Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Natka z Poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 16 lip 2007 - 10:11:48

Witam serdecznie wszystkie Biedroneczki. Na łuszcyce choruję od roku. Nie wiem skąd mi sie to wzięło no ale zostanie juz ze mna do końca...
Mam problem. Na twarzy mam mega wysyp. Zajęte całe czoło, troszke przy nosku i na policzkach. Z leczeniem ciała (mam kilka plamek) daję sobie rade..stosujęo d niedawna beticord G. Wczesniej stosowałam elocom ale teraz juz średni pomaga. Niestety na twarz nie moża uzywac sterydów. Delatar w ogóle nie pomagał.Stosuje jakies olejki, kapsułki, łuska zchodzi ale pozostaja wielkie czerwoniaste plamy. próbowałam wystawic sie na słoneczko ale i to nie pomaga. Nawet makijaż nie pomaga. Czy ktoś moze slyszał o elidelu lub protopicku?? Czy ktoś ma podobny problem i potrawfi jakos łagodzic te zmiany? Pozdrawiam gorąco i byłabym wdzięczna za pomoc. Moje gg 188997

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: regis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lip 2007 - 10:35:40

Protopic jest dobry ale chyba na jakis krotki okres to tak,ale u mnie wydaje mi sie ze pogorszyl objawy chodz nie jest sterydem.Polecam go na jakies okazje typu wesele itp.bo pomaga bardzo szybko.Ale w moim przypadku szybko wracalo czasem po tygodniu a czasem po trzech dniach. Natomisat polecam sprawdzona przez mnie metode okladyz platek owsianych.

Potrzeba kupic platki owsiane blyskawiczne wystarczy je zalac wrzatkiem i odczekac chwile i nalozyc na zmiany chorobowo zmienione.Poczekac az ladnie zaschnie i wtedy dopiero zmyc najlepiej przegotowana woda. Z wlasnego doswiadczenai wiem ze lepiej jest te platki zmiksowac bo jepiej sie wtedy je naklada i nie zlatuje z twarzy.
Nie jest to moze sposob na wyleczenie ale na pewno na zlagodzenie objawow.
A mnie naprawde pomaga i skora jest naprawde bledsza.

Pozdrawiam
Jarek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Olusia89 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lip 2007 - 10:56:30

Witam tongue sticking out smiley
szkoda ze nie pomaga Ci slonko,bo to chyba najskuteczniejszy sposob na pozbycie sie luszczycy (przynajmniej u mnie). Ale polecam kapiele z dodatkiem przegotowanego siemienia lnianego,pomaga na cale cialo, rowniez na buzie i wlosy tylko trzeba sie zanurzyc calym ( nie utopic sie ;p;p).
pozdrawiam i zycze zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Paulaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 lip 2007 - 00:40:48

Nie polecam sterydów na twarz w ogóle, a już szcególnie elocom! Bój sie Boga! Protopic - tak, można na twarz.
Ktoś na tym forum wcześniej twierdził że zaleczył ł na twarzy kremem Garnier "Czysta skóra" , z cynkiem. Chodzi o tą serię reklamowaną, kupuje się w sklepach z kosmetykami. Ja mam żel z tej serii na trądzik i przyznaje że przyspiesza gojenie.

Polecam też kurację witaminkową doustnie.
Na tym forum jest temat o wiesiołku i kwasie foliowym, bardzo stary. Po przeczytaniu go zastosowałam i... schodzi !! ( w połączeniu z sorelem) pierwszy raz , a miałam kilkanaście lat.

Przede wszystkim nie mów że łuszczyca zostanie z tobą do końca!!
Problem w tym że jeśli tak będziesz mówić to prawdopodobnie tak będzie.
Musisz uwierzyć że zejdzie, i tępić ją wszelkimi sposobami ( na raz!! ) a napewno w końcu zejdzie!

Jeśli chodzi o impreze wiesiołkową, ja zażywam tak (i skutkuje):
wiesiołek 4x d
Capivit A+E forte 2x d
Rutinoscorbin 3x d
Kwas foliowy 1x d
Drovit ile sie da smiling smiley

ważne: wszystko na raz!!
wiem, robi sie mała apteka, ale warto.

zażywałam już wcześniej to wszystko, ale nie na raz.

i schodzi !!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley

życzę siły w walce !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Natka z Poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 17 lip 2007 - 08:10:45

Dziekuje wszystkim za tak szybką odpowiedź. Fajnie że jednak komus cos pomogło na twarz, bo maść do zrobienia na bazie ichtiolu wcale nie pomoga. Spróbuje tego protopicu i napewno zrobie sobie dzisiaj maseczke z płatków owsianych. Siemienia lnianego próbowałam, ale może za krótko stosowałam.Skład witaminek Pauli jest imponujący...ale skoro pomaga to napewno warto spróbować winking smiley Sama chyba tak ta moją buźkę sobie spaprałam... no bo jak juz było tragicznie to elocom nakładałam a teraz to cholerstwo sie rozprzestrzeniło. Jeszcze raz dziekuję...i naprawde chciałabym wierzyc ze ta pani ł. da mi spokój chociaż na miesiąc, żebym mogła odpocząć psychicznie. Buziaki dla wszystkich i jak coś nowego skutecznego znajdziecie dajcie znać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Natka z Poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 17 lip 2007 - 13:16:35

A słyszeliście moze o takim kremie/maści ELIDEL???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: smuteczek24 (---.autocom.pl)
Data: 17 lip 2007 - 13:51:21

mnie pomugl krem garniera czysta skora z salicylem i cynkiem, mam czysta twarz juz od dluzszego czasusmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Aloja (80.53.207.---)
Data: 17 lip 2007 - 21:46:46

ELIDEL - polecam !.Nie śmierdzi,nie Steryd !!, można po niej stosowac krem . Tylko o ile pamiętam to są jakieś przeciwwskazania co do słonca !!.Nie jest maść na łuszczyce raczej na atpowe zapalenie skóry, ale świetnie łagodzi i czerwone plamy bledną na twarzy.To JEDYNA maśc która mi pomogła na twarz , miałam na czole , koło nosa bardzo rozległe plamy, aż czasami po zejściu łuski sączące się, nie będę tu opisywać jakie to uciążliwe( bo przecież twarzy niczym się nie przykryje ).Placki szybko zeszły o ile pamiętam to gdzieś koło 1 tygodnia. Nie będę opisywać mojej radości.To było koło 1,5 roku temu. Teraz od jakiegoś czasu mam na czole bliżej włosów i koło nosa. Nie używalam niczego oprucz kremu no i pudru , żeby wyjśc z domu.I wqłaśnie wygrzebałam wyciśniętą juz do maxa tupkę elidelu. Zrobiłam piling twarzy i posmarowałam , Juz mam jaśniejsze plamy.To zaledwie kilka godzin.Nie wiem czy jutro posmaruje , bo gwarancja się kończy i nie mam już co wycisnąc no i grzeje jutro. Acha maść była droga jakieś 60 zł., ale warto było i pewnie jeszcze to nie koniec. A i jeszcze , mi słoneczko też na twarz nie za bardzo pomaga, potem bywało gorzej. Łuszczyce mam od ponad 20 lat ,przerabiałam różne świństwa, davonex też był drogi i nie skuteczny o ile pametam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: E. (---.satfilm.net.pl)
Data: 17 lip 2007 - 21:50:15

smuteczek racja ten kremik jest bardzo fajny smiling smiley
nie wiem czy on mi usunal luszczyce z czola czy cygnolinka ale fakt od czasu gdy ktos na forum go polecil ( moze nawet Ty smiling smiley )
to uzywam go i jest rewelacyjny smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Natka z Poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 18 lip 2007 - 07:57:53

No dzieki. Ten krem garniera nie jest taki drogi...w sumie mozna spróbowac...moze Elidel zostawie sobie jako obcje na później. Byłam wczoraj o dermatologa i przepisał mi na twarz curatoderm (nie steryd!) w żadnej aptece tego nie mieli, musiałam zamówic, tanie to nie jest ok 70 zł. Sama nie wiem.
Moze zaczne od Garniera i witaminek... A czy od tego kremu rozjaśniaja sie te czerwone plamiska?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: E. (---.satfilm.net.pl)
Data: 18 lip 2007 - 08:07:06

mi calkiem zniknela luszczyca na czole ale jak mowilam nie wiem czy to dziei garnier.. raczej nie bo stosowalam cygnoline.. a ganrier poprostu to krem ..
popros lekarz o masc robiona lenartowicza.. ja sie stosuje wlasniena czolo i wietnie leczy luszczyce .. mi wiele lat temu pomogla na kilka lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: smuteczek24 (---.autocom.pl)
Data: 18 lip 2007 - 09:11:23

dziewczyny ja uzywalam tylko garniera na twarz i na dlonie i i tu i tu zniknelo wiec to napewno po garnierze u mnie zeszlosmiling smileyPozdrawiam i zycze zadowalajacych efektow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: do E. (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 18 lip 2007 - 11:27:01

DO E.
Mas Lenartowicza to ta?
sulfuricum sublimati 10,0
sapo kalini 20,0
5% ung ac. salicyli ad 100,0?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Natka z poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 06 sie 2007 - 07:53:30

Własnie wróciłam z urlopu. Wykorzystałam rady tutaj zgromadzonych licznie BIEDRONECZEK i musze stwierdzic że coś sie ruszyło. Zakupiłam krem Garniera czysta skóra( ok 12 zł), używałam go w dzień, a na noc smarowałam curatodermem (ok 70 zł). w tej chwili pozostały jedynie rózowe plamki, ale łuska nie narasta. W miare możliwości smaruję buźke Linodermem czy jakos tak, bardzo tłusty krem. A wiecie może co zrobić z tymi plamami żeby skóra miała jednoplity kolorek??? Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 sie 2007 - 00:34:34

nie uzywaj curatodermu !!! strasznie czerwone plamy na twarzy robi !! skora jest jaks zapadnieta ! uzywalam to wiem - ciezko to potem zaleczyc !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: patrycja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 sie 2007 - 00:47:08

ja tez mialam na twarzy - pomogl protopic na jakis czas teraz stosuje takie cos i mi ladnie wyczyscilo buzke :
to przepis na nalewke: do pollitrowej butelki spirytusu wlozylam 3peczki kwiatkow konwalii i 5-10 zielonych listkow bez lodyżek, nalewka nadaje sie do uzycia po 1-2 tygodniach, smarowac twarz 2-3 razy dziennie i mozna posmarowac kremem nivea na noc bo jak wiadomo spirytus suszy winking smiley mi ladnie pomoglo - nabralam radosci i chetniej wychodze z domu smiling smiley ale krem garniera tak jak mowicie tez kupie a jak cos sie pogorszy to kupie elider i zobacze czy pomoze smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: Jureq (---.kalety.net)
Data: 22 gru 2010 - 21:34:30

mam łuszczycę na twarzy, pomaga mi szampon anty łupieżowy Garnier Fructis ale tylko o białęj - mlecznej konsystencji o zapachu mięty, inne anty łupieżowe tej firmy niesprawdzająsie, Myję włosy ale dokładnie nie zmywam,niestety trzeba stosować go często ,bo plamy wracają,ale przy regularnym stosowaniu mam spokój

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: KATI (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 sty 2011 - 10:45:30

JA TEŻ MAM ZMIANY NA TWARZY ,ALE NAJBARDZIEJ NA POWIEKACH I NIE BARDZO WIEM CZYM TO SMAROWAĆ ,NA RAZIE PRÓBUJĘ OLIWKĄ I NIESTETY W MIEJSCACH INTYMNYCH

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 29 sty 2011 - 11:15:40

Na powieki stosowałam cynkową,rumiankowa lub zwykły krem nivea pomagało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łusczyca na twarzy...czy jest na to jakis sposób??
Wysłane przez: m (---.play-internet.pl)
Data: 31 sty 2011 - 22:13:28

popieram cynk i salicyl mam tonik z tym i jest rewelacja a i krem nivea gruba warstwa na noc sie sprawdza nietstety na dzien nie moge bo mam bardzo tlusta skore

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.