Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 19
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Betty (80.51.191.---)
Data: 09 maj 2005 - 17:30:33

W aptece nie ma już PSORCUTANU może jest pod inną nazwą/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Marcin (---.kawiarenka.gorzow.pl)
Data: 09 maj 2005 - 21:48:24

Jak ja mialem ostatnim razem to bezlatnie, teraz rowniez bede miec bezplatnie... a jak widzialem cennik to kosztuje 10 zl. Jak bede miec UVB no to nie zle..... lepiej niz UVA i te tabletki Bleee jak wdzialem jak moja Mama sie meczyla z nimi to juz wole chyba z tym chodzic co mam..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 09 maj 2005 - 22:18:05

Przepraszam za to "halo"-to moi synowie !
Do Betty- Psorcutan napewno jest produkowany,moze Apteka nie chce sprowadzic? Curatoderm jest jej odpowiednikiem.
pozdrawiam!

Witaj TAJEMNICZY PAWLE!
Musze stwierdzic,ze interesuje sie luszczyca tak samo jak i innymi chorobami.Kocham ten zawod i wybralam go z pelna swiadomoscia liczac sie z porazkami .Na to forum trafilam calkiem przypadkowo poprzez osobe ktora bardzo lubie i szanuje. Ostro zaatakowales lekarzy ze stwierdzeniem ze nie moga pomoc-moze masz racje ,ale chyba nie myslisz ze ich wogole nie powinno byc??..,moze powinni sie tylko zmienic i traktowac pacjenta jak najlepszego przyjaciela. Bardzo zle sie dzieje , ze prawie calkowicie zaniklo do nich zaufanie . W Austrii takie zaufanie jeszcze jest ,a za to ze lecza i musza czasami wiecej poglowkowac pacjenci dodatkowo nie placa(lapowki)-KIERUJE TO SWIADOMIE DO WSZYSTKICH LEKARZY W POLSCE ,KTORYCH TO DOTYCZY! Do tej pory nie spotkalam sie ze stwierdzeniem (medycyna konwencjonalna)jakoby luszczyca byla choroba calkowicie wyleczalna i sama tego nigdy nie powiedzialam.Jednak mozna ja na krotszy czy tez dluzszy czas zaleczyc i tak tez sa formulowane moje odpowiedzi. Zdaje sobie sprawe ,ze moje rady moga byc malo wystarczalne ale z drugiej strony dokladne opisywanie diet i metod leczenie na tym forum jest chyba malo mozliwe.Co do spozywania prod. z upraw ekologicznych to przynajmniej na dzien dzisiejszy jest to chyba pomysl malo realny.Generalnie spoleczenstwo zyje w zbyt duzym tempie ,stresie i chaosie , ktory jest raczej nie do zachamowania.Liczy sie teraz czas i pieniadze -ludzie biegna do marketow bo tam szybciej i moze taniej.Musze jeszcze dodac ze byloby fajnie gdyby to tylko pestycydy wywolywaly luszczyce.....jest jednak tego troche wiecej.
Tym razem to ja sie rozpisalam.Pozdrawiam cie Pawle i nie mysl ze sie gniewam,zawsze bardzo chetnie przyjmuje kazda krytyke i porade.CZLOWIEK SIE UCZY DO KONCA ZYCIA!!!
Monika

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 10 maj 2005 - 09:04:18



Cześć Monika!

Mam do Ciebie pytanie- czym leczysz chorych na sklerodermię?
Mam 22 lata, Morpheę od 10, stosowałam już chyba wszystko (penicylina prokainowa, Piascledine, maści sterydowe, PUVA, laser), jest bardzo dobrze, ale zależy mi, żeby te plamy zeszły. Czy ta choroba jest dziedziczna? Pozdrawiam. Inez

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Zoska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2005 - 13:07:06

Do Moniki;moze znasz jakies kosmetyki do kamuflazu, firme produkujaca takie produkty?chodzi mi o kosmetyki dermatologiczne. wiem ze stosuja je chorzy z bielactwem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Betty (80.51.191.---)
Data: 10 maj 2005 - 19:55:12

Jeszcze słowek parę o Psorcutanie. Pytałam w paru aptekach i dzwoniono przy mnie po hurtowniach, jest już wycofany.
Skoro jest odpowiednik to jutro jeszcze raz wyruszam na wycieczkę po aptekach w pogoni za nadzieją. Dobrze, że dzięki tej stronie mamy wszyscy nadzieję!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 11 maj 2005 - 17:21:59

Odp.dla Inez
Odmiana sklerodermi (Morphea)na ktora ty chorujesz nie jest dziedziczona-jest choroba autoimunologiczna i w twoim przypadku obejmuje skore twarzy , konczyn gornych i moze tulowia.Jesli chodzi o leczenie to mysle ze jest podobne jak w Polsce tzn. poza fotochemioterapia (np.10ml oxsoralen i 15000IE Heparyny w polaczenuiu z lampami)chetnie aplikuje sie ultraschal-0,5 do 1Watt i w zaleznosci od wielkosci zmienionych miejsc od 1 do 10 min.
jak i odpowiednie masaze przez spcjalnego fizykoterapeute. Co dotyczy plam to niestety nie ma jeszcze sk. lekow (masci)-w ciezkich przypadkach zajmuje sie tym chirurgia plastyczna.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 11 maj 2005 - 17:39:36

Odp. dla Zoski
W tej kwestii to chyba bardziej pomoglaby tobie dobra kosmetyczka . Z tego co wiem dosc duza palete tego typu rzeczy ma firma "WIDMER"do kupienia tylko w aptece nastepnie f-ma LA ROCHE -POSAY( prod. TOLER)
Cena w granicach od 7 do 12 euro.
Pozdrawiam.


Co do PSORCUTANU to napewno jest produkowany i nadal osiagalny- przynajmniej w Austrii. Hurtownia powinna sie skontaktowac z firma SCHERING.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: pruska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2005 - 20:03:28

do Moniki

czy maść protopic stosuje się w leczeniu łuszczycy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
POMOCY!!!
Wysłane przez: Wojciech (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2005 - 22:20:39

WItam!!
Mam łuszczycę od ponad roku. Wiem że to w porównaniu do innych okres banalnie krótki ale przez ten czas jużmi się dała we znaki!! A konkretniej mam chore palce u rąk i całe paznokcie( a raczej to co z nich zostało) i podeszwy stóp.

Paznokci się fałdują wzdłuż i rozwarstwiają. A wokoło paznokci na pacach mam straszni epękające rankii łuski.
Na stopach mam w tych miejscach straszni egrubą skórę i mi pęka do krwi. Na początku było to z boku stopy a teraz na spodzie(czasami aż się ni eda chodzić). Nachodziłem sięjuż po lekarzach i nakupowałem maści. Naświetlałem to także lampami.
Większoćś maści mi nie pomaga a jak już coś pomoż eto dosłownie na tydzień-dwa. A potem znowu to samo.
Połowy palców już nie moge zginać bo mi pekają na zgięciach i jest wyjątkowo bolesne i obrzydliwie wygląda. Dostawałem już maści na gojenie się tych peknięć ale nic nie dają.
A oto część maści które mi przepisywano:
LOrinden A i T, flucinar, laticort, kuterid, novate, solcoseryl(na gojenie),bedicort, maść robiona z siarki, mocznika i bazy masciowej.

Pozdrawiam i prosz ebardzo o jakąś radę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 12 maj 2005 - 14:49:40

Monika! Dziękuję za odpowiedż.
Nigdy nie słyszałam o ultraschal. Co to jest?
Pozdrawiam. Inez

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 12 maj 2005 - 22:26:28

Do Wojtka.
Sporo sterydow a efekt jak zawsze krotkotrwaly.O paznokciach pisalam juz na tym forum,musisz cofnac sie do wczesniejszych postow(17.12.2004)
Jesli chodzi o stopy , to najpierw nalezaloby usunac zgrubialy naskorek poprzez codzienne moczenie w cieplej wodzie z np. szarym mydlem i delikatne usuniecie.Profesjonalnie moze ci to zrobic kosmetyczka ktora powinienes odwiedzac co jakis czas,zeby nie dochodzilo do tak duzego zgrubienia. W takim stanie zadne masci nie sa w stanie zadzialac poniewaz jak sam to nazwales wytworzyla sie skorupa ,ktora nie dopuszcza leku do odpowiedniego miejsca. Co do masci ktore stosowales to solcoseryl 5% jest jak najbardziej OK. Na wysiewy warty sprobowania jest np. curatoderm albo psorcutan. Na sucha pekajaca skore - tlusta masc pielegnacyjna z dod.vit A i E. Bedac przy okazji u dermatologa , zapytaj sie o lek RAPTIVA 100mg w ampulkach.
Wszystkiego dobrego,pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 12 maj 2005 - 22:31:26

PROTOPIC jest coraz czesciej stosowany w luszczycy ale tylko wtedy gdy wastepuje dodatkowo na skorze stan zapalny (zaczerwienienie ,pieczenie,swedzenie)
POZDRAWIAM!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 12 maj 2005 - 22:46:45

Droga Inez, moze dlatego nigdy nie slyszalas o "ultraschall" bo napisalo mi sie niechcacy po niemiecku.Oczywiscie chodzi tu o ultraszal lub ultrasonoterpie (impulsy ultradzwiekowe); ma za zadanie przekazanie tkank. drgan- w twoim przypadku powoduje rozszerzenie naczynek krwionosnych , zmniejszenie napiecia skory,hamuje proces zapalny.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Inez (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 12 maj 2005 - 23:48:30

Dziękuję Monika za szybką odpowiedż. Inez

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: pruska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 maj 2005 - 16:10:30

Do Moniki
Dziękuję za odpowiedż. Wiążę z tą maścią dużą nadzieję, bo jak do tej pory jedyny lek po którym miałam czystą skórę ( wprawdzie nie na długo) był Samdimmun Neoral.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: hania (---.cn.com.pl)
Data: 13 maj 2005 - 18:08:03

hej mowisz aby wyjechac i leczyc to na sloncu a jesli kogos na to nie stac ta choroba mnie wykancza nie wiem co robic hej hania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: pawel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2005 - 16:49:08

PROSZĘ UZUPEŁNIAJCIE WĄTEK

"CO SPOWODOWAŁO UAKTYWNIENIE SIE ŁUSZCZYCY !!!"

TYLKO ZROZUMIENIE MECHANIZMU POWSTAWANIA ŁUSZCZYCY POMOŻE JĄ WAM WYLECZYĆ !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: elka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2005 - 10:56:23

Dużo piszecie o maściach i lampach, a nic nie znalazłam o homeopatii.
Chodzi mi np. o krople Dr. Regweg R65 lub o tabletki firmy Lehning: Sulfur 12. Czy jest ktoś, kto stosował zioła lub leki homeopatyczne i może powiedzieć, że były po nich efekty?

Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Anka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2005 - 16:38:44

Cześć Elka
Homeopatia może pomóc ale samemu lepiej jej nie stosować, najlepiej wybrać się do lekarza- homeopaty zanim przepisze jakieś leki najpierw zrobi z Tobą obszerny wywiad;P a to jest b. istotne.

pozdrawiam słoneczniesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 19



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.