islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 02 kwi 2007 - 22:16:07

Szukam kogoś kto już był w Islandii i chce się podzielić wrażeniami i kogoś kto by się zdecydował tam jechać. Pozdrawiam

Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2007 - 22:47:47

A czy Islandia am jakis zwiazek z leczeniem naszej przyapdlosci??..

Re: islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 08 kwi 2007 - 13:32:32

Jak najbardziej. Błękitna Laguna to jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie się leczy łuszczycę (podobno skutecznie). Po pobycie na BL czas remisji wynosił około 7 lat.

Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2007 - 22:56:48

O w morde!!! To ja tam jade grinning smileygrinning smileygrinning smiley

Re: islandia
Wysłane przez: Pablo (195.205.171.---)
Data: 02 maj 2007 - 22:16:53

Czy ktoś się orientuje co to takiego ta Błękitna Laguna w Islandii, bo nie jestem zorientowany czy to nazwa geograficzna, nazwa obiektu czy coś jeszcze innego???????
No i oczywiście w jaki sposób sie tam leczy?
No chyba że to żart...

Re: islandia
Wysłane przez: kolo (---.kalisz.mm.pl)
Data: 03 maj 2007 - 14:05:49

napisz do google co to jest blekitna laguna grinning smiley

Re: islandia
Wysłane przez: kolo (---.kalisz.mm.pl)
Data: 03 maj 2007 - 14:06:55

o prosze ja npisalem i mam odpowiedz:
Błękitna Laguna jest jedną z popularniejszych atrakcji turystycznych na Islandii. Znajduje się na południe od drogi z Keflaviku do Reykjaviku. Od stolicy dzieli ją 40 km. Każdego roku odwiedza ją ponad 100 tys. turystów w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych oraz zdrowotnych. Kąpielisko jest zasilane nadmiarem wody z pobliskiej stacji uzdatniania z licznych w tym rejonie źródeł geotermalnych. Pochodzi ona z głębokości 2000 metrów i jest zbyt słona, aby można było spożytkować ją do ogrzewania mieszkań. Sole te mają jednak szereg właściwości zdrowotnych, z nich też została ukształtowana sama laguna. Temperatura wody przy ujściu z ziemi ma stałą temperaturę 70° C. Dzięki temu laguna otwarta jest 7 dni w tygodniu, przez okrągły rok. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia ręczników, a nawet kostiumów kąpielowych. Można także kupić kosmetyki mikroelementowe do skóry z nowej serii Blue Lagoon. W świecie kąpielisko jest jednak znane jako jedyny skuteczny sposób powstrzymujący łuszczycę i inne choroby skóry. W bliskiej okolicy znajduje się także ośrodek jazdy konnej oraz coraz popularniejsze na Islandii pole golfowe.

Re: islandia
Wysłane przez: patricia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2007 - 11:05:54

bardzo kuszaca propozycja na wakacje ;] Czy ktoś orientuje sie jakei mogły by być koszty takiej leczniczej wycieczki ? Czy stosunkowo np drogo czy tanio ?

Re: islandia
Wysłane przez: agaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2007 - 15:59:35

kurde ja też chce jechać na lagune

Re: islandia
Wysłane przez: smoku (---.lutn.cable.ntl.com)
Data: 04 maj 2007 - 20:07:02

a moze ktos juz tam byl? ja bym sie chetnie wybral

Re: islandia
Wysłane przez: L. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 maj 2007 - 17:30:52

a może jakieś biuro podrózy? zopieką dermatologa?

Re: islandia
Wysłane przez: edyta (---.38.160.60.resman.pl)
Data: 07 maj 2007 - 09:05:53

Pobuszowałam nieco po stronach biur podróży: koszty KOSMICZNE! Według standardowych ofert za parodniowy pobyt trzebaby wyłożyć ponad 5 tyś. zł na os.-horror-a konkurencji wśród ofert brak. Niewiele biur organizuje tam wczasy, a jeśli - jest to objazdówka ze zwiedzaniem. Ja wolałabym rzecz jasne-stacjonarne, żeby pomoczyć się z dwa tygodnie ....i nie zostać bankrutem. W tych relacjach cenowych wczasy dla dwóch osób to nie lada luxus.
Napiszcie jeśli natraficie na jakąś fainą ofertę. Może bardziej opłaca się polecieć samemu i na własną rękę zarezerwowaqć coś na miejscu-lub zrobić to tu ale bez pośrednika. Jesli będziecie mieli inf. o hotelach, dajce znać.

Re: islandia
Wysłane przez: szczecin (---.globalconnect.pl)
Data: 08 maj 2007 - 09:08:41

Słuchajcie, znalazłem cały opis - w Islandii prowadzą klinikę dla ludzi chorych na łuszczycę - żadnych sterydów i śmierdzących maści - zobaczcie efekty http://www.bluelagoon.com/Medical_Center/Results/

tutaj opis

http://www.bluelagoon.com/Medical_Center/Psoriasis_Treatment/

ludzie opisują, że wystarczą 3 tygodnie żeby kompletnie pozbyć się łuszczycy na długi okres - wysłałem już do nich maila z zapytaniem ile taki pobyt 2-3 tygodniowy kosztuje ze wszystkimi zabiegami - jak tylko dostanę odpowiedź to wrzucę na to forum.

Re: islandia
Wysłane przez: szczecin (---.globalconnect.pl)
Data: 08 maj 2007 - 09:35:59

dobra, znalazlem ceny w internecie :| masakra
samo leczenie bez noclegu kosztuje
1 tydzien - 593 euro
2 tygodnie - 1185 euro
3 tygodnie - 1778 euro
4 tygodnie - 2320 euro

ceny za leczenie, pobyt, wyżywienie
1 tydzien - 1716 euro
2 tygodnie - 3376 euro
3 tygodnie - 5064 euro
4 tygodnie - 6752 euro

http://www.bluelagoon.com/Clinic/Psoriasis_Treatment/Prices/

tutaj wideo do pobrania
http://www.bluelagoon.com/resources/Files/221_Psoriasis%20treatment.wmv

i strona gdzie można zakupić ich produkty:
http://www.bluelagoon.com/Shop_Online/Treatment_Products2/

Re: islandia
Wysłane przez: Ja..44 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2007 - 13:37:46

:Kochani mam ochote pojechac rowniez tam MOZE znajdzie sie nas odwaznych łuszczykow wiecej osob i KTOS to umie sam załatwic bez poserdnikow,,,CHETNIE pojade z WAMI moze,,,wystarczy Ktos kto potrafi dobrze rozmawiac,,,po angielsku i zorientuje sie w kosztach tej WYPAWY Pozdrawiam

Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2007 - 13:54:40

Ja wy beram sie na wakacjach do chorwacji, jezeli nei wylecze sie tam ,to moge jechac do islandii

Re: islandia
Wysłane przez: Maya (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2007 - 14:19:05

Sluchajcie ludzie, ja tak to sobei teraz przeanalizowalam i ta islandia jest o wiele drozsza niz morze martwe, a tam efekt gwarantowany. Za pobyt w islandii na 3 tyg jak sie z kims jedzie to placi sie 20 tys euro, a nad morzem martwym pobyt 28 dniowy czyli 4 tyg kosztuje ze wszystkim kolo 10 tys zl. Roznica jest duzo , dlatego oplaca sie bardziej MM moim zdaniem.

Re: islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 17 cze 2007 - 15:45:44

Sluchajcie, jzeli jest ktos kto wybralby sie na 100% do Islandii lub nad Morze Martwe w lipcu to dajcie znac. Jade tez. Sama to tak troche nie bardzo!

Re: islandia
Wysłane przez: Megan (---.lipowa.net)
Data: 21 cze 2007 - 08:42:58

Słuchajcie! Kontaktowałam się również z kliniką na Błękitnej Lagunie. Pytalam czy są jakieś problemy z językiem tzn z porozumiewaniem się, bo mój angielski jest żałosny. Dostałam odpowiedź, że nie jest to przeszkodą, ponieważ wielu pracowników kliniki to Polacy. Ja jadę. Mam zamiar w lipcu.smiling smiley pozdrawiam.

Re: islandia
Wysłane przez: tomka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2007 - 10:25:44

jak tylko wrócisz opisz dokładnie jak było, co Ci tam robili i jakie są efekty.. Poczytamy i przynajmniej sobie pomarzymy bo chyba większości z nas niestety nie stać na taką przyjemność :/ ale Tobie życzę udanego pobytu na Błękitnej Lagunie i dłuuuuuuuuuugiej remisji!!! smiling smiley