Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 5 z 8
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzyj (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 mar 2010 - 14:42:24

jak miałem najlepsze efekty to wyglądało to tak:
sobota rano do czwartek wieczór (do 18)
dwa razy dziennie kasza (gryczana lub jęczmienna) 2x dziennie + łyżka smalcu własnej roboty + surówki z warzyw
prawidłowo powinno być w jednym posiłku tyle co zmieści się w dłoni
od czwartku wieczorem lewatywa do soboty rano - nic
cały czas dużo płynów, wody, zielonej herbaty,
zawsze rano na czczo szklanka wrzątku
trwało to trzy miesiace i wygoiło mi łapy do czysta
teraz pożarłem trochę, popiłem piwko, pizza, smażone mięso i znów objawy z przed kuracji
muszę zaczynać od nowa niestety, ale wina leży w moim żołądku, nad którym straciłem kontrolę, silniej niż mózg oddziaływa na moje ręce i paszczę, mój żołądek jak zobaczy mięso i piwo to potrafi odłączyć organ umieszczony w czaszce i przejąć kontrole nad całym ciałem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: luki (---.promax.media.pl)
Data: 21 mar 2010 - 20:28:59

Jestem nauczycielką, w pracy właściwie bez przerwy piszę na tablicy, ręce miałam suche więc od kiedy pamiętam, teraz odkryłam nawilżane chusteczki dla dzieci, więc przecieram dlonie. Od jesieni zauważylam, że skóra między palcami jest strasznie sucha, biała i lekko popękana, najgorzej jest ze skórą na zgięciach (kostkach) pęka do krwi, bardzo boli. Miejscami wygląda jak bardzo głęboko podrapana lub lekko ponacinana!!! Smaruję kremem z wazelina i witaminami, emolium, oliwą - grube warstwy pomagają na dzień, czasem na dwa... Jak myślicie, czy to efekt mrozów czy raczej kredy?? Sama nie wiem czy stosować nadal domowe sposoby, czy szukać pomocy u lekarza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: gienia (---.radomsko.vectranet.pl)
Data: 05 kwi 2010 - 20:55:30

Pekanie skory na palcach mialam 5 lat nic nie pomagalo .prosze sobie sprawdzic
poziomy w rganizmie mocznika magnezu cynku wapnia soli potasu i uzupelnic wrazie ich braku pojedynczo nie kompleksowo . codziennie
moczyc rece w plynie hermal f z firmy balneum i uzywac kremu do skory suchej i bardzo suchej z firmy ballneum mnie ta metoda pomogla kazdy musi sie nauczyc
czytac swoj organizm sama sobie pomoglam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: pinczus2 (213.77.77.---)
Data: 24 kwi 2010 - 13:02:37

Witam ja mam problem z palcami u nog dokladnie z duzymi palcami mam pęknietą skure po obu stronach pazura widac mi mięso ale pekniete jest tak ze skure mam ulozona na pazurze wiec pazura nie widac mi calego tylko polowe tak jak by mi skora wyszla z pod pazura i ulozyla sie na pazoze czesto leje sie z tego krew z ropa ale co dziwne na skorze tworzy mi sie caly czas strup ja go zdrapuje bo to brzydko wyglada a nie mam tam rany zeby strup byl boje sie isc do lekaza bo martwie sie czy mi utna czy nie mam 16 lat :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: pinczus2 (213.77.77.---)
Data: 24 kwi 2010 - 13:04:39

Witam ja mam problem z palcami u nog dokladnie z duzymi palcami mam pęknietą skure po obu stronach pazura widac mi mięso ale pekniete jest tak ze skure mam ulozona na pazurze wiec pazura nie widac mi calego tylko polowe tak jak by mi skora wyszla z pod pazura i ulozyla sie na pazoze czesto leje sie z tego krew z ropa ale co dziwne na skorze tworzy mi sie caly czas strup ja go zdrapuje bo to brzydko wyglada a nie mam tam rany zeby strup byl boje sie isc do lekaza bo martwie sie czy mi utna czy nie mam 16 lat :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: s (---.chello.pl)
Data: 27 lip 2010 - 19:15:32

ja to mam od pięciu lat, nic nie pomaga... miałem na stopach, mam na dłoniach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 27 lip 2010 - 20:32:32

Do pinczu Ja bym na twoim miejscu pokazala to lekarzowi nic ci nieda samo banie sie czy utna na to trzeba osobiscie wyrazic zgode a czym dluej bedzies czekac tym wieksze prawdopodobienstwo na wyciecie tego a teraz moe cos do smarowania lub okladow dac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: EWA (---.nplay.net.pl)
Data: 13 sie 2010 - 15:19:05

Witam na łuszczycę dłoni skuteczne u mnie było:

SMAROWANIE DŁONI MYDŁEM W PŁYNIE NA POCZĄTKU BIAŁY JELEŃ, A POTEM JAKIEŚ Z MIODEM I MLEKIEM.
poprawa była u mnie po tygodniu.
Ważne aby smarować tak jak kremem, ja smarowałam 5-7x dziennie.
działa extra polecam, niestety na nogi nie działa chociaż nie przykładałam się tak do smarowanie jak przy dłoniach.
wszyscy to znacie pękające do krwi ręce, wstyd w sklepie zabrać resztę dlatego POLECAM I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI BO NIE TYLKO MYĆ TRZEBA ALE SMAROWAĆ I PO KAŻDYM SMAROWANIU CZEKAĆ AŻ WYSCHNĄ NIE WOLNO WYCIERAĆ MYDŁA MA SAMO WYSCHNĄĆ pozdrawiam

POZA TYM NA GŁOWĘ ZIELARZ POLECIŁ MI PO MYCIU PŁUKANIE GŁOWY W WODZIE Z OCTEM
I TEŻ DZIAŁA NA MNIE POLECAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: natka (---.mielec.mm.pl)
Data: 31 sie 2010 - 20:12:33

Witamsmiling smiley ja mialam to samo ale dermatolog wypisal mi masc BEDICORT G, wydawana wylacznie na recepte i na prawde pomagasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: wiki (188.96.60.---)
Data: 31 sie 2010 - 22:39:24

Sylwio ja tez mialam taki problem od dziecka z pekajacymi dlonmi,ranami .Tak jak i tobie nikt nie potrafil pomuc a po latach dostalam luszczycy wlasnie w tych i innych miejscachsad smileyPomimo ze nikt w rodzinie nie ma to ja dostalam najgorsze pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Joanna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2010 - 00:17:04

Co robić z pękającymi dłońmi ????????
Jakich używać preparatów lub suplementów ????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 wrz 2010 - 07:57:43

Ja mocze dlonie w platkach owsianych i smaruje grubo epikremem spruboj moze i tobie pomoze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: elza55 (---.aster.pl)
Data: 10 pa� 2010 - 16:37:09

wszyscy ,ktorzy chorujecie na luszczyce dloni ,smarujcie sie nalewka z kitu pszczelego ,z poczatku piecze ,ale skutek murowany ,trzeba tez nawilzac dlonie ,ja nosze gumowe rekawice ,wtedy nie wysychaja dlonie tak szybko,czasem nawet spie w rekawicach ,po miesiacu takiej kuracji jest prawie dobrze,zaden dermatolog nic wam nie powie ,bo firmy farmaceutyczne by zbankrutowaly

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Kasia (---.play-internet.pl)
Data: 04 lis 2010 - 23:21:38

Ja mam podobny problem też mam popękane dłonie a do tego doszło atopowe zapalenie skóry na całym ciele i twarzy lekarze są już w moim przypadku bezradni ale nie dawno odkryłam krem na popękane dołnie "emolium trójaktywny" kosztuje około 30 zł.i ma 40 ml.ale jest skuteczny fakt że nie można moczyć za czesto rąk ale wiem też że jest to nie możliwe mając małe dzieci sama mam dwójke małych bąbli w wieku dwa i pól roku i rok i cztery mniesiące ale samo się nic nie zrobi.Spróbuj tego kremu napewno w jakiś sposób Ci pomoże i zmiejszy świąd

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Kasia (---.play-internet.pl)
Data: 04 lis 2010 - 23:30:15

To nie prawda że w rękawiczkach jest dobrze w rękawiczkach jest jeszcze gorzej bo pocą się dłonie a za tym idzie drapanie i powiększanie ran dlamnie najlepszy sposób po czterech latach walki jest właśnie krem "emolium trójaktywny"ja w swoim życiu bardzo dużo przelerzałam w szpitalach dermatologicznych podobno jak pękają ręce nazywa się na to nadrzerką dłoni i lekarz daje sterydy w maści lub jak podchodzi krwią krem antybakteryjny a potem można tylko nawilrzać i unikać wody jak to tylko jest możliwe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Artur Zakrzewski (---.nyc.res.rr.com)
Data: 15 lis 2010 - 06:55:19

Mi peka skora na dloniach i stopach. Moja zona ktora jest dermatologiem zastrzelila mnie jednym zdaniem:

Super Glue dobry na wszystko!

Nie myslalem o tak prozaicznym rozwiazaniu wczesniej. Nie leczy to choroby ale ulatwia zycie. Jak peka mi skora poprostu ja kleje.

Mam luszczyce. Nawroty co 5 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: miroslawa (---.Red-88-28-46.staticIP.rima-tde.net)
Data: 25 lis 2010 - 12:37:53

Mam luszczyce pekaly mi stopy i dlonie na dzien dzisiejszy dlonie wyleczylam.Natomiast stopyjeszcze lecze trzeba zglosic sie do dobrego dermatologa.Dla mnie pomogla bardzo duzo masc o nazwie Daivobet.Natomiast na pekanie skory dostalam masc ktora sie robi przez aptekarza jest bardzo dobra na popekane rany szybko goi.Podam sklad tej masci przypisala mi dermatolog.Sklad UREA 20% ADEPS LANAE 7% ACIDO SALICILIDO 10% TRIAMCINOLONA ACETONIDO 0,25%.Mozecie sprobowac ja dostalam ta masc od lekarza z Hiszpani poniewaz tutaj mieszkam.W Polsce nie rozpoznano u mnie tej choroby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: isa (94.254.148.---)
Data: 03 gru 2010 - 17:23:26

a ja wam powiem jedno-FLUCINAR-JAKOŚ TAK-NIE DZIĘKUJCIE-A POMOŻE NA 100%smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: jerzyj (---.play-internet.pl)
Data: 12 gru 2010 - 10:00:40

Witam, po długim niebycie

Najsampierw do Pana Artura Zakrzewskiego
z tym klejem to żart?
nie dopuszczam myśli, że to poważnie
przeczytaj sobie skład klei cyjanowoakrylowych, rozbierz to chemicznie na czynniki pierwsze a będziesz miał dokładny obraz jak mogłeś komuś zaszkodzić
Twoja żona, lekarz, powinna to wiedzieć, Niekontrolowane wprowadzanie związków cyjanku do organizmu nie jest chyba rozsądnym rozwiązaniem, a przez ranę na pewno się wchłoną.

A teraz do rzeczy
Jak mi zeszło to zapomniałem o forum i o Was. Tak to już jest u większości rasy ludzkiej, jak mam lepiej to nie pamiętam o innych.
Po ponad roku od turnusu mam nawroty pękania, jednak dalej żrę zamiast jeść
Będę musiał znów zacząć oczyszczanie.
Kilka tygodni poświecenia i efekt murowany
Jeszcze raz powtórzę wszystkim, nie wierzcie lekarzom (w przypadku naszego schorzenia) nie pomogą, to nie jest przyczyna w skórze, skóra jako największy organ naszego ciała po prostu reaguje na błędy wewnątrz. U mnie to był syf w jelitach i wątrobie. Nie dawajcie się niszczyć sterydami, nie pomogą, sam się przekonałem. Maści są na chwilę, ja doszedłem do tego, że nic mi nie wchłaniała skóra. jeżeli chcecie się wyleczyć zadbajcie o wnętrze.
Wiem, że to zabrzmi nieekonomicznie ale nie kupujcie taniego jedzenia (wędlin, jogurtów)
chcesz wędlinę, idź do gospodarza, kup świniaka wychowanego w chlewie, w brudzie, na zlewkach, pszenicy i kartoflach, zrób sam mięso, nie kosztuje to dużo ja za 200 zł mam ponad 30 kg mięsa z czego 15 to pierwszej klasy wędzonki. Mleko od gospodarza co krówki karmi normalnie i z tego jogurt.
Naprawdę, chemia w pożywieniu to masakra
Gdybyśmy mogli rozłożyć to na pierwiastki przykładową kiełbasę za 5 zł pewnie uzupełnilibyśmy tablicę Mendelejewa a i zapewne musielibyśmy ją przerobić
Z maści, jedyne co stosowałem to wazelina + witamina A, sam robiłem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pękanie skóry na dłoni
Wysłane przez: Sloma (---.icpnet.pl)
Data: 03 sty 2011 - 13:23:18

Witam.
Miałem coś takiego jak wy przez 5 lat. Palce mi tak czasem twardniały i pękały że nie mogłem nic nimi zrobić. Tułałem się przez kilka lat po lekarzach, stosowałem najróżniejsze maści, zakładałem rękawiczki, robiłem diety itp. Nic nie pomagało a jak pomagało to na chwilę.
Lekarze nie diagnozowali tego jako łuszczycę lecz jako swego rodzaju egzema lub atopowe zapalenie skóry.
Od jakiegoś czasu znalazłem nowy środek i wydaje mi się że działa. Piszę że wydaje mi się, ponieważ stosuję to tylko od około miesiąca lecz efekty gojenia się były już widoczne po kilku dniach.
Sposób jaki znalazłem podsunęła mi sama natura, a dokładnie wody termalne z mikroelementami. Znalazłem takie źródło w Uniejowie gdzie są baseny kąpielowe z wodami termalnymi. Zauważyłem że zawsze po kąpieli w basenie i saunie z parą i solami skora na moich rękach w dziwny sposób odzyskuje miękkość a rany szybko się goją i stara skóra zrogowaciała zaczyna schodzić. Ciekawy tego zjawiska zabrałem kilka litrów tej wody (nie z basenu lecz ze źródła ogólnie dostępnego zaraz obok tamtejszej restauracji Termalnej) do domu. W domu dla komfortu podgrzewam kilka litrów i moczę ręce przez około 1 godz. Po tym susze ręce na powietrzu bez wycierania, nakładam krem z wazeliną i wkładam rękawiczki.
Rękawiczki staram się stosować zawsze gdzie tylko się da ale moje ręce są całkowicie wygojone, skóra jest elastyczna, nie rogowacieje i mogę funkcjonować w 100%.
Taka porcja wody jest wykorzystywana kilka razy (1 do 3 w zależności od ilości posiadanej wody). Niedawno do moich kuracji dołożyłem sól kamienną którą szoruję skórę dłoni tak jak pumeksem i płuczę w tej porcji wody. Sól nie jest ogólnie dostępna także trzeba sobie ją zorganizować we własnym zakresie.
Jestem wdzięczny temu ośrodkowi za to że istnieje bo jest mi to znane jako jedyne w Polsce tego typu obiekt. Poczytajcie sobie trochę na ich stronie, jest tam dokładna informacja o tej wodzie i że takie kąpiele są zdrowe nie tylko dla skóry.
Pozdrawiam Was i życzę owocnej kuracji dla tych którzy się zdecydują.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 5 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.