Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 02 kwi 2007 - 22:16:07

Szukam kogoś kto już był w Islandii i chce się podzielić wrażeniami i kogoś kto by się zdecydował tam jechać. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2007 - 22:47:47

A czy Islandia am jakis zwiazek z leczeniem naszej przyapdlosci??..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 08 kwi 2007 - 13:32:32

Jak najbardziej. Błękitna Laguna to jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie się leczy łuszczycę (podobno skutecznie). Po pobycie na BL czas remisji wynosił około 7 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2007 - 22:56:48

O w morde!!! To ja tam jade grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Pablo (195.205.171.---)
Data: 02 maj 2007 - 22:16:53

Czy ktoś się orientuje co to takiego ta Błękitna Laguna w Islandii, bo nie jestem zorientowany czy to nazwa geograficzna, nazwa obiektu czy coś jeszcze innego???????
No i oczywiście w jaki sposób sie tam leczy?
No chyba że to żart...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: kolo (---.kalisz.mm.pl)
Data: 03 maj 2007 - 14:05:49

napisz do google co to jest blekitna laguna grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: kolo (---.kalisz.mm.pl)
Data: 03 maj 2007 - 14:06:55

o prosze ja npisalem i mam odpowiedz:
Błękitna Laguna jest jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych na Islandii. Znajduje się na południe od drogi z Keflaviku do Reykjaviku. Od stolicy dzieli ją 40 km. Każdego roku odwiedza ją ponad 100 tys. turystów w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych oraz zdrowotnych. Kąpielisko jest zasilane nadmiarem wody z pobliskiej stacji uzdatniania z licznych w tym rejonie źródeł geotermalnych. Pochodzi ona z głębokości 2000 metrów i jest zbyt słona, aby można było spożytkować ją do ogrzewania mieszkań. Sole te mają jednak szereg właściwości zdrowotnych, z nich też została ukształtowana sama laguna. Temperatura wody przy ujściu z ziemi ma stałą temperaturę 70° C. Dzięki temu laguna otwarta jest 7 dni w tygodniu, przez okrągły rok. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia ręczników, a nawet kostiumów kąpielowych. Można także kupić kosmetyki mikroelementowe do skóry z nowej serii Blue Lagoon. W świecie kąpielisko jest jednak znane jako jedyny skuteczny sposób powstrzymujący łuszczycę i inne choroby skóry. W bliskiej okolicy znajduje się także ośrodek jazdy konnej oraz coraz popularniejsze na Islandii pole golfowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: patricia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2007 - 11:05:54

bardzo kuszaca propozycja na wakacje ;] Czy ktoś orientuje sie jakei mogły by być koszty takiej leczniczej wycieczki ? Czy stosunkowo np drogo czy tanio ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: agaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2007 - 15:59:35

kurde ja też chce jechać na lagune

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: smoku (---.lutn.cable.ntl.com)
Data: 04 maj 2007 - 20:07:02

a moze ktos juz tam byl? ja bym sie chetnie wybral

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: L. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 maj 2007 - 17:30:52

a może jakieś biuro podrózy? zopieką dermatologa?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: edyta (---.38.160.60.resman.pl)
Data: 07 maj 2007 - 09:05:53

Pobuszowałam nieco po stronach biur podróży: koszty KOSMICZNE! Według standardowych ofert za parodniowy pobyt trzebaby wyłożyć ponad 5 tyś. zł na os.-horror-a konkurencji wśród ofert brak. Niewiele biur organizuje tam wczasy, a jeśli - jest to objazdówka ze zwiedzaniem. Ja wolałabym rzecz jasne-stacjonarne, żeby pomoczyć się z dwa tygodnie ....i nie zostać bankrutem. W tych relacjach cenowych wczasy dla dwóch osób to nie lada luxus.
Napiszcie jeśli natraficie na jakąś fainą ofertę. Może bardziej opłaca się polecieć samemu i na własną rękę zarezerwowaqć coś na miejscu-lub zrobić to tu ale bez pośrednika. Jesli będziecie mieli inf. o hotelach, dajce znać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: szczecin (---.globalconnect.pl)
Data: 08 maj 2007 - 09:08:41

Słuchajcie, znalazłem cały opis - w Islandii prowadzą klinikę dla ludzi chorych na łuszczycę - żadnych sterydów i śmierdzących maści - zobaczcie efekty http://www.bluelagoon.com/Medical_Center/Results/

tutaj opis

http://www.bluelagoon.com/Medical_Center/Psoriasis_Treatment/

ludzie opisują, że wystarczą 3 tygodnie żeby kompletnie pozbyć się łuszczycy na długi okres - wysłałem już do nich maila z zapytaniem ile taki pobyt 2-3 tygodniowy kosztuje ze wszystkimi zabiegami - jak tylko dostanę odpowiedź to wrzucę na to forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: szczecin (---.globalconnect.pl)
Data: 08 maj 2007 - 09:35:59

dobra, znalazlem ceny w internecie :| masakra
samo leczenie bez noclegu kosztuje
1 tydzien - 593 euro
2 tygodnie - 1185 euro
3 tygodnie - 1778 euro
4 tygodnie - 2320 euro

ceny za leczenie, pobyt, wyżywienie
1 tydzien - 1716 euro
2 tygodnie - 3376 euro
3 tygodnie - 5064 euro
4 tygodnie - 6752 euro

http://www.bluelagoon.com/Clinic/Psoriasis_Treatment/Prices/

tutaj wideo do pobrania
http://www.bluelagoon.com/resources/Files/221_Psoriasis%20treatment.wmv

i strona gdzie można zakupić ich produkty:
http://www.bluelagoon.com/Shop_Online/Treatment_Products2/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Ja..44 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2007 - 13:37:46

:Kochani mam ochote pojechac rowniez tam MOZE znajdzie sie nas odwaznych łuszczykow wiecej osob i KTOS to umie sam załatwic bez poserdnikow,,,CHETNIE pojade z WAMI moze,,,wystarczy Ktos kto potrafi dobrze rozmawiac,,,po angielsku i zorientuje sie w kosztach tej WYPAWY Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2007 - 13:54:40

Ja wy beram sie na wakacjach do chorwacji, jezeli nei wylecze sie tam ,to moge jechac do islandii

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2007 - 14:19:05

Sluchajcie ludzie, ja tak to sobei teraz przeanalizowalam i ta islandia jest o wiele drozsza niz morze martwe, a tam efekt gwarantowany. Za pobyt w islandii na 3 tyg jak sie z kims jedzie to placi sie 20 tys euro, a nad morzem martwym pobyt 28 dniowy czyli 4 tyg kosztuje ze wszystkim kolo 10 tys zl. Roznica jest duzo , dlatego oplaca sie bardziej MM moim zdaniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 17 cze 2007 - 15:45:44

Sluchajcie, jzeli jest ktos kto wybralby sie na 100% do Islandii lub nad Morze Martwe w lipcu to dajcie znac. Jade tez. Sama to tak troche nie bardzo!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 21 cze 2007 - 08:42:58

Słuchajcie! Kontaktowałam się również z kliniką na Błękitnej Lagunie. Pytalam czy są jakieś problemy z językiem tzn z porozumiewaniem się, bo mój angielski jest żałosny. Dostałam odpowiedź, że nie jest to przeszkodą, ponieważ wielu pracowników kliniki to Polacy. Ja jadę. Mam zamiar w lipcu.smiling smiley pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: islandia
Wysłane przez: tomka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2007 - 10:25:44

jak tylko wrócisz opisz dokładnie jak było, co Ci tam robili i jakie są efekty.. Poczytamy i przynajmniej sobie pomarzymy bo chyba większości z nas niestety nie stać na taką przyjemność :/ ale Tobie życzę udanego pobytu na Błękitnej Lagunie i dłuuuuuuuuuugiej remisji!!! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.