Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 19
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 22 maj 2005 - 17:31:07

Homeopatia jest metoda polegajaca na stosowaniu bardzo malych dawek lekow , ktore w dawkach wiekszych wywoluja charakterystyczne objawy danej choroby czyli "podobne"leczy sie "podobnym". Szczepienia ochronne moga mniej wiecej przedstawic forme leczenia homeopatycznego. W samej luszczycy tej metody raczej sie nie stosuje jednak czesciej sie siega po tego typu leki gdy dodatkowo wystepuje stan zapalny skory, szczegolnie u dzieci- jednak o tym jakie specyfiki powinien zadecydowac lekarz po zbabdaniu chorego.
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Halina (---.netburg.pl)
Data: 24 maj 2005 - 20:37:26

Moja córka ma 32 lata, od 16 lat choruje na łuszczycę, pobyt w szpitalu, w sanatorium pomógł Jej na krótko. Tak samo wakacje nad morzem przyniosły poprawę jednak na 1 - 2 miesiące. Leczenie ziołami, tabletkami ziołowymi (bardzo kosztowna kuracja) nie przyniosło efektu. Córka b. cierpi, obecnie zanikają Jej paznokcie. Jeśli można to bardzo proszę o pomoc. Nie mam pojęcia co mam robić. Jak mam pomóc. W XXI wieku tyle cudów technicznych, a łuszczyca tak ciężka choroba, a nikt się nie przejmuje, że cierpią na nią tysiące ludzi. Osobiście przestałam wierzyć w wyleczenie tej choroby. Jednak każda nawet nikła nadzieja na nowo wyzwala we mnie oczekiwanie na cud. Bo cudem byłoby gdyby moja córka wyzdrowiała.KRYSTYNA napisał(a):

> Chorowałam na łuszczycę ( czas przeszły !!) , wyleczyłam
> się super preparatami naturalnymi, nie sterydami , których
> nie poleca żaden lekarz bo ich nie zna . Sš dostępne w
> Polsce, dopuszczone u nas do obrotu, trochę drogie ale
> skuteczne. Chętnie udzielę pełnej informacji osobom
> zainteresowanym na ich konkretne zapytania . W najbliższym
> czasie uaktywni się moja strona internetowa gdzie też
> będzie sporo informacji nie tylko o łuszczycy. Pozdrawiam
> i głowa do góry !


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 15 cze 2005 - 21:26:54

Czesto luszczyce paznokci myli sie z grzybica (podkreslam ze grzybica nie ma w tym wypadku nic wspolnego z higiena) bardzo czesto tez wystepuje onychomycosa (grzybica) w polaczeniu z luszczyca paznokci, dlatego dla pewnosci mozna przeprowadzic badanie -wymaz-dla ewentualnego jej wykluczenia. Jesli jednak wymaz da wynik pozytywny to poprzez tabletki np. SPORANOX,LAMISIL i masci antymykotyczne doprowadzic do jej wyleczenia.O leczeniu luszczycy paznokci pisalam juz na tym forum we wczesniejszych postach.
Pozdrawiam serdecznie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: kas (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 19 cze 2005 - 19:55:32

Moniko, czy mogłabyś mi powiedzieć jaką diete należy stosować w atopowym zapaleniu skóry oraz coś wiecej na temat maści Elidel, Protopic, np ile kosztują i czy warto je stosować, a także jak jest ze stosowaniem tych maści jeśli mam się zamiar opalać. Z góry dziekuję za odpowiedz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: kas (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 19 cze 2005 - 19:57:45

Chialabym się także dowiedziec wiecej na temat tego mleka SIARA, np gdzie mozna je dostac (czy jest dostepne w sklepach)? Dzieki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Ania (---.icpnet.pl)
Data: 20 cze 2005 - 13:25:28

CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ CZEGOŚ O SCHORZENIU "RYBIA ŁUSKA". MÓJ CHŁOPAK NA NIĄ CHORUJE. MYŚLĘ O TYM BY MU POMÓC, ALE DLA NIEGO TO DRAŻLIWY TEMAT... BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA POMOC
Z GÓRY DZIĘKI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 20 cze 2005 - 14:02:28

Najlepiej wejdz na www.google.pl i wpisz: "rybia łuska" to znajdziesz to czego szukasz. Luszczyca to nie to samo co rybia luska,wiec tutaj bedzi Ci trudno dowiedziec sie cos wiecej na jej temat.
A w skrocie:
Rybia łuska jest tzw. genodermatozą, tzn. chorobą o charakterze wrodzonym, u podstawy której leży patologiczna zmiana w genie lub w wielu genach. Tego typu choroby mogą być dziedziczone po rodzicach lub dalszej rodzinie, albo też mogą być spowodowane mutacją w obrębie chromosomów (w których zlokalizowane są właśnie geny). Mutacja polega na pojawieniu się takiej patologicznej (choć nie zawsze) zmiany. Przyczyną mutacji może być np. promieniowanie jonizujące, silnie działające leki itp. Często jednak przyczyna mutacji jest nieznana.
Istnieje wiele odmian rybiej łuski. Różnią się one między sobą ciężkością i rozległością zmian, obrazem morfologicznym, wiekiem, w którym pojawiły się pierwsze wykwity itp. Trzeba także wspomnieć, że istnieje odmiana objawowa rybiej łuski, ale ona nie pojawia się u dzieci od urodzenia.
Trzeba sobie uświadomić, że rybia łuska jest defektem genetycznym i jako taka nie jest uleczalna. Jej objawy, w niektórych odmianach, mogą nieco złagodnieć z wiekiem, ale nic poza tym. Leczenie jest wyłącznie objawowe, tzn. leczy się maściami złuszczającymi i zmiękczającymi, kąpielami, ogólnie możliwe jest leczenie retinoidami. Retinoidy jest to grupa leków mogących powodować wiele objawów ubocznych, a w rybiej łusce wymagane jest stosowanie ich praktycznie w ciągu całego życia. Dlatego decyzję o podjęciu leczenia retinoidami może podjąć tylko lekarz prowadzący chorego. Trzeba jednak mieć nadzieję, że postępy medycyny przyniosą z czasem i w tej chorobie jakieś osiągnięcia.
Powyzszy tekst pochodzi ze strony miesiecznika "Żyjmy dłużej" z dnia 20-03-01

Wiecej szczegolowych informacji znajdziesz pod adresem:
www.borgis.pl/czytelnia/nm_dermatologia/03.php

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 21 cze 2005 - 21:23:46

Wlasciwie na AZS nie ma konkretnej diety ,musisz sama zaobserwowac jakie produkty nie korzystnie wplywaja na przebieg twojej choroby.Jednak zwrocilabym uwage na produkty zawierajace bialko zwierzece ; jajka ,mieso ,wedliny,mleko....;slodycze-szczeg.czekolada;z owocow np.truskawki .Tego typu "spozywka"czesto wywoluje reakcje alergiczne,wiec musialabys je eliminowac z diety ew.redukowac.
Co do masci elidel,to jest ona super alternatywa dla sterydow,dziala docelowo i lokalnie na chora skore nie majac wplywu na organizm(sk.uboczne)Jednak nie bez znaczenia jest odpowiednia pielegnacja ciala (kapiel lub prysznic w cieplej ,nie goracej!!!! wodzie,delikatne osuszanie i uzywanie nawilzajacych srodkow pielegnacyjnych zaraz po osuszeniu,unikanie silnych wachan temperatury,ktore doprowadza do nadmiernego pocenia.Elidel smaruje sie 2x dziennie na zmienione miejsca.Stosujac te mascc mozna korzystac ze slonca ,jednak nie przesadzac z opalaniem sie. Koszt tej masci wynosi za 100 mg ok.150 euro, za 30mg-70 euro a za 15mg -30 euro(takie sa ceny w Austrii,nie mniej jednak gdy sa przepisane przez dermatologa ,to oplaca je kasa chorych)
pozdrawiam!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 21 cze 2005 - 21:39:57

O mleku zwanym"SIARA" juz troche pisalam , najprawdopodobniej dostaniesz to u jakiegos rolnika na wiosce albo popytaj na targowisku jesli mieszkasz w miescie. W aptekach mozna to dostac w postaci tabletek ale nie wiem czy jest tak dobre i skuteczne jak prawdziwe mleko.Z ta pacjentka mam nadal kontakt i narazie nie ma nawrotow.
Powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 cze 2005 - 17:39:00

czesc.Mam łuszczycę już kilkanaście lat.Chciałabym zajść w ciążę-nie mam pojęcia jakich preparatów mogę używać-może ktoś mi coś doradzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 24 cze 2005 - 16:51:16

W pierwszej polowie zadnych poza czysto pielegnacyjnymi (natluszczanie), w pozniejszym okresie w zaleznosci od stanu skory mozna sporadycznie aplikowac poch.vit D3 (psorcutan lub curatoderm) Musze cie jednak pocieszyc,ze w wielu przypadkach przebieg ciazy wplywa korzystnie na luszczyce.
Wszystkiego dobrego!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 cze 2005 - 22:34:09

Dzięki Monika.Już mam jedno dziecko-ma 6 lat.W czasie pierwszej ciąży łuszczyca zniknęła całkowicie-mam nadzieję,że teraz też tak będzie.Na razie jednak nie mogę sie odzwyczaić od stsowania maści(lorinden a,elocom).A czy orientujesz się czy mogłabym spróbować tego kremu do stóp ireny eris?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: halina (---.oka.pl)
Data: 24 cze 2005 - 23:02:32

Jestem zainteresowana Twoją ofertą .
Moje dziecko zachorowało w wieku 17 lat.
Czekam na Twoją wiadomość .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 cze 2005 - 22:38:28

Witam !
Przeczytałem wszystkie posty,trochę mi to zajęło,ale było warto .
Monika naprawdę Ciebie podziwiam za wiedzę i otwartość .Chciałbym się
dowiedzieć , czy znasz preparat "Alveo".
Pozdrawiam i czekam na szczerą odpowiedż !
Krzysztof


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: goska (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 cze 2005 - 22:49:15

pisalam do barteza ? wyjechal nad M Martwe. o tym shorzeniu wszytko wie. ja sama zdziwiona ,ze dzidzius moze ja miec.ja mialam uczulenia na trusk.jezyny .komary,nikt nie mowil o luszczyyz wtedy byly juz zadatki.przypomnialam sobie . a co z niedoczynnoscia tarczycy? tez sucha skora sklonnosci do drapania .nietolerancja na pokarm typu kalafir kapusta ,brokuly. co tu jesc ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Betty (80.51.191.---)
Data: 28 cze 2005 - 18:29:04

Czy wiecie coś na temat POLCORTOLONU?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 29 cze 2005 - 23:37:21

Do Renaty
Lorinden i Elocom sa sterydami.Jezeli planujesz ciaze to redukuj te masci ,zastepujac je poch.vitD3(psorcutan,curatoderm) w trakcie ciazy (pierwsza polowa)odstaw wszystkie masci poza pielegnacyjnymi. Co do kremu Dr. Ireny Eris to nie znam jej produktow , ale mysle ze sa to srodki pielegnacyjne, ktore mozesz spokojnie stosowac.
Pozdrawiam!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 29 cze 2005 - 23:59:50

Do Betty
Polcortolon-mieszanka Antyhistaminika(blokuje aleregeny) w polaczeniu ze sterydem,dziala przeciw swiadowo,przeciw zapalnie.Lek wystepuje w post. zastrzykow,tabletek i masci , naturalnie pod roznymi nazwami w zaleznosci od firmy produkujacej ten specyfik.Przy luszczycy nie powinien byc stososowany,chyba ze dodatkowo wystepuje stan zapalny.Bezpieczniejsza alternatywa jest Elidel lub Protopic.
Pozdrawiam.

Do Krzysztofa
Dzieki za slowa uznania, ale malo wiem o tym preparacie ,moge tylko napisac ze jest to mieszanka ziolowa w formie nalewki, dzialajaca oczyszczajaco i lekko uspokajajaco na organizm,co nie jest bez znaczenia w przypadku luszczycy-jednak na sam proces tej choroby ma niewielki wplyw.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 30 cze 2005 - 00:04:07

Do Haliny
jesli to pytanie jest kierowane do mnie ,to nie za bardzo rozumiem o jaka oferte pytasz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Betty (80.51.191.---)
Data: 30 cze 2005 - 20:34:24

Do Moniki.
Dzięki nasza "encyklopedio z sercem" za tak szybkie odpowiedzi.
Wracając do mojego polcortolonu mam na zmianę smarować z diprosalic
przy łuszczycy krostkowej stóp.
Choruje zaledwie 7-mcy ale wypróbowałam naturalne środki z przeglądu całego forum i nic.
Dopiero od 2-ch dni chodzę bez skarpetek a to za sprawą naprzemiennego moczenia nóg w:
sodzie oczyszczonej, zioła nostrzyka, obierkach z ziemniaków.
Po kapieli smaruję pigmentum castellani /bardzo farbuje na czerwono/
oraz w/w sterydy.
Przepis na moczenia od siostry zakonnej , sterydy od dermatologa.
Życzę wam wszyskim takiego szczęsliwego dnia w którym mozna sie pozbyc odziezy kryjacej chociaż na parę dni , bo ja i tak nie mam jakoś nadziei na dłuższa poprawę.
Nie omijam żadnej waszej rady, od wczoraj włączyłam smarowanie listkami aleosu.
Jeśli mi coś pomoze to chyba nie bede wiedziała co.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 19



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.