Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: lukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lut 2009 - 23:00:27

WItam mooi drodzy niestety cierpimy na to sammo peka nam skura na palcach az do widoku krwi tylko krew nie leci co jest najgorsze
dam wam rade co ja robie na ten problem mi zawsze peka skora po pracy w kurzu poprostu myje rece nietylko mydlem ale tez szczoteczka do paznokci zeby ten brud boli a jak jest juz skura zlodowaciala to nawet pumeksem wiem to boli po umuciu rubuje zawsze nakremowac kremem garniera nierobie zadnej reklamy ale to moim zdaniem najleprzy krem do rak wiem co mowie urzywalem chyba wszytkich na rynku i niepatrzylem na ceny potrafilem i 100 czy 200 zl wydac na krem czy masc a pozatym biore do ustnie tabletki z tranem to tez pomaga ale stosowane wszystko naraz jest najleprze na to

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: kacha (---.chello.pl)
Data: 18 mar 2009 - 20:32:31

Dajcie se spokój z tym sikaniem na dłonie - mocz zawiera bakterie i toksyny a przy pękniętej skórze to chyba mało rozsądne - w aptekach są kremy z mocznikiem które regulują rogowacenie skóry (np Kermuren 10 - 10% mocznika - tubka 75 ml za 17 zł)
Ale wato poszukać przyczyn - czytałam że przyczyną może być grzybica jelita,ten problem podejrzewałam u mojego faceta.
Miałam akurat dostęp do leków na grzybicę - flumycon (fluconazolum 200mg)- tylko 2 tabletki, po 1 dziennie - po tym kuracja probiotykiem by przywrócić równowagę jelit.
No i na razie przeszło !!! choć od ponad roku zmagaliśmy się z jego problemem bezskutecznie. UWAGA!!! robiliśmy to eksperymentalnie - warto by ten pomysł skonsultować z lekarzem. Nie mam pewności czy to ta kuracja pomogła czy był to zbieg okoliczności bo ta choroba pojawia sie i znika - a przyczyn nie znamy.
Jeśli jeszcze komuś ta kuracja pomoże piszcie - jestem ciekawa czy był to zbieg okoliczności czy znaleźliśmy problem.
pozdrawiam
kacha

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: akerl (---.chello.pl)
Data: 19 mar 2009 - 10:57:11

Witam.Mój dwuletni synek ma od kilku dni właśnie takie objawy-kropeczki jak potówki,i zaraz sucha diabelnie skóra,i schodzące płaty z paluszków.Piszecie ,ze to objawy luszczycy.Czy jest ona do wyleczenia?
Dziś idziemy na wizyte do dermatologa,ale chciała bym znać opinię ludzi,którzy sami chorują...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: iras4lo (83.3.181.---)
Data: 23 mar 2009 - 20:20:13

mi tez skora peka, ale strasznie ! normalnie robia mi sie rany do krwi, mam 19 lat, a pekanie mam od przynajmniej 5 lat.... to jest strasznie meczace, trzeba unikac kontaktu z woda, zimniem, tylko w lato mam spokoj. lekarz mi raz przepisal jakas masc, ale to nie pomaga. Jedyną pomocą sprawdzoną przeze mnie jest codzienne zazywanie CAPIVIT A+E forte, co przede wszystkim zapobiga tym zmianom, ale tez powoli leczyc, jednak, trzeba zazywac codziennie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Piecia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 mar 2009 - 17:09:39

No ja mam tą chorobe od jakichs 12 lat, jak nie dłużej..
już nie pamieta kiedy to sie zaczęło. Początki pamietam były strasznie bolesne popekana zewnetrzna warstwa skóry rowki az do kri oczywiscie krew nie leciał no chyba że za mocna sie zgięło .. Pozatym sucha skóra i słabe paznokcie.
oczywiście wizyty u dermatologai stosy maści Typu ELOCOM, LOKOID czy jakos tak i tym podobne.. oczywiscie krótkotrwała poprawa i znowu nawroty.. oczywiście polecano tez metode z moczem ale jakos nie próbowałem bo nie mieściło mi się to w głowie ze można moczem leczyc. W szkole ręce non stop w kieszeni albo pod ławka.. :/ To było tragiczne. I tak sie żyło z bólem i z myslą że sie z tego wyrośnie.
Od czasu jak przestałem odwiedzac dermatologów zacząłem kremowac ręce kremikami Są to kremy typu: ziaja zielony oliwkowy , ziaja pomarańczowy głeboko nawilżający , Ziaja wazelina kosmetyczna + GARNIER skin natural do rąk zniszczonych. Wiekszosć tych kremów posiada gliceryne.. no i mówiąc szczeże ograniczam Kontakt z woda , chłodem i nagłymi zmianami temperatury no i pomaga od 3-4 lat rece nie pekaja jenak maja tendencje to wysychania.. oczywiscie tendencja ta wykazuje sie przez to ze nie uważam (albo zmyje naczynia albo wyjde na dwór na mróz bez rekawiczek) no i tak to jest z roku na rok coraz lepiej poprostu życie takie jak pod kloszem. Może kiedyś zniknie całkiem. Obecnie to 23 lata mam więc jeszcze dużo przedemna. Życze wszystkim cierpiącym udanej kuracji i zadowalających efektów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Piecia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 mar 2009 - 17:49:57

a mi sie przypomniala jeszcze jedna maść, którą mi dermatolog przypisał co tez chwile podziałala i przestała był to: Lorinden N
Nie warto używac bo choroba sie na niego uodparnia i staje się nieskuteczny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzyj (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2009 - 21:40:57

cześć
mi juz chyba nic nie pomaga ale przez to, że mało systematyczny jestem
jak napisała kacha:
Dajcie se spokój z tym sikaniem na dłonie - mocz zawiera bakterie i toksyny a przy pękniętej skórze to chyba mało rozsądne
to wydaje mi sie, że sie myli, stare, pra stere, odległe i mało odległe populacje przy ranach i skaleczeniach uzywały moczy
oczywiście zwiera toksyny - zabija wszystko co sie nawinie łącznie z bakteriami
oczywiście zawiera bakterie ale juz martwe wiec działa jako szczepionka lub hemoopatia
oczywiście toksyn i bakterie takie własnie masz juuż w sobie pod warunkiem że jest t Twój mocz
ja wiem jedno przy systematycznym moczeniu dłoni choróbsko znika w miarę szybko i nie pojawia się przez jakiś czas

ale do rzeczy
piszesz o grzybicy
ma to sens bo ostatnio biorąc pod uwagę wszystkie nowe informacje jakie do mnie dotarły podejrzewam grzybki albo bakterie (pisałem o tym poprzednio) w jelitach albo w układzie moczowym

dotarło do mnie ostatnio coś takiego
mój stryj, który miał odwieczne problemy z nogami, z ranami na nogach ostatno wyleczył je w skuteczny spodsób
męczył sie z nimi juz chyba ze 30 lat, jak pamietam od zawsze a teraz ma z 80
przyjął jakąś serie zastrzyków na jakies bakterię
60 zastrzyków w brzuch
słyszałem o podobnych zastrzykach na grzyby
jak odwiedze go to poznam nazwę
chyba że wy coś słyszeliście
pozdrawiam JJ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: mirek118 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 kwi 2009 - 16:07:55

Witam

Czy może Pan podpowiedzieć jak odnaleźć mnichów bronifratrów ? W interencie nie ma nic na ich temat.
Z góry dziękuję

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Gwiazdka (80.51.84.---)
Data: 22 kwi 2009 - 22:38:47

Bonifratrzy przychodnie:

http://www.bonifratrzy.pl/bf_dziela_przy.html (z boku masz też link do szpitali)

Nie wiem, skąd jesteś ...ale na pewno przyjmują jeszcze we Wrocławiu (trzeba poszukać), może też w innych miejscach.
Może zadzwonić do Centrum w Łodzi i się spytać o najbliższy Tobie adres?

Powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Kwazi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 kwi 2009 - 22:46:18

ja mam dolegliwosc juz 10 lat jedno wam moge powiedziec dermatolog nie pomoze gdyz sam nieiwie co to jest (njaczesciej jest to uczulenie na gazy typu etan metan propan butan i tym podobne niechce zniechecac do alkoholu ale sam tez lubie to ma najwieksze stezenie uczuleniowe oraz gaz ktoy uzywamy w domu bo najwiekszy do tego mamy dostęp) Najalepeij propuneje pojsc do lekarza internisty niedawno jak dalmnie 2 lata temu bylem przepisal mi pare antybiotukow ora mascie to okolo przez rok niebylo sladu pekania skory ale walsnie gdy w tym roku nastala wiosna mam to samo ale juz antybiotyki w grze nieiwem czy wam pomoglem ale jakas wiedza zawsze sie sprzydasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Irka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2009 - 13:12:16

Dużą ulgę mam po smarowaniu dłoni i stóp maścią GEWOHL . MOżecie się otrząsać ale raz dziennie moczę stopy w moczu,do mycia używam zwykłego mydła ,a potem tę maść. Mnie to naprawdę pomogło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: onnn (---.nat.student.pw.edu.pl)
Data: 01 maj 2009 - 22:05:50

witam,

wydaje mi sie ze mam podobny problem,
sucha skóra, pekanie do krwi, jeszcze z niej cos wylatuje czasami procz samej krwi, jakby tluszczyk jakis czy cos, skora tak sucha ze powstaja jakies zgiecia, wytarta - nie widac lini papilarnych smiling smiley
zaczelo sie od rany skaleczenia 2 miesiace temu na palcach, wiec zaczynam sobie myslec czy to nie ma zwiazku z jakims zakazeniem....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: slawek (---.smgr.pl)
Data: 17 maj 2009 - 14:09:35

Witka.
Jestem już po wizycie u alergologa i nie jestem na nic uczulony.
Od dłuższego czasu nie jem słodyczy (czeklad i innych wynalazków) i nie piję mleka krowigo(jedynie kefir jogurt).Skórę mam ju prawie jak niemowlak i tylko jedną rankę do wyleczenia na palcu środkowym(a rany miałem na 6 palcach)Często teraz szoruję ręce pumeksem, delikatnie drobnym, potem wcieram sól kuchenną (wiem boli) na to woda utleniona (całe ręce się pienią ale tak działa woda na jakieś beztlenowce) i potem kremik jakiś i lulu. Nie wiem co tu pomaga bo wszystko zacząłem stosować od razu - ważne że efekt jest.
pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Pluum (---.chello.pl)
Data: 17 cze 2009 - 09:38:42

przypomnienie tematu winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2009 - 22:16:15

witam i pozdrawiam tak se mysle ostatnio o swoim zdrowiu i Laze po necie znalazlem twoj opis o tobie i twoich problemach lecz mysle ze wiekszosc nie zrozumie bo pomysla ze jestes wyjatkowo inny !ja ciebie rozumie wiem co czujesz i co myslisz witajac sie z kims skoro opisujesz to tak szczerze to twoja psychika musi byc tez nie najlepsza ? . od 4 lat tez mam ten problem te rany na palcach ten bul i te myslenie co inni pomysla jak zobacza te krepacje przed zona ITD dodam tez ze mam blizny potradzikowe na twarzy co dodaykowo mnie wypala i meczy , przyznam ze nigdy nie bylem u lekarza z tymi problemami no wsumie dwa razy u dermatologa kazalem dac najlepsze srodki na te pekanie palcuw wydalem nie malo i dupa wiecej nie bylem bo poco nieufam niewiem poco tak se to tumacze ! wyprubuje twoja metode moze akurat .........pozdrawiam misiek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2009 - 22:17:49

witam i pozdrawiam tak se mysle ostatnio o swoim zdrowiu i Laze po necie znalazlem twoj opis o tobie i twoich problemach lecz mysle ze wiekszosc nie zrozumie bo pomysla ze jestes wyjatkowo inny !ja ciebie rozumie wiem co czujesz i co myslisz witajac sie z kims skoro opisujesz to tak szczerze to twoja psychika musi byc tez nie najlepsza ? . od 4 lat tez mam ten problem te rany na palcach ten bul i te myslenie co inni pomysla jak zobacza te krepacje przed zona ITD dodam tez ze mam blizny potradzikowe na twarzy co dodaykowo mnie wypala i meczy , przyznam ze nigdy nie bylem u lekarza z tymi problemami no wsumie dwa razy u dermatologa kazalem dac najlepsze srodki na te pekanie palcuw wydalem nie malo i dupa wiecej nie bylem bo poco nieufam niewiem poco tak se to tumacze ! wyprubuje twoja metode moze akurat .........pozdrawiam misiek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: slawek (---.smgr.pl)
Data: 22 lip 2009 - 21:25:49

Witka!
zrobiłem sobie wymaz z palców i mam jakąś bakterie - uwaga - występującą najczęściej w glebie oraz u roślin. Lekarz twierdz że miałem skaleczony palec i się ścierwo jakoś tam dostało. teraz na noc sól+badziewie do mycia z apteki+maść z antybiotkiem+2 tabletki i lulu. niedługo dorównam żonie w czasie spędzonym w łazience smiling smiley
pozdro
nie brać do bani - mają gorzej ;P

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: wojtek6679 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sie 2009 - 20:38:41

mojej mamie pomogły leki przeciw histaminowe i GKS

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzyj (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 sie 2009 - 17:39:32

do Sławka
jak i gdzie robi się takie wymazy?
możesz coś podpowiedzieć?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: slawek (---.smgr.pl)
Data: 07 sie 2009 - 22:39:52

ja robiłem w szpitalu, bo tam dostałem skierowanie.Babka drapie skalpelem naskórek w miejscu pęknięć i nakłada to na patyczek z watą na końcu potem to do rurki szklanej i hoduje jakiś czas.jak coś urośnie tongue sticking out smiley dają dokładny opis + antybiogram -wsio Sam wymaz trwa jakieś 3 min. tylko przed tym "zabiegiem" nie można smarować niczym dłoni min. 7 dni (ważne!!)
powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.