Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 19
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 09 lut 2005 - 21:08:13

Wydaje mi sie ze warto, tym bardziej ,ze jak piszesz stos. juz wszystko - tylko nie wiem konkretnie co "wszystko". Jesli zostala wykluczona grzybica (robi sie to poprzez wymaz) i probowales roznego rodz. metod jak masci , naswietlania itd..,to sprobuj neotigasonu. Jest to lek dosyc mocny (poch.kwasu vit.A) gdzie w zasadzie w trakcie leczenia moze dojsc do typowych objawow hyperwitaminozy . Musze cie jednak pocieszyc , z obserwacji jest to lek znoszony dosyc dobrze , pacjenci z reguly uskarzali sie jedynie na sucha skore i blony sluzowe.Leczenie mozesz w kazdej chwili przerwac. W trakcie leczenia neotigasonem wazne jest chociaz raz na 3 miesiace badac krew(morfologia ,watroba i nerki)
Wszystkiego dobrego-pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2005 - 19:50:36

Czy stosował ktoś protopic i jakie są efekty ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2005 - 20:02:10

Przeszedłem już chyba wszystkie metody począwszy od oxolarenu + puva , gelarnu + puva , neotigason teraz podobno ma mi pomóc protopic tylko że ja nie słyszałem nic na temat tego leku.Jeżeli ktoś go stosował to proszę o opinie dzięki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: maga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2005 - 14:07:30

Z wielkim rozczarowaniem czytam wskazówki dietetyczne: chory nie może spożywać kawy, herbaty, soli, ostrych przypraw, czekolady, wieprzowiny, drobiu, octu, cytrusów itd. To co mamy jeść? Trawę??? Chciałam zapytać czy naprawdę stosujecie tak rygorystyczną dietę?
Mnie nie pomógł Politar, Xerial Capillare, Laticort, Lorinden i inne wynalazki proponowane przez panią dermatolog. Wreszcie dostałam maść robioną - rewelacja! Tylko po zastosowaniu nie da rady jej zmyć z włośów nawet ludwikiem do garnków!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 11 lut 2005 - 14:51:36

Stosowalem przez rok czasu diete. Nie jadlem miesa, nie pilem alkoholu, napojow gazowanych, kawy, nie uzywalem cukru, nie jadlem slodyczy itp.
ZERO EFEKTU!
Byl to pierwszy i ostatni raz...
Do zmywania najlepsze jest szare mydlo lub mydlo dziekciowe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2005 - 15:17:46

co to jest

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 11 lut 2005 - 16:34:26

To jest...
Zalezy o co pytasz?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 11 lut 2005 - 17:14:20

***Odp. dla Mrcina
Protopic 1% lub Elidel 1% firmy Novartis ,jest relatywnie nowym preparatem , rzeczywiscie bardzo bardzo dobrym i skutecznym ale w walce z neurodermitis (atop.zapalenie skory) W sklad tej masci wchodzi zwiazek z grupy makrolaktamow , czyli preparat dziala przede wszystkim przeciw zapalnie , co jest "zbawienne" w neurodermitis- alternatywa dla sterydow. Jesli chodzi o luszczyce to ma ona troche inny przebieg na co prtopic nie ma w zasadzie wplywu, chyba ze wystepuje u ciebie dodatkowo stan zapalny skory. Stos. te masci nie wolno w tym czasie korzystac z solarium. A tak na marginesie- probowales masci z calcipotriolem tongue sticking out smileysorcutan lub Curatoderm ?? Wyjdzie ci duzo taniej. Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 11 lut 2005 - 17:45:00

Jezeli ogolnie jest przyjete,ze w tej chorobie obowiazuje dieta urozmaicona i z niska zaw.tluszczow (pisalam juz otym w tym forum), to nie znaczy zeby trzymac sie "chorych" schematow bo to doprowadza do niepotrzebnego stresu- a to chyba tez nie idealne wyjscie. Chodzi tu o ograniczanie w diecie prod. ktore dzialaja negatywnie a kazdy indywidualnie musi stwierdzic co mu ewentualnie szkodzi-schemat ma ci tylko w tym pomoc.
Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: joma (---.kapuscinska.sdi.tpnet.pl)
Data: 16 lut 2005 - 11:53:52

Zachęcam do przeczytania "wyleczyłam sie z łuszczycy metodą BSM". Joma

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: joma (---.kapuscinska.sdi.tpnet.pl)
Data: 16 lut 2005 - 12:19:15

Na temat leczenia bielactwa nabytego - leczenie metoda BSM można sie ze mną kontaktować na adres [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: joma (---.kapuscinska.sdi.tpnet.pl)
Data: 16 lut 2005 - 12:20:05

Na temat leczenia bielactwa nabytego i łuszczycy - leczenie metodą BSM można sie ze mną kontaktować na adres [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 22 lut 2005 - 17:01:17

Odp.dla Romka
INFLIXIMAB-lek z grupy "BIOLOGICALS";sa to tzw. stucznie wytwarzane proteiny,ktore docelowo dzialaja na konkretne miejsca i wywoluja reakcje imunologiczna,ktora w gruncie rzeczy niszczy luszczyce.Tego typu leki stosuje sie w ciezkich i srednio ciezkich przypadkach psoriasis.Z tego co wiem ,to narazie leczenie odbywa sie wylacznie w warunkach szpitalnych i pod opieka lekarska w formie zastrzykow.Lekarze dermatolodzy powinni juz udzielac swoim pacjentom informacji ew.wskazowek na ten temat.
Do grupy tych lekow naleza: EFALIZUMAB-monoklonarne przeciwcialo,lek o nazwie RAPTIVA 100mg/ml w zastrzykach(SERONO EUROPE LIMITED- LONDON) 4 ampulki w pudelku.
*ALEFAZEPT: podobne dzialanie jak efalizumab.
*ETANERCEPT-antagonista TNF-ALFA(komorki)
*INFLIXIMAB-podobnie jak poprzedni blokuje TNF-ALFA. Ta grupa szczegolnie skuteczna w walce z luszczyca i mozna kombinowac methotrexatem(pacjenci z luszczycowy zap.stawow)
Jesli chcesz wiedziec cos wiecej to pytaj, moze bede w stanie ci odpowiedziec.
POZDRAWIAM!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: monika (---.adsl.highway.telekom.at)
Data: 23 lut 2005 - 16:39:15

**Odp dla Roberta
Z tego co piszesz to wyglada ta sprawa dosc powaznie. Z tego wnioskuje , ze jest to rana otwarta i to nie jedna . Tego nie mozesz bagatelizowac poniewaz dojdzie do zakazenia.Tego typu rany nalezy sterylnie opatrzyc np.masc zawierajaca jodyne,jezeli zauwazyles na ranie biala wydzieline-ropien, to znaczy ze sa juz bakterie i konieczny jest opatrunek z antybiotykiem. Wysiewy luszczycowe pozostaw narazie na boku-wazniejsze sa teraz rany! Gdzies tu na forum wyczytalam ze sa juz w Polsce dostepne plastry koloidowe (Apteka) ,ktore sa bardzo dobre w tego typu sprawach.Na pekajaca skore proponowalabym tobie masc z vit.A i E np. Bephanten. A tak na marginesie to moze powinienes zbadac krew , szczeg. na poziom cukru,zeby ewentualnie wykl. cukrzyce.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: ewa (---.retsat1.com.pl)
Data: 27 lut 2005 - 11:46:33

wracając do paznokci czy wiecie coś na temat leku o nazwie ECURAL??ja na prawdę niczego nie znalazłam a naszukałam się oj oj!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: józek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 lut 2005 - 20:43:46




Szanowna(y) Pani(e)!!
Bardzo Proszę wejść na stronę: http://www.solanka.termalna.com/detal/detal.htm
Zapewniam że zalecana Solanka termalna to naturalna solanka ,którą "wyprodukowana" przez naturę.Kapiele w w.w slance powinny odbywać się w temperaturze odpowiadającej temperaturze naszego ciała 36do37st.C.Jeżeli ogniska choroby znajduja sie na twarzy czy we włosach, nalezy je nawilżać poprzez tampony.Po przeczytaniu wszystkich punktów ze strony:
http://www.solanka.termalna.com/medycyna/medycyna.htm
dowiesz sie jaki wspaniały naturalny produkt Ci polecam.Mam,wielką prośbę,w rubryce na przelewie w której wpisujemy ilość zamawianych kartonów,nr.tel.Bardzo Proszę wpisz moje nazwisko WYRWIK Bedzie to dowod dla pracodawcy,że pracuje! I wyślij maila do: [email protected]


Pozdrawiam Wyrwik Józef tel.601 688795

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: józek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 lut 2005 - 20:47:24

Szanowna(y) Pani(e)!!
Bardzo Proszę wejść na stronę: http://www.solanka.termalna.com/detal/detal.htm
Zapewniam że zalecana Solanka termalna to naturalna solanka ,którą "wyprodukowana" przez naturę.Kapiele w w.w slance powinny odbywać się w temperaturze odpowiadającej temperaturze naszego ciała 36do37st.C.Jeżeli ogniska choroby znajduja sie na twarzy czy we włosach, nalezy je nawilżać poprzez tampony.Po przeczytaniu wszystkich punktów ze strony:
http://www.solanka.termalna.com/medycyna/medycyna.htm
dowiesz sie jaki wspaniały naturalny produkt Ci polecam.Mam,wielką prośbę,w rubryce na przelewie w której wpisujemy ilość zamawianych kartonów,nr.tel.Bardzo Proszę wpisz moje nazwisko WYRWIK Bedzie to dowod dla pracodawcy,że pracuje! I wyślij maila do: [email protected]


Pozdrawiam Wyrwik Józef tel.601 688795

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Anna (---.acn.waw.pl)
Data: 25 mar 2005 - 10:37:48

Proszę o informacje nt. łuszczycy, leczenia, preparatów itp
Pozdrawiam,
Ania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Barthez juz nie piszacy (---.szczecin.mm.pl)
Data: 25 mar 2005 - 11:36:45

Musisz niestety przegladnac cale forum,bo prawie w kazdym z postow jest to czego szukasz...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowe forum...!!
Wysłane przez: Kucajka (---.nat.tvk.wroc.pl)
Data: 25 mar 2005 - 18:06:17

Barthez....ja cie podziwiam normalnie smiling smiley Zawsze na każdy post odpowiadasz, wiesz najlepiej co gdzie jest, kto skąd itd. Wytrwały jestes w tym wszystkim winking smiley Pozdrawiam ;*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 19



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.