Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: shiper (---.acn.waw.pl)
Data: 21 cze 2005 - 21:53:49

bylem dzis u dermatologa. diagnoza: luszczyca. szok. nigdy wczesniej nie mialem objawow luszczycy, mam 26 lat, nikt ze znanych mi osob w rodzinie nie ma luszczycy. skad to sie wzielo? zaczelo sie od malych krostek na lokciach a potem wokol skora zrobila sie wysuszona. mam tak tylko na lokciach. u was tez sie tak pozno pojawilo? moze to nie luszczyca? podobno luszczyca nie swedzi a mnie owszem. czy to sie moze pojawic w innych miejscach skory czy bedzie dotyczylo tylko lokci? jak to jest u Was?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2005 - 10:32:37

hej,
luszczyca to specyficzna choroba skory. U mnie naprzyklad pojawila sie od momentu zranienia ( to bylo kolano). Na poczatku byla tylko na jednym kolanie a potem przeniosla sie rowniez na ine partie ciala. U Ciebie, jesli bedziesz o to dbal moze sie skonczyc tylko na tym lokciu. Bywa ze luszczyca swedzi. Zwlaszcza wtedy kiedy nie smaruje sie jej i nie nawilza. Pamietaj o tym, ze teraz musisz bardziej o siebie dbac. Duze znaczenie ma tu wyleczenie wszelkich ognisk infekcji ( sprawdz zeby, migdalki itp). Nie stresuj sie... Stres to pozywka dla luszczycy.
Wszystkiego dobrego i duzo zdrowka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2005 - 11:39:55

witam, u mnie łuszczyca też początkowo pojawiła się tylko na łokciach. na początku bagatelizowałam ale w miarę powiększania się zmian skórnych poszłam do dermatologa. no i...łuszczyca. nie chcę Cię straszyć ale mimo dbania o siebie teraz mam to cholerstwo wszędzie... na nogach, plecach, rękach, głowie...jestem załamana. życzę Ci z całego serca żeby u Ciebie tylko na tym się skończyło. pozdrawiam i życzę powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: shiper (---.acn.waw.pl)
Data: 22 cze 2005 - 23:02:55

kurcze mam nadzieje ze sie nie rozprzestrzeni. Ania jak wygladala luszczyca u Ciebie na lokciach? i jak wygladaly lokcie po potraktowaniu masciami. ja dzis pierwszy raz posmarowalem lokcie mascia (elosalic) i wyglada ok-prawie jak bez zadnych objawow. i jak dlugo po wystapieniu objawow na lokciach pojawily sie u Ciebie w innych miejscach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lip 2005 - 19:24:34

spokojnie...jak wiesz jest to sprawa indywidualna więc u Ciebie nie musi się tak skończyć jak u mnie. u mnie łuszczyca na łokciach wyglądała w ten sposób że miałam takie grudki czerwone które mnie potwornie swędziały, miały biały złuszczony naskórek. teraz co prawda na łokciach mi zniknęło, pojawia się tylko co jakiś czas ale wystąpiła w innych miejscach...po masciach więc praktycznie mi pomogło, ja używałam Dermovate (ale jest to silna maść sterydowa) i Lorinden A...pozdrawiam i trzymaj się... :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Weronika (80.240.186.---)
Data: 06 lip 2005 - 22:44:22

Elo ja mam łuszczyce od 5 lat poczatkowa diagnoza-ospa ale nie znilako i dopiero po roku stwierdzono ze to luszczyca najgorzej jest w zime raz az w szpitalu wyladowalam a ostatnio bylam w sanatorium duzy plus to to ze bardzo szybko ja zaleczam mascie Dermovate ale jeszcze szybciej powraca najgorzej jest latem bo glownie mam na nogach(od kolana w dół)i rekach czasem tez plecy i brzuch utrudnia mi to zycie i to bardzo ale nikt z mojego otoczenia nie wie ze to że to łuszczyca bo ludzie dziwnie na ta chorobe reaguja moim jedynym mazeniem jest wyleczenie tej choroby a nie jej zaleczanie!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Piotr (---.dip.t-dialin.net)
Data: 10 pa� 2005 - 23:25:56

Mam luszczyce od 20lat ,dzieki sanatorium moge z tym zyc .Po pobytach w sanatoriach i zabiegach mam skure bez zmian chorobowych,ale niestety po roku zmiany na skurze wracaja .Mieszkam w Niemczech i moge takie zabiegi
z kasy chorych otrzymac z wielkim trudem co 4 lata,prosilbym o adres lub telefon placowek sanatoryjnych w Polsce gdzie leczenie zaplacilbym sobie samemu co by mi pomoglo dalej normalnie zyc.Ta choroba nie leczona prowadzi do kalectwa -nie odwracalne zmiany w stawach.

Piotr Cwikalk
Salz
Niemcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2005 - 23:51:48

Piotrze,
Niedawno na forum byl wątek o sanatorium. Kliknij na "szukaj" i wpisz "sanatorium". Jest tam troche informacji.
Chyba najbardziej chwalony był "Oblęgorek" w Busku Zdroju.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Ania (---.asta-net.com.pl)
Data: 11 pa� 2005 - 14:42:39

U mnie najpierw pojawila sie na głowie(małe plamki) potem na jednej rece. I tak sobie z tym żyłam nie przejmując sie tym zabardzo czasem stosowałam jakies płyny i maści na glowe przepisane przez dermatloga. W tym roku w lutym zachorowałam na zapalenie gardla i krtani, mialam gorączke i wtedy sie zaczęło. Luszczyca weszła na twarz (to co moze byc najgorsze) i na całym ciele miałam pełno plamek. Od tego czasu walcze, stosuje rózne alternatywne sposoby jakie wyczytałam na forum. Na twarzy bardzo szybko mi zniknęło (całe szczescie) choć nadal mam w niektórych miejscach wysłuszoną twarz.
Zycze Ci powodzenia, unikaj masci ze sterydami, kremuj balsamem ciało po kąpieli smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Ania (---.asta-net.com.pl)
Data: 11 pa� 2005 - 14:44:50

A i jeszcze chciałam dodać ze mnie strasznie swędzi zwłaszcza skóra glowy!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: kinia (---.40.78.224.sub.mbb.three.co.uk)
Data: 13 lut 2009 - 11:09:40

hej mi wyskoczyla jedna krostka na lokciu bardziej plamka z wysuszonym punktem w srodku strasznie swedzi i sie powieksza poprostu meczarnia czy to moze byc luszczyca od czasu do czasu wychodza i znikaja mi takie mniejsze krostki w okolicach kolansmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Ewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 kwi 2009 - 19:31:24

Hej jestem Ewa od dwóch lat się męczę.. Początkowa diagniza łojotokowe zapalenie skóry sad smiley, które było błędne.. 4 innych dermatologów to samo stwierdziło a moje zapalenie zajmowało coraz to większe okolice twarzy sad smiley
Nie chciałam pokazywać się na ulicy, rany swędziały, bolały piekły i leciała z niech krew sad smiley Po 2 latach no w zeszłym miesiącu pojawiły mi się zmiany na łokciu i wokolicy pachwiny... No i dermatolog stwuierdził,że to łuszczyca..
No i przepisał mi jedną maść robioną i Daivonex i po pierwszym stosowaniu była widoczna znaczna poprawa... Ale i tak długo droga leczenia przeze mną.. wstydzę się swojej twaryz sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Kasia (---.bredband.comhem.se)
Data: 28 maj 2009 - 11:46:19

Piotr Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam luszczyce od 20lat ,dzieki sanatorium moge z
> tym zyc .Po pobytach w sanatoriach i zabiegach mam
> skure bez zmian chorobowych,ale niestety po roku
> zmiany na skurze wracaja .Mieszkam w Niemczech i
> moge takie zabiegi
> z kasy chorych otrzymac z wielkim trudem co 4
> lata,prosilbym o adres lub telefon placowek
> sanatoryjnych w Polsce gdzie leczenie zaplacilbym
> sobie samemu co by mi pomoglo dalej normalnie
> zyc.Ta choroba nie leczona prowadzi do kalectwa
> -nie odwracalne zmiany w stawach.
>
> Piotr Cwikalk
> Salz
> Niemcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: kasia (---.bredband.comhem.se)
Data: 28 maj 2009 - 11:52:49

Witam.Od jakiegos czasu mam zmiany na lokciu.Zaczelo sie od przetarcia lokcia w pracy.Myslalam ze to zwykle przetarcie ale od kilu dni pojawily sie biale strupki.Zaczelam szukac w internecie co moze to oznaczac.Po przeczytaniu waszych informacji dzis ide do lekarza.Mieszkam w Szwecji i mam nadzieje ze cos na to poradza.Pozdrawiam i zycze wszystkim powrotu do zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
ŁUSZCZYCA
Wysłane przez: Rafał (109.197.43.---)
Data: 25 sty 2011 - 19:55:23

CZEŚĆ MAM ŁUSZCZYCE OD 11 ROKU ŻYCIA TERAZ MAM 16 LAT1ŁUSZCYCE ZOBACZYŁEM NA NODZE Z POCZĄTKU NIE WIEDZIAŁEM CO TO JEST NA NASTĘPNY DZIEŃ POSZŁEM DO DERMATOLOGA DERMATOLOG STWIERDZIŁ ŻE TO ŁUSZCZYCA ZAŁAMAŁEM SIĘ sad smiley DERMATOLOG POWIEDZIAŁ ŻE ŁUSZCZYCA WYSKAKUJE MI PO ROZWALENIU SOBIE CZEGOŚ NP. ROZWALIŁEM SOBIE NOGE I PO JAKIMŚ CZASIE WYSKOCZYŁA MI W TYM MIEJSCU ŁUSZCZYCA sad smiley ŁUSZCZYCE ODZIEDZICZYŁEM PO OJCU.sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: tomii1211 (31.60.169.---)
Data: 18 mar 2011 - 09:43:06

Jeśli potrzebujesz pomocy opisz nam swój problem dostosujemy indywidualnie terapię oraz dodatkowo otrzymasz 20% rabatu oraz bezpłatną przesyłkę. Gwarantujemy 100% satysfakcji pracujemy na produktach polskiej firmy Colway.
Tylko u nas tak atrakcyjne rabaty.
Napisz na adres [email protected]
Nasze produkty pomogły tysiącom ludzi w takich schorzeniach jak:
- starzenie sie skory i jej przydatków
- choroby układu sercowo-naczyniowego
- choroby układu nerwowego
- choroby organów trawiennych
- choroby kregosłupa
- inne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Patryk (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 maj 2011 - 21:14:01

Witam . jestem patryk i mam 16 lat. W srode ide do dermatologa dowiedziec sie co ze mna nie tak. Buszowałem po całym google i czytalem rozne posty zwiazanie z luszczyca czy liszajem plaskim... Wyczytalem tez ze innych to swedzi a innych nie.. Jakos w 1 gimnazjum czyli 4 lata temu miałem takie plamy czerwone kolo nadgarstka prawej reki i w zewnetrznej stronie lokcia lewej reki.. Moj lekarz polecił mi maść elcom... smarowałem , smarowałem i znikło. Jakos tydzien temu zauwazyłem czerwone plamki na udach.. lekko wysuszone , wiec wziełem masc elcom i smarowałem.. Przeszło lecz pozostały po plamkach małe slady(nie sa juz takie suche). Jakos niedawno na lekcji zaczeła mnie piec reka od strony wewnetrznej. Tam gdzie mnie bolało nie widziałem nic , tylko lekko zaczerwieniona reka.. i za chwile zauwazylem cos lekko wysuszonego , ale teraz jest normalnie.. Tata mi mowi zebym nie smarowal tą maścia dopuki nie pojde do lekarza i lekarz czegos nie zdiagnozuje.. Czytałem na roznych forach ze ludzie chodzili do dermatologa polecali mascie ale nic im nie pomagało... boje sie ze tez tak bedzie ze mna... ja chce wieść mile zycie a nie nie miłe przez jakas glupia chorobe...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: AngelDark (---.dragon.cz)
Data: 09 lut 2012 - 12:04:21

Mam na imię Darek mam 26 lat. Od dłuższego czasu zauważyłem pojawienie sie na łokciach dziwnych krostek na początku było ich kilka teraz zaczęły sfędzieć i sie powiększać ,czasami są to nawet bąbelki, nie wiem co o tym myśleć krosty sie rozprzestrzeniają, pracuję w zakładzie zamochodowym myślałem że to uczulenie na rękawniki które, ale teraz gdy zakładam długi rekaw pod rękawniki nadal mnie swędzi i sie rozprzestrzeniaja, co byściemi poradzili ????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: Droxi (---.tktelekom.pl)
Data: 14 lip 2014 - 23:43:38

Piotr Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam luszczyce od 20lat ,dzieki sanatorium moge z
> tym zyc .Po pobytach w sanatoriach i zabiegach mam
> skure bez zmian chorobowych,ale niestety po roku
> zmiany na skurze wracaja .Mieszkam w Niemczech i
> moge takie zabiegi
> z kasy chorych otrzymac z wielkim trudem co 4
> lata,prosilbym o adres lub telefon placowek
> sanatoryjnych w Polsce gdzie leczenie zaplacilbym
> sobie samemu co by mi pomoglo dalej normalnie
> zyc.Ta choroba nie leczona prowadzi do kalectwa
> -nie odwracalne zmiany w stawach.
>
> Piotr Cwikalk
> Salz
> Niemcy

Ja Mam taki przypadek Ze Wychodzi Mi Coś na łokciach i pod Kolanem (miejsce zgięcia Kolana pod spodem) Smaruje To Maścią "Hydrocortyzon" czy coś takiego ale to znika tylko na kilka dni sad smiley jeste jeszcze młody i niewiem co stym zrobić może to alergia na Jakiś Pokarm Czy Cośtakiego sad smiley Proszę o Pomoc Bo Niewiem Jak się tego Pozbyć Raz Na Zawsze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cos mam na lokciach sad smiley
Wysłane przez: gość (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 16 lis 2014 - 19:00:34

To nerwy takie dają objawy...takie objawy mają nerwusy...wystarczy jakiś steryd i znika...właściwie wystarczy się wyciszyć, tylko jak to zrobić. Całe życie trzeba przewrócić do góry nogami. Mam to samo...lekarze nie wiedzieli co to jest i tez powiedzieli łuszczyca. Aż w końcu spotkałam taką samą osobę...sterydy jedynie pomagają.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.