Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 13 maj 2014 - 08:40:29

teraz pogoda taka deszczowa proponuje znalezc kałuże ,wytaplac sie w błocie...efekt leczniczy identyczny grinning smiley .....naiwnosc niektórych nie zna granic sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: krzysiek (5.172.252.---)
Data: 21 cze 2014 - 13:27:51

Witam wszystkich.
Jakiś czas temu dowiedziałem się od koleżanki która wyjechała do anglii, że zaleczyla się kąpielą w soli angielskiej. Oczywiście kupiłem póki co na początek dwa kilogramy żeby sprawdzić czy nie zaszkodzi, ale jak na razie jest całkiem dobrze. Później napisze jeszcze o postępach w kuracji
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: tom (---.public.telering.at)
Data: 12 lis 2014 - 00:33:11

jeżeli ktoś w miare tanio chce się wybrać do ein bokek..nad MM::polecam strone opodo.at lub www.restplatzboerse.at..wybrac Naher Osten i tam znajdziecie dobre ceny..ja teraz jade w opcji HB za 750 euro na 8 dni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: tom (---.public.telering.at)
Data: 12 lis 2014 - 00:37:51

aa i wylot z Wiednia ...ja lece 20.25,z Pl pociąg ranny do Wiednia popołudniu na miejscu-mala pauza na kawe i na lotnisko fru...bitety y Pl do AT kupi się już za 29,39 euro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Olucha (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 gru 2014 - 22:07:48

Witajcie.

Ja zmagam się z chorobą łuszczycopodobną od 8 roku życia, obecnie mam 21lat. Dlaczego łuszczycopodobną? Odwiedziłam mnóstwo dermatologów, którzy nigdy nie potwierdzili w 100%, że jest to łuszczyca. Leczono mnie szamponami, śmierdzącymi olejami, tabletkami, hormonami i innymi cudami. Choroba objawia się na skórze głowy: mam łupież, skóra swędzi i piecze niemiłosierdzie. Poza tym czasami pojawia się jakaś żółta wydzielina. Choroba pojawia się "rzutami". Szczególnie po przebyciu choroby, np. zwykłego przeziębienia. Dodam, że jeśli panuje wilgoć na dworze (choćby pada deszcz) skóra głowy bardzo swędzi, oczy puchną i pojawia się katar. Jeśi jest wyjątkowo źle na palcach u dłoni pojawia się delikatnie łuszcząca skóra, lekka wysypka. I w okolicach brwi także. Jeśli nie wysuszę głowy po umyciu, rano mogę zwariować.
Przez pewien czas stosowałam olejek z drzewa herbacianego i pomagał. W łuszczące się miejsca wcierałam olejek i kładłam się spać. Zapach jest baaardzo intensywny, ale można to przeżyć. Teraz kupiłam błoto z Morza Martwego i spróbuje tego cuda.
Jednakże, chciałabym zbadać co dokładnie jest ze mną nie tak. Dodam, że mam problemy ze zrzuceniem wagi. Waga stoi w miejscu (albo rośnie!!) mimo, że jem zdrowo i ćwiczę. Możecie mi doradzić od jakich badań powinnam zacząć, żeby dowiedzieć się co jest ze mną nie tak? Boję się, że problem tkwi głebiej, a nie chce mieć na "stare lata" problemów będących konsekwencją teraz nie leczonych powikłań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 20 gru 2014 - 19:08:53

Dobry wieczór. Cześć Olucha
Z tego, co opisujesz masz łuszczycę - łagodną, nietypową postać (na ile można wyrokować przez Internet). Nie ma w tym nic bardzo dziwnego, bo u każdego łuszczyca wygląda trochę inaczej i pojawia się w różnych miejscach. (Nawet obfity łupież na głowie jest łagodną formą łuszczycy - od niego się zwykle zaczyna). Obawiam się (jestem pewna), że nie ma żadnych miarodajnych badań, których prawdopodobnie się spodziewasz, i żaden lekarz tego autorytatywnie nie stwierdzi. Możesz wykonać badania genetyczne ale to przecież nie rozwiązuje problemu - co najwyżej utwierdza w przekonaniu. Nietypowy przypadek łuszczycy opisywał niedawno na Forum dermosynek (ps.owszem) - zobacz temat: "Dziwnie tłusta, nieświeża skóra".
Wspominasz również o pewnych symptomach metabolicznych (problemach z przemianą materii), przy których łuszczyca jest często chorobą współistniejącą, a nawet ich skutkiem. Dlatego, kiedy będziesz wchodzić w wiek średni powinnaś profilaktycznie odwiedzać lekarzy od chorób metabolicznych - cukrzycy, miażdżycy, ch.naczyniowo-sercowych.
Łuszczycę możesz trwale wyleczyć, choć nie jest zupełnie proste, masz ją zapisaną w genach (zobacz: www.wydawnictwopandora.pl). Jeśli oczekujesz już teraz krótkiej, szybkiej porady, to odstaw cukier i tłuszcze - powinnaś zauważyć poprawę. (Ale to może dopiero 5% tego, co powinnaś wykonać).
Pozdrawiam
Helena
P.S. Proszę nie traktować ostatniej uwagi (chodzi o cukier i tłuszcze) jako ogólnej recepty na łuszczycę. Bo nie dotyczy wszystkich chorych, i wszystkich wystąpień łuszczycy. (Ale na pewno nikomu nie zaszkodzi.)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Olucha (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 gru 2014 - 20:20:49

Helena Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dobry wieczór. Cześć Olucha
> Z tego, co opisujesz masz łuszczycę - łagodną,
> nietypową postać (na ile można wyrokować przez
> Internet). Nie ma w tym nic bardzo dziwnego, bo u
> każdego łuszczyca wygląda trochę inaczej i
> pojawia się w różnych miejscach. (Nawet obfity
> łupież na głowie jest łagodną formą
> łuszczycy - od niego się zwykle zaczyna).
> Obawiam się (jestem pewna), że nie ma żadnych
> miarodajnych badań, których prawdopodobnie się
> spodziewasz, i żaden lekarz tego autorytatywnie
> nie stwierdzi. Możesz wykonać badania genetyczne
> ale to przecież nie rozwiązuje problemu - co
> najwyżej utwierdza w przekonaniu. Nietypowy
> przypadek łuszczycy opisywał niedawno na Forum
> dermosynek (ps.owszem) - zobacz temat: "Dziwnie
> tłusta, nieświeża skóra".
> Wspominasz również o pewnych symptomach
> metabolicznych (problemach z przemianą materii),
> przy których łuszczyca jest często chorobą
> współistniejącą, a nawet ich skutkiem.
> Dlatego, kiedy będziesz wchodzić w wiek średni
> powinnaś profilaktycznie odwiedzać lekarzy od
> chorób metabolicznych - cukrzycy, miażdżycy,
> ch.naczyniowo-sercowych.
> Łuszczycę możesz trwale wyleczyć, choć nie
> jest zupełnie proste, masz ją zapisaną w genach
> (zobacz: www.wydawnictwopandora.pl). Jeśli
> oczekujesz już teraz krótkiej, szybkiej porady,
> to odstaw cukier i tłuszcze - powinnaś
> zauważyć poprawę. (Ale to może dopiero 5%
> tego, co powinnaś wykonać).
> Pozdrawiam
> Helena
> P.S. Proszę nie traktować ostatniej uwagi
> (chodzi o cukier i tłuszcze) jako ogólnej
> recepty na łuszczycę. Bo nie dotyczy wszystkich
> chorych, i wszystkich wystąpień łuszczycy. (Ale
> na pewno nikomu nie zaszkodzi.)


Droga Heleno,

dziękuję za odpowiedź. W takim razie w poniedziałek idę do lekarza i poproszę o skierowania na podstawowe badania, później odwiedzę dietetyka. Myśle, że warto będzie też oddać próbkę łupieżu do badania.
Zobaczymy jak potoczy się moja kolejna przygoda z tą choroba.

Pozdrawiam i życzę Wesołych i ZDROWYCH Świąt smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Maria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 lis 2016 - 12:12:28

Oprócz soli z morza martwego , błota ,jeszcze potrzebe jest słonce w tej sytuacji dobrze by było aby solarium .Mój syn ma łuszczycę ,Lekarz Dermatolog przepisał mu lampy specjalne na skórę i faktycznie one pomogły.Lecz solarium choc wysusza skóre to tez daje pewne promienia które lecza tą chorobę ,nie od razu znika lecz pomaga.Ziola oczyszczajace od wewnatrz i oliwa lub olej do jedzenia. Warto porozmawiac z lekarzem o tych lampach. pozdrawiam Maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Morze Martwe!!!
Wysłane przez: Mirek (---.euro-net.pl)
Data: 10 wrz 2017 - 18:55:22

Dieta (głodówka) owocowo-warzywna p. dr.Ewy Dąbrowskiej, warto spróbować, proszę poszukać w necie materiałów, to taki trochę wysiłek (nie dla każdego) ale z pewnością warto, wiem bo wypróbowałem na sobie, życzę powodzenia i głowa do góry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456
Bieżąca strona: 6 z 6



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.