Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12345678-->
Bieżąca strona: 1 z 8
łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 wrz 2007 - 21:17:29

Proszę pomóżcie mi!Mam łuszczycę na paznokciach.Może ktoś zna jakiś specyfik, który pomógł by pozbyć się tego paskudztwa.Na wizytę do dermatologa muszę czekać około miesiąca, nie ma wolnych miejsc.A za miesiąc to pewnie łuszczyca zaatakuję bardziej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: E. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 wrz 2007 - 22:25:09

A jak dokładnie wygląda łuszczyca na paznokciach?Ja mam zmiany na ciele, a ostatnio zuważyłam,że mam jakieś dziwne niektóre paznokcie.Nie wiem dlaczego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 24 wrz 2007 - 22:12:15

Te "jakies dziwne niektóre paznokcie" to własnie łuszczyca. Nie ma chyba jakiegos ekstra srodka na zmiany na paznokciach. Szkoda wiec wydawac kase na cos co i tak raczej nie pomoze. Słyszałam kiedys o rozgniataniu kapsułek Capivit A+E i wcieraniu w skorki i paznokcie. Najlepiej chyba opiłowac ile sie da a potem pomalowac lakierem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: janek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 wrz 2007 - 23:02:29

Chętnie też bym się coś dowiedział na ten temat. Co z tym robić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Agniecha (---.mtvk.pl)
Data: 25 wrz 2007 - 06:47:46

U rąk pomaga troszkę wcieranie w płytkę i okolice wosku pszczelego oraz używanie odżywek do paznokci i pilingu. U stóp nie pomaga mi nic niestety.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: janek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2007 - 23:14:56

Mam pytanie. A łuszczyca paznokci powoduje ich odkształcenie, zmianę koloru. Czy może powodować także, że odejdą w ogóle?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Denna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2007 - 08:46:49

Niestety może się tak zdarzyć, że paznokieć odejdzie całkiem.
Ja mam na swoich takie wgłebienia - czyli typowy łuszczycowy objaw, tzn. paznokcie naparstkowe, a kilka niestety nie przyrasta do podłoża i na końcach palców odstaje nawet na pół cm...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Melisa (---.chello.pl)
Data: 26 wrz 2007 - 17:01:27

Co za żenadasad smiley Mój dermatolog powiedział,że nic nie poradzi na zmiany łuszczycowe na paznokciach:/ Jak to wogóle wygląda!Człowiek wstydzi się tak chodzić, to bardzo nieestetycznie wyglądasad smiley Niedługo mam wizytę u lekarza, może dowiem się czegoś nowego co mogłoby pomóc...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: janek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2007 - 21:48:19

Co to za g.... mam nadzieje że moje zostaną jak nadłużej na miejscu i tylko na niewielkich wgłębieniach się skończy, ale oczywiście nadzieja pewnie mi nie pomoże. Muszę wykombinować jakąś metodę leczenia tongue sticking out smiley Nobel by się przydał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2007 - 09:18:19

No to mnie nie pocieszyliście.Moje paznokcie wyglądają strasznie.jak z kimś rozmawiam zaciskam piąstki bo jest mi po prostu wstyd.Większość ludzi jak widzi takie paznokcie to myśli że to grzybica albo z brudu .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Melisa (---.chello.pl)
Data: 13 pa� 2007 - 21:42:18

Hello!Jestem po wizycie u lekarza...Lekarz przepisał mi żelazo(tabletki do ssania,by wzmocnić paznokcie).Powiedział również, że jeśli coś się pojawi na paznokaciach mam to lekko przypiłować i posmarować maścią Daivonex-tak od siebie dodam,że maść jest droga, ale wydajna. Leczenie paznokci jest monotonne, ale trochę cierpliwości, systematyczności i będzie goodsmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Kati (---.171.217.98.crowley.pl)
Data: 27 pa� 2007 - 13:00:29

Moje paznokcie wyglądały do tej pory wspaniale.. Długie, lśniące i zdrowe. 3 tygodnie temu zauważyłam że płytka paznokciowa robi się biała (tak jak końcówka paznokcia) i zmiana posuwa się w stronę jeszcze nie zajętej płytki paznokciowej. Jest to dosyć wstydliwe dla wszystkich. Początkowo malowałam paznokcie ciemniejszym lakierem aby poprawić swój stan psychiczny, potem jak poszłam do lekarza dostałam Capivit A + E. Czytałam na forum, że należy to wcierać. Hm ja mam tabletki łykać... Oprócz tego dostałam maść xerial50. Jest on przeciw nadmiernemu rogowaceniu płytki paznokciowej, jak i innych miejsc skórnych. Z tego co wiem stres nie jest dobry w trakcie leczenia... Ale jak tu się nie stresować i nie podłamywać? Czytałam, że imfliximab przynosi dobre efekty... Ale tym można się leczyć jak już nic nie pomaga. Chodzę do lekarza systematycznie więc będę informowała o nowych pomysłach lekarzy. P.S przypiłowanie paznokci nie pomaga. Paznokieć oddziela się od macierzy co stało się dla mnie bolesne po badaniu. Lekarz bierze mały skalpel i wkłada pod płytkę paznokciową. Au!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: LILY (---.bstnma.fios.verizon.net)
Data: 13 lis 2007 - 23:12:22

Ja juz nie wiem co ja mam myslalam ze grzybice ale wynik badania paznokcja okazal sie negarywny.Moje paznokcie sa lekko brazowe na brzegachi rozstzrepiaja sie co moge z tym zrobic juz bylo dobrze a teraz wraca to na nowo.Prosze o pomoc!!!
lily

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: GOSIA (---.chello.pl)
Data: 06 gru 2007 - 13:34:57

CHORUJE NA ŁUSZCZYCE PAZNOKCI OD 2 LAT ZDĄZYŁY MI W TYM CZASIE JUZ 2 RAZY ZEJŚC PAZNOKCKIE U STÓP I POWIEM WAM SZCZERZE ZE STOSOWAŁAM MULTUM MAŚCI,KREMÓW I PŁYNÓW ZDĄZYŁAM WYDAC MNÓSTWO PIENIEDZY NA WIZYTY U LEKARZY I NIC KOMPLETNIE ZERO ZMIAN W TEJ CHWILI STOSUJE SAMOROBNĄ MAŚC NATŁUSZCZAJĄCĄ I SALICYLOWĄ I NIE JEST ŹLE! POZDRAWIAM I POWODZENIA!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: GOSIA (---.chello.pl)
Data: 06 gru 2007 - 13:40:57

A CZY KTÓREŚ Z WAS PRACUJE? PYTAM BO INTERESUJE MNIE CZY DOSTANE ZAŚWIADCZENIE OD LEKARZA O ZDOLNOŚCI DO PRACY!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: DEnna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 gru 2007 - 09:54:56

Oczywiście, że pracuję.
A najgorsze jest to, że w mojej pracy cięzko mi ukrywac chorobę - mam ciągle kontakt z ludźmi, musze się z nimi witać, przedstawiać prezentacje, podawać dokumenty, podpisywac umowy....generalnie cały czas patrzy mi sie na ręce - dosłownie.Smaruję te nieszczęsne pzanokcie czym tylko sie da - raz jest lepiej a 10 razy gorzej, do tego szlifuję je leciutko po wierzchu, żeby były gladkie i maluję najpierw płynem EVOPSO a potem kryjącym beżowo-różowym lakierem. Jakoś na razie udaje mi się to maskować, chociaż po zmyciu lakieru jest tragedia.... nikt by mi ręki nie podał...
Gosiu podałabys skład tej Twojej maści robionej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: mariusz (---.icpnet.pl)
Data: 02 lut 2008 - 22:41:10

Hello . Walcze z luszczyca paznokci od pol roku . Od poczatku lekarz przepisal mi masc Diprosalic ( tylo na recepte ) . Raz lepiej raz gorzej . Z tego co zdazylem sie do tej pory dowiedziec to wynik stresu i nie wyleczonych stanow zapalnych drog oddechowych . Lekarz od poczatku uprzedzil mnie ,ze leku na to nie ma .Poza tym dobrze jest podobno do tego wspomagac organizm cynkiem .( nie potwierdzam , nie zaprzeczam ).Slyszalem o jakis zestawach ziolowych , ale jeszce nie sprawdzalem , wiec sie nie wypowiadam . Moze ktos zna jeszce jakies mascie na to , ktore tez pomagaja ? Pozdrawiam i zycze powodzenia w leczeniu smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: ja :) (---.chello.pl)
Data: 03 lut 2008 - 14:54:47

oczywiście, cynk pomaga na łuszczycę, cynk znajdziesz w żółtkach kurzych jaj, a już najwartościowszy biologicznie cynk znajdziesz w ostrygach smiling smiley pamiętaj, że najlepsze witaminy są w jedzeniu, a nie w tabletkach. Mój pies np. miał popękaną skórę nosa, cały czas lała się z niego krew. Pół roku na jakiś tabletkach z witaminkami, 0 efektów. Po pewnym czasie do jego miski razem z mięskiem dorzucałem 1 żółtko jajka, po tygodniu nos się zagoił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: madziarkaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2008 - 19:24:01

Witam smiling smiley
Mam poprzeczne, podłużne białe plamy na pazurkach u rąk. Co to może być? Mam łuszczycę skórną, czy możliwe, że też paznokciową?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2008 - 10:05:55

RATUNKU POMÓŻCIE!!! MOJA CÓRKA MA TRZY LATA LEKARZE STWIERDZILI U NIEJ ŁUSZCZYCE PAZNOKCI.ONE PO PROSTU ODPADAJĄ JEDEN PO DRUGIM STRASZNE!!! A POTEM ODRASTAJĄ TAKIE BRZYDKIE ,,ZMIĘTE", POFALOWANE I NA KOŃCU PODNOSZĄ SIĘ DO GÓRY, WYSAMAROWAŁAM SETKI MAŚCI, ODWIEDZIŁAM DERMATOLOGÓW DZIESIĄTKI I NIC JEST JESZCZE GORZEJ CO ROBIĆ??? CO POMAGA??? A MOŻE COŚ DOUSTNIE? MOŻE JAKIEŚ ZIOŁA??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345678-->
Bieżąca strona: 1 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.