Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: docia69 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 sie 2007 - 21:36:18

POWIEDZIAŁ MI ZIELASZ ŻE PRZYCZYNĄ ŁUSZCZYCY JEST CHOROBA JELITA GRUBEGO,BYŁAM Z SZOKOWANA BO NIGDY NIE PODEJRZEWAŁAM ŻADNEJ CHOROBY ,NIEMIAŁAM DOLEGLIWOŚCI.CZY KTOŚ SIĘ Z TYM SPODKAŁ.CZY LECZYCIE SIĘ ZIOŁAMI?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: JA31 (---.tp.unicity.pl)
Data: 09 sie 2007 - 21:54:14

Probowalam kiedys roznych mieszanek ziol ale bez efektu. Nie wiem moze bralam za krotko bo efekty sa podobno dopiero po jakichs 2-3 miesiacach. Ja nie jestem do ziol przekonana.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: mirek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 sie 2007 - 22:07:46

Zielarz miał chyba racje. Chyba bo nikt nie ma 100% pewności. Mi zioła też nie pomagały, ale zbyt krótko je stosowałem żeby to ocenić. Jednak mogę polecić serwatkę o której sporo pisze na forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: Natka z Poznania (---.poznan.uw.gov.pl)
Data: 10 sie 2007 - 07:57:58

Szczerze to tez sie z tym spotkałam...byc rzeczywiście jakieś nieprawidłowości w jelitach spowodowały u mnie ta chorobe.
Choruje od ponad roku. w rodzinie nikt nigdy nie chorował. 3 lata temu miałam ostra biegunke ponad miesiąc, bóle brzucha, potem nastał okres zaparć połączonych z krwawieniami. Byłam u chirurga bo myśłam że to hemoroidy, ale NIE to nie to aletez nic innego bo lekarz nic nie stwierdził.Lekarz stwierdził tylko że jem coś co podrażnia jelito grube. CI LEKARZE!!!
Bardzo mnie to ciekawi bo krwawienia mam do dzis oczywiście nie codziennie. No jak dla mnie to musze miec tam jakiś owrzodzenia albo cos innego. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 sie 2007 - 11:10:02

Witam,o zwiazku jelita grubego i chorob skory.podkreśla to tez Michał Tombak.W jelicie osoby chorej chodzi do przenikania toksyn do organizmu przez rozrzedzone scianki jelita.Ja zaczynam stosowa uczep trójlistny wraz z sokiem aloesu.mam nadzieje.Nic innegomi juz nie pozostalo.Trzymajcie sięc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: J. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 sie 2007 - 11:59:32

Ja też się spotkałam z teorią o jelicie i o tym że łuszczyca jest efektem niewydolności kosmków jelitowych , więc nie powinniśmy jeść tych wszystkich ciężkich 'smakołyków' smiling smiley też wspieram kurację ziółkami aby moje jelitko lepiej pracowało hehehe smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: bobi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 sie 2007 - 23:29:17

niebardzo wierze że zioła pomagają,może ktoś ma inne zdanie prosze napiszcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sie 2007 - 12:33:57

D0 BOBIEGO LUB BOBI ,JA STOSUJE UCZEP TROJLISTNY,POWOLI ZNIKAJA MI ZMIANY NA NOGACH,NAWET BEZ SMAROWANIA.GENERALNIE JEST LEPIEJ PROBOWC NIZ CZEKAC NA CUD.JA COS W CUDA NIE WIERZE,CHYBA ,ZE DPTYCZA MOJEGO MEZA,BO CZESTO MNIE ZASKAKUJE POZYTYWNIE.OD MNIE WIECEJ TYGODNIA PIJE UCZEP I ALOES,MALO JEM PIECZYWA.CZASEM FUTRUJE SIE TYM CO LUBIE,CHOC WIEM ,ZE NIE JEST ZDROWE.PO MIESZANCE UCZEPOWO ALOESOWEJ NAWET JAK SIE NIE POSMARUJE TRZRY ,CZTERY DNI TO SKORA MNIE NIE BOLI I NIE CIAGNIE I REWELACYJNIE ZANKAJA MI SYFKI NA REKACH,A PLAMU POCYGNOLINOWE SA MALO WIDOCZNE.MAM NADZIEJE,ZE TO BEDZIE TRWAC,A NIE NAGLE ZASTOPUJE.POZDRAWIAM I LEPIEJ PROBOWAC ,A NOZ WIDELEC COS ZADZIALA.K.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: misza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 sie 2007 - 21:41:35

witam,.... cos z tym jelitem grubym to musi rzeczywiscie byc, mi lekarze nic niemowili ze łuszczyca moze miec cos z tym wspolnego, ale jak lezalem na oddziale to mialem robiona najpierw endoskopie a potem kolonoskpoie (badanie jelita grubego), swoja droga niepolecam tych badantongue sticking out smiley, co prawda nic mi tam niewyszlo, ale jednak badali mi te rejony wiec chyba cos w tym jest! A tak apropo ziol to ja pije mieszaneke 13 roznych, ale dopiero ledwo od miesiaca wiec niemoge sie jeszcze wypowiefdziec, ale jak minie wiecej czasu to napewno napisze o moich obserwacjach...pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: marekp2 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2008 - 20:27:38

kasia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam,o zwiazku jelita grubego i chorob
> skory.podkreśla to tez Michał Tombak.W jelicie
> osoby chorej chodzi do przenikania toksyn do
> organizmu przez rozrzedzone scianki jelita.Ja
> zaczynam stosowa uczep trójlistny wraz z sokiem
> aloesu.mam nadzieje.Nic innegomi juz nie
> pozostalo.Trzymajcie sięc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: halina74 (---.centertel.pl)
Data: 10 maj 2008 - 00:23:15

Witajcie Kochani!!!!Czy ktoś z Was poda mi metode oczyszczenia jelita grubego za pomocą irygatora stosowaną wg.przepisu M.Tombaka.Z góry Wam dziękuję!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: macho (---.guardster.com)
Data: 25 maj 2008 - 06:45:25

jelita na 100%.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: kondrix (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 maj 2008 - 18:08:05

Mam luszczyce od 13 lat. Od roku moje jelita sa niemalze niedrozne. Lekarze jak dotad nie potrafili zidentyfikowac przyczyny. Uwazam ze to luszczyca zaatakowala moje jelita. Jezeli ktos ma podobne doswiadczenia chetnie wymienie sie spostrzezeniami. kondrix(malpa)o2.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: Pedronator (---.sgh.waw.pl)
Data: 25 maj 2008 - 22:45:27

Lekarka kiedys mi powiedziala ze zeby luszczyca sie cofnęła trzeba by przestac jesc ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: Pink (---.guardster.com)
Data: 26 maj 2008 - 05:34:51

Zeby luszczyca sie cofnela wystarczy przestac jesc cukier. Niestety, dieta osob z luszczyca sklada sie prawie w 90%-ch z cukru. Poniekad wiec lekarka miala racje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: Pink (---.guardster.com)
Data: 26 maj 2008 - 21:14:41

kondrix Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam luszczyce od 13 lat. Od roku moje jelita sa
> niemalze niedrozne. Lekarze jak dotad nie
> potrafili zidentyfikowac przyczyny. Uwazam ze to
> luszczyca zaatakowala moje jelita. Jezeli ktos ma
> podobne doswiadczenia chetnie wymienie sie
> spostrzezeniami. kondrix(malpa)o2.pl

Podobne doswiadczenia maja wszyscy nawet jesli nie do konca zdaja sobie z tego sprawe, i nie luszczyca zatakowala jelita, ale odwrotnie wadliwa praca jelit jest jedna z glownych przyczyn luszczycy.

Natomiast uwazam, ze dobrym mniejscem wymiany spostrzezen o tym jest forum, bowiem unikanie rozmow na "drazliwe" tematy decyduje wlasnie o naszej niewiedzy i klopotach z luszczyca.

Dla tych ktorzy uwazaja to miejsce za zbyt "public" proponuje, wlasnie utworzone i dobrze zorganizowane przez Admin-ke forum http://www.luszczyca.phorum.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: doloreska (80.50.235.---)
Data: 01 lis 2008 - 20:12:13

ja mialam stwierdzona luszczyce 8 lat temu, objawiajacaa sie poranionymi ropiejacymi kolanami, lokciami i czasami (przy silnym strsie, badz alergii) na dloniach, paznokciacah, glowie.Ale przeszlo wszystko. mam piekna skore kiedy zaczelam sie inaczej odzywiac. Najwpierw opalalam sie i slonce leczylo te rany, ale przychodzila jesien i dalej to samo, i prawdopodobnie moje problemy osobiste. Problem mam z glowy gdy zaczelam sie inaczej odzywiac. Zero cukru, chyba ze owoce i to minimalnie. Ograniczylam jablka i cytrusy, ktore uwielbialam i caly czas obserwoawalam co moj organizm toleruje, co nie i zero luszczycy. A poza tym dbajcie kochani o praiwdlowe wyproznianie, polecam Cholegran Herbapolu i nie ma luszczyzcy,No chyba, ze chodzi o moj stan psychiczny, bo kiedys bylam wrakiem czlowieka a teraz jestem szczesliwa i zdrowa i tego wszystkim zycze,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: doloreska (80.50.235.---)
Data: 01 lis 2008 - 20:15:05

A odzywiam sie wg Tombaka, i zaluje tylko ze tak pozno odkrylam....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: Abigail (87.213.160.---)
Data: 28 mar 2014 - 04:58:39

No wiec tak.. Jak mialam 7 lat to na glowie mialam pelno lupierzu ale nie ze taki maly pylek tylko duze strupy.. Zachodzilo mi to juz na czolo. Zaczelo mi sie to robic na rekach nogach masakra... Lekarze specjalisci nie wiedzieli co to jest.. Uzywalam roznych masci ale to tylko na chwile pomagalo.. Pozniej wyjechalam do hiszpanii na 2 lata. Pod moim blokiem rosl aloes. Mama pomagala mi zmielic to i nakladalam to na glowe na godzine lub dzwie. I tak codziennie.. To bylo uciazliwe. Ale pomagalo. No ale wrocilam do naszej kochanej polski i wogole nie zwracalam uwagi na to jak jem i ile.. Tzn bardzo duzo chleba i miesa w duzych ilosciach. Teraz jestem w holandii i jak bylam fanka schabowego i chleba tak tutaj przez obrzydliwe jedzenie ograniczalam mieso i teraz jestem praktycznie vege. Praktycznie bo jem tylko warzywa i rybe. Nie umiem jeszcze calkiem bez miesa. Ale cale to vege bylo stopniowo. No i staralam sie duzo sportu ale roznie to wychodzi. Minely jakiej 4 miesiace i mam ladne rece cere i wogole lupierzu i zadnych znamion !! Nie czuje sie ciezka ani glodna. Razem z chlopakiem nie jemy miesa a apieczywo tylko w weekend na sniadanie. Czytalam tombaka wiele razy, dzis oczyszczam jego sposobem (kefir) jelito grube bo nie jest do kona zdrowe i czyste. Ale naprawde ludzie nie sadzilam ze mieso i pieczywo moze nam tak szkodzic... Na poczatku troche ciezko zrezygnowac z tego dlatego trzeba nastawic sie psychicznie. Polecam !!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jelito grube a luscczyca
Wysłane przez: Zet (---.opera-mini.net)
Data: 04 kwi 2014 - 22:31:45

Jak wygląda czyszczenie jelita grubego kefirem wg. Tombaka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.