i napewno spory wydatek ale policz ile kasy wydałaś już na te farmaceutyki, które nic nie pomogły. Pozdrawiam i życzę duuużo zdrówka Twojej córeczce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: andzia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2008 - 22:07:26

SIEMKA mamtez 7 letnia corke która ma łuszczyce jest wysypana na całym ciele głowa to skorupa i paznokcie tez stosuje masc siarowa ale nie pomaga był W SZPITALU I SANATORIUM NA TO MA ŁUSZCZYCE OK 3 LAT NIE POMAGA NIC A STRES OGARSZA DOKUCZAJA JEJ DZIECI JESTEM JUZ BEZ NADZIEI ZE SIE POPRAWI COS POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: agula (---.icpnet.pl)
Data: 08 sie 2008 - 19:31:58

Mój syn ma 9 lat. łuszczyce stwierdzono u niego dwa lata temu. Jest uciążliwa ponieważ głównym miejscem występowania jest worek mosznowy. Kompletnie nie wiem czym
to zwalczyć. Pani doktor zapisała Triderm który faktycznie pomaga ale to steryd. Co robić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: gosia 65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 sie 2008 - 19:57:08

ja mam łuszczycę 35lat,dostałam w wieku 8lat.Cuda moi rodzice robili co tylko można było.I tak ją mam do dziś,jest ona do zaakceptowania.Tylko jest jedno,dlaczego nasze dzieci.Moja córcia dostała,ma 15lat walczymy dopiero 3 miesiąc,ma wielką plamę (skorupę na stopie).Dłonie ma całe w ranach,ale dla czego,zszedł jej paznokieć?Nie wiemy lekarz pociesza,że odrośnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: darecki (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 sty 2009 - 22:34:29

WITAM . U MOJEJ SZEŚCIOLETNIEJ CÓRECZKI STWIERDZONO ŁUSZCZYCĘ .
NA POCZĄTKU LEKARKA PRZEPISAŁA JEJ MAŚC DERMOVATE .POMAGAŁO - KROSTKI ZNIKAŁY . NIESTETY PO PONAD MIESIĘCZNEJ "KURACJI " DOWIEDZIAŁEM SIĘ , ŻE JEST TO BARDZO MOCNY STERYD . NATYCHMIAST PRZERWAŁEM SMAROWANIE . NIESTETY JUŻ PO PARU DNIACH KROSTKI POJAWIŁY SIĘ NA CAŁYM CIELE. JEST CAŁA WYSYPANA .
ZMIENIŁEM LEKARZA , A TEN PRZEPISAŁ MAŁEJ MAŚĆ DAIVONEX ( BEZ STERYDÓW ).
ALE I TUTAJ MAM PEWIEN DYLEMAT ?
W ULOTCE DOŁĄCZONEJ DO MASĆI WYRAŻNIE JEST NAPISANE,ŻE DAIVONEXU NIE NALEŻY STOSOWAĆ U OSÓB PONIZEJ OSIEMNASTEGO ROKU ZYCIA , TAKŻE ŻE NIE STOSOWAĆ W PRZYPADKU ŁUSZCZYCY KROSTKOWEJ ( A , NAWYRAŻNIEJ MAŁA TAKĄ WŁAŚNIE MA - DIAGNOZA LEKARZA ) . CO MAM ROBIĆ? POMÓŻCIE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: anioleks (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2009 - 11:35:11

Witam! U mojej 2,5 letniej córeczki chyba też podejrzewam łuszczycę na głowie, byłyśmy u 3 dermatologów i żaden z nich prosto w oczy nie powiedział co jej dolega, niestety stosowałyśmy elocom, który troche pomógł ale go końca nigdy nie zniknęła ta "łuszczyca". Czy robi sie jakieś badania na łuszczyce albo testy? No i jeszcze jedna ważna rzecz moja córeczka urodziła się z tym, najpierw mówiono że to znamię... ale jak widać to nie znamie. Co robić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Olimpia (80.51.84.---)
Data: 03 lut 2009 - 15:52:44

Poczytaj: http://www.ener-med.pl/node/70
Poszukaj dokładnie na forum -były jeszcze inne przypadki (u dzieci i dorosłych).

Możesz ewent. sama zadać pytanie

Mam nadzieję, że coś pomogłam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 03 lut 2009 - 17:26:36

Jeżeli zmiany się niecharakterystyczne lub nie ma pewności czy to ł. czy coś innego, pobiera się wycinek zmienionej skóry. Trochę nieprzyjemne, wycina się odrobinę tej chorej zmiany do badania histopatologicznego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: agaa (---.83-2.tps.tkb.net.pl)
Data: 12 lut 2009 - 10:53:48

Witam.Mój 9 letni syn także choruje na łuszczycę.Dwa lata temu pojawiły się pierwsze objawy.Zimą zeszłego roku choroba tak zaatakowała że konieczna była hospitalizacja.Ale to leczenie było raczej eksperymentowaniem.Bez żadnej poprawy po 3 tygodniach wypisano syna ze szpitala.Szukałam pomocy wszędzie a moje dziecko miało zaatakowane chorobą 60% powierzchni ciała.W końcu trafiłam do wspaniałego lekarza,zalecił stosowanie Daiwonex tylko krem a nie maśc.Stosowaliśmy ją ponad miesiąc ale z widocznym skutkiem.Syn jest w tej zdrowy,nie ma żadnej plamki.Polecam bo znam bezradnośc w takiej chorobie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: ja;(( (---.instalnet.com.pl)
Data: 21 lut 2009 - 15:22:14

ja mam 13 lat i mam łuszczyce wygladam strasznie na poczatku mialam tylko jedna plamke na nodze teraz to juz nie ma wolnego miejsca na moiom cielesad smiley... w głowie tez mam pełno tego wszystkiego.
czuje sie z tym bardzo zle niektorzy ze mna nawet nie rozmawiaja bo boja sie ze sie zaraza i nic im nie daje tlumaczenie ze to nie jest zarazliwe
stosowalam juz duzo masci i jakichs ziol i nic mi nie pomaga moze wy mi co doradzicie;((

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: kari (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 mar 2009 - 10:51:47

Witam!
Moja corka ma 12 lat i od dwoch lat ma łuszczyce. Na pocztku miala tylko na glowie potem pojawila sie na plecach, brzuchu, nogach. Sa to male, czerwone plamki. Podawalam jej wiele lekow m.in. Protopic, elecom, curatoderm, novate, mediket(szampon) Jeszcze nic nie pomoglo. Jesli ktos zna dobre leki (nie sterydy) bardzo prosze o pomoc nie wiem jak mam pomoc swojemu dziecku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: amelia31 (193.238.200.---)
Data: 02 maj 2009 - 09:31:23

Witam, u mojej 5,5 letniej córki dermatolog stwierdziła łuszcz, druga dermatolog dziecięcy powiedziała, że to niekoniecznie łuszczyca - ale ja wyczystawszy wszystkie książki i obejrzawszy zdjęcia doszłam do wniosku, że to jednak TO - no bo co innego? Najpierw pojawiła się jedna plamka na brzuchu i była tak kilka tygodni, potem pojawiła się plamka na rączce i na drugiej też. Poszłam do dermatologa i przepisała cygnolinę i natłuszczającą maść robioną. W międzyczasie pojawiły się nowe plamki (niektóre w kolorze ciała, i ze dwie różowe). Cygnolina wypaliła niektóre i zniknęły. Po kontrolnej wizycie dostała diprosalik (steryd) do smarowania punktowego. To co miała na brzuszku zniknęło. ale pojawiły się nowe zmiany na pośladkach i udach. I tak się bawimy - jedne znikają drugie się pojawiają. Jeśli chodzi o widoczność tych planek to nie są widoczne są raczej blade, jedynie na udachsą bardziej czerwone ale malutkie. Czy u Waszych dzieci też tak to wygląda?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.chello.pl)
Data: 02 maj 2009 - 19:40:59

Witam wszystkich rodzicow.Moj syn tez choruje na ł nie bede sie rozpisywala czego to nie uzywalismy i nic tylko gorzej.Przez przypadek trafilam do kobiety ktora polecila mi kąpac syna w slomie owsianej i smarowac tylko i wylacznie olejkiem z avokado.Nie mialam nic do straxcenia sprobowalam i o dziwo pomaga.Pawel mial zawalone 80% swojego ciala a teraz ma pojedyncze malutkie kropeczki reszta zeszla sama nie wiem jak to dziala ale teraz jest cieplo i moje dziecko pierwszy raz od czterech biega w krotkich spodenkach!Mam nadzieje ze tak juz zostanie.Pisze o tym poniewaz moze jakiejs kruszynce tez to pomoze.Trzymam kciuki pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: amelia31 (193.238.200.---)
Data: 03 maj 2009 - 19:36:38

A skąd wziąć słomę owsianą i olej z avokado?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: sylwia (---.chello.pl)
Data: 03 maj 2009 - 20:20:08

Ze sloma owsiana jest teraz klopot ale ja kupuje w sklepie zielarskim herbatke z ziela owsa gotuje 2 paczki w pieciu litrach wody,odstawiam na godzinke potem przecedzam i wlewam do kapieli.Robimy tak raz w tygodniu.Olejek z avokado tez w sklepie zielarskim.Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: iveta240 (---.telpol.net.pl)
Data: 13 maj 2009 - 00:39:24

WITAM,mam pytanie do was bo w juz wiecie jak łuszczyca wygląda mam 2 latka syna od lutego pojawiły sie u niego czerwone plamki na buzi rence nodze plecki i brzuszek nie jest ich bardzo duzo. Jak tylko daje małego do wody plamy sie robiom bardziej czerwone albo jak z małym nie wychodze z domu to ma te plamki mało widoczne ale jak wyjde z nim na spacerek to ma dużo i czerwone mocno miałam juz maść na sterydach ale mało mu pomogła mam syrop na alergie ale też nie pomaga powiem tylko tyle ze to moje 2 dziecko z córkom nie miałam i nie mam problemów ze skórom i też nie ma u mnie w rodzinie ani u mąża w rodzinie łuszczycy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u dzieci!
Wysłane przez: gokama33 (---.cust.tele2.pl)
Data: 07 cze 2009 - 21:21:03

witam! zauwazylam pierwsze objawy luszczycy u mojego 10-cio letniego syna. Sama nie mam tej choroby ale choruje na nia moja siostra. Czy znacie jakas klinike nawet za granica ktora skutecznie zalecza luszcyce?? Moja siostra pozostala przy standardowym leczeniu, chce pomoc synowi by jak najmniej odczul przykre skutki tej choroby. prosze o pomoc wszystkich ktorzy dostali sie do super specjalistow. Jestem na poczatku leczenia dlatego cenne beda dla mnie wszelkie inf, ale nie podstawowe poniewaz takie posiadam. Jestem technikiem kosmetycznym i mialam przez rok dermatologie. Szukam konkretow. Dziekuje za wszystkie odp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 2 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.