Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 2 z 8
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: soglan (---.dhcp.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 wrz 2008 - 09:33:48

Do wszystkich z problemami skóry rąk i silnym charakterem.
Przeczytajcie sobie dokładnie wypowiedź Jerzego,bo to jemu chcę serdecznie podziękować za otwartość i chęć podzielenia się swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami.
Już dawno słyszałam o urynoterapii,że jest bardzo skuteczna,ale nie wiedziałam jak ją stosować.Krótko mówiąc,dzięki Jerzemu pozbyłam się dolegliwości,przez którą bałam się pokazywać swoje dłonie.Bo to duży dyskomfort,gdy z palców i dłoni sterczą płatki skóry.Doszło już do tego,że gdy po raz kolejny zeszła mi skóra dłonie od wewnątrz zaczerwieniły się i były tak delikatne że bolały.Kaleczyłam się nawet na skorupce z jajka.Potem wszystko musiałam robić w rękawiczkach.Wściekłam się trochę i zaczęłam szukać.No i opłaciło się.Trzy tygodnie moczenia dłoni w własnym moczu dało wspaniały rezultat.Po zabiegu myłam ręce szarym mydłem i smarowałam zwykłą wazeliną.Jak na razie,Bogu dzięki skórę mam wyleczoną.Nie zastosowałam tylko lewatyw,ale to zrobię.Muszę tylko zaopatrzyć się w odpowiedni"sprzęt" Pozdrawiam i namawiam korzystajcie z rad Jerzego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: stokrotka (---.brnt.cable.ntl.com)
Data: 14 wrz 2008 - 02:14:15

Witam Was Wszystkich bardzo serdecznie.Mam łuszczycę dłoni.Dłonie smarowałam już prawie wszystkim.Ostatnio od 5.07 ,wieczorem- dłonie moczę w roztworze szałwi i smaruję je kremem SUDOKREM.Na noc na dłonie zakładam rękawiczki bawełniane(kupiłam w sklepie ogrodniczym).Moje dłonie wracają do stanu zdrowia.Już nie czuje ani swędzenia,ani silnego bólu,nie złuszczają mi się krostki.Jest super!Polecam taką terapię i pozdrawiam bardzo serdecznie Wszystkich,którzy walczą z tą okropną chorobą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: gosia65 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 wrz 2008 - 16:18:47

Czy SUDOKREM jest na receptę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: stokrotka (---.brnt.cable.ntl.com)
Data: 17 wrz 2008 - 22:31:38

Witam miło.gosiu65 SUDOKREM możesz dostać bez recepty.A ja mam milą wiadomość!Nie wiem na jak długo???ale moje ręce są zdrowe!ZDROWE!Żadnych plam,żadnych krostek...nic nie swędzi i nie boli.Aż trudno mi uwierzyć w to!Ale to fakt!Napisz za kilka dni,jak jest???czy zmiany nie wracają.Wcześniej stosowałam prawie wszystkie maści znane na naszym rynku i nic nie pomagało.A tu zwykła szałwia i trochę kremu dla dzieci i taki WSPANIAŁY SKUTEK!Polecam wszystkim i życzę powrotu do zdrowia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Piotr D (213.25.145.---)
Data: 01 pa� 2008 - 18:08:51

CZe

ja borykam się z pekaniem, schodzeniem skóry na opuszkcha, palcach, kostkacy od 3 lat.
niec nie dały żadne kremy, masci, rekawiczki itp. nie jestem na nic uczulony. Hmm nie jest to raczej genetyczne bo nikogo w rodzinie z takim czyms nie pamiętam.
Choroba ma łagodne i ostre stany aż do krwawień. Narzie nie wierzę w jakiekolwiek medykamenty. Byc może alkoholo i złe odżywanie potęgują chrobę.
w każdym bądż razie napewno nasila się ona z kazdym rokiem.
jak coś znajdę co jest skuteczne to dam znać.
piotr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: ankalkr (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa� 2008 - 20:36:23

Witam. Ja tez mam problem pekajacej skory dłoni! Mam 15 lat i od kilku lat kiedy zaczynaja sie mrozy rece zaczynaja robic sie suche, skora peka az do krwi i bardzo piecze... smaruje to kremem ... troche pomaga , ale co roku problem wraca ... ;/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 pa� 2008 - 08:15:47

A ja Wam proponuję, żebyście spróbowali "ZIELA OSTROŻENIA". Gotuje się je, a następnie moczy w nim chore miejsca. Mi pomogło - zwłaszcza na twarz. Ale to propozycja dla ludzi zdeterminowanych i liczących się z tym, że pomaga to co wymaga wysiłku i czasu.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 pa� 2008 - 21:38:32

Witajcie po dłuuugiej przewie.
Ja przechodzę obecnie wzloty choroby, tzn łapy popękały.
Zabrakło systematyczności jakiegokolwiek uważania... zabrakło wszystkiego.
Po kilku nowyc spostrzezeniac, o których napisze jak się potwierdzą, powtarzam wszystkim najważniejsza jest systematyczność, po niej dieta i czas
mi brakuje systematyczności stad skutki.
Gratuluje dla Soglan tym bardziej cieszę sie że w jakis sposób mogłem komus pomóc
Podbudowałaś mnie skarbie
Biorę sie wiec do roboty i staję sie systematyczny jak nigdy
jak ktoś chce link do zielarza to podam go na gg
pozdrawim JJ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: kacha (---.chello.pl)
Data: 15 lis 2008 - 11:48:05

ciężko jest się przełamać do moczenia dloni w moczu zamiast tego spróbujcie kremów i emulsji zawierających mocznik np SVR z seri xerial dostępne w aptece bez recepty - reguluje rogowacenie skóry - może pomoże smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Artur (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 gru 2008 - 22:06:07

P9B33

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Wiesiek (---.ryb.airbites.pl)
Data: 08 sty 2009 - 22:24:53

Witam serdecznie. Mam problem z 12 letnią córką. Pękającą skóra dłoni,opuszków palców i stóp. Skóra robi się twarda jak skorupa,pęka do krwi i strasznie boli. Diagnozy lekarzy są różne. Od łuszczycy przez grzybicę do alergii pokarmowej. Stosowała już dziesiątki kremów i tabletek na receptę. Jedynym który jej pomógł to CLOBEDERM ale tylko na chwilę. Skóra się przyzwyczaiła i przestał działać!!! Ostatnio poskutkował zastrzyk z DPH ale też tylko na dwa tygodnie. A teraz jest jeszcze gorzej. Może ktoś podpowie jak pomóc temu dzieciątku. To straszne co ona przeżywa a nikt nie potrafi jej pomóc!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Elma (80.51.84.---)
Data: 08 sty 2009 - 22:48:36

Wiesiek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam serdecznie. Mam problem z 12 letnią
> córką. Pękającą skóra dłoni,opuszków
> palców i stóp. Skóra robi się twarda jak
> skorupa,pęka do krwi i strasznie boli. Diagnozy
> lekarzy są różne. Od łuszczycy przez grzybicę
> do alergii pokarmowej. Stosowała już dziesiątki
> kremów i tabletek na receptę. Jedynym który jej
> pomógł to CLOBEDERM ale tylko na chwilę. Skóra
> się przyzwyczaiła i przestał działać!!!
> Ostatnio poskutkował zastrzyk z DPH ale też
> tylko na dwa tygodnie. A teraz jest jeszcze
> gorzej. Może ktoś podpowie jak pomóc temu
> dzieciątku. To straszne co ona przeżywa a nikt
> nie potrafi jej pomóc!!!!!
--------------------------------

Wiesiek, zainteresuj się postami Gwiazdki i jej rozmową z Bodziem na 4 i 5 stronie w tym wątku:
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,64973,page=4 -ja weszłam na te fora -jestem bardzo zadowolona z efektów.
Widziałam tam podobne przypadki.
Może tutaj (dziecko) warto by było od razu do dr Janusa (adres jego forum podała Gwiazdka). Tam jest leczenie bezinwazyjne -gł. preparatami ziołowymi + witaminy, minerały itd.

Powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Wiesiek (---.ryb.airbites.pl)
Data: 09 sty 2009 - 09:12:13

CD:
Dziecko miało już naświetlania na dermatologi, badania na alergie kontaktową, testy uczuleniowe i nic jej nie wychodzi. Ostatnio Pani doktor skierowała swoje myślenie ku alergii pokarmowej. Wykluczyła jej z jedzenia mleko, chleb pszenny, wszystkie słodycze, owoce, konserwanty i dziesiątki innych. Jedynym efektem było to, że dziecko schudło parę kilo a ręce jak pękały. bolały i krwawiły tak dalej to robią!! Czy ktoś wie co to jest za lekarstwo DPH w zastrzyku???
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Elma (80.51.84.---)
Data: 09 sty 2009 - 10:29:17

Mnie się obiło o uszy, że to ...steryd (chyba czeski) -doświadczenia z tym lekiem nie mam ....ale od sterydów trzymałabym się z daleka. Lekarze przepisują, bo szybko widoczny efekt ...ale potem nawrót o wiele silniejszy.

Radzę Ci jednak zajrzeć na stronę dr janusa (mała może mieć rzeczywiście grzybicę, albo lamblie, glistę czy inne świństwo ...bez wyleczenia przyczyny bedą ciągłe nawroty). Tam mają aparat Mora Super(biorezonans), na krórym zbadasz wszystko ..również alergię.

Bliżej odnośnie DPH niech się wypowie ktoś inny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: lukasz (---.as.kn.pl)
Data: 02 lut 2009 - 20:30:17

Witam.Mam problem z pękającą skórą dłoni aż do krwi.Próbowałem różnych maści i kremów-bezskutecznie.Alergia i choroby wewnętrzne -wykluczone.Z tego co zauważyłem,to prawdopodobnie od kurzu i suchego pomieszczenia pracy.Proszę o informacje i polecić jakieś rozwiązanie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: beata (---.046.c88.petrotel.pl)
Data: 04 lut 2009 - 11:02:11

witam, co do pękających dłoni to na swoim przykładzie stwierdzam, że to niestety łuszczyca. Pierwsze objawy pojawiły się 8 lat temu. Wtedy dość szybko potraktowano mnie sterydami typu ELOCOM i było ok. Ja natomiast jak tylko widziałam, że coś jest nie tak to oczywiście co? Elocom. Niestety doprowadziłam do tego, że ciągle miałam suche dłonie, pękająca skórę wewnątrz dłoni. Znalazłam sie w szpitalu. Tam dłonie smarowano mi maścią borną 3% i na pękające miejsca solcoseryl i całe dłonie bandazowano mi. Oczywiscie w szpitalu było ok, ale jak wróciłam do domu muszę strasznie uważać, bo niestety te dłonie sa nie takie jak byc powinny...
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: smuteczek26 (---.autocom.pl)
Data: 06 lut 2009 - 14:26:02

Moja mama miała taki sam problem, dużo jej pomogły minerały w tabletkachsmiling smiley cynk selen itp

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: janek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lut 2009 - 14:25:45

witam

moje objawy sa bardzo podobne do przedstawionych.
Opisze w 3ch krokach jak to u mnie wyglada:

1. pojawiaja sie potowki
2. po 2-3 dniach skóra opuszkow robi sie bardzo twarda (w nocy ok, rano sie budze i juz..)
3. po kolejnych 1-2 dniach skora zaczyna pekac do krwi

pozniej kilka dni to sie goi, skóra juz zaczyna byc normalna, i apiać z znowu to samo....

co najciekawsze rzecz dzieje sie na SAMYCH opuszkach (do 1szego zgiecia palca), nigdy dalej, a mam to juz od kilku ladnych lat...

zamieszczam zdjecia jak to wyglada:
http://images48.fotosik.pl/64/6ac3187b2f182428.jpg
http://images40.fotosik.pl/60/9c8a63e839c1d13f.jpg

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: iwusia (---.eturbo.pl)
Data: 20 lut 2009 - 17:39:34

witam wszystkich,
pękanie skóry na dłoni, przy zginaniu palców,bolesne pękanie koło paznokci w okresie od jesieni do wiosny (tylko latem jest ok) to jeden z objawów atopowego zapalenia skóry i tylko dermatolog może się tym należycie zająć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: slawek (---.smgr.pl)
Data: 20 lut 2009 - 23:07:06

Witka!
Też mam takowe ścierwo na dłoniach od 3 lat. Leczę sie u dermatologa od 3 mieś. - zapisał mi tabletki i kremy (pomaga). Ale po odstawieniu leków wraca spowrotem. Wybieram się też do alergologa - dermatolog zalecił.Sam uważam że to ma związek z odżywianiem i chorobą organów wew.
pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 2 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.