Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 21 cze 2009 - 12:04:08

Beti, jak walczy się 20 lat z tym świństwem, to naprawdę ciężko stwierdzić, że akurat wysyp listopadowy po 4 miesięcznej remisji to właśnie po sterydach. A dlaczego akurat nie po czosnku, wafelkach, karkówce z grilla albo po rozmowie z szefem????????????Przecież naszej choroby nawet naukowcy nie rozumieją....Gdyby nie sterydy to łaziłabym jak obleśna biedrona... Przez jakiś czas byłam przeciwniczką sterydów, stosowałam min Sorel/Daivonex, ale nic nie schodziło do konca. Taki trochę surogat. Po sterydzie (obecnie 5 dni wieczorem clobederm, rano Sorel/Daivonex, następone 3-5 dni lorinden i znowu rano S/D) jest rewelacja. Wyglądam po prostu normalnie. Tak jak każdy zdrowy. Zwykle mam zmiany na plecach, piszczelach, łokciach, dłoniach, dłoniach, paznokciach, kolanach. Nie polecam nikomu sterydów, ale wiem, że bez nich byłaby WIELKA DUPA. Tak jak napisałam wcześniej, stosowałam kilka sposobów internautów np. biseptol (dziwne, bo jest na liście leków, które mogą spowodować większy wysyp, ale niektórym pomogło), zielona herbata, tormentiol, dieta, rzucałam palenie itd.,i wszystko do niczego. A sterydy jakie są wszyscy wiedzą. Tylko należy je stosować z głową...
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 21 cze 2009 - 12:35:43

Aniu,ależ ja Cię świetnie rozumiem.Choruję ponad 20 lat,próbowałam już wszystkiego co jest tylko dostępne,stosuję dietę,dużo się ruszam,nie palę,nie pijam kawy ani żadnego alkoholu.Wiem jak to jest walczyć samemu z sobą i z łuszczycą.U mnie wykwity są na całym ciele,głowa,stopy,całe ręce,nogi,paznokcie.Stres jak najbardziej może spowodować wysyp choroby,tak jak antybiotyk(czosnek jest przecież naturalnym antybiotykiem),słodycze,potrawy z grilla też,jest mnóstwo przyczyn nowych wysypów,ale uwierz mi,że sterydy też powodują większe i częstsze wysypy.Jestem chemikiem i znam działanie leków.Nie jestem przeciwniczką sterydów,sama czasami też ich używam,ale też nie jestem ich zwolenniczką.Zresztą ja nie mam wyboru,w leczeniu łzs-u stosuje się doustne sterydy,tak więc muszę je brać.Nie krytykuje cię za Twój sposób leczenia,Ty wiesz najlepiej co Ci pomaga.Wyraziłam tylko to co myślę.Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dłuuuuugiego czasu bez choroby.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 21 cze 2009 - 13:00:29

Beti, dzięki za życzenia, ale tej cholery nie można się pozbyć. Nawet jak skóra czysta to w głowie siedzi...Nawet przez myśl mi nie przeszło,że chcesz mnie krytykować. Dzięki za rzeczową dyskusję. Bo czasami się zdarza, że coś napisze się w dobrej wierze, a okazuje się , że sztuka czytania ze zrozumieniem uleciała w kosmos....
A tak przy okazji, co robisz z paznokciami?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 21 cze 2009 - 14:30:08

Ludzie widzą to co chcą widzieć,czytają i rozumieją po swojemu.Tak to już jest.Pazanokcie smaruję ciepłą oliwką,wcieram maści z wiatminą A,czasmi wyciskam z kapsułek witaminę E i też wcieram.Ogólnie pomagają też skrzyp,oraz capivit piękne włosy,belissa.Jeśli pomagają na włosy to też wspomagają paznokcie.A próbowałaś Aniu może wspomagać leczenie łuszczycy lekiem omega3 i capivit a+e,te leki nie leczą,ale wspomagają leczenie skóry.Dobre też są kąpiele w słomie,albo otrębach czy płatkach owsianych z domieszką siemienia lnianego,albo gałążkami i listkami brzozy,kąpiele solankowe,borowinowe,kapiele w szałwii.Może spróbuj i tego Aniu.Może problem z wysypami jest Twoje nastawienie.Mówisz,że to choróbsko siedzi Ci w głowie,męczy Cię zapewne i może stąd wynikają też wysypy.Nie chciałam Cię w żaden sposób urazić,ale pamiętam jak ja walczyłam ze sobą,jak tylko było trochę lepiej to już myślałam co będzie jak znowu mnie wysypie...Jeśli chcesz to pisz do mnie 10053236 lub [email protected]śli będę mogła w czymś pomóc,o czymś podyskutować to proszę uprzejmie..smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 21 cze 2009 - 15:00:57

wszystko nie tak..., pytam o paznokcie bo teraz uzywam Clobederm wieczorem, sorel rano, czerwony garnier i paznokcie rosną zdrowe. 1/3 paznokcia mam taką jak bez łuszczycy. Nie wiem od czego ale się stało, to fajne. Moczyłam też w zielonej herbacie według przepisu innego internauty. Odrasta zdrowiusieńki.
A ak poza tym... nigdy, nawet jak masz remisję, nie myślisz kiedy ta cholera wróci????
A

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 21 cze 2009 - 15:59:56

Jeśli już mam remisję to staram się nie mysleć o chorobie,cieszę się zdrową i czystą skórą.Nie lubię martwić się na zapas.A co do paznokci to tak jak napisałam ciepła oliwka,witamina e,maśc z witaminą a i wcieram.Tobie zapewne pomogły sterydy,kiedyś też je wcierałam w paznokcie i wtedy nie miałam kłopotów z nimi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Maajka (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 26 lip 2010 - 14:48:17

Witam smiling smiley mam pytanie .
Leczę się sterydami a niedługo wyjeżdzam na urlop i nie wiem czy można się opalać ponieważ to bedzie świeżo po kuracji czy słońce nie zaszkodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: sławek (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 10 sie 2010 - 21:08:01

Mam pytanie jakie sterydy macie na myśli ....

Widzę że niektórzy z Was piszą ze sterydy im pomagają a niektórzy twierdza że pomagają ale mają ogromne skutki uboczne . JESLI MOZECIE proszę was o pomoc napiszcie na e-mail >>>[email protected]<<< co sądzicie o takim rodzaju terapi i jakie sterydy należy kupić i uzywać .Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: majaka (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 lip 2011 - 10:20:33

kurcze to nie do konca tak jak piszecie, ja uzywam elocom tylko wtedy kiedy mnie wysypie na twarzy i powrotow nie mam :/ w sensie takim ze co jakis czas mi wyjdzie troche chrostek to je posmaruje i mam znowu spokoj na dlugo, i nigdy nie wrocilo mi to z potrojona iloscia wysypki... kazdy ma tez inny organizm a ludzie jak slysza ze takie masci dzialaja to odrazu ida do lekarza (chocby prywatnego i biora recepty na takie leki) ... wiec kazdy musi na sobie sprobowac , ja osobiscie moge polecic masc elocom ale nie stosowalam jej nigdy dluzej niz tydzien bo nie mialam takiej potrzeby...smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 01 lip 2011 - 11:00:27

Może jeszcze nie miałaś niespodzianek po tej maści wszystko przed tobą,na twarz nigdy już nie nałożę sterydu trądzik po sterydowy jest gorszy jak sama ł tydzień czasu to mało mówisz......... no ja myślę inaczej ale każdy ma prawo do własnego zdania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: waldi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lip 2011 - 23:33:56

ELOKOM .........SKUTECZNY mnie lekarz zaczynal leczyc jak jeszcze niewiedzial ze to luszczyca co prawda nie twarz lecz wlosy schodzilo szybko i wracalo .Ale w pewnym momencie to zrobila sie masakra .Profesor do ktorego sie wybralem odrazu spytal jakie sterydy wczesniej stosowalem .Teraz tez nieraz jak cos sie pojawia potrafie nieraz potraktowac elocom ale raz, dwa nie tydzien .Radze uwazac .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: gosia1122 (---.173.2.116.tesatnet.pl)
Data: 31 lip 2011 - 14:34:32

Witamczy mógłby mi ktoś pomóc od niedawna wystąpiła u mnie ta wstrętna choroba i nie mogę się z nią uporać , staram się jaknajwięcej o nie dowiedzieć i jak z nią walczyć.Przeczytałam wasze forum i mam jeszczewięcej wątpliwości jakie maści stosować,czy inne leki i jakie ,czy można kupić je bez recepty .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 31 lip 2011 - 14:45:06

http://luszczyca.info/
poszukaj tu może lepiej opisane wszelkie maści a także ludzie chętni do pomocy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 31 lip 2011 - 14:46:49

http://forum.luszczyce.pl/
a także tu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: gosia1122 (---.173.2.116.tesatnet.pl)
Data: 31 lip 2011 - 14:48:10

Mój nr.10917048 napisz co robić najwięcej wysypało mnie we włosach ,nogach i plecach stosuję novate i jakąś maśc robioną i nie pomaga natomiast na twarzy stosowałam Protopic i ten mi pomógł,teraz zaczeły się problemy ze stawami i nie jestem pewna czy nie zaszkodziła mi ta maśc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 31 lip 2011 - 20:20:41

Problemy ze stawami są następstwem łuszczycy i są z nią bezpośrednio powiązane. Napewno nie zaczęły Cię boleć stawy z maści. Ja uważam, ze nie ma co panikować jak się krótko stosuje sterydy. Nie jestem lekarzem ale może spróbuj Protopic przesmarować na nogach (na twarzy pomogło to może tam też pomoże).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: miroslaw (---.ip.open.net)
Data: 07 kwi 2014 - 14:16:37

prosze podaj nazwe tej masci której urzywalas na luszczyce dziekuje Mirek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 kwi 2014 - 08:14:20

Kazda sytuacja ,kazdy przypadek jest inny.Dlatego taka różnorodnosc metod i sposobów walki z wysypem.Jezeli jest ostry stan zapalny to niestety same naturalne metody nie pomoga,bowiem jest on wynikiem wielu czynników i pomału nalezałoby je wykluczac .Niezawsze jest niestety czas na wielomiesieczne eksperymentowanie i to jeszcze podczas dużego wysypu.Zdecydowanie wtedy polecam wizyte u lekarza dermatologa i co jest ważne takiego ,który pracuje w szpitalu.Lekarz dermatolog w przychodni ma tyle wiadomosci na temat łuszczycy co zdobył na studiach....niewiele,praktyka czyni mistrza.Trudno wiec rządac od kogos kto nie ma praktyki ,odpowiedniego doswiadczenia w leczeniu jednej z najdziwniejszych i najbardziej zakreconych chorób skóry.Sterydoterapia jest wiec czasem konieczna a wrecz niezbedna,stosowana z głowa i rozsadnie moze wspomóc.Z najnowszych masci stosowanych na łuszczyce jest Daivonex(juz niestety niezbyt dostepny w Polsce) czyli analog wit D3 i Daivobet analog witD3 z dodatkiem sterydu.Poleca go do leczenia prof kaszuba.Ten ostatni jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne jako najbezpieczniejszy lek.oczywiscie taka decyzje powinien podjac lekarz podczas wizyty i rozmowy z pacjentem.Warto wiedziec ze takie cos istnieje i nie dac sobie wypisac po raz kolejny Dermovate,Novate,Elocom itp smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: waldi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 kwi 2014 - 20:32:23

Tak poleca ten lek czesto wlasciwie chwali i walczyl o refundacje z ministrem zdrowia ale chyba nic nie wyszlo z tego jak narazie ....choc nie wiem dokladnie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a mi pomogły sterydy
Wysłane przez: Lusia (---.pascal-net.pl)
Data: 05 cze 2017 - 15:08:11

Wydaje mi się, że dermatolodzy dziś już nie przepisują tak nagminnie sterydów. Teraz raczej wszyscy chcą się leczyć naturalnie zwłaszcza, że łuszczycy nie da się całkowicie wyleczyć. Ja na przykład stosuję preparaty dr. Michaels z Febumedu. Moja mama też ostatnio je kupiła i czekamy na pierwsze efekty u niej. Warto spróbować, bo nic nie tracicie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.