Re: RENTA
Wysłane przez: ewelina1984 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2008 - 13:06:00

agaa Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Hellboy szkoda że nie masz takiej łuszczycy na
> całym ciele, nawet nie wiesz ile kasy potrzeba
> zeby chodz troche to podleczyć, może wtedy byś
> zrozumiał.
> I to nie jest naciaganie panstwa ! chorym na
> łuszczyce należy sie renta socjalna i
> pielegnacyjne tylko to właśnie od humoru lekarzy
> zależy czy ją przyznają czy nie !!!
jaka to jest luszczyca stawowa?

Re: RENTA
Wysłane przez: grzesiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2008 - 17:12:47

ja tez jestem na rencie, i mi sie ona nalezy jak psu miska, zachorowalem na łuszczyce jak mialem 20 lat, i mnie tak wysypalo ze mialem erytodermie, leczylem sie w szpitalu 2, 5 miesiaca, wyszedlem czysciutki, przed 10 lat maialem spokoj , czyli male wysiwy, parenascie krostek na ciele, ale w wieku 30 lat dostal1em gronkowca złocistego i mnie calego wysypalo, od stop do glow(erytodermia) i do tej pory tak mam oslabiony organizm, zre nie moge sobie poradzic, ale jestem na dobrej drodze.dostalem 1,5 roczna rente, tez bym chcial pracowac a nie siedziec na tej nedznej rencie ktora wynosi 700 zł, i tylko dlatego tyle mam bo zarabialem 5 razy wiecej, ale uwierzcie mi nie zdolalem pracowac, wszystko mnie bolalo, swedzilo, spalem po 2 godz. na dobe, smarowalem sie po 4 razy na dobe.

Re: RENTA
Wysłane przez: maria (---.aduro.pl)
Data: 15 lut 2008 - 08:36:03

mam luszczyce na twarzy i calym ciele czy tez moge sie starac

Re: RENTA
Wysłane przez: agaa (---.argonet.pl)
Data: 18 lut 2008 - 16:40:04

starać się możesz bo na to się należy lecz wymaga to pełno papierów i kartotek które trzeba zabrać na komisje...

Re: RENTA
Wysłane przez: bella (---.centertel.pl)
Data: 27 lut 2008 - 01:20:27

Witam Was bardzo gorąco!!!Odpiszcie mi proszę ,jak długo w szpitalnym archiwum przechowywane są dokumenty w postaci kart pacjentów ,ponieważ zamierzam stawać przed Komisją Lekarską z powodu łuszczycy,na którą cierpię od 11-ego roku życia.Za odp.z góry Wam serdecznie dziękuję.

Re: RENTA
Wysłane przez: agaa (---.argonet.pl)
Data: 29 lut 2008 - 13:57:55

z tego co wiem to bardzo długo ale najlepiej w szpitalu zapytać

Re: RENTA
Wysłane przez: aaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lut 2008 - 14:01:05

wydaje mi sie ze szpitale nie moga po ilus tam latach niszczyc kartotek poprostu akta przechodza do archiwum.

Re: RENTA
Wysłane przez: Nutelka (---.pogodanet.pl)
Data: 14 mar 2008 - 12:10:45

Jestem winna sprostowania,otóż ostatnim razem pisałam,że dostałam lekki stopień niepełnosprawnosci i staram sie o zasiłek pielegnacyjny...Cóż,przeliczyłam sie poniewaz z tym stopniem nie ma zadnych ulg a co dopiero zasiłku.Odwołałam sie od tej decyzji,miałam następną komisję i udało się.Dopiero teraz mogłam z umiarkowanym stopniem starać sie o ten dodatek.Mam go na rok ale chociaz tyle...potem znowu komisja itd

Re: RENTA
Wysłane przez: nutelka (---.pogodanet.pl)
Data: 27 mar 2008 - 13:59:55

Czesc!Czy ktoś z Was orientuje sie jak sprawa wygląda z rentą socjalną dla łuszczyków?Mam w orzeczeniu s stopniu niepełnosprawności napisane,że moge starać sie o zatrudnienie w warunkach pracy chronionej.Nawt niezle,ale problem tkwi w tym,że łuszczyca na palcach rąk pęka,krwawi i sprawia ból przy najmniejszych czynnościach domowych.Czy moge starać sie o tą rentę i czy bedę mogła stawić sie na komisji ZUS-owskiej skoro nie mam napisane "Całkowita niezdolnosć do pracy"?Pomóżcie!Czekam

Re: RENTA
Wysłane przez: agaa (---.argonet.pl)
Data: 27 mar 2008 - 16:29:14

Raczej możesz bo np ja tak mam i pracowałam na warunkach pracy chronionej

Re: RENTA
Wysłane przez: nutelka (---.pogodanet.pl)
Data: 28 mar 2008 - 12:25:18

ok,dziękuje agaa.

Re: RENTA
Wysłane przez: elzbieta (---.smgr.pl)
Data: 27 sie 2008 - 21:29:16

mam zasilek pielegnacyjny i umiarkowany stopien niepelnosprawnosci przyznany od dziecinstwa w roku 2007 czy naleza mi sie przejazdy za darmo gdzie udac sie po legitymacje mam 54 lata Ela

Re: RENTA
Wysłane przez: TETKA (---.rev.masterkom.pl)
Data: 01 wrz 2008 - 01:27:54

DZIEKI ZE DZIS ZNALAZLAM TYLE CIEKAWYCH WSKAZOWEK .NA LUSZCZYCE CHORUJE JUZ PONAD 32LATA A OD 7 LAT CIERPIE NA ZAPALENIE LUSZCZYCOWE STAWOW MAM DO 3O KWIETNIA 2009R PRZYZNYLEKKI STOPIEN NIEPELNOSPRAWNOSCI I NIC WIEC

Re: RENTA
Wysłane przez: grzecho (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 wrz 2008 - 08:29:21

Ja własnie bylem na komisji Zus dostalem na rok rente, teraz konczy mi sie swiadczenie rehabilitacyjne, jestem troche wysypany (ok 30% ciala) wiekszosc na nogach i rekach, nie ma tragedii ale dostalem, nie wiem czy sie cieszyc czy nie, bo chcialem wrocic do pracy, teraz bede dostawal psie pieniadze, ale wypoczne i zwalcze ta cholere, pozdrawiam

Re: RENTA
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 wrz 2008 - 21:32:15

Mam łuszczyce na plecach - kilka wiekszych plam, na rece ze 3 plamki, na nogach duzo mniejszych i dwie całkiem spore + cała głowa. Wiem ze moge sie starac o przyznanie stopnia niepełnosprawności, są szanse ? Pierwsze objawy pojawiły sie 3 lata temu natomiast leczyc zaczełem sie ponad pół roku temu

Re: RENTA
Wysłane przez: agaa (---.argonet.pl)
Data: 08 wrz 2008 - 17:20:29

do Elzbiety. Jesli ma sie stopien niepelnospr. przyznany to mozna sobie legitymacje wyrobic wlasnie w zespole to spraw od orzekania o niepelnospr.

a co do Adama, mysle ze zalezy od lekarza na jakiego sie trafi jednemu wystarczy pokazac zmiany na ciele a drugiemu sterte papierów z leczen...

Re: RENTA
Wysłane przez: ted (---.dip.t-dialin.net)
Data: 09 wrz 2008 - 04:40:42

nie zalamuj sie.Nowotwory zawsze u kogos stwierdza.Gdyby to bylo na 100 % tak ze wywoluja te masci nowotwory to by je dawno wycofali.A wykryto te nowotwory chyba u 4 stosujacych na 10 000 i to bez pewnosci ze to przez protopic czy elidel.Bardziej szkodzi czytanie tych strasznych nowinek.Zycie i tak szkodzi

Re: RENTA
Wysłane przez: KACHA (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 09 wrz 2008 - 15:39:20

TETKA NAPISZ CZY MIAŁAŚ JAKIEŚ PROBLEMY ZE ZAŁATWIENIEM RENTY NA ŁZS

Re: RENTA
Wysłane przez: Adam (---.elblag.dialog.net.pl)
Data: 09 wrz 2008 - 21:48:13

no wlasnei u mnie z ta dokumentacja przez te pół roku od zdiagnozowania choroby jest niewiele no ale nic bede sie starał pozdrawiam

Re: RENTA
Wysłane przez: kacha (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 09 wrz 2008 - 22:07:06

z tego co wiem to trzeba 180 dni być na chorobowym potem można się się starać o rente