Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: Hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 lis 2006 - 19:34:11

Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie łuszczycę dłoni i stóp. Mam otwarte rany, swędzą potwornie, nie moge chodzic, a musze pracować. Jestem załamana. Uczę się z tym żyć, ale początki nie są łatwe.Mam maść Lorinden, troche pomaga, ale nadal swędzenie jest okropne, aż do krwi się drapię . Pomóżcie. Hania

Re: Szukam pomocy w ?uszczycy d?oni i st?p
Wysłane przez: viverna (---.37.27.217.nic.thunderworx.net)
Data: 27 lis 2006 - 12:16:13

tez mam luszczyce stop i dloni, krostkowa - swedzi, boli, peka i krwawismiling smiley
do tej pory stosowalam dovobet (daivonet? nie pamietam polskiej nazwy) i protopic.dovonet jest sterydem, ktory zmniejsza obszary zaatakowane luszczyca.dla mnie bylo to jedyne wyjscie, ale uwazaj na sterydy ogolnie, bo po nich wysiew moze byc jeszcze gorszy.po 4 tygodniach dovobetu rano i wieczorem uzywalam przez okolo 4-5 tygodni protopic.i do tego duuuuzo kremow do bardzo bardzo suchej skory.wiem, ze vichy ma cos takiego, ale mam na vichy alergiem wiec stosuje normalny vaseline intensive care zolty - do skory suchej.swedzenie probowalam niwelowac wieloma srodkami - pomaga to co jest bardzo tluste masci aloesowe, czy inne podobne.ale mimo, ze mniej to jednak swedzi.teraz stosuje inny krem - mieszanke bezsterydowa i jestem zadowolona, jest to krem do zrobienia w aptece, ale o skadnikach napisze jak sie skonsultuje z moim lekarzem, bo nie pamietam.
dobrze tez zrobic biopsje, zeby sie upewnic, co Cie zrewinking smiley a poza tym - dobrze jest pomoczyc nozki w wodzie z sola morska, tak 10-15 minut i potem natluszczac i jeszcze raz natluszczac.i solarka dobrze robi, ale nie w polaczeniu z protopic'iem.

powodzenia i daj znac jak sie czujeszsmiling smiley

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: selene (---.nasze.pl)
Data: 28 lis 2006 - 18:50:19

Haniu, mialam chorą rekesmiling smileywiem co czujeszsmiling smileya skro jeszcze masz chore stopy... Wiesz co, jesli jest naprawde zle to moze lepiej siegnąc po cos silniejszego?lorinden to slabiutki w sumie sterydzik. Lepiej jakis dermovate albo clobederm albo bedicort.Te są najsilniejsze. Wiem ze kazdy przed tymi sterydami ucieka ale czasami jak nie ma wyjscia....to trzebasmiling smiley

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2006 - 19:45:26

mam pytanie czy macie zmiany tylko na stopach i rekach
i jak to wyglada prosze o wiecej informacji i czy to zostalo zdiagnozowane
przez dermatologa

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: viverna (---.37.27.217.nic.thunderworx.net)
Data: 29 lis 2006 - 11:18:36

szun - mam zmiany na stopach, dloniach, lokciu i paznokciach.diagnoza - luszczyca, bez biopsji.krostkowa - to sama odkrylam, bo tutejsi lekarze....mieszkam za granicasmiling smiley i niestety dopiero po pol roku trafilam na kogos, kto przede wszystkim stara sie znalezc srodek a nie skasowac 20 funtow.
przechodzilam sterydy i bezsterydowe leki, teraz jade na robionych w aptece.podawanie skladu jest bez sensu, bo to co dziala na mnie nie musi dzialac na was. przy mojej l trzeba zlikwidowac wierzchnia warstwe luski, ktora po sterydach i innych zrobila sie jak cienki ale twardy pancerz a pod nia rosna sobie krosteczki, ktore tylko czekaja az beda mogly zrobi kolejny.wiec moja terapia polega teraz na sciagnieciu skory, zeby wlasciwy krem mogl zadzialac na skore zywa (jeszcze).lekarz napomnial o smole (gdzies czytalam o kremach z tym wlasnie).

jedyna rada jest taka - szukaj tego co dziala.metoda prob i bledow.niestety nie ma lekarstwa ktore zadziala od reki, jak syrop na kaszel...jeszcze!!

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: pawel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2006 - 01:35:15

tylko naswietlanie UVB 311 nm + masc propolisowa !!!!!

łuszczyca krostkowa stóp i dłoni...
Wysłane przez: kini (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:05:12

viverna Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> tez mam luszczyce stop i dloni, krostkowa -
> swedzi, boli, peka i krwawismiling smiley
> do tej pory stosowalam dovobet (daivonet? nie
> pamietam polskiej nazwy) i protopic.dovonet jest
> sterydem, ktory zmniejsza obszary zaatakowane
> luszczyca.dla mnie bylo to jedyne wyjscie, ale
> uwazaj na sterydy ogolnie, bo po nich wysiew moze
> byc jeszcze gorszy.po 4 tygodniach dovobetu rano i
> wieczorem uzywalam przez okolo 4-5 tygodni
> protopic.i do tego duuuuzo kremow do bardzo bardzo
> suchej skory.wiem, ze vichy ma cos takiego, ale
> mam na vichy alergiem wiec stosuje normalny
> vaseline intensive care zolty - do skory
> suchej.swedzenie probowalam niwelowac wieloma
> srodkami - pomaga to co jest bardzo tluste masci
> aloesowe, czy inne podobne.ale mimo, ze mniej to
> jednak swedzi.teraz stosuje inny krem - mieszanke
> bezsterydowa i jestem zadowolona, jest to krem do
> zrobienia w aptece, ale o skadnikach napisze jak
> sie skonsultuje z moim lekarzem, bo nie pamietam.
> dobrze tez zrobic biopsje, zeby sie upewnic, co
> Cie zrewinking smiley a poza tym - dobrze jest pomoczyc nozki
> w wodzie z sola morska, tak 10-15 minut i potem
> natluszczac i jeszcze raz natluszczac.i solarka
> dobrze robi, ale nie w polaczeniu z protopic'iem.
>
> powodzenia i daj znac jak sie czujeszsmiling smiley

Ja mam łuszczyce krostkową od roku uczę sie pomocy nic mi nie pomagasad smiley

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: Asia1990 (---.zdnet.com.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:17:59

krostkowa to dziadostwo!! ja choruje na krostkową ale uogólnioną tragedia! tez stosuje masci robione w aptece : mekortolon z gentamecyną albo hydrokortizon. A nawilżam parafiną też robioną w aptece. Do tego biore Neotigason ;((
Życzę Ci wytrwałości i zebyś w koncu trafiła na cos co ci pomoże, bo ja szukam juz 23 lata. Powodzenia.

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: Asia1990 (---.zdnet.com.pl)
Data: 20 maj 2013 - 13:23:00

aaa i jeszcze jedna pani mi pisała która też choruje na ł takaą jak ty , ze dobrze jest moczyc ręce i nogi ogólnie zmiany w zwykłej kuchennej soli i zwykłum oleju. Ja musze sie kąpać w tym cała ale ty mozesz w misce. Wiec musisz wsypac do miski od 7-10 łyzek stołowych soli wazne zeby bylo słono i 3 łyzki oleju. Sól oczyszcza i wyciąga rope a olej natłuści skóre! Tylko trzeba czesto tak robic,mam nadzieje ze pomozesmiling smiley

Re: Szukam pomocy w łuszczycy dłoni i stóp
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 20 maj 2013 - 14:07:52

Przy stopach i dłoniach dobrze też moczyć w płatkach lub siemieniu lnianym
daje to bardzo dobre efekty można szybko zaleczyć